شادباش نوروزی رئیس‌جمهوری آلمان به حسن روحانی

فرانک‌والتر اشتاین‌مایر، رئيس‌جمهوری آلمان


فرانک والتر اشتاین‌مایر، رئیس‌جمهوری آلمان، به مناسبات آغاز سال نو پیام شادباشی برای حسن روحانی، رئیس‌جمهوری ایران فرستاده است. در این پیام آمده است:

به مناسبت فرارسیدن نوروز ۱۳۹۶ بهترین شادباش‌های خود و مردم آلمان را به شما و همه‌ی شهروندان ایران تقدیم می‌کنم. نوروز یعنی نور نو: با چنین نامی که بیانگر برابری روز و شب در آغاز بهار است، ایرانیان اعم از زن و مرد، آغاز سال نو را فراتر از همه‌ی مرزهای فرهنگی و دینی جشن می‌گیرند. این روز همچنین معادل آغازی تازه و رویش دوباره‌ی حیات پس از ماه‌های طولانی و سرد زمستان است و نزد ما در آلمان آغاز رسمی بهار را مشخص می‌کند.

اما این روز انگیزه‌ای هم هست که با امیدی فراوان به چالش‌های آینده نظر دوزیم. مناسبات همه‌جانبه‌ای کشورهای ما را از دیرباز به یکدیگر پیوند می‌زند. پس از عقد توافقنامه‌ی وین و با آغاز اجرایی شدن آن، ما فصل نوینی در همکاری‌هایمان را آغاز کردیم. به این همکاری‌ها جان بخشیدن و تفاهم متقابل را تقویت کردن، وظیفه‌ی مشترک ما برای سال نو ایرانی خواهد بود. 

منبع: 

دویچه وله

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

فقط همین را کم داشتیم! رژیم اسلامی پانفارس، همه چیزش رو به راهه، فقط همین را کم داشت! آیا بهتر نبود آقای اشتاین مایر به جای چنین کاری، در خصوص اعدامهای روزانه و سرکوب و خفقان مردم ایران زحمتی بخودش میداد و به عمکرد رژیم مستبد تهران اعتراض میکرد؟ انسان شرم میکند در مملکتی که نزدیک چهار دهه مردم آن به خشن ترین وجهی سرکوب میشوند، هیچگونه اثری از عدالت اجتماعی و آزادی در آن وجود ندارد، آقای اشتاین مایر، برای تائید تلویحی دیکتاتورها به ملا حسن، پیام نوروزی میفرستد! آیا این است ماهیت و مفهوم دمکراسی غربی!؟

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.