نوری مالکی: اجازه تشکیل اسرائیل دوم را در عراق نمی دهیم

تعداد مشاهدات: 
663
معاون رئیس جمهور عراق با تاکید بر ابراز مخالفت دولت خود با همه پرسی اقلیم کُردستان، مدعی شده است که این اقلیم اسرائیل دوم است و به آن اجازه تشکیل نخواهد داد.

نوری المالکی معاون رئیس جمهور عراق در دیدار با داگلاس سیلیمان سفیر آمریکا در عراق، ضمن بررسی اوضاع سیاسی و امنیتی و تبعات برگزاری همه پرسی در اقلیم کُردستان، با بیان اینکه «اجازه تشکیل اسرائیل دوم را در عراق نمی دهیم»، بر ضرورت لغو برگزاری همه پرسی یا تعویق آن تاکید کرده است.

وی همچنین گفت: «این اقدام مغایر با قانون اساسی است و به نفع ملت عراق به شکل عام و کُردها به شکل خاص نیست».

براساس گزارش مهر، مالکی تبعات این اقدام را برای امنیت، حاکمیت و وحدت عراق، خطرناک دانسته و از رهبران اقلیم کُردستان خواسته است که دیدگاه مخالف همه پرسی را بپذیرند.

لازم به ذکر است که مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق و شماری از احزاب در این اقلیم، بیست و پنجم سپتامبر را موعدی برای برگزاری همه‌ پرسی جهت استقلال این اقلیم از عراق اعلام کرده اند که این تصمیم با مخالفت دولت عراق و شماری از کشورها از جمله آمریکا، ترکیه، بریتانیا و ایران مواجه شده است.

بارزانی همچنین بر پایبندی خود بر اجرای همه ‌پرسی در زمان اعلام شده، تاکید کرده و اعلام داشت: «زمان برای سخن گفتن درباره راه‌ حل ‌های جایگزین گذشته است».

منبع: 
تایمز اسرائیل
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رازیانە نکاتی در مورد اسرائیل و کوردستان نوشتن نیازی بە جواب دادن نیست ولی یک نکتەی کوچک را از من داشتە باش ایران از این نمیترسد کە اسرائیل با حرف از استقلال کوردستان دفاع میکند ترس ایران از این است کە اسرائیل دفاعش از کوردستان از حرف بە عمل در آید و همانطور کە حزب اللە همسایەی اسرائیل میباشد بە معنی همسایگی ایران و اسرائیل در لبنان تعبیر میشود اسرائیل هم با استقلال کوردستان با مرزی نزدیک بە 400 کیلومتر همسایەی ایران شود و اگر ایران دست از پا خطا کند ایران داند و اسرائیل ،، در رابطە با مزخرفات مالکی کە نمی گذارد اسرائیل دیگری در منطقە بە وجود بیایید مالکی و ارتش قرازەی عراقش نشان دادند چە هستند با تحویل دادن 3 لشکر عراق از 4 لشکر عراق بە داعش مالکی میخوا هد ماهی بگیرد کونش خس نشود و با دست ایران و تورکیە این کار را بکند آن هم اگر آمریکا و اسرائیل وجود نداشتە باشند چنینن اجازەای ب

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای رازیانه یا زاریانه، این سردار شما این قدر ابهت داره؟
بابا!!! خوبه یه کرمانی بیش نیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در سال 57 و اشوب در کردستان بسیاری از چپها نیروی انسانی خود را به کردستان بردند تا کردستان انها به پیروزی برسد. بسیاری از جوانان فریب خورده نیر در جنگ با نیروی انتظامی گشته شدند . امروز نتیجه انهمه نادانی و خیانت چپ را ما در خطر تجزیه کشور مشاهده میکنیم . امروز ولی حزب توده فدائیان از همه نوع ان و اساسن جبهه چپ در برابر تجزیه کشور و ایجاد کشور کردستان ساخته و پرداخته شده توسط دولت اسرائیل سکوت کرده اند . بیش از هفتاد سال است که حزب توده مدعی طبقه کار گر سخن از ستم ملی و طبقاتی و ازادی خلقها و اتحاد داوطلبانه میزند و این شعار دروغین و ضد ایرانی تبدیل به هیولای جنگ داخلی و هرج و مرج شده است . شعار ضد ملی اتحاد دواطلبانه خلقهای تحت ستم حزب امروز در خدمت دولت اسرائیل و جنگ طلبان غربی و سازمانهای جاسوسی قرار گرفته است .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسرائیل با گفتن اینکه از همه پرسی و استقلال کردستان طرفداری میکند، خود بدترین تبلیغ را برای کردستان کرد. کشوری مانند اسرائیل بهتر بود دهانش را ببندد و چیزی نگوید. بارزانی فکر کرد اگر با سلیمانی گفتگو کند، به اسرائیل بی حرمتی کرده اما بارزانی باید میدانست که رد گفتگو با سلیمانی، سلیمانی را تحریک خواهد کرد تا در مدت کوتاهی اگر زمانش برسد همه اعضای کادر رهبری کردستان عراق را دست بسته به تهران ببرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این خبر را که خانم نجف لوی زده بود! چک کنید