یک کردستان مسقل میتواند تنها متحد ایران در جهان باشد

اگر ایرانیان هوشمندی نشان دهند و از استقلال کردها حمایت کنند، امکان دارد که بتوان‌ند ۴۰ ملیون کرد را جذب کنند. عراقی ها عرب هستند و دور یا زود به آغوش جهان عرب بر خواهند گشت. یک دولت مستقل کردی میتواند به عنوان تنها متحد ایران در منطقه عمل کند. ایران شیعه در هیچ جای جهان دوستی ندارد و همسایگان سنی مذهب خود را تبدیل به دشمن کرده است.
‫من اطمینان دارم که شیعه پرستی رژیم، شیعه های عراق را بر کرد ها ترجیح میدهد ولی آیا ایرانیان هم کردها را فدای شیعیان عرب عراق خواهبد کرد؟

بسیاری از ایرانیان که حتی آزادی را برای دیگران تحمل نمی کنند، به شدت به رفراندم کردستان ایراد گرفتند. وقتی دولتها و طبقات فاشیستی عراق، ایران و ترکیه کردستان را تهدید به نسل کشی از طریق گرسنگی کردند، فاشیست های ایرانی از شدت خوشحالی منتظر سقوط کردستان شدند.
‫حق تعیین سرنوشت و حق جدایی کردستان عراق، با توجه به نقض منشورهای سازمان ملل، یک حق مسلم است. کرد های عراق بارها قتل عام شده و تجربه تلخ پاکشویی قومی را با از دست دادن شهر و دیار وتمام زندگی خود تجربه کرده‌اند.
‫رفراندوم بر خلاف میل فاشیست ها و شوونیست ها با موفقیت انجام شد و این موفقیت مثل زهر در دل آنان هنگامه ی درمان ناپذیری پدید اورد. رسانه های ایرانی تا توانستند کردها را به باد انتقاد گرفتند و اتهامات واهی، بی اساس و نفرت بر انگیز بر انها چسباندند.
‫وقتی دولتهای عراق و ایران با مشورت ترکیه و همکاری بسیار نزدیک با آن به کرکوک حمله کردند، کردها برای جلوگیری از جنگ و خونریزی، منطقه را ترک کردند و طبق یک قرارداد که قبلا با دولت عراق داشتند، کرکوک را به دولت عراق واگذار کردند.
‫تمام مردم جهان شاهد هستند که نیرو های عراقی هنگام حمله داعش به موصل پا به فرار گذاشتند در حالی که تعداد نیروهای عراق چندین برابر نیروهای داعش بود. بعد از آن نیروهای دولت عراق در شهرهای زیادی شکست خوردند. این کردها بودند که در همه جا در مقابل داعش مقاومت کردند و پیروز شدند. و باز این کردها بودند که بشترین نقش را در شکست داعش در عراق و سوریه داشتند.
‫شجاعت، دلاوری و مهارت های جنگی کردها را در کوبانی همه دیدند. همان نیروهایی که ارتش های سوریه و عراق را مرتبا شکست میدادند، نتوانستند کردها را در کوبانی شکست بدهند.
‫کردها در کرکوک شکست نخوردند، به قراردادی که با دولت عراق داشتند احترام گذاشتند و مناطقی را که از داعش گرفته بودند، بدون جنگ و خونریزی، بدولت عراق واگذار کردند. برتری جنگی و رهبری سیاسی کردها بر عراقی ها در تمام میدانها ثابت شده و کردها نیازی به یک جنگ بی مورد برای اثبات برتری خود ندارند.
‫مساله کردها تمام نشده ولی دوستان و دشمنان کردها در میان ایرانیان مشخص شده است.
‫۱. تمامی مخالفان کردها شیعه هایی هستند که یک نفرت تاریخی نسبت به کردها دارند. مخالفت انها ریشه مذهبی دارد ولی در نوشته ها و گفته هایشان، بهانه های فلسفی و سیاسی را مطرح میکنند تا نیت خود را پنهان نمایند. اما تعداد شیعیانی که از کردها حمایت کردند بسیار بیشتر از انهایی است که دشمنی کردند.
‫۲. اغلب فارس گرایانی که با کردها دشمنی کردند و مخالف آزادی انها بودند همانهایی هستند که بخشنامه صادر کردند که کسانی که لهجه دارند نمیتوان‌ند حتی معلم بشوند و بدینوسیله، ترک ها، کردها، گیلکی ها، مازندرانی، عربها و بلوچ ها را از حقوق مسلم خود، بر اساس منشور جهانی حقوق بشر، محروم کردند.
‫۳. در این میان بعضی از ترک ها که اکنون خودشان بطور کامل از قدرت در جمهوری اسلامی حذف شده‌اند، دلایل غیر موجهی برای مخالفت با کردها اوردند. این مساله موجب نگرانی بسیاری گردید. اکنون ترک ها درست مثل کردها از قدرت حذف شده‌اند. هر دو قربانی کسانی هستند که دولت تمام فارس تشکیل داده‌اند. کردها و ترک ها همسایگان ابدی یکدیگر هستند. هر دو دشمنان مشترک دارند. دشمنی انها با یکدیگر، موجب تسلط دشمن بر هردو انها میگردد.
‫اکنون کردها در شرایط سختی قرار دارند. در واقع در همان شرایطی هستند که قبلا پیش از تشکیل دولت کردی ماد بودند. در آن زمان هم با سه دشمن قویتر از خود، یعنی عیلامی ها، بابلی ها و آسوری ها مرتبا در حال جنگ بودند. همان جنگ ها زمینه را برای استقلال انها فراهم ساخت.
‫ کردها با تحمل سختی ها موفق شدند کشوری تشکیل دهند که امروز ایران نام دارد. انها پایه گذاران ایران هستند و همه ایرانی ها ، ایرانی بودن خود را مدیون انها هستند.
‫کسانی که با تاسی از حق تعیین سرنوشت و تعبیر نادرست آن، میخواهند با مغلطه بازی حقوق ملیت های ایرانی را مخدوش کنند، خود قربانی همان شکنجه گران و دیکتاتورانی میشوند که اکنون به جان کردها افتاده‌اند.
‫اتحاد ملیتهای ایرانی تنها تضمین کننده استقرار حقوق بشر و دمکراسی در ایران است. حاکمان از هر تاکتیکی برای ایجاد اختلاف در صف اقوام و ملیت ها استفاده میکنند. انها رسانه های زیادی در اختیار دارند. اغلب این رسانه ها در خدمت ادامه دادن تبعیض و نسل کشی کار میکنند. اراده قوی برای ادامه دیکتاتوری دارند.
‫این مردمان ایران هستند که باید بین خود و جمهوری اسلامی و عوامل آن خود را انتخاب کنند. کسانی که دنبال رژیم میروند و به صورتهای مختلف مردمان آزادیخواه را به تجزیه طلبی متهم میکنند، بدانند که آزادی انها زمانی تضمین میگردد که از آزادی دیگران در همه جای دنیا دفاع کنند.
‫‫و در پایان،
‫کرد ها در عراق تمام نشده‌اند. انها مثل قبل مصمم به آزادی خود هستند ولی قطعا شرایط را هم در نظر میگیرند و در موقع مناسب در سرزمین خود، حاکم سرنوشت خود خواهند شد.
‫اما دولت عراق دوچار یک توهم شده است و احتمالا همان اشبتاه صدام حسین را تکرار خواهد کرد و در آن صورت ا ز نظر اصولی و نظری و بر اساس منشورهای سازمان ملل، زمینه را برای استقلال کردستان فراهم خواد کرد.
‫اگر ایرانیان هوشمندی نشان دهند و از استقلال کردها حمایت کنند، امکان دارد که بتوان‌ند ۴۰ ملیون کرد را جذب کنند. عراقی ها عرب هستند و دور یا زود به آغوش جهان عرب بر خواهند گشت. یک دولت مستقل کردی میتواند به عنوان تنها متحد ایران در منطقه عمل کند. ایران شیعه در هیچ جای جهان دوستی ندارد و همسایگان سنی مذهب خود را تبدیل به دشمن کرده است.
‫من اطمینان دارم که شیعه پرستی رژیم، شیعه های عراق را بر کرد ها ترجیح میدهد ولی آیا ایرانیان هم کردها را فدای شیعیان عرب عراق خواهبد کرد؟

انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ما آقای حسین بر را چطور باور بکنیم ؟ در مورد آماره کرکوک به اشتباه بزرگ دست زد ! یعنی از چیزی که اطلاع دقیق نداشت آماره جعلی داد . اما متاسفانه تا به امروز آنرا اصلاح نکرده است . آیا روشنفکر ایرانی توان اصلاح خود را دارد ؟؟؟ که برای ما شهروند سادۀ ایرانی قابل اعتماد باشد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسین بر
بیش از اندازه اغراق می فرمائید.تعداد سنی ها درایران درحدود ۵ ملیون میباشد ونه ۲۵ میلیون ویا سی درصد از کل جمعیت.نقشه بسیار اغراق آمیزی هم از کردستان ترسیمی گوگل به عنوان مدرک ارائه کرده بودید که تمامی غرب آزربایجان ونیزشهر همدان وکارص و ارضروم وارزنجان وسیواس تا ساحل مدیترانه راشامل میشد.قبلا هم میفرمودید که صفویه با رسمی کردن تشیع باعث کوچکتر شدن ایران از۳ملیون کیلومتر مربع به اندازه امروزین شده اند.مگر قبل ازدوران صفویه کشورودولتی به اسم ایران وجودداشت که کوچکتر بشود؟
https://i.ytimg.com/vi/qXV57x_Xleg/hqdefault.jpg
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‫خطاب به مهسا
‫مخالفت شما با دمکراسی و حقوق بشر از بیانات شما کاملا مشخص است. آزادی بیان یکی از اصول دمکراسی و حقوق بشر است. .
‫حرف های شما مغرضانه و بدون سند است. شما یک سند برای ادعا‌های خود .ارایه کنید.
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‫ارمان گرامی
‫باز هم کم اوردید و هیچ سند و مدرکی برای ادعا های خود عرضه نکردید. مشکل شما این است که ایران را با تشیع و ایرانیان را با شیعه ها یکی میدانید. ایران نه تشیع است و نه همه ایرانیان شیعه هستند. ۳۰% جمعیت ایران سنی هستند. بخش قابل توجهی غیر مسلمان هستند. از میان شیعیان، دستکم ۸۰% خود را مترقی و سکولار و غیر مذهبی میدانند. شما بهتر است برای ادعا‌های خود مدرک بیاورید. اتهامات واهی، شما را کم ارزش میکند.
‫خطاب من همیشه شیعه های فاشیست هستند که باعث تباهی ایران و شیعه ها شدند. خطاب من هر گز به ایرانیان به عنوان مسوول جنایات جمهوری اسلامی نبوده است. در مورد کشتار شیعیان در تمام ممالک جهان، من همیشه گفته‌ام که مسوول جمهوری اسلامی است؛ زیرا این جمهوری اسلامی است که با کشتن سنی ها در ایران ، عراق، سوریه، افغانستان ، یمن و لبنان تنفر و کینه مذهبی تولید کرده

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
امیدوارم که این نظر من حذف نشود
مشخصه که این آقا رفته عربستان و ... تا بر علیه ایران و ایرانی تبلیغ کنه. خوب همه اینهایی که پول می گیرند همین کار را می کنند. حالا من نمی دونم چرا شما ها اینقدر شلوغ و تبلیغش کردید؟
دروازه ایران گلوبال باز است. ببخشید ایران گلوبال اصلا دروازه نداره. عذر می خواهم. خوب معلومه که هر نوع آدمی میاد تو. آقای حسین پور هم یکیش. خوب که چی؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایران گلوبال یک خوبی دارد و یک بدی
خوبیش این است که یک سایت کاملا آزاد و دمکراتیک است و همه نظرات را بدون سانسور منتشر می کند. از این نظر باریکالا
بدیش این است که هر کس و هر ن..کسی وارد می شود و مقاله می نویسد و نظر می دهد که نظرات آنها ممکن است مثل این آقای حسین بور بر ضد منشور حقوق بشر و بر ضد سازمان ملل و بر ضد انسانیت و هم زیستی مسالمت آمیز جوامع بشری باشد. کسی که نفرت پراکنی قومی و مذهبی می کند و علنان میلیون ها ایرانی و شیعه را رافضی و کافر می داند نباید در این سایت این مطالب ضد انسانی را تبلیغ کند.
امیدوارم مسئولان ایران گلوبال فکری به حال این سایت بکنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسیو آرمان
شما از کجا می دانید که این مواضع حاجی حسین بر از روی فرصت طلبی است که اینگونه اتهام می زنید؟ از کجا معلوم که کارهای ایشان بر اساس اعتقاد قلبی نیست. نه تنها داعش و وهابی ها بلکه همه گروه های سلفی و تکفیری شیعیان را صفوی و کافر و رافضی و ایرانیان را مجوسی ناپاک و مشرک می دانند. این یک اعتقاد غلط و غیر انسانی است. اما آنها از صمیم قلب و نه از روی فرصت طلبی به آن اعتقاد دارند. کسی که به حج می رود و شدیدن از عربستان و عملکرد آن دفاع می کند و داعش را به جمهوری اسلامی ترجیح می دهد شاید به آن اعتقاد باطنی و قلبی دارد. یادم است حسین بر در یکی از مصاحبه هایش بعد از سفر حج گفتند که در مقابل منزل بزرگ او در لندن شش تا اتوموبیل بنز آخرین سیستم پارک است و او پول بیشتری از عربستان دارد و برای پول این کارها را نمی کند. پس لطفا اتهام نزنید. حسین بر اگر لازم باشد می تواند از نظر مالی همه عر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همین مانده فردی بنام: حسین بر!!! به فکر منافع ملی ایران باشد :))) مرا به خیر تو امید نیست، شر مرسان!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسین بر
کدام حرف من اتهام است؟ مگر شما دبیر حزب رستاخیز نبودید؟ مگر شما در حزب مشروطه سلطنت طلب در انگلیس نبودید؟ مگر شما مسئول شبکه سکولارها نبودید؟ مگر شما به سعودی نرفتید و از سعودی در تلویزیون العربیه دفاع نکردید. مگر مجانی به حج مشرف نشدید در صورتیکه بر طبق شرع اسلامی حج فقط با درآمد مشروع و حلال خود و نه با پول دیگران قابل قبول است. مگر شما در کنگره اقوام ایرانی نبودید؟ مگر شما در مقالات قبلی خود به ایرانیان و بقول خودتان شیعیان رافضی و صفوی حمله نکردید؟ مگر ایرانیان را تبهکار نخواندید؟ مگر از داعش در عراق و سوریه دفاع نکردید و کشتار شیعیان را توجیه نکردید؟ مگر در مقاله خود بنام مقایسه رفتار ها و اخلاقیات جمهوری اسلامی و حاکمان عربستان سعودی که در ایران گلوبال است، ادعا نکردید که عربستان سعودی سومین کشور خوشبخت جهان بعد از کلمبیا و فوجی است. مگر از اعدام شیخ نمر و دهها فعال
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 

‫ارمان نگرامی
‫بهتر است به نوشته من نگاه کنید و آنگاه از مطالب من ایراد بگیرید. وقتی کسی در اوردن دلیل و برهان کم می اورد، چاره ای جز اتهام زنی پیدا نمی کند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ای کاش انسان سر سوزنی پرنسیب و اصول اخلاقی می داشت و مثل یک اسباب بازی زرورقی روی آب با باد به این ور و اون ور نمی رفت. از کسی که یک روز سکولار دوآتشه است و روز دیگر حاجی مبلغ سعودی ها در کعبه ؛ یک روز رستاخیزی شاه الهی و پان ایرانیست است و روز دیگر تجزیه طلب ضد شیعه و ضد ایرانی و وهابی، چه انتظاری بهتر از اینها می توان داشت. با اینجور آدم های "بادپرست" گفتگو نه تنها بیفایده است بلکه توهین به شعور خود می باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسین بر, شما از بکار بری کلمه قوم بجای ملت هز هر پان ایرانیستی پان ایرانیست تر تشریف دارید. میخواهید بما چیزی تحلیل کنید؟ ترا بخدا ولمان کنید
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
Anonymous aziz
‫من باجنگ موافق نیستم . من میگویم که هر ملتی در سر زمین خود بنا بر ماده ۳ بیانیه حقوق مردمان بومی و ماده ۱ منشور حقوق مدنی و سیاسی سازمان ملل حق تعیین سرنوشت دارد. در ضمن، این بیگاناگان و استعمار گران جمهوری اسلامی، یعنی سپاه پاسدارن بودند که به فرماندهی قاسم سلیمانی، در عراق به جنگ کردها رفتند.
‫شما بجای اتهام زدن، با اوردن نقل و قول از مقاله من، نشان بدهید که من چه نوشته‌ام که ادعا های شمار ثابت کند.
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‫برای بسیاری باید جای خوشحالی بسیار باشد که منطقه کرکوک زیر اشغال نیروهای سپاه پاسدارن جمهوری اسلامی در آمده و بیش از صد هزا ر کرد، آسوری، و ترکمن از خانه و کاشانه خود بیرون رانده شده است. این پاکشویی قومی و مذهبی است و برخلاف قوانین بین المللی و سازمان ملل است.
‫ ود درست بر همین اساس است که ساکنان کرکوک حق تعیین سرنوشت پیدا میکنند تا بقای خود را محافظت و تضمین کنند.
‫کسانی که در پی نابودی یک قوم هستندند و از هر وسیله ای برای نابودی انها هستند، جنایتکار به حساب می آیند و سرنوشتی بهتر از ملازویچ و صدام حسین پیدا نمی کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تهمتن ،در بینش سیاسی آقای حسین بر هم ثبات نیست ، ایشان می خواهد ثابت کند کردها با جنگ برادر کشی می خواهند به ایران دمکراسی تزریق کنند و در منطقه نیز با همکاری بیگانان و استعمارگران طرف دار صلح و ثبات هستند . دمکراسی را تنها دمکراتها می توانند پیاده کنند نه جنگ سالاران بیسواد !

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آنانیموس
درست فرمودید. حسین بر رئیس حزب مشروطه ایران در انگلیس بوده و رئیس حزب رستاخیز در زمان شاه مخلوع. الان هم شدیدا طرفدار وهابیت عربستان شده و با سفر به حج حاجی شده (عکس و فیلم آن موجود است). مدتی هم در کنگره ملیت های فدرال فعالیت داشت که گویا از آنجا بیرون آمده یا شده. نمی دانم. مدتی هم رئیس شبکه سکولارها بود. که بعد از حاجی شدن سکولارها او را بیرون انداختند و رابطه اش با نوری علا شکر آب شد. ایشان سه تا مدرک دکترا دارند. حال از کجا ؟ خدا می داند. زیاد سخت نگیرید. بزله گویی ایشان نقل مجالس ایرانی و حتی بلوچها و بقیه اقوام ایرانی هم است. زیاد به ایشان سخت نگیرید. در ایران گلوبال سنگ مفت و گنجشک هم مفت . گزافه سرایی و بزله گویی نه مالیات دارد و نه غیرقانونی است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر حسین ٔبر، تصور من این است که شما در ایران، در رشته زبان فارسی‌، دکترا گرفته اید و بدین جهت، نگاه ژئوپلتیکی شما، فاقد یک پاست. برای اطلاع شما، ۱- غرب در به وجود آوردن کردستان بزرگ، دنبال ایجاد متحدی بزرگ برای ایران و "" جامعه ۲۷۰ فعل ساده‌ای "" نیست، بلکه هدف، ایجاد بی‌ ثباتی و تشتت است. ۲- اسرائیل دریافته است برای صادرات گاز به اروپا، به یک ترکیه با ثبات نیاز دارد و یک کردستان، فقط باید در خدمت حذف نفت و گاز ایران از بازار ترکیه باشد. ۳- یک کردستان مستقل، بدون توان جذب طبقه متوسط، پاا نخواهد گرفت و اروپا تازه دریافته است نیاز به دیوار چین دارد تا فراریان از خاورمیانه و آفریقا را، پشت آن دیوار نگاه دارد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
متاسفانه آقای حسین بر ، انثباط فکری ندارد ! در این نوشته سلطنت طلب شده است در مقالۀ قبلی نیز سنی افراطی بوده است یعنی در طرف شیخ های جاهل خلیج بوده است ! در ایران صحبت اقوام اصیل ایرانی و اقوام غیز اصل از سفاحت و نادانی است .آرزو هست آقای حسین بر دست از تحریف و بزله گویی دست بردارد . ما مجبریم مشکل ایرانمان را با دولت حقوق و رفرم حل کنیم . یکی از این مشکل ها حقوق زبانی و غیره ملل در ایران هست .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب رضا حسین بر :
1- اینکه ما هم از کردها عراق حمایت میکنیم و بارها اعلام کردیم اضافه شدن یک کشور غیر عرب و غیر تورک را به ملل خاورمیانه باعث کاهش فشار این دو دشمن تاریخی از روی ایران و ایرانی میدانیم
2- گفته های شما درباره کوردها و ارتباط دادن ان به مادها از بیخ نادرست است اینگونه استدلال های هوایی که قومی که الان در جای و سرزمین دیگری زندگی میکنند وارٍ اقوام 3000 سال پیش ان منطقه اند کاملا نادرست است مهاجرت و جنگ و رشد جمعیت تا به همین امروز همواره جماعات بشری را در سرزمین ها تغییر داده و میدهد و خواهد داد به خصوص در مناطق خوش اب و هوا

توجه شما را به یک متن از یک نویسنده کورد درباره اثبات خطا بودن ماد نامیدن کوردها جلب میکنم در ادامه مطلب

تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
‫لینک زیر شما را به نقشه ای هدایت میکند که نشان میدهد کرکوک بخش از کردستان بوده است.

https://www.google.com/maps/d/viewer?mid=1umTU2XPOmzQ245YY40dF_NNTpVc&hl=en_US&ll=37.35197925319931%2C42.680965000000015&z=6
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درباره کرد یا ترکمن بودن کرکوک
‫کرکوک مدتی پایتخت سلسله کردی بابان بود، ولی پیش از آن پایتخت سلسله ترکمنی زنگی ها شد. بهر حال کردها و ترکمن ها در این منطق زندگی کرده‌اند. اکنون باید کردها و ترکمن ها با تفاهم با اقلیت های دیگر کرکوک را اداره کنند. پاکشویی قومی بر خلاف قوانی سازمان ملل است.
‫" حاکمان بابان در مقابل فراهم کردن امنیت برای امپراتوری عثمانی در کنار مرزهای ایران، توانستند مقداری خودمختاری بدست بیاورند. سلیمان بیگ اولین حاکم بود که شهرزور و پیاتخت آن کرکوک را در کنترل خود در اورد. او به ایران حمله کرد و نیروهای حکومت اردلان را در سال ۱۶۹۴شکست داد. سلطان مصطفی دوم منطقه بابان را که شامل کرکوک میشد ، به او واگذار کرد."
‫https://en.wikipedia.org/wiki/Baban

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسین بر ادعا شما بی اساس وتبعض آمیز هست . با یک کلام هیچ ملت تافته وجدا بافته نبوده نخواهد بود . حرفتان راپس بگیرید لطفا . ما همه از یک مایه هستیم .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای حسین بر , این ادعای شما که کرکوک تاریخا جزئی از کردستان است, دروغ محض و بی اساس است. لطفا در نوشته های خود کمی دقت بخرج دهید. متشکرمش
تصویر رضا حسین بر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ساراخ عزیز
‫من با شما موافقم که ملیت های ایرانی از هر گونه زیاده خواهی در مورد یکدیگر خود داری کنند. کرکوک از سوابق تاریخی بخشی از کردستان بوده ولی جمعیت آن همیشه آمیزه ای از مردمان مختلف بوده است. اشتباه کردها این بود که نتوانستند ترکمن هارا بصورت شایسته ای در حکومت اقلیم شریک کنند و به انها امتیازاتی را بدهند که در دولت عراق قبلا نداشتند و در آینده هم نخواهند داشت.
‫در ضمن ، رفتن ترکمن ها در آغوش دولت عراق حقوق ملی ترکمن ها را به انها نخواهد داد. ما اگر به گذشته نگاه کنیم، ترکمن ها از تمام حقوق ملی خود محروم بودند و من نگرانم که به محض، قوی شدن دولت عراق همان روش حکومتی صدام حسین تکرار شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر حسین بر از کدام دلایل نا موجه حرف می زنید. نقش کردها در آزربایجان مثل نقش زابلی ها در بلوچستان است. آنها همیشه نوکری فارسها را در آزربایجان کرده و نسبت به اراضی ما ادعا داشتند. اسم استانمان را عوض می کنند . مردم ما را ترور می کنند . مزدوری فارسها را می کنند. آیا شما حاضرید یک زابلی بیاید و اسم سرزمینتان را سیستان بنامد و شما را خارجی و میهمان خاکتان بنامد. رفتار کردها همین است. آنها که مهاجرین کوههای قندیل عراق بوده اند امروز ادعای ارضی به آزربایجان دارند. درست مثل زابلی ها که اول به صورت مهاجر آمدند بلوچستان و حالا خودشان را صاحب خانه می دانند. در اینجا اصلا و ابدا مسئله مذهبی دخیل نیست. اصولا امروز اقلا 60 درصد مردم آزربایجان از شیعه بیزارند و شیعه را با 12 امامش به زباله دان تاریخ پرت کرده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
حسین بر عزیز، دیدگاه شما بیشتر شبیه دیدگاه جناب ناصر کرمی است، و از این بابت برخلاف مقاله قبلیتان من از شما نامید شدم، در ضمن زیاده خواهی کوردها وضعیت را خراب کرده. اگر عوض اورمیه و کرکوک روی اربیل و سلیمانیه و سنندج متمرکز می شدند، الان به این روز نیافتاده بودند و حمایت ملل تحت ستم را هم در کنار خود داشتند، وقتی خاکی را اشغال کنند و به زور بافت جمعیتی اش را تغییر دهند به این آسانی هم پا به فرار می گذارند، چون حس وطن به آن خاک ندارند. تبریک به تورکمان ها که شهرشان، زادگاهشان و وطنشان کرکوک را پس از ۱۴ سال اشغال، طی چند ساعت آزاد ساختند