پیام روشن خامنه‌ای به بدنه نظام!

• اعضای شورای نگهبان بطور اتفاقی به این تصمیم دسته جمعی نرسیده‌اند. این تصمیم دراتاق فکر نظام حاکم گرفته شده و حامل پیام خامنه‌ای به بدنه نظام است

بنای حکومت دینی بر تبعیض استوار است. مسلمان برتر از غیرمسلمان، مسلمان شیعه برتر از مسلمان سنی، شیعه ولایت مدار برتر از شیعه غیرولایی. ولایی دو آتشه برتر و بالاتر از ولایی معتدل و ملتزم به ولایت، مرد برتر از زن، طبقه روحانیون برتر از سایر طبقات اجتماعی و ولایت بر مردم حق مسلم و انحصاری آن!

این تبعیض متعفن و چند لایه که منشاء بدترین انواع دورویی، فرصت طلبی، فساد، حق کشی، دگر اندیش کشی و تبه کاری‌های دیگر است، ریشه در حکومت فقاهت محور جمهوری اسلامی دارد.

این روزها که ماجرای محروم کردن سپنتا نیکنام، از عضویت در شورای شهر یزد به حکم شورای نگهبان بسیاری را متحیر کرده است این سئوال مطرح است که چرا جمهوری اسلامی در شرایطی که با انواع بحران‌های خارجی و داخلی دست به گریبان است دست به رسوایی جدیدی زده که او را بیش از پیش در ایران و افکار عمومی بین المللی بی اعتبارمی کند. و چرا شخص آیت الله خامنه‌ای برای فیصله دادن به این ماجرا و جلوگیری از این حرکت مغایر با قوانین جمهوری اسلامی شورای نگهبان کاری نمی‌کند؟

پاسخ من به این پرسش چنین است: هسته اصلی قدرت و بطور مشخص شخص خامنه‌ای برای بقای ولایت مطلقه فقیه در برابر موج تحول خواهی ایرانیان انسجام خود را در روی آوردن به تحجر و قشری گری هرچه بیشتر می‌بیند. مردم بویژه نسل‌های جوان ایرانیان در سالهای گذشته از تعصبات مذهبی فاصله‌ای چشمگیر گرفته‌اند و اتفاقا یکی از دلایل این مدعا همین است که در شهر مذهبی و سنتی یزد رای دهندگان مسلمان برای دومین بار به سپنتا رای داده‌اند. این موج تحول خواهی که هربار بلندتر و قوی تر به بدنه نظام اصابت می‌کند خطر آن را دارد که به تدریج در اندام‌های آن نفوذ کند و استحکام و صلابت آن را به مخاطره اندازد.

طبیعی است که ولایت مطلقه فقیه و فقهای شورای نگهبان برای مصون داشتن بدنه نظام در برابر امواج نیرومند حق جویی، تحول خواهی و فرهنگ روبه رشد مدارا، به تنها وسیله‌ای که در چنته دارند متوسل شوند. چسبیدن هرچه بیشتر به احکام متحجر فقه شیعه و تشدید تبعیض.

اعضای شورای نگهبان بطور اتفاقی به این تصمیم دسته جمعی نرسیده‌اند. این تصمیم دراتاق فکر نظام حاکم گرفته شده و حامل پیام خامنه‌ای به بدنه نظام است. خامنه‌ای با این پیام از همه طرفداران نظام خواسته است که در برابر امواج روبه گسترش مدارا و تساهل که جامعه را به سوی دموکراسی خواهی می‌کشاند با تعصب و سرسختی هرچه بیشتری عمل کنند. این حرکت واکنشی خامنه‌ای و فقهای دست نشانده او هشداری صریح به اصول گرایانی که به وسوسه همکاری با اصلاح طلبان دچار شده‌اند نیز هست و می‌خواهد تکلیف خود را با این گرایش اصول گرایان تعیین کند. این پیام همراه با حصر خاتمی و میدان دار تر شدن نظامیان در روزهای اخیر البته نشانه هراس واستیصال نظامی است که روزبه روز با ایرانیان بیگانه تر می‌شود.

منبع: 
خبرنامه گویا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جالب است که حزب رنجبران چینی و فدائیان اکثریت و حزب توده روسی برای هرگونه تغییراتی در ایران دست بدامن رژیم می شوند، و با التماس دعا به رهبر و شورای نگهبان و رئیس جهور خواستار تغییرات جزئی می شوند، اینها همانند آسپرین و آستامونیفن عمل می کنند، فقط رل پنهان کردن دردهای علاج ناپذیری هستند که حتی مورفین هم نمی تواند درد آنرا تسکین دهد.