دوشوکی: امام جمعه، از فرستادن «اهل سنت» به سوریه انتقاد کرده

عبدالستار دوشوکی، رئیس مرکز مطالعات بلوچستان در لندن با رادیو فردا در مورد بازداشت مولوی فضل الرحمن کوهی، امام جمعه اهل سنت پِشامگ سرباز،به گفتگو نشسته است. وی می گوید این امام جمعه از فرستادن «اهل سنت» به سوریه انتقاد کرده بود

منبع: 
رادیو فردا
بخش: 
انتشار از: 

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
چه عجب:
بالاخره یکی پیدا شد به مرید ملا و مولوی ها و طالبی ها و داعشی ها نصیحتی بکند
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
بفرما ! این مولوی شما هم امروز آزاد شد و امروز نهار منزل مولوی عبدالحمید امام جمعه زاهدان دعوت بود. آقای دوشوکی برای شما متاسفم که هنوز بازی آخوند و ملا و مولوی را درک نکرده اید و نمی فهمید. برای همه احزاب بلوچی مثل حزب مردم و جنبش ملی و جبهه بلوچستان و سلطنت طلبان بلوچ و مرکز و دستک و دفتر که از یک دیگر سبقت گرفته بودند و خودشیرینی کرده بودند و اعلامیه پشت اعلامیه صادر کرده بودند متاسفم. حالا تصور کنید یک روشنفکر بلوچ دستگیر بشه. آیا مولوی ها برای او این همه تلاش خواهند کرد؟ آیا مولوی عبدالحمید برای آزادی او تلاش خواهد کرد و بلافاصله از زندان زاهدان او را برای صرف نهار به منزل خود خواهد برد؟ کی می خواهید آگاه بشوید. وای به حال ملتی که شما می خواهید آن را آگاه کنید. خود شماها به آگاهی بیشتر از هر کسی احتیاج دارید.

عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
با عرض سلام و احترام به آقای دوشوکی مبارز و محترم، یک انتقاد به ایشان و بقیه گروه های سیاسی در خارج وارد است. همه این افراد و احزاب برای آزادی مولوی کوهی اعلامیه دادند که بجای خود بعنوان یک عمل حقوق بشری و دفاع از حقوق بشر قابل ستایش است. اما برای بقیه زندانیان بلوچ مثل سخی ریگی که به 18 سال زندان محکوم شده، این همه انرژی و زحمت نکشیدند. شما مطمئن باشید اگر خود همین آقای دوشوکی یا یک فرد غیر ملا و غیر مذهبی دستگیر و زندانی شود، ملاهای بلوچ برایش تره هم خورد نخواهند کرد. چه برسد به سینه چاک کردن و درخواست آزادی فرد دستگیر شده.

برای من عجیبه که این افراد یا احزاب فرصت طلب هستند یا جامعه مذهبی بلوچستان و خودمحوری ملاهای سنی (مثل ملاهای شیعه چون هیچ فرقی نمی کنند) را درک نمی کنند و با فرصت طلبی موج سواری می کنند. غافل از اینکه ملاهای بلوچ به خون اینها هم تشنه هستند. برو بمیر برای کسی که ت
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
این ملا افکار بسیار تند و ضد شیعه و بقول خودش ضد مجوسی از نوع داعشی دارد. چندین بار هم ارفاق گرفته بود. اما به هشدارها توجه نکرده چون یک ملای جهادی تندرو است که علنی ایرانیان را شعیعان مجوسی خوانده است به نوروز توهین کرده (جشن مجوسیان کافر) و اعتقاد کامل به جهاد بر علیه روافض و کفار و مجوسی ها دارد. به همیبن دلیل نترس است. مخالفت او در باره سوریه هم در راستای تفکرات داعشی و وهابی است. این ملا هرگز از پیوستن اهل سنت بلوچ به داعش یا القاعده در سوریه انتقاد نکرده. انتقادش فقط یکطرفه بوده. از آقای دوشوکی که خودش را یک سکولار دمکرات می داند بسیار بعید و نازیبنده بود از یک وهابی داعشی حمایت کند.

عدم انتشار شده: 
false