باز هم از دروغ های حقوق بشر کورش


یکی از بدبختی ها جوامع استبدای همچون ایران, آن است که تاریخش بوسیله بیگانگان نوشته میشود و به وسیله دست نشانده گانشان تا مدتی محفوظ می ماند . در این مدت حفاظت, نه تنها دروغ های تاریخی بیشتر و بیشتر میشوند, بلکه اوج این دروغ ها به همان اندازه رشد پیدا میکند . بخاطر سرپوشی به این دروغ های شاخدار , جشن های مجللی را برپامیکنند تا اکثر سران کشورهای همجوار و اروپا در این جشن ها حاضر شده و به عظمت کشور باستانی سر به تعظیم فرو آورند.

امروز صبح ساعت 10:00 به وقت کالیفرنیا رادیو KPFK 90.7 مصاحبه ای داشت با نویسنده و محقق Jack Weatherford. این نویسنده کتابی به چاپ رسانده به عنوان Genghis Khan AND THE Quest for God. این کتاب بوسیله شرکت پنگوئن شاخه نیو یورک با شماره ISBN 978-0-7352-2115-4 با تعداد سیصد هزار جلد چاپ شده است. نویسنده این کتاب , تقریبآ 12 سال بر روی تحقیقاتش وقت گذراند تا به منبع یکی از حقایقی که در قانون اساسی امریکا گنجانده شده است , دست بیابد. در دوران خفقان رستاخیزی بود که به ما قبولانده بودند که در صدور اعلامیه استقلال امریکا , و در قسمت آزادی ادیان , توماس جفرسون , این قانون را بر روی « حقوق بشر » کورش نوشته است. خیلی از ایرانی ها در امریکا هستند که نه تنها به این دروغ باور دارند , بلکه درهر نشست اجتماعی , سیاسی و یا فرهنگی این دروغ بزرگ را به میان کشیده و ( فخر ) هم میکنند. همینطور که در این کتاب تحقیقی به خوبی نتیجه گیری شده است, توماس جفرسون عقاید دینی و باورهای شخصی و آزادی ادیان را از (( چنگیـــز خـــان )) به الگو گرفته است. تحقیقات این نویسنده نشان میدهد که یک نویسنده فرانسوی Francois Petis de la Croix در سال های 1710 کتابهای در باره چنگیز خان و تاریخ کهن مغول نوشته بود . این کتاب ها به وسیله بنجامین فرنکلین که نماینده ایالت های مستعمره در فرانسه بود, به امریکا وارد شده و به وسیله او چندین بار چاپ و در تمام ایالت ها به وسیله اداره پست در فیلادلفیا پخش گردیده بود. همانطور نویسنده نشان می دهد تنها یک جلد از این کتاب ها در کتاب خانه شخصی جرج واشینگتن وجود دارد . بیشترین نسخه های این کتاب ها در کتاب خانه توماس جفرسون بوده و همین الان این کتاب ها درکتابخانه کنکره امریکا و کتابخانه دانشگاه ویریجینیا که خود توماس جفرسون بنیان گذار این کتابخانه ها هست , موجود می باشد. اگر چنگیز خان اولین قانون بین المللی خود را با ( آزادی ادیان و تولارنس دین ) شروع میکند, توماس جفرسون هم با استفاده از این افکار, باور های دینی را (( شخصی )) دانسته و اول در ایالت ویریجینیا به عنوان قانون ایالتی به تصویب میرساند و بعد در صدور اعلامیه استقلال امریکا , این قانون را سراسری میکند. شاید این یک حقیقت تلخی برای آریا پرستان و کورش پرستان باشد ولی تا زمانی که ما نتوانیم تاریخ تحریف شده را بصورت علمی و خارج از سیاست و احساسات تحقیق بکنیم , متاسفانه تعداد چاه های جمکران ها بیشتر وعمق این چاه به همان اندازه عمیق تر خواهد شد. بهتر است به چند منتقدین این کتاب و نویسنده رجوع بکنیم.
..................................................................................................................................... در باره نویسنده..Jack McIver Weatherford is the former DeWitt Wallace Professor of anthropology at Macalester College in Minnesota. He is best known for his 2004 book, Genghis Khan and the Making of the Modern World. His other books include The History of Money; Indian Givers: How the Indians of the Americas Transformed the World; and The Secret History of the Mongol Queens: How the Daughters of Genghis Khan Rescued His Empire

Genghis Khan is best remembered by Voltaire’s description: a ‘cruel tyrant King of Kings’, who butchered and brutalised his way across the medieval world. But in this elegant, original and scrupulously researched book, Jack Weatherford makes the case for a Mongolian warlord as first mover behind the First Amendment freedoms millions of Americans enjoy today. Bold, compelling and tautly argued, this is another fine study of a subject Weatherford knows better than anyone else writing today.”
— Dan Jones, author of The Plantagenets 

.......

The New York Times Book Review - Simon Winchester

…what is most remarkable about this fine and fascinating book is Weatherford's central claim that the Great Khan's ecumenism has as its legacy the very same rigid separation of church and state that underpins no less than the American idea itself. The United States Constitution's First Amendment is, at its root, an originally Mongol notion…Weatherford argues his case very well—and in doing so offers further amplification of the notion that so many of the West's claimed achievements in fact have their true origins in the East, and that countries like Mongolia, far from being, as those hapless British diplomats once believed, at the utter ends of the earth, are very much more central than most of us nowadays like to imagine.

منبع: 
Genghis Khan and the Quest for God
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ انگار اگر کی پاسخ شما را ننویسد شما باز ادامه میدهی:
قاجیماق :منقبض شدن (فشردگی)(البته در هیچ پاسخ نامه ای نیست تاثیر سیز ائلیم) =قوُرویاراق ییغیشما
قاجینماق(خمیازه)
قاج = پیچیدن
ثیقاج =پیچاندن
.............................
درباره واژه قبلی شما هم من نخواستم ضایع بشی پس لطفا دست بردار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ,
ظاهرا تنها جناب تورک اوغلی نیست که خم نشده از زیر شاخ مو, رد شده است. چند روز پیش هم سرمست دیگری نام مرا با اشخاصی قاطی کرده بود که هیچ سنخیتی با آنها نداشتم. اکنون شما هم مرا با جناب اسامه در یک گروه قرار داده اید. عزیز من " صد بار ترا گفتم کم زن دوسه پیمانه ".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه و پیروز عزیز در ترکی ما لغتهای علمی فراوانی داریم، مثلا لغتی داریم بنام قاجیماق . بطور دقیق نمی شود بفارسی توضیح داد، ولی حدودا یعنی وقتی نیرویهای عمودی در اثر عدم استابلیتی پیوندهای افقی را برهم می زند و باعث رانش و یا کمانش همراه با پیچش قطعه صنعتی می گردد، و باعث جا خالی دادن به بار و یا وزن نیروهای عمودی اکتیو می گردد، حالت قاجیماق اتفاق می افتد که برای جلوگیری از قاجیماق، با فرمولهای بغرنج تیموشنکو محاسبه و مشخص می گردد و. مقادیر c1 و c2 مقدار لاندا و فاصله اتصال دو قطعه با المانهای معین محاسبه و تعیین می گردد، شاید اگر امکان نشان دادن تصویر بود، مفهوم این لغت را با تصویر بطور دقیق می توانستم برای شما توضیح بدهم. با پوزش برایم مقدور نیست، و شاید شما ها هم علاقه ائی به این گونه مطالب و مسائل علمی نداشته باشید.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام. مسئول کامنتها چرا کامنت مرا منتشر نکردید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تا کنون پاسخ و توضیحی از جناب ع.ب.تورک اوغلی نرسیده است و چون " ما خراباتیان کرم داریم - کرم بر وزن حرم - شهریار ", گمان را بر این میگذارم که ایشان خمیده از زیر شاخ مو نگذشته و به توصیه شهریار عمل نفرموده اند که حتی "...., شیطان خمیده بگذرد از زیر شاخ مو " و امید که پس از رفع خماری پاسخی مناسب بدهند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سید ابو تورک اوغلی قره چی اوغللن :
ما همچنان منتظر پاسخ به سوال های زیر هستیم

56 تا 70 درصد از اذربایجانی ها نژادی عربی دارند:
http://www.iranglobal.info/node/59400

کامنت های لینک زیر اثبات شده :
http://www.iranglobal.info/node/59400

تقریبا همه بنا ها و اثار تاریخی اذربایجان جعلی است:
http://www.iranglobal.info/node/58326

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
روضه حضرت اسلم تورکی هفتاد و سومین شهید تازه تفحص شده از دشت نینوا توسط گروه تفحص شهدای الله شکور پاشازاده :

http://durnanews.ir/?p=6817

از نژاد ترک و اهل دیلم؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!؟(منطقه ای از شمال ایران حدود قزوین تاگیلان؟؟؟؟؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!!)بود
.صوت قرآنش محزون و دلنشین بود. شاعر بود و نویسنده و امام همواره اورا میطلبید تا نامه هارا بنویسد.سیمایی نمکین وبیانی زیبا داشت.قصه گوی کودکان بود و همین او را محبوب کودک و پیر وجوانش ساخته بود.در کربلا خیمه او تا خیمه مولایش علی بن حسین(ع)چندان فاصله نداشت.(اسلم غلام امام سجاد ع بود)روز عاشورا فرارسیده استساعتی از بارش تیرهای دشمنان گذشته است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیروز:
این تورک اوغلی ناراحت از این است که به قول خوداش چرا نفت و بنزین و گاز برادران عرب اهوازی اش را به قیمت سمن بخس به خول خوداش به 35 ملیون عرب بایجانی نه ببخشید عاذربایجانی میدهند بعلاوه ماهیانه 45 هزار تومان به ازای هر نفر پول مفت از همان دلار های نفتی به حلق جماعتی ریخته میشد که لیاقت بخاری و "اوجاق" هیزم سوز با هیزم اعلای کوه های عاذربایجانرا دارد اما این شونیست ها ایشان را از نشستن دور هم زیر کرسی پهن سوز و خواندن "باباتیلار"و بابا کلفت نامه نه ببخشید دده قورقود و اثبات نصب عربی بردن از حضرت علی و فاطمه زهرا و خواندن روضه هفتاد و سومین شهید دشت نینوا حضرت "اسلم تورکی" که بنا به پیشتیبانی دلار های نفتی دزدیده شده از چاه نفت جمهوری طالش مغان اشغالی توسط ایت الله "الله شکور پاشازاده" تازه کشف شده است منع میکنند
خدا لعنت شان کند چه کار بدی میکنند این جماعت شونیست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب پیروز من منظوری نداشتم. از سوء تفاهم پیش آمده عذرخواهی میکنم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب ع.ب.تورک اوغلی, خیر مقدم از ظهور مجدد. گویا " پرسه " در دنیای " تلگرام " شما را چنان محتاط کرده است که "در پرده سخن میگوئید ".

برادر , رابطه " شیرهای نفتی عرب های الاهوازی " با " یک مدتی پیش یکی پیداشدبانام پیروزکه پیروزمان کند.جدیدن خودراخوب نشان میدهد. " و " برای بعضی ها دلارهم خداست وهم ملت وهم خاک. درآغوش کی باشندمهم نیست . دلارباشد که حرف اول بادلاراست." جهت کند ذهنی چون من قابل درک نبود. به ویژه که " جدیدن خودراخوب نشان میدهد. " ممکن است لطفا " زین معما پرده بردارید" ؟ با تشکر قبلی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام-
من یک متن کوچکی نوشته انگارموش دوانی راه انداختم-
این بن لادن ببخشید اسامه شروع به رقصیدن کرد.
مابه این میگوییم پیشیگ اویماتماق.
بسوزدپدرشیرهای نفتی عرب های الاهوازی که حتی ازتورک زادگان ده هااحمدکسروی می سازد.
تاخودرابه رسمیت بشناساند.
هرکس که صمدبهرنگ نمیشودتابخاطرخاک وملتش خودرافدا کند.
هزاران نفرهم پیدامیشودازبرکت سفره دلارهای نفتی خاک وملتش رابه فدای دلارمی کند.
یک زمانی یک تبریزی ستاره داری داشتیم وسله نویسی فارسی یادمان می داد.
یک مدتی پیش یکی پیداشدبانام پیروزکه پیروزمان کند.جدیدن خودراخوب نشان میدهد.
حال ماعربیم وعجم خوددانیم توراسنه نه .
برای بعضی ها دلارهم خداست وهم ملت وهم خاک.
درآغوش کی باشندمهم نیست .
دلارباشد که حرف اول بادلاراست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لغت سئیرینسمک ترکی در سیاست یعنی اینکه جامعه ائی که تمام امیدش را از بازی های مکرر دروغین سیستم حاکم از دست داده باشد

"الله سنه شفا وئرسین"

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ :
زمانی که من خواستم تورکی را یاد بگیرم رفتم سراغ انکه فکر میکردام کامل تر از همه است یعنی تورکی استامبولی این زبان را هم در خواندن و نوشتن گفتن میدانم در این زبان هم "خستگی سازه =Fiziksel Hâlsizli نه قئینچخماق .
این که تو نوشتی به خود تورکی اگر اسم باشد شکنجه سنگ واگر قید باشد "صاحب ازار " معنی میدهد نه خستگی سازه
افعال متعدی در ترکی به سادگی با اضافه کردن

پسوند به افعال لازم ساخته می شود: اوخشاماق

=شبیه بودن ← اوخشاتماق= شبیه کردن.

اما شما به شیوه یک زبان ترکیبی و نه التصاقی "قئین" را به چیخماق میچسبانی و انتظار دراری بقیه هم قبول کنند این یک واژه التصاقی است
من نمیدانم این که شما نوشتی "حتما باید تورک باشی تا بدانی" از مشکلات زبان تورکی هست یا نه که کسی که شیر تورک نخورده باشد نمیتواند معنی شکنجه سنگ چخماق را به جای "خستگی سازه" بپذیرد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این حق آزادی بیان در ایران گلوبال به راستی گاهی موجب خنده و تفریح میگردد. جناب لاچین که گفتگو را با کشف کرامات و معجزات امامزاده چنگیز خان مغول در صد ها سال پیش شروع کرده بودند اکنون از " عن - بر - دست " سخن میگویند وجهت آنکه کسی اشتباه نکند معنی ترکی " پخ " را نیز ذکر فرموده اند. عجبا, بحث امامزاده حقوق بشر به کجا کشیده است! عزیزان چه اجباری دارید که به همه چیز مقابله به مثل کنید ؟ نمیدانید که یک دست صدا ندارد؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه عزیز و گرامی، لغت سئیرینسمک ترکی در سیاست یعنی اینکه جامعه ائی که تمام امیدش را از بازی های مکرر دروغین سیستم حاکم از دست داده باشد، یعنی تکرار امیدهای بی نتیجه که باعث سئیرینسمک جامعه می گردد. البته تجسم این لغتت برای یک غیر ترک و برای شما خیلی مشکل است، باید از یک مادر ترک شیر بخوری تا مفهوم این لغت را درک بکنی، متاسفم که نمی توانم بشما کمکی بکنم، چون شما در مقوله ائی در گیر شدید که امکان از دست دادن شغل شما را تهدید می کند، و متاسفانه من نمی توانم شما را کمک کنم حتی اگر دهها کامنت بی سرو ته ضد ترک بر عیه ملت ترک آزربایجان درج بکنی، چیزی عاید شما و پانیرانیسم پانفارسیست نخواهد شد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ضمن چیخماق غیر از سنگ ب معنی دارنده(صاحب) هم در این واژه اگر به کار رود همان معنی دارنده شکنجه معنی میدهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در ضمن
انبر دست = انبر = دست
زبان تورکی پسوندی است و به هیچ عنوان میانوند و پیشوند نمیپذیرد

حالا قینچیخ ماق یعنی چی
حتی اگر قئین را هسته بگیریم چیخماق وابسته نیت خوداش یک کلمه است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین و سازاخ:
لطف فرموده به بقیه بفرمایید در زبان پسوندی تورکی (التصاقی) قینچیخ+ ماق به چه معنی است
کجای لغت نامه تورکی باید این قینچیخ را پیدا کر
حتی قانچیخ هم چنین معنی ای ندارد
همه منتظر پاسخ به این لغت هستیم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین عزیز ، این اسامه گرامی ترکی را در خانه یاد نگرفته، بلکه در کوچه و بازار تبریز و ارومیه و یا آستارا یاد گرفته، و یا کاک پژاک است و یا بارون داشناک و یا غیر ترک آزربایجانی مقیم آزربایجان و یا استانبول و یا کارمند دیجیتال رژیم، که تمام تلاشش برای نابودی زبان ترکی و حرکت ملی آزربایجان است،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان... گیجی و سردرگمی این دانشمند زبان شناس حد و حدودی ندارد. اگر منطق این دانشمند را قبول کرده و هر کلمه ای را قسمت به قسمت معنی بکنیم پس نتیجه میگیریم که در زبان فارسی دری کلمه « انبر دست » ابزاری که در کارگاه ها استفاده می شود به قرار زیر است..
اَن= گه و کثافت و پوخ ( خیلی معذرت میخواهم چاره ای ندارم )
بر= از فعل بریدن
دست= دست ...
پس انبر دست = گه دست برّنده...... بنازم به این منطق........

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ :
بقیه را چی فرض کردید :
اصل واژه تو این است :قین چخماق
چیخماق که به فارسی هم رفته به معنی سنگ است ( سنگ اتشزنه )

قین = شکنجه و عذاب

قین چخماق یا به قول تو قئینچخماق = شکنجه سنگ اتشزنه یا عذاب سنگ اتشزنه (بنازم واژه سازی را)

""شکنجه سنگ ساختار فلز"" افرین به این واژه ناسازی

در ضمن در فارسی به Fatigue medical خستگی سازه مثل همان زبان انگلیسی هست :
Physical fatigue خستگی ساختار
Mental fatigue خستگی هوش

در فرانسه هم به همین شکل هست :
Fatigue physiologie
در عربی هم همین هست:
الإعياء الجسدي
الإعياء الذهني
در ایتالیایی هم همین هست:
Fatica medicina

در ضمن در تورکی استانبولی هم Hâlsizlik است که (حال + سیزلیک ) است یعنی حال ندارم :
خستگی سازه هم Fiziksel Hâlsizlik

در پایان تنها میتوانم بنویسم برو خودات رو مسخره کن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه عزیزتوانائی علمی زبان ترکی را شما نمی توانید در شاهنامه و گلستان و بوستان پیدا کنید مثلا:
(Fatigue (material به ترکی می شود قئنجیخماق ولی بزبان فارسی با مقاله زیر باید توضیح داده شود، و احتمالا مخاطب بیشتر سر در گم خواهد شد.
خستگی (مواد) به شکست ماده در اثر اعمال نیروهای متناوب کمتر از استحکام نهایی و (اغلب) کمتر از حد تسلیم، خستگی گفته می شود. خستگی علت شکست زودهنگام بیشتر قطعه‌های صنعتی است. خستگی بطور معمول همراه با جوانه‌زنی ترک در سطح قطعه یا نواحی تمرکز تنش و اشاعهٔ آن در ناحیهٔ تحت تنش بیشینه است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سید ابو تورک اوغلی قره چی اوغللن :
شما راست میویسید اش انقدر شور شده که خان هم فهمیده :
طرف تمام و کمال از نظر ژنتیک یک عرب کامل هست میاد مینویسه من تورکم دقت بفرمایید :
56 تا 70 درصد از اذربایجانی ها نژادی عربی دارند:
http://www.iranglobal.info/node/59400
یارو داره به زبان مغولی لهجه غربی حرف میزنه مینویسه زبان من تورکیه:
کامنت های لینک زیر اثبات شده :
http://www.iranglobal.info/node/59400
تمام بناهای تاریخی هرگز نداشته اش یک به یک اثبات شده جعلی است باز میاد مینویسه تاریخ من :
تقریبا همه بنا ها و اثار تاریخی اذربایجان جعلی است:
http://www.iranglobal.info/node/58326
البته این دعوی اش درباره پول نفت عرب شاید بجا باشد البته خود ایشان یک عرب زاده کامل میباشند که در لینک اثبات شده که از سنگ صدا درامد و دربرابر اثبات این از این جماعت صدایی بر نخواست
ا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سالام-
عجب دنیایی شده است.
فکرکنم اگرتعدادی ادیسون وتولستوی و داروین وجابز واسامه بن لادن راازقلم انداخته اند یک اشتباه تاریخی کرده وجنایت بزرگی درحق پارسیان هندی زبان ساکن وحاکم شیرهای مفتی نفتی عرب های بی تاریخ وبی زبان کرده اندو
قوبون پوتین واوباما والزابت وووچین چان چون بروم که هرچه کشورشان آبادترمیشود ازسرصذقه باج های حاکمان فارس های
متمدن وتمدن سازعصرجدید است.
اگرهرچه ویرانی درایران بوده همه تقصیر این تورکان بوده واگراین تورکان نبودند لازم نبودنوچه های منطقه ایی استعمارگران به این
کشورهاباج داده کشورخود رابه ویرانه تبدیل وکشورآنهاراابادکنند.
من میگوییم بیایید این تورکان رابیرون کرده تاسقراط ها و بقراط ها ادیسون ها وات ووو..این اسامه بن لادن ها درکشورخودمانده به دیگرکشورهافرارنکنند.درضمن پول های نفتی مفتی هم برای خودمان می ماند.
چقدربایدباج دهیم تایکی برای ماتاریخ بنویسد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سعید تبریزلی :
جالب هست بدانید ایشان بعضی از گروه های مانند اغوز ها و تنگوز و مغول را در کل یک زبان با نام زبان التایی میداند نه تورکی :
Mongolo-Tungusica (German Edition)1985
by Gerhard Doerfer
Currently unavailable
در ضمن همه میدانیم واژه هایی مانند اقا و اغا و خانیم (خانم) و خان مغولی هستند که در تورکی هیچ برابری ندارند تا جایی که تورکی یا بهتر بنویسم توکی را باید لهجه غربی همان مغولی دانست اما در فارسی با برابر گاهی استفاده میشوند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب سازاخ :
فکر نمیکنم این جور باشد بلکه مثل قوم همیشه کوچنده توکی نه ببخشید تورکی هر زمان که بخواهند برای خودشان کتیبه های 7000 ساله اورخون مینویسند در این ضمینه هم از تبریزی ها یاری میجویند :
مثل شاهکارهای کنونی تبریز و اذربایجان:
تقریبا همه بنا ها و اثار تاریخی اذربایجان جعلی است:
http://www.iranglobal.info/node/58326

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
استیون هاوکینگ کیهان‌شناس سرشناس، معتقد است که بشر باید خود را برای کوچ قریب‌الوقوع به سیاره‌های بیگانه آماده کند. به گفته او ۱۰۰ سال بعد، زمین دیگر سیاره‌ای قابل سکونت نبوده و بشر باید به فکر زندگی در جایی دیگر باشد. ( دویچه وله )
احتمالا پانیرانیستها قبل از کوچ به سیاره دیگر، در وحله اول در سیاره مورد نظرشان اقدام به احداث امامزاده کورش خواهند نمود و همه ملتهای دنیا ستاره های جداگانه ائی را برای مهاجرت ملت خود انتخاب خواهند کرد، و بدینطریق تجزیه طلبی فضائی بوقوع خواهد پیوست،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر انزابی,
با تشکر از پاسخ, اگر درست فهمیده باشم بسیاری از ما - نه همه - خواهان عنب و انگور و استافیل میباشیم و چند نفری که فقط عنب و یا انگور و یا استافیل میخواهند نمیگذارند که ما زبان همدیگر را بفهمیم. "انبساط خاطر " بنده در کامنت قبلی از این بود که اگر پیر فرهیخته ما از انگوری ها با کلمات " این بد بخت ها , این فلک زده ها ," یاد کند انگوری ها و عنبی ها هم لاجرم, زنجیر تیمارستان پاره خواهند کرد که قبلا در جایی دیگر از آن یاد کرده ام , و جناب لاچین هم با شادی و هلهله از نبش قبور و اثبات بی اساس بودن داستان تورات مقدس, فرمایشات جناب حسین شریعتمداری را تایید میفرمایند. با تشکر مجدد, " روزگار غریبی ست نازنین".

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر انزابی ..
سلام. خیلی ممنون از محبت های شما...متاسفانه رسوبات آریائی چنان بر مغز بعضی ها به ته نشسته است که قدرت فکر کردن را هم از آن ها سلب کرده است. همانطور که به درستی اشاره کردید در بین حیوانات روی کره زمین ما از تژاد انسان ها هستیم. تکامل انسان چیزی نیست جزء سازش با طبیعت و کاملآ هم طبیعی است که انسان های روی کره زمین , بخاطر زیست در مکان جغرافی مختلف, تا اندازه ای از نظر رنگ پوست و... از هم دیگر فرق میکنند. ولی اگر کسی از ژن برتر, ژن آریائی و خوی هخامنشی را در اسب ها هم میبیند, جایشان به غیر از تیمارستان جای دیگری نیست. برای بعضی ها مهم نیست که در زندان های کهریزکی چه جنایاتی اتفاق میافتد . حرف «ر» و «خ» در زبان (( توکی و مغولی )) و یا سوراخ..سنبه .. باجا ... ماجا برایشان مهمتر از تجاوزهای بیرحمانه و شکنجه های قرون وسطائی است. بهترین ها را برایتان آرزومندم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزلی (حالا کجای تبریز انشاالله کاروانسرا نباشد) میدانید چرا؟ چون که جناباالی و هم هپروتیهای شما را سالها سر کار بگذارند ، دیگه تاسیر مقولی زبان را بر پارسی زبانی نوبرونه است.خلاصه سر پیری بیکار نیستید و خوراک برای سوزاندن نفرت در وجودتان مهیاست. بیچاره روح چنگز حان در گور به زلزله 100 ریشتری دچارشد.نمی گذارید که در گورش راحت باشد،راستی گور آن خونخوار کجاست؟ نشانی بدهید بد نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزلی (حالا کجای تبریز انشاالله کاروانسرا نباشد) میدانید چرا؟ چون که جناباالی و هم هپروتیهای شما را سالها سر کار بگذارند ، دیگه تاسیر مقولی زبان را بر پارسی زبانی نوبرونه است.خلاصه سر پیری بیکار نیستید و خوراک برای سوزاندن نفرت در وجودتان مهیاست. بیچاره روح چنگز حان در گور به زلزله 100 ریشتری دچارشد.نمی گذارید که در گورش راحت باشد،راستی گور آن خونخوار کجاست؟ نشانی بدهید بد نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پیروز جان
آن عزب اقلی های ترک و مغول و عرب نیز در طول تاریخ خود مورد حمله بیشمار عزب اقلیهای دیگر قرار گرفته اند چطور آنها همچنان عرب و ترک و مغول هستند اما ما نمی توانیم ایرانی باشیم؟
در گذشته لشکر بیگانه با تعداد کم هم می توانست کشوری را اشغال کند مثل استعمار چندین ساله انگلیس در هند که تنها چند هزار انگلیسی مسلح به سلاح گرم چند صد میلیون هندی را زیر سلطه گرفتند. کل ایل قاجار 10 هزار نفر بود! هیچوقت حمله نظامی با همه تجاوزها نمی تواند نژاد یک ملت را تغییر دهد تنها مهاجرت گسترده می تواند در نژاد اثر گذار باشد.( مثل ورود بیشمار قبایل تاتار و ترکن قزلباش در دوره صفوی از آناتولی به آذربایجان) تازه خیلی وقتها فرهنگ و زبان تغییر می کند اما نژاد نه مثل مصریها که هنوز مصری هستند اما با فرهنگ عربی.
از قدیم می گفتنند خون خون را می کشد هر که سنگ عرب را به سینه میز ند ژن عرب در وجودش غلبه دارد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا همه هپروت خاهان عاظری کوروش شناس شده اند و نه اردوعان ،الیوف شناس و از همه بدتر چرا از حقوق ا نسانها بحث ونظر نمیدهند انگاری روح کوروش همواره روح و روان این هپروت تلبان را قلقلک میدهد !!! آخه دیگه بیکاری و هزیانگویی هم حدی دارد ، بهتر نیست لختی از کنار کامپیوتر جدا شده به میان مردم عادی رفته و ازآ نها انساندوستی وحقوق انسانها را بیاموزید اردوعان و الیوف که چیزی جز نفرت بشما آموزش نداده و بقیه همفکرا نتان که بدتر .... عجب روزگاری است !؟اجرتان با یکدور کامل شاخسین واخسین کاملتر...والاآخر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقایpeerooz ضمن سلام و عرض ارادت واله اگر بنده هم نژاد پرست باشم لعنت بر من باد و باید یقه ام را کسانی که به حق شان تجاوز کرده ام بگیرند منهم مثل شما با گذشته ها کاری ندارم کوروش چنگیز صفویه مفویه مرده از مرده خیری به آدم نمی رسد. سخن بنده این است که فعلا این مملکت را داریم بیایید با جهالت خودمان به جنگ داخلی و تکه پاره شدن نبریم از سوریه عراق عبرت به گیریم دلمان به مادران گریان به سوزد. شاد باشید انزابی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب اسامه لطفا بس کنید این مزخرف نویسی فارس معابانه را. فرهنگ حاشیه کویرتان و زبان متهجر فارسی تان اجازه نمی دهد جهان بینی مناسبی داشته باشید. شما ابتدا باید روشن کنید که چرا یک آلمانی به نام Gerhard Doerfer سه جلد کتاب در مورد تاثیر زبان ترکی و مغولی بر زبان فارسی نوشته.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب دکتر انزابی,
با سلام و عرض ارادت و احترام و با یک دنیا تشکر جهت " انبساط خاطر ", از حمله به " این بد بخت ها , این فلک زده ها , اینها چون عقده حقارت دارند... در فرصت مناسب یقه شان را می گیریم و ...". جناب انزابی, زمانی که یکی های کند و دیگری هو, تکرار آن در ده سال گذشته میشود هیاهو, هیاهو و میشود همین چیزی که جناب توکلی با کمک صد بزرگوار دیگر راه انداخته اند.

قربانت گردم احتیاج به امامزاده چنگیز خان مغول نبود که بعد از هزارسال و جنابان Jack Weatherford و لاچین و شما بعد از دو هزار سال, که جنازه کورش و کتیبه او را بجای پاساگارد, در صحرای " توران " دفن کنید. این کار را اجداد " صهیونیست ها " در کتاب مقدس خود انجام دادند که اول کورش را پیغمبر خواندند و یکی دو قرن بعد نوشتند که ملکه استر ,قوم یهود را از شر پسران کورش و " پارس ها " نجات داد و هرسال در تمام دنیا اینرا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لاچین ضمن سلام با تشکر از این مقاله ارزنده و مستند تان این بد بخت ها برای رد نظریه نوسنده کتاب چون مدرکی ندارند گیر می دهند به ما ترک ها که شما ترک ها اله هستید بله هستید. اولا اینها بعد از آنکه پدر تاجدارشان را ما تر ک ها از ایران انداختیم بیرون به خاطر نژاد پرستی و جعلیات تاریخی که در زمان این پدر و پسر صورت گرفته نفس های آخرشان را می کشند و هر روز حرف های بی پایه و سندشان را تکرار و انشا نویسی می کنند. اگر مدرکی بر گفته های خودتان دارید مقاله ای در ژورنال های بین المللی بنویسید مخ مردم را با این دروغ هایتان نه خورید. یکی میگه آریایی ها 10000 سال پیش در ایران بودند اگر بودند پس چرا دولتی نداشتند. این ها یک دشمن دارند که هیچ در مورد آن فکر نکرده بودند کتیبه ها هستند.
کتیبه دروغین به اصطلاح کوروش نوشته مردوخ است اصلا مال کوروش نیست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مزاح,
جناب لاچین, به مناسبت هم مرامی و هم زبانی با جناب مستطاب حسین شریعتمداری, تبریکات صمیمانه را تقدیم داشته و امیدوارم که با همکاری ایشان به مقاصد خود و امامزاده سازی از چنگیز خان مغول نائل گردید.

"کوروش" ستیزان از کجا خط می گیرند و کدام اهداف را دنبال می کنند؟
http://iranglobal.info/node/60193

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب لاچین چند مورد را هم از جعلیات برای ما رفع ابهام بکنید:

- زبان توکی زبانی جعلی است از ترکیب مغولی بعلاوه عربی بعلاوه فارسی :
کامنت های لینک زیر اثبات شده :
http://www.iranglobal.info/node/59400
56 تا 70 درصد از اذربایجانی ها نژادی عربی دارند:
http://www.iranglobal.info/node/59400
تقریبا همه بنا ها و اثار تاریخی اذربایجان جعلی است:
http://www.iranglobal.info/node/58326

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسادی بازار ترک بر اثر عقده و حسادت و بی هویتی و بی وطنی و بی شخصیتی تا حدی است که مدام دبه درمی آورد و قوانین بازی را بهم میزند چون در حال باخت است .
یکبار میگوید آثار باستانی ایران را مصریها ساختند و بعد میگوید یونانیها ساختند . بعد میگوید انگلیسی ها ساختند . بعد ترکها ساختند . بعد رضاشاه با کمک فرنگیها ساخت .بعد یهودیها ساختند.
آیا بی منطق تر و بی پرنسیپ تر از این این گروه آذری های ....ر در تاریخ بشر وجود دارد ؟
به امید روزی که اینها اسیر دادگاههای اهورایی ایرانیان گردند تا با اردوغان و چنگیز و علی اوف و نظربایف دیگربیعت نکنند .