وقتی کشورهای اروپایی برای دریافت کمک به وزیر بهداشت ایران التماس می کنند !فرمانده بسیج جمهوری اسلامی مدعی شده است که کشورهای اروپایی به وزیر بهداشت ایران التماس می کنند تا با آنها صحبت کند، به آنها در مقابله با ویروس کرونا راهکار ارائه دهد و اجازه دهد تا آنها نیز

وقتی کشورهای اروپایی برای دریافت کمک به وزیر بهداشت ایران التماس می کنند !

فرمانده بسیج جمهوری اسلامی مدعی شده است که کشورهای اروپایی به وزیر بهداشت ایران التماس می کنند تا با آنها صحبت کند، به آنها در مقابله با ویروس کرونا راهکار ارائه دهد و اجازه دهد تا آنها نیز از تجربیات سیستم بهداشتی ایران استفاده کنند.

این ادعا همچنین در حالی از سوی محمد حسین سپهر جانشین سازمان بسیج جمهوری اسلامی مطرح می شود که او در یک نشست خبری به نام "چالش کرونا، نهضت مردمی حل مسئله"، چندیدن قدم پیش تر نیز رفته و گفته است: «ما تا کنون توانسته ایم ۶۰ میلیون تَن از شهروندانمان را غربالگری کنیم و این کار با شرکت ۶۰۰ هزار بسیجی و ۵۰ هزار تیم متخصص بسیج در سراسر کشور انجام شده است».

این فرمانده بسیج که گویا از یک آرمانشهر که مواضع زمانی و مکانی آن نیز مشخص نیست صحبت می کند، در ادامه اداعاهایش تاکید کرده است که «ما حتا می توانیم به دیگر کشورها هم کمک کنیم».

و البته در این ادعای بشر دوستانه دو نکته مهم و متناقض با واقعیت وجود دارد. اول اینکه، این ادعا از سوی قدیمی ترین سازمان ایدئولوژیک جمهوری اسلامی مطرح می شود که طی چهل و یک سال حکومت رژیم بر ایران، میلیون ها ایرانی را کشته، دستگیر، شکنجه و مورد بی رحمانه ترین جنایات قرار داده است و سیاه ترین کارنامه را میان تمامی نهادهای دولتی ایران داشته و دارد.

و نکته دوم که باید به آن اشاره داشت این است که جانشین سازمان بسیج در حالی چنین تخیلی را عنوان می کند که در واقعیت موجود در ایران، بدترین شرایط بهداشتی، مدیریتی، اقتصادی و سیاسی حاکم است که بنابر این شرایط به دلیل عدم صلاحیت در کنترل بحران از سوی مسئولین نظام، ایران در لیست کشورهایی قرار دارد که تاکنون بیشترین آمار مبتلایان و کشته شدگان بر اثر ویروس کرونا را داشته است.

چنانچه بنابر آمار رسمی، شمار قربانیان کرونا در ایران به سه هزار و ۴۵۲ نفر و تعداد مبتلایان به ۵۰ هزار تن رسیده و بنابر اعلام رئیس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت ایران، طی ۲۴ گذشته ۲۵۶۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در ایران شناسایی شدند و ۱۵۸ نفر از بیماران مبتلا به این بیماری در کشور جان خود را از دست داده اند. همچنین براساس تحقیقات دانشگاه شریف، در خوش بینانه ترین حالت ممکن، اجرای قرنطینه، وفور امکانات و همکاری مردم با دولت، ۱۲۰ هزار مبتلا و ۱۲ هزار قربانی برجای خواهد گذاشت.

و این در حالی است که یک مقام سازمان بهداشت جهانی پیشتر گفته بود آمار اعلام شده توسط مقامات جمهوری اسلامی درباره مبتلایان به ویروس کرونا تنها یک پنجم مبتلایان واقعی است.

که در این راستا، دولت نه تنها کمکی به شهروندان ایرانی نمی کند، بلکه با دروغ گویی و ادعا پردازی سعی بر اغفال اذهان عمومی در خارج و داخل کشور می نمایند. چنانچه در این خصوص وزیر خارجه آمریکا نیز روز جمعه چهارم آپریل در بیانیه ای اعلام داشت: «دروغ‌های خامنه‌ ای درباره ویروس کرونا خطرناک است و ایرانیان و مردم سراسر جهان را در معرض خطر بزرگتری قرار می ‌دهد».

که البته با وجود چنین شرایط وخیمی، دولت با رد درخواست وزیر بهداشت به جهت ادامه تعطیلی و هشداری وی نسبت به شرایط حاد کشور، اعلام کرده است که "فعالیت های اقتصادی از بیستم فرودین ماه آغاز می شود".

و نهایتا ادعای فرمانده بسیج درخصوص رسیدگی به شهروندان ایرانی برای مبارزه با ویروس و التماس کشورهای اروپایی به ایران برای دریافت کمک، درحالیست که سایر کشورها و به طور اخص همین کشورهای اروپایی با برنامه ریزی و هماهنگی های بین مردم و دولت به مقابله با شیوع ویروس کرونا و درمان افراد مبتلا پرداخته اند و ضمن ایجاد همبستگی با دیگر دولت ها نیز، مبادرت به ایجاد یک جبهه واحد برای مبارزه با این ویروس فراگیر در جهان کرده اند.

اما ایران تنها کشوری است که به خاطر سیاست های توهم محور و خصمانه دولت و به دلیل ایدوئولوژی های انقلابی سران آن، در انزوا فرو رفته و شهروندانش قربانی می شوند.

 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: