سوئد انجام آزمایش کووید منفی را برای نروژ لغو میکند

دولت سوئد پس از درخواست آژانس بهداشت عمومی این خبررا اعلام نمود که قوانین مرزی جدید از روز جمعه 21 ژانویه به اجرا گذاشته خواهد شد و و قوانین ورود که قبل از 28 دسامبر اعمال می شد، مجدادا اعمال خواهد گردید.

کمتر از چهار هفته پس از اعلام قوانین جدید الزام تست منفی برای ورود به این کشور، سوئد در اواخر این هفته الزامات تست کووید را برای بازدیدکنندگان خارجی از برخی کشورها از جمله نروژ  رالغو خواهد کرد و قوانین گواهی کووید-19 را که قبل از شروع سال اعمال می‌شد، بازخواهد گرداند
دولت سوئد پس از درخواست آژانس بهداشت عمومی این خبررا اعلام کرد و قوانین مرزی جدید از روز جمعه 21 ژانویه به اجرا گذاشته  خواهد شد.

از 28 دسامبر، اتباع خارجی (به استثنای برخی موارد، مانند ساکنان سوئد یا افرادی که به دلایل فوری خانوادگی سفر می‌کنند) باید بدون در نظر گرفتن کشور محل عزیمت یا وضعیت واکسیناسیون، آزمایش منفی نشان دهند تا اجازه ورود به کشور را بگیرند.

این قوانین پس از انتشار نوع او میکرون  در سایر کشورهای اروپایی اعلام گردید، اما این نوع  ویروس در حال حاضر در سوئد نیز در حال انتشار است .

این کشور در هفته های اخیر شاهد افزایش سریع تعداد موارد جدید کووید بوده است.

برا اساس اعلام آژانس بهداشت عمومی سوئد
«مسافران دیگر خطر خاصی برای تأثیرگذاری بر گسترش او میکرون در سوئد ندارند.

بر اساس درخواست آژانس بهداشت عمومی سوئد، شرط ویژه برای آزمایش منفی برای عفونت مداوم کووید-19 که حداکثر 48 ساعت قبل از ورود به سوئد انجام شود، دیگر اعمال نخواهد شد .

و قوانین ورود که قبل از 28 دسامبر اعمال می شد، اکنون بازگردانده خواهد شد.

برگرفته از: 
https://www.thelocal.no/20220118/sweden-scraps-negative-covid-test-for-travellers-from-norway/

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: