دولت دانمارک وآغاز 15 طرح علیه یهودستیزی در این کشور!

وزیر دادگستری دانمارک در یک کنفرانس مطبوعاتی 15 طرح برای مقابله با یهودی ستیزی اتخاذ کرده است در این کنفرانس وزیر دادگستری و وزیر فرهنگ و نماینده جامعه یهویان دانمارک برگزار شد. دولت بودجه برای آموزش اجباری هولوکاست در مدارس، انتشار تاریخ فرهنگی دانمارکی-یهودی، تقویت آموزش افسران پلیس در پیشگیری از افراط گرایی، تحقیقات هدفمندتر در مورد یهودی ستیزی و افزایش تمرکز بر محیط هایی که در آن یهودی ستیزی به ویژه در آن رایج است.

وزیر دادگستری  دانمارک در یک کنفرانس مطبوعاتی  15 طرح برای مقابله با  یهودی ستیزی اتخاذ کرده است  در این کنفرانس وزیر دادگستری و وزیر فرهنگ و نماینده جامعه یهویان دانمارک برگزار شد. دولت بودجه برای آموزش اجباری هولوکاست در مدارس، انتشار تاریخ فرهنگی دانمارکی-یهودی، تقویت آموزش افسران پلیس در پیشگیری از افراط گرایی، تحقیقات هدفمندتر در مورد یهودی ستیزی و افزایش تمرکز بر محیط هایی که در آن یهودی ستیزی به ویژه در آن رایج است.

 بر طبق امار بیمارستان ملی کپنهاک  در سال 2020حدود 79 مورد ضرب و شتم  علیه یهودیان اتفاق افتاد در حالی که در سال 2019 این حملات به یهودیان 51 مورد گزار شده است . در همین رابطه نیک هکروپ، وزیر دادگستری، در برابر پس‌زمینه خرابکاری‌های گسترده علیه گورستان‌های یهودیان در چندین نقطه از دانمارک ، اعلام کرد که دولت یک برنامه اقدام ملی برای مبارزه با یهودستیزی آماده خواهد کرد.نا امنی  برای یهودیان دانمارک تا انجاست که آنان هنگام رفت و امد هیج نشانه ای از  یهودیت را مثل کلاه و... با خود حمل نمی کنند.

شایان ذکر است که این آزار و اذیت عمدتا توسط مسلمانان انجام می گیرد و در سال 2015 یک جوان مسلمان بنام عبد الله حمید که متولد دانمارک و از یک خانواده پناهنده فلسطینی بود به کنیسه ای در کپنهاک حمله کرد و نگهبان آن را کشت و و دوپلیس را زخمی کرد.

 

نیک هکراپ وزیر دادگستری می گوید:

متأسفانه، یهودی ستیزی در سال های اخیر به یک مشکل بزرگ در دانمارک تبدیل شده است. نحقیقات نشان می دهد  که برخی از یهودیان دانمارکی از حمل اشیایی که می تواند آنها را به عنوان یهودی معرفی کند اجتناب می ورزند و برخی فقط به این دلیل که یهودی هستند در مدرسه و محل کار مورد آزار و اذیت قرار می گیرند. ما می توانیم و نمی توانیم آن را بپذیریم. به همین دلیل است که دولت اکنون برنامه‌ای را برای جلوگیری از ریشه‌گیری یهودی‌ستیزی در دانمارک اجرا می‌کند. برنامه اقدام شامل15 طرح و در ادامه تلاش‌های امنیتی برای حفاظت از یهودیان دانمارکی، تقویت آموزش افسران پلیس ما، تحقیقات بیشتر در مورد یهودستیزی و تمرکز بر راهنمایی در ارتباط با حوادث ضد یهودی در مدارس و محل‌های کار.»

 

وزیر امور کلیسا و فرهنگ آنه هالسبو-یورگنسن می گوید:

«دانش تاریخ و فرهنگ دانمارکی-یهودی ابزاری حیاتی است تا اطمینان حاصل شود که یهودی ستیزی اجازه رشد و ریشه دواندن در میان ما را ندارد. زندگی فرهنگی جوامعی را ایجاد می کند که بین ما پلی می سازند. بنابراین می تواند نقش مهمی در ایجاد بینش و درک بیشتر از اقلیت های دینی و تاریخ مشترک ما داشته باشد.»

هدف این طرح اقدام تقویت تحقیقات و نظارت در این زمینه است تا بتوان به صورت آگاهانه با یهودستیزی مبارزه کرد.

همچنین بودجه ای برای آموزش اجباری در مورد هولوکاست و دیگر نسل کشی ها در آموزش ابتدایی و متوسطه اختصاص داده شده است. در حوزه فرهنگ، به عنوان مثال. بودجه موزه یهودی دانمارک، با همکاری موزه‌ها و کتابخانه‌های این کشور، برای برنامه‌ریزی، راه‌اندازی و اجرای نمایشگاه‌ها و رویدادهای بحث در مورد تاریخ فرهنگی دانمارکی-یهودی.

علاوه بر این، این طرح شامل تعدادی تلاش هدفمند برای محیط‌هایی است که یهودی‌ستیزی به طور خاص در آن‌ها گسترده است، و همچنین ابتکاراتی با هدف رسیدگی مقامات به حوادث ضدیهودی، به عنوان مثال. حمایت بهتر از قربانیان

در نهایت، برنامه اقدام شامل ابتکاری برای تضمین تداوم تلاش های امنیتی لازم برای حفاظت از یهودیان و نهادهای یهودی و همچنین ابتکاری برای تقویت تمرکز سیاست خارجی بر مبارزه با یهودی ستیزی است.

15 طرح  برای مقابله با یهود ستیزی دولت دانمارک:

تحقیقات بیشتر در مورد یهودستیزی

نظارت  بیشتر بر وقایع یهودی ستیزی  در دانمارک، درفضای مجازی
کار تحقیقی درباره یهودی ستیزی
کودکان و جوانان باید درباره هولوکاست و یهودی ستیزی  اطلاعات کافی داشته باشند

آموزش اجباری هولوکاست در آموزش ابتدایی و متوسطه
آموزش و یادآوری هولوکاست و دیگر نسل کشی ها باید ترویج شود
گفتگوی  بین مذاهب باید گسترش یابد
اطلاعات بیشتر در مورد زندگی و فرهنگ یهودیان در دانمارک
پیشگیری از یهود ستیزی در محیط های خاص

دوره های مشاوره تخصصی یهودی ستیزی و پیشگیری
تقویت آموزش پلیس در پیشگیری از افراط گرایی و یهودستیزی
حمایت از یهودیان دانمارکی و نهادهای یهودی

حفظ تلاش های امنیتی لازم برای حفاظت از یهودیان و نهادهای یهودی
تقویت تمرکز بر راهنمایی بهتر در ارتباط با حوادث ضدیهودی در مدارس و محل کار

تعیین هماهنگ کننده ملی برای مبارزه با یهود ستیزی
آموزش مدیریان در محیط  های کاری در مورد یهودستیزی و اعمال توهین آمیز علیه سایر اقلیت های مذهبی 
تمرکز سیاست خارجی بر مبارزه با یهودستیزی

افزایش تمرکز بر یهودی ستیزی از طریق گفتگو با سایر کشورها
افزایش مشارکت دانمارکی 
جشن بین المللی هشتادمین سالگرد نجات یهودیان دانمارکی

در زیر ویدویی است که نشان می دهد:

آنتی صهیونیسم، نفی حق یهودیان بر تنها خانه جمعی خود، با معرفی نادرست یهودیت، یهودستیزی جدید است. ساکس در این ویدئو می گوید که این به همان اندازه سمیتیسم قدیمی سمی و خطرناک است.

 

برگرفته از: 
https://www.justitsministeriet.dk/

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: