جنگ اوکرایین و پایین رفتن اجباری سرعت در اتوبان های دانمارک
27.03.2022 - 09:27
ترجمه و تلخیص:
کیانوش توکلی

 

 در حال حاض در برخی  از اتوبان ها ی دانمارک  حداکثر سرعت 130 کیلومتراست . پس از یک ماه از آغاز جنگ اوکرایین؛  قیمت  بنزین به یالای 2 یورو رسیده است به عبارت دیگر از 12 کرون به  16 کرون رسیده است. 

از این رو در بین احزاب دانمارکی بحث پایین بردن حداکثر سرعت از 130 به 110 کیلومتر جریان دادرد براساس تحقیق؛  یک خودروی سواری معمولی با کاهش سرعت از 130 به 110 کیلومتر در ساعت به طور متوسط ​​حدود 17 تا 18 درصد در سوخت صرفه جویی می کند.

وزیر حمل و نقل  دانمارک  این ایده را رد نمی کند. یک بحران انرژی جدید به دلیل تهاجم روسیه به اوکراین در حال نزدیک شدن است. بنابراین، اکنون باید با رانندگی با سرعت 130 کیلومتر در ساعت در بزرگراه های دانمارک خاتمه داد.

 

یلوک چپ دانمارک  آماده کاهش سرعت مجاز برای صرفه جویی در نفت هستند، 

- سرعت باید پایین بیاد. راسموس هلوگ پترسن، سخنگوی حمل و نقل این کشور پشت این پیشنهاد است . او می گوید: ما باید بنزین کمتری مصرف کنیم، در غیر این صورت در یک بحران جدید نفتی گرفتار خواهیم شد.

حدود یک چهارم نفت مورد استفاده در اتحادیه اروپا از روسیه وارد می شود. بنابراین، افزایش گسترده قیمت ها یکی از پیامدهای تهاجم روسیه است.

از نقطه نظر سیاسی، توافق گسترده ای وجود دارد که دانمارک باید از روسیه مستقل تر شود. مثلا با خلاص شدن از شر گاز روسیه در اسرع وقت.

شایان ذکر است آمارهای دانمارک نشان می دهد که در ماه فوریه، قیمت مصرف کننده نسبت به سال قبل 4.8 درصد افزایش یافته است. این بزرگترین افزایش  از 1989 است.به ویژه  افزایش  گاز و برق است که باعث افزایش تورم شده است .سورن وی کریستنسن، اقتصاددان ارشد، ارزیابی می‌کند که به‌ویژه گاز و برق هستند که تورم را افزایش داده‌اند و ممکن است وضعیت در زمان آینده بدترهم شود.

 

 

Missing media item.Missing media item.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما