کیانوش توکلی در پاسخ به حمید ذاکری وتکذیب خبر انفجار فردو

 در جلسه اتاق فرهنگ گفتگو کیانوش توکلی  ابتدا به نامه سرگشاده حمید رضا ذاکری  که مدعی بود که خبر انفجاری که او به خبرگزاریها داده بود و در  1740000 سایت خبری منتشر شده بود؛ صحت دارد _ پاسخ گفت که هم اینک فایل صوتی آن آمده شنیدن است:

 

 ایران‌گلوبال یک موسسه خبرگزاری نیست و امکان تحقیق مستقیم در مورد اخبار را ندارد. بنابراین ایران‌گلوبال اخباری را که از منابع مختلف، چه مستقیم و چه غیرمستقیم، به دست می آورد، منتشر می کند. در کنار این، اگر خبری تکذیب شود، با احساس مسولیت، آن را نیز انتشار می دهد.

پس از انتشار خبر انفجار در فردو، با تکذیب خبر توسط ایران و اظهار شک نسبت به این انفجار از سوی برخی خبرگزاریها از جمله آژانس  بین‌المللی اتمی و آمریکا و عذرخواهی ریچارد سیلورس تاین، ما تکذیب خبر را نیز منتشر کردیم که بسیاری از خبرگزاری‌های داخلی  آنرا به نقل از ایران گلوبال انتشار دادند. متاسفانه برخی از بنگاه‌های خبری عظیم غربی بطور آشکار و جدی با این مساله برخورد نکردند. در عمل ثابت شد که روش کاملا دمکراتیک و بی طرفانه ایران‌گلوبال بستر مناسبی را برای دسترسی به حقیقت فراهم می‌آورد.

به دنبال آن آقای حمیدرضا ذاکری طی نامه سرگشاده ای به انتشار تکذیب خبر از سوی ما اعتراض کردند و بر واقعی بودن آن اصرار نمودند.

 بدینوسیله به اطلاع ایشان و خوانندگان گرامی می رسانیم که ما بر اساس احساس مسولیتی که داریم، هم خبر و هم تکذیب آن را منتشر کرده‌ایم و از این بابت عمل ما صحیح بوده است. ایران گلوبال نظرات مختلف موافق و مخالف در این زمینه را نیز همانند هر موضوع دیگری، منتشر کرده و می کند.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.