شورای نگهبان در تائید یا رد صلاحیت هاشمی و مشایی بر سر دوراهی قرار گرفته است

«اگر این دو از سوی شورای نگهبان تأیید شوند طرفداران شورای نگهبان و متدینین بر سر دو راهی قرار می‌گیرند، چرا که تا کنون این دو به عنوان فتنه و انحراف شناخته می‌شدند.
روزنامه کیهان به صراحیت شورای نگهبان را تهدید کرده که تائید صلاحیت هاشمی و مشایی به معنای همراهی با «فتنه آمریکایی-اسرائیلی» است.

 احمد بخشایش سروستانی٬ عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس می‌گوید در حال حاضر شورای نگهبان بر سر «دو راهی» تائید یا ردصلاحیت اسفندیار رحیم‌مشایی و اکبر هاشمی رفسنجانی قرار گرفته است.

آقای سروستانی روز شنبه (۲۸ اردیبهشت ماه) در گفتگو با وب‌سایت «شبکه ایران» افزوده که دلیل این تردید شورای نگهبان این است که «مشایی معروف به لیدر انحرافی و هاشمی منتسب به عامل به وجود آورنده فتنه است.»

به گفته وی «اگر این دو از سوی شورای نگهبان تأیید شوند طرفداران شورای نگهبان و متدینین بر سر دو راهی قرار می‌گیرند، چرا که تا کنون این دو به عنوان فتنه و انحراف شناخته می‌شدند.»

این نماینده مجلس در ادامه اظهار کرده که اگر مشایی و هاشمی «به تأیید برسند صالح محسوب می‌شوند، لذا راهی جز این وجود ندارد که هاشمی و مشایی با حکم حکومتی وارد عرصه رقابت شده و قطب‌های اصلی انتخابات را شکل دهند.»

بخشایش سروستانی گفته است که «بدون حضور هاشمی و مشایی حماسه سیاسی در انتخابات شکل نمی‌گیرد.»

اظهارات این عضو کمیسیون امنیت ملی مجلس در شرایطی مطرح شده که مخالفان هاشمی و رحیم‌مشایی٬ شورای نگهبان را برای ردصلاحیت این دو نامزد انتخابات تحت فشار گذاشته‌اند.

روزنامه کیهان به صراحیت شورای نگهبان را تهدید کرده که تائید صلاحیت هاشمی و مشایی به معنای همراهی با «فتنه آمریکایی-اسرائیلی» است.

قرار است امروز، سه‌شنبه هفته جاری٬ شورای نگهبان اسامی افراد تائید صلاحیت شده برای شرکت در یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری را اعلام کند.

منبع: 
سایت دیگربان
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.