اعتصاب غذای محمد صدیق کبودوند فعال حقوق بشر

محمدصادق کبودوند
محمد صدیق کبودوند فعال حقوق بشر و از زندانیان بند ٣۵٠ اوین که از سال ١٣٨۵ در این زندان بسر می برد از ساعت ٢٠ یکشنبه ٢٣ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

محمد صدیق کبودوند فعال حقوق بشر و از زندانیان بند ٣۵٠ اوین که از سال ١٣٨۵ در این زندان بسر می برد از ساعت ٢٠ یکشنبه ٢٣ بهمن ماه دست به اعتصاب غذا زده است.

به گزارش کلمه، این فعال حقوق بشر طی نامه ای به دادستان تهران دلایل اعتصاب خویش را به شرح زیر اعلام کرده است:

١_ عدم اجازه دیدار با فرزندم که به بیماری صعب العاج سرطان مبتلا شده است و در آستانه مرگ قرار دارد، به رغم درخواست های مکرر طی یک ماه گذشته

٢_ عدم رسیدگی پزشکی و توجه به گزارش های پزشکان مبنی بر عدم توانایی تحمل کیفر

٣_ محروم نگه داشتن از ابتدای ترین حقوق انسانی یک زندانی مطابق قواعد حقوقی و قانونی نظیرمحرومیت در دیدار با خانواده و شکنجه های روحی و روانی خانواده ام از این طریق

۴_ غیر قانونی بودن حکم محکومیت و اعمال اشد مجازات و مغایر بودن استناد حکم با تمام اصول حقوقی و قانونی و تداوم اجرای آن

وی در پایان نامه اش تاکید کرده است: اگرچه اعتصاب غذا را مغایر با موازین حقوق بشری و حق حیات می دانم اما این آخرین و تنها راهی است که دستگاه های قضایی و امنیتی بر من تحمیل کرده اند.

این زندانی سیاسی اعلام کرده تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذای خود ادامه خواهد داد.

کبودوند رییس سازمان حقوق بشر کردستان و سردبیر نشریه پیام مردم است که دهم تیرماه ۱۳۸۶ بازداشت و به ۱۱ سال زندان محکوم شد.

کبودوند سومین زندانی سیاسی بند ۳۵۰ است که این روزها وارد اعتصاب غذا می شود. پیش از این مهدی خزعلی نویسنده و محقق و همچنین محمدرضا معتمدنیا در اعتراض به رفتار غیرقانونی مسئئولان زندان و سیستم قضایی کشور دست به اعتصاب غذا زدند.

اخبار رسیده از مهدی خزعلی که ۳۶ امین روز اعتصاب خود را پشت سر گذاشته نگران کننده است و شب گذشته در بهداری اوین بستری شد.

منبع: 
کلمه
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.