جایزه سیمون دوبووار آری! جایزه نقدی نه!!!

خانم سیمین بهبهانی، این را خوب می‌دانید و آگاهید که اگر قرار باشد برای نمونه،رژیم فرهنگ‌کُش حمهور اسلامی،خود شما را به هر دلیل مسخره‌ای بازداشت کند، چه جایزه و پول گرفته باشید یا نگرفته باشید برایتان پاپوش درست می‌کند، و به ضرب منطق و سند چماقی‌اش، شما هم جاسوس اسرائیلی و یا آمریکایی می‌شوید که میلیون‌ها دلار و یورو و پوند هم در حسابتان واریز شده است!

همانطور که در سایتهای اینترنتی خواندیم و یا شنیدیم، جایزه سیمون دوبووار به کمپین یک میلیون امضاء که برای تغییر نابرابری زنان در جامعه حکومت الله در ایران تلاش میکنند، اعطاء شد! از طرف کمپین، خانم سیمین بهبهانی شاعر بزرگ و به قولی بانوی شعر ایران، نماینده دریافت این جایزه شد.

خوشبختانه ایشان با وحود کهولت، به خوبی و سلامتی به پاریس آمدند و جایزه را طی تشریفاتی روز چهارشنبه ۲۲ ژانویه دریافت کردند. و امیدوارم که ایشان صحیح

و سالم هم به ایران برگردند.

هر سال به همراه این جایزه، مبلغ ۳۰ هزار یورو نیز به برندگان آن،و امسال به کمپین تعلق گرفت . اما کمپین یک میلیون امضاء در این مراسم اعلام کرد که از دریافت این پول خود داری می‌کند .

نکته ای که باعث شد من چند خطی کوتاه در این مورد بنویسم نگرفتن این مبلغ از طرف کمپین بود!

مسلمأ کمپین با تجربه ای که از نظام زن ستیز جمهوری اسلامی در ایران دارد ! از بیم انگ خوردن و ... یا بهتر بگویم از ترس این رژیم ، از دریافت این مبلغ امتناع کرد. چرا که مبادا در فردای مبارزه‌شان برای برابری زنان در جامعه، مُستَمسَکی به دست آخوندهای با عبا و بی عبا بیافتد که احیانأ باعث آزار و اذیت و یا دستگیری آنها شود.

لازم به تذکر است که این جایزه نقدی در کشورهای اروپایی و یا آمریکایی که به مناسبت‌هایی به افراد و یا سازمان‌هایی تعلق می‌گیرد ، از مالیات دسترنج مردم آن کشور است نه از غارتگران سرمایه‌های مردمی مانند مافیای شکر،سیگار، نفت و ... در ایران.

خیلی از نویسندگان و شاعران و ... .. در همین اروپا و یا آمریکا برای چاپ کتاب خود

و یا ... از این مزایا استفاده می‌کنند.

تعدادی از فعالین حقوق بشر و وکلا و دکترا و ... در ایران هم به برون مرز آمدند و از این نوع جایزه های نقدی بهره مند شدند. کسی هم از آنها، از گرفتن آن امتناع نکرد و تا آنجائیکه اطلاع داریم خوشبختانه هیچکدام به خاطر دریافت این مبالغ دستگیر و یا بازداشت نشدند.

اما سئوال در اینجاست، آیا جمهوری قرون وسطایی اسلامی در ایران،در این۳۰ سال حکومتش، برای دستگیری و یا به زندان انداختن و شکنجه و اعدام مبارزین همواره از حربه‌هایی مانند چماقش و انگ زدن که مثلأ طرف جاسوس صهیونیسم است و یا به کمک دلارهای آمریکایی قصد برهم زدن امنیت کشور را داشتند استفاده نکرده است.

خانم سیمین بهبهانی، این را خوب می‌دانید و آگاهید که اگر قرار باشد برای نمونه،رژیم فرهنگ‌کُش حمهور اسلامی،خود شما را به هر دلیل مسخره‌ای بازداشت کند، چه جایزه و پول گرفته باشید یا نگرفته باشید برایتان پاپوش درست می‌کند، و به ضرب منطق و سند چماقی‌اش، شما هم جاسوس اسرائیلی و یا آمریکایی می‌شوید که میلیون‌ها دلار و یورو و پوند هم در حسابتان واریز شده است!

مگر در مورد کسانی که تاکنون دستگیر و زندانی کرده و مورد ضرب و شتم قرار داده، سندی از جاسوس بودن و یا واریز شدن پول به حساب طرف، نشان داده است !؟

ایکاش کمپین این پول را می‌گرفت و مثلأ به بچه‌های خیابانی کشور "عدل علی" که پناهگاهشان کارتن‌هاست کمک می‌کرد!

وقتی ملایان با عبا و بی عبا با درآمد بیلیاردی دلار ازفروش نفت،نان خالی هم به این کودکان گرسنه نمی‌دهد و(بقیه اقشار مردمی را بیخیال)در عوض،میلیون‌ها دلار صرف حماس، حزب الله، مقتدار صدر، حسن نصرالله ... و یا خانه و جاده سازی ... در کشورهای آمریکای جنوبی می‌کند، چه اشکالی داشت که یورو اروپایی، شکم تنی چند از کودکان خیابانی مانند دختران 12، 11 ساله را که بخاطر معیشت زندگی مورد آزار جنسی هم قرار میگیرند (که خود به آن اِذعان دارید) سیر می‌کرد!؟

و اگر رژیم این بچه‌ها را به خاطر اینکه با پول اروپائیان شکمی سیر کرده‌اند! دستگیر می‌کرد دیگر نمی‌توانست با انگ زدن جاسوس، بهایی ... و اخلال در نظم آخوندها یا همان امنیت ملی ! به خیال باطل شان آنها را در انظار عمومی بی‌آبرو کند و یا آنها را حاسوس‌های کشورهای غربی بخواند.

هرچند از این رژیم کودک کُش هیچ کاری بعید نیست) در هر حال این واکنش هم می‌توانست یک نوع مبارزه مسالمت‌آمیز کمپین، مانند سایر تاکتیک هایش در مقابل نظام باشد!

باز هم ایکاش بعنوان " سمبولیک " هم شده، کمپین یک میلیون امضاء و خانم سیمین بهبهانی این جایزه را به زنان مبارز خارج از کشور که سالهاست علیه رژیم زن ستیز جمهوری اسلامی مبارزه میکنند، اهدا می کرد !.

متاسفانه این حرکت کمپین (خود داری از دریافت پول) هیچ منطق و استدلالی را به همراه نداشت جز بیم از انگ خوردن و یا اینکه خدا نکرده بی آبرو شدن ... !!!

اما سئوال اساسی اینجاست، از طرف چه نظامی!؟ نظامی که کارنامه ننگین سی سال‌اش، بر همگان روشن است.

ژانویه ۲۰۰۹ - استکهلم

 

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.