نماینده ارمنی پارلمان ترکیه از اردوغان شکایت می کند*

کارو پایلان، نماینده پارلمان ترکیه از حزب دموکراتیک خلق
رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، اخیرا در تظاهراتی که در فرودگاه ترابوزان در شمال ترکیه برگزار شد حضور یافت. طی این تظاهرات، جمعیت شروع به دادن این شعار کرد: "ارمنیان حرامزاده نمی توانند جلوی ما را بگیرند". اردوغان هیچ حرفی در محکوم کردن شعار یا هشدار دادن به جمعیت نکرد، در حالی که جمعیت هم چنان به دادن شعارهای توهین آمیز نسبت به ارمنیان ادامه داد.

 

30 اکتبر 2016

 

"ارمنی های حرامزاده نمی تونند جلوی ما را بگیرند"

 

شعاری که در حضور اردوغان داده شد بدون اینکه واکنشی از جانب وی برانگیزد.

 

Slogan in Turkey During Erdogan’s Rally: 'Armenian Bastards Cannot Deter Us'

 

رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، اخیرا در تظاهراتی که در فرودگاه ترابوزان در شمال ترکیه برگزار شد حضور یافت. طی این تظاهرات، جمعیت شروع به دادن این شعار کرد: "ارمنیان حرامزاده نمی توانند جلوی ما را بگیرند". اردوغان هیچ حرفی در محکوم کردن شعار یا هشدار دادن به جمعیت نکرد، در حالی که جمعیت هم چنان به دادن شعارهای توهین آمیز نسبت به ارمنیان ادامه داد.

 

کارو پایلان؛ نماینده ارمنی تبار پارلمان ترکیه از حزب طرفدار کردی جمهوری خواه خلق HDP، از طریق وکیلش، لِوِنت پیشکین، شکایتی را علیه برگزارکنندگان تظاهرات 15 اکتبر در ترابوزن و کسانی که علیه خلق ارمنی شعارهای تحریک آمیز، خصومت آفرین و وهن آور دادند" اقامه کرد.

در عرض حال مطروحه از جمله آمده: "این واقعیت که آقای اردوغان در آنجا حضور داشت و شعارها را متوقف نساخت، شعاردهندگان را در حرکت زشت خود تشویق کرد ... این شعارهای بدون مانع تاثیر بدی برموقعیت پایلان یر جای گذاشته و وی را آماج توهین ها و تهدیدها قرار داده است". 

پایلان اظهار داشت که غیر از اردوغان، سلیمان سویلو؛ .زیر امور داخله ترکیه، و وِیسل اوغلو، وزیر جنگلبانی وآب، نیز در این تظاهرات شرکت داشتند و شاهد عینی این رویداد بودند". 

 

ترکیه نه تنها پرخاشگرانه نسل کشی ارمنیان در  1915 را انکار می کند، بلکه به توهین به بازماندگان نسل کشی به خاطر هویت ملی شان ادامه می دهد.

"طرح کلاریون"* گزارش کرده است که از ماه اوت سال گذشته مقررات منع عبور و مرور در شهرهای متعدد کردی جنوب شرق ترکیه به اجرا گذاشته شد. هنگامی که نیروهای امنیتی ترک شهر چیزره را در سپتامبر 2015 تخریب می کردند، با بلندگو خطاب به ساکنان کردی شهر چنین اعلام کردند: " ارمنیان به شما افتخار می کنند، شما همه تان ارمنی  هستید، همه تان حرامزاده های ارمنی هستید".

سازمان حقوق بشر ترکیه IHD نیز گزارش داد که پلیس اعلام کرد "کردهای چیزره از تخم ارمنیان هستند". سازمان، هم چنین در گزارش خود اضافه کرده است که "هیچ کدام از ماموران پلیس یا نظامیانی که مسوول چنین اعلامهایی بودند مورد بازخواست واقع نشده اند، ظاهرا به این دلیل که طبق سیاست رسمی کشور عمل کرده اند".

 

4 نوامبر 2016

طیق گزارش دیگری از آرمینین اسپوتنیک* ، در پی دستگیری اخیر فیگن یوکسک داغ و صلاح الدین دمیرتاش، روسای مشترک حزب دموکراتیک خلقها HDP ، توسط نیروهای امنیتی ترکیه، کارو پایلان، نماینده پارلمان از حزب یادشده، ضمن محکوم کردن این دستگیری اعلام کرد که "ما در وضعیت 24 آوریل 1915 ترکیه به سر می بریم".

در 24 آوریل 1915 ، نیروهای امنیتی ترکیه عثمانی چندصد نفر از روشنفکران ارمنی را در قسطنطنیه دستگیر و به قتل رساندند. پایلان در اشاره به دستگیریهای فعلی رهبران کرد در توییتر چنین نوشت: "ما در وضعیت 24 آوریل 1915 ترکیه به سر می بریم. اما اجازه نخواهیم داد که این فاشیستها مملکت ما را دوباره بسوزانند و جوانهای ما را سر به نیست کنند".

اخیرا، دو رهبر کردی اپوزیسیون همراه با حداقل نه/ 9 نماینده دیگر از حزب دموکراتیک خلقها در منازل خود دستگیر شده اند. منابع امنیتی ترک اعلام کردند که این دستگیری ها "بخشی از تحقیقات و اقدامات ضد تروریستی می باشند"

____________________________________

منابع: *

 https://pjmedia.com/blog/slogan-in-turkey-during-erdogans-rally-armenian-bastards-cannot-deter-us  /

http://www.clarionproject.org/analysis/turkey-how-racism-has-become-part-judicial-system#

http://ru.armeniasputnik.am/world/20161104/5367403/Turkey-deputat-zaderjaniya-kurdi.html

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به تازگی اسنادی دیدم از ایجاد مقر گروهک پژاک در ارمنستان در وبسایت جهان نیوزی که فیلتر شد و البته در یک ویدیو در اپارات دیدم یک سردار سپاهی میگوید اعضای پژاک در کشور ارمنستان مقر دائمی تحویل سلاح و آموزش دارند از این امر تعجب کردم و خب اگر چنین امری که در شبکه های اجتماعی مطرح شد صحیح باشد ارمنستان در لیست کشورهای ایران ستیز قرار میگیرد و در صدر گرچه در بین سایت های اپوزسیون سرچی کردم گویا ارمنستان که محل رفت و آمد اپوزسیون هم هست خصوصا سلطنت طلبها از انتشار وجود مقر گروهک پانکرد پژاک شاخه پ ک ک چیزی ننوشته اند و خوشگل مطلب را لاپوشانی نموده اند که گویا شایعات اتحاد سلطنت طلبها با پانکرد ها را حس میکنم شایعه نیست و واقعیت است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای اقبال اقبالی وجناب آرسن نظریان جواب بدهند.حالا که بقول شما عثمانیها ارامنه را قتل عام کرده اند ولی هنوز هنوز هم در پارلمان ترکیه نماینده دارند چگونه است که در کشور گل وبلبل شما ارمنستان با توجه به اینکه بخش قابل توجه آن سرزمین ترک نشین بودند حتا یک نماینده ترک وجود ندارد."حالا پیدا کنید پرتقال فروش را"آقایان دموکرات ودموکراسی خواه لطفا کمی به خود زحمت بدهید واز این تعصب کور خود را برهانید وبه حقایق نزدیک بشوید.به امید رهایی انسانها.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عجبا، فرجام برجام زیر علامت سئوال رفته ولاکن معا الآصف خواجه هنوز هم در نقش ایوان است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-ارمنی دارای تفکرزیاده خواهی تروریست داشناکی هیچ فرقی باصهیونیست های دست پروده استعماراگران غرب ندارند.
یکی توسط روس ودیگری توسط غرب درست شده است.هدف این دوتفرقه درخاورمیانه درمیان ملت های مسلمان میباشد.
یکی سرزمین های عرب ودیگری سرزمین های تورک راهدف قرارداده است.
قبل ازاینها استعمارگران غربی وشرقی فارس هارادرمیان تورک وعرب مسلمان ایجادکرد.
کورش وزرتشت پرستان هم تفاله های این کشورهای خونخوارمیباشد.ولی غالبیت تورکان وعرب ودیگرملت های درون ایران درایران باعث شد،ازاین هاکمتراستفاده کردند.اکنون پس ازتشکیل جمهوری اسلامی مقداری عقلانیت توانسته برنژادپرستی لجام گسیخته نژادپرستی کنترل کند.
مااگردرایران این افسارراازنژادپرستان فارس بگیریم میشودگفت کلی ازمشکلات وتفرقه هاحل خواهدشد.ارمنه هم ازقره باغ بیرون وامکان زندگی دیگرمسلمان درارمنستان فراهم خواهدشد.اسراییل میز50 درصددرانزواقرارمیگیرد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سوال اینجاست قبل از اشغال قفقاز توسط روسها ایروان یک شهر تماما ترک نشین بود .آیا حالا که ارمنستان مستقل شده در ارمنستان نماینده ترک در مجلس وجود دارد . آن ترکها چه شدند؟ ارامنه ادعا می کنند که ترکها انها را قتل عام کرده اند . پس این نماینده های ارمنی از کجا پیدا شدند؟!! تعداد نماینده های ارمنی در مجلی ترکیه بیشتر است یا در مجلس ایران و حتی روسیه؟ ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آفرین به این دموکراسی ترکیه، ما ۴۰ میلیون ترک آزربایجانی هم، به دلیل اشغال اراضی‌ آزربایجان توسط ارمنستان، و طبق چهار قطعنامه سازمان ملل مبنی بر خروج ارامنه از قره باغ، باید توسط ۱۰۰ نمایندهٔ فراکسیون ترک مجلس، خواهان خروج ارامنه، از اراضی‌ اشغالی آزربایجان شویم.