مجموعه ى كلى زيباكلام و خطر سقوط آن


خيلى چيزها سقوط خواهند كرد
حتى زيبايى كلام هايى
كه نداريد

صادق زيباكلام مى گويد : " هيچ ملتى را نمى توان با زور، وادار به پذيرش يك مجموعه ى كلى به نام كشور كرد... مردم اقليم كردستان عراق هم بايد اين حق را داشته باشند و اين قاعده ى كلى براى آنها هم به رسميت شناخته شود. هیچ ملتی را نمی­توان با زور وادار به پذیرش یک مجموعه کلی به نام کشور کرد."
با صادق زيباكلام در اين مورد موافقم و فقط از امثال آنها بايد سئوال كرد پس چرا اينهمه زور مى زنيد؟ اگر قبول داريد كه ملت ها را نمى توان به زور وادار به پذيرش ايرانيّت كرد چرا اينهمه براى نگهداشتن آنها از زور و سركوب استفاده مى كنيد؟ صادق زيباكلام اعتراف مى كند كه كردها ملت هستند پس چرا رفراندوم را براى كردهاى داخل ايران مجاز نمى داند؟ او مى بيند كه نيمه اى از آزربايجان مستقل و يك كشور است پس چرا براى ملت آزربايجان جنوبى اين پذيرش را روا نمى دارد؟
ما از آغاز با اين " مجموعه ى كلى " شما كه اسمش را ايران نام نهاده ايد مخالفيم و خواهان حق تعيين سرنوشت خويشتنيم، پس چرا در مورد ما كه به لحاظ تاريخى بيشتر و پيشتر از كردها مستحق كشورشدگى هستيم اينهمه لجاجت مى كنيد؟ برگزارى رفراندوم و مستقل شدن براى ملت آزربايجان هم يك رؤيا و آرزو است پس چرا در اين مورد اينهمه دشمنى مى كنيد؟ در اينگونه موارد است كه ذات اصلى امثال شما بيرون مى ريزد، بله ، ملت آزربايجان دشمن شما هستند و شما در لغتنامه ى سياسى و فرهنگى خويش ما و زبان و مليت ما را دشمن خود مى دانيد، و براى مقابله و سركوب ما هر كارى كه از دستتان بر مى آيد دريغ نمى كنيد.
ما هم مى دانيم كه دولت و جغرافيايى به نام عراق در صورت استقلال كردستان، ساقط خواهد شد و اين سقط شدگى عراق براى شما شكل سقوط ايرانيّت را ترسيم مى كند. " مجموعه ى كلى " شما كه ما آن را ممالك محروسه مى ناميم و شما آن را ايران مى دانيد اجازه ى دخالت در سرنوشت ملت آزربايجان را ندارد و امثال شما هم بهتر است دست از لجاجت و دشمنى برداريد و همچنانكه كه كردستان عراق را با دلايل و استناد، مستحق كشورشدگى مى دانيد دلايل ما را هم انكار نكنيد. البته نيازى به انكار و تاييد شما نيست اما اين تزوير و دورويى شما در قبول كردن يك ملت محروسه و رد محروسه اى بودن ملتى ديگر ما را بر آن مى دارد كه جوابيه اى بر دورويى مجموعه ى كلى شما بنگاريم.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب محمد رضا لوائی
بسیار بسیار بجا اشاره به مشترکات روشنفکران پان فارس ضد تورک کردید زمانی که قاسملو به امام خمینی نامه می نوشتند و اورمیه را شهر کوردی معرفی می کردند آقای زیبا کلام چشم به کشتار قاسملو درآزربایجان غربی بسته بودند تا اینکه ایشان ماموریت پیدا کردند تا به یاری تروریستها به شتابد تا موضوع را به ضرر مردم منطقه پایان دهند که ناکام ماندند.
آخرین ماموریت آقای زیبا کلام به آرزبایجان غربی درانتخابات اخیر بود ایشان از طرف حکومت ماموریت یافتندتابتوانندحداقل یک نماینده کورد ازاورمیه به مجلس بفرستند حتی شده به عنوان اصلاح طلب بازناکام ماندند .
دراین ماموریت تقاضای تدریس زبان کردی دراورمیه می کردند .
درحالی که تدریس زبان تورکی ممنوع است و این تقاضا ازطرف تورکها اگر مطرح شود هم ازطرف تمام پان ایرانیستهاوحکومت گناه کبیره شمرده می شود.
ولی ایشان بابی شرمی برای اقلیت کورد خواستند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی عزیز، اعتیاد به ایدئولوژی پانیرانیسم و پانفارسیسم از بدو کودکی در مدارس بکمک کتابهای تاریخی پرورش یافته با انواع مختلف کود تقویتی آنچنان در مغز و مخ همه حک شده که خلاصی از آن کار حضرت فیل است، طبیعتا زیبا کلام هم نمی تواند جز این فکر کند، او هم در این گنداب اعتیاد، با تغذیه از همین نوع آموزش در مدارس رشد و نمو کرده، ونهایتا عکس العمل زیبا کلام مثل جریان آن مسلمانی می ماند که بخاطر ازدواج مسیحی شده بود و در مراسم ازدواج در کلیسا، بعد از روشن شدن چراخها، صلوات فرستاده بود،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای لوایی ایا با حق رفراندوم در کشور جمهوری اذربایجان تازه تاسیس یا ترکیه مثلا هم موافق هستید دیگه احیانا؟ چون این کشورها رو که خودتان هم میدانید! اتفاقا از نظر تاریخی اصلا به پای بوجود امدن دولت ملت در کشور ایران ندارن نام ایرانی که قرنهاست در تاریخ تکرار شده .. کشورهای که دیگه هر بیسوادی هم میداند چگونه ساخته شدن امروز برای یافتن هویت! دنبال دزدی از همین ایرانی "وطن! شما هستند که اینقدر ازش متنفر هستیدو تاریخش را زیر سوال میبرید..به هر حال قائدتا اول با تجزیه و رفراندوم و پاره پاره شدن کشورهای تازه تاسیس و با نامهای جدید جمهوری اذربایجان و ترکیه و...هم موافق هستید دیگه!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خوب آقای زیبا کلام دارد از خودش میگوید و نماینده دولت نیست. پرسش این اینست که آیا کسی در ترکیه جرعت آنرا دارد بگوید که کردستان تریکه حق همه پرسی دارد. آیا شما خودتان این حق را برای ملت کرد ترکیه قایل هستید؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لوایی جان حق با توست اما دو مسئله وجود دارد که تو در موردش چشمت را بسته ای. عزیز جان اگر کردستان ایران مسقل شود دگر نمیتوان از آزربایجان جنوبی حرفی باشد. چر ا؟ برای اینکه کردها آزربایجان غربی را صاحب خواهند شد. وآزربایجان شرقی بگمان من حتی در همه پرسی حاظر به پیوند با جمهوری آذربایجان نخواهد شد. چرا؟ چونکه حکومت جمهوری آذربایجان در پول شویی، چپق دادن به نمایندگان پارلمان اروپا جهت روپوش گذاشتن روی مسائلی دست کمی از ج. اسلامی ندارد. دوم اینکه این شتر میتواند جلوی در خانه کشور برادر، ترکیه، نیز بنشیند. بعد ما چکار کنیم وقتیکه ترکیه مرزش را با آزربایجان از دست بدهد؟ و کشور برادر کوچکتر شود؟
پس عزیزم مواضب باش چه مینویسی!