قتل جمال خاشقجی و تاثیر آن بر تناسب قوای چهار قدرت منطقه ای

چرا سواد رسانه اپوزيسيون ايران كم است؟
در این کلیب گفته ام که علیرغم اینکه سه هفته از قتل شنیع جمال خاشقچی می گذرد، چرا این خبر در سطر اخبار جهان قرار دارد ؟ آری بر کسی پوشیده نیست که این قتل بدستور بن سلمان و توسط یک تیم 15 نفره انجام شد. قتل جما قاشقچی توسط دبیر کل سازمان ملل، دولت امریکا ، اتحادیه اروپا و اغلب کشورهای دنیا محکوم شده است . اش انقدر شور شد که شاه عربستان سعودی دیروز ، پسر جمال خاشبقچی را به کاخ خود دعوت کرد و به او تسلیت گفت و قول داد سعید امامی «سعودی» را یافته و انها را مجازات خواهد کرد .

موضوع گفتار ویدئیی من دو چیز بود اول اینکه این کشور علیرغم روابط اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کلان با سعودی ها با افشای این قتل در کنسلولگری عربستان در استانبول در واقع از سعودی هاانتقام گرفت ، انتقام کودتای جنرال السیسی که با کمک سعودی و با کمک مالی 12 میلیارد دلاری . آری افشای این قتل برای ترکیه که رقیب سعودی ها در میان کشورهای اسلامی است ؛ ار اهمیت بالایی برخورد ار است و افشای این قتل فجیع همچنان می تواند جناح مخالف سعودی ها در دستگاه حاکمیت امریکا و اروپا را بزیان عربستان تغییر دهد . بعبارت دیگر اردوغان به دنیا اعلام کرد که اسلام امریکایی از نوع سعودی ها چگونه حقوق بشر را نقض می کند و بدین وسیله به مردمان مسلمان جهان اعلام کرد که ببیند که خادمان حرمین شریفه چگونه ادم کشانی هستند / مسله دیگر این بود که فعالان سیاسی مثل عباس فخر آور ، علیرضا نوری زاده ، علی جوانمردی و...پس از مدتی سکوت ، سعی کردند که پای ایران و جهموری اسلامی را به این قتل ربط دهند . ابتدا عباس فخر اور و بدنبال او جوانمردی و نوری زاده با عنوان کردن عدنان قاشقچی پسر عمومی جمال قاشقچی و ازدواج او با یک خانم ایرانی در 50 سال قبل و بعنوان دلال سلاح مابین اسراییل و جمهوری اسلامی ، قتل فجیع جمال را لوث بکنند. آری این دسته از اپوزیسیون ایران بر این باورند که با مرگ جمهوری اسلامی جهان امن و امان می شود وبدین وسیل ترور مخالفان سعودی توسط دستگاههای اطلاعاتی را ماست مالی بکنند ، من بعنوان مخالف صد در صدی جمهوری اسلامی علیه این اپوزیسیون نما ها بود که این ویدئو ها منتشر کردم .

 

اما بر اساس تعريف يونسكو، شخص با سواد فردی است که تمام پارامترها زير را در خود دارا است
١- سواد عاطفی
توانايی برقراری روابط عاطفی با خانواده، همکاران. مشتریان. رقباو دوستان، به نحوی شایسته.
٢- سواد ارتباطی
توانايی برقراری ارتباط و تعامل با تمامی اعضای جامعه، شامل آداب معاشرت و روابط اجتماعی بهینه.
٣- سواد مالی
توانايی مديريت اقتصادی درآمد، یعنی دانش گردش تقدینگی، سرمايه گذاری، و مديريت هزینه.
٤- سواد رسانه
اين كه بدانيم كدام خبر رسانه ها معتبر و كدام نا معتبر است. یعنی توانايی تشخيص راستی و درستی اخبار و ديگر پيام های رسانه ای
٥- سواد آموزش و پرورش
توانايی تربيت فرزندان شایسته و برنامه ریزی برای آموزش و پرورش کارکنان بایسته
٦- سواد رايانه
توانايی استفاده از مهارت های هفت گانه ی رايانه یا ICDL،
شامل مفاهيم پايه ی فن آوری اطلاعات و ارتباطات، استفاده از رايانه، مديريت فايل ها، واژه پردازی و ...
امروز، در قرن بیست و یکم، داشتن سواد خواندن و نوشتن، یا حتى اخذ مدرک دانشگاهی، دال بر با سواد بودن فرد نیست 

قتل جمال قاشقچی و تاثیر آن بر تناسب قوای چهار قدرت

من در این کلیب گفته ام که : علیرغم اینکه سه هفته از قتل شنیع جمال قاشقچی می گذرد، چرا این خبر در سطر اخبار جهان قرار دارد ؟ آری بر کسی پوشیده نیست که این قتل بدستور بن سلمان و توسط یک تیم 15 نفره انجام شد. قتل جما خاشقچی توسط دبیر کل سازمان ملل، دولت امریکا ، اتحادیه اروپا و اغلب کشورهای دنیا محکوم شده است . اش انقدر شور شد که شاه عربستان سعودی دیروز ، پسر جمال قاشقچی را به کاخ خود دعوت کرد و به او تسلیت گفت و قول داد سعید امامی «سعودی» را یافته و انها را مجازات خواهد کرد . موضوع گفتار ویدئیی من دو چیز بود اول اینکه این کشور علیرغم روابط اقتصادی ، سیاسی و فرهنگی کلان با سعودی ها با افشای این قتل در کنسلولگری عربستان در استانبول در واقع از سعودی هاانتقام گرفت ، انتقام کودتای جنرال السیسی که با کمک سعودی و با کمک مالی 12 میلیارد دلاری . آری افشای این قتل برای ترکیه که رقیب سعودی ها در میان کشورهای اسلامی است ؛ ار اهمیت بالایی برخورد ار است و افشای این قتل فجیع همچنان می تواند جناح مخالف سعودی ها در دستگاه حاکمیت امریکا و اروپا را بزیان عربستان تغییر دهد . بعبارت دیگر اردوغان به دنیا اعلام کرد که اسلام امریکایی از نوع سعودی ها چگونه حقوق بشر را نقض می کند و بدین وسیله به مردمان مسلمان جهان اعلام کرد که ببیند که خادمان حرمین شریفه چگونه ادم کشانی هستند / مسله دیگر این بود که فعالان سیاسی مثل عباس فخر آور ، علیرضا نوری زاده ، علی جوانمردی و...پس از مدتی سکوت ، سعی کردند که پای ایران و جهموری اسلامی را به این قتل ربط دهند . ابتدا عباس فخر اور و بدنبال او جوانمردی و نوری زاده با عنوان کردن عدنان قاشقچی پسر عمومی جمال قاشقچی و ازدواج او با یک خانم ایرانی در 50 سال قبل و بعنوان دلال سلاح مابین اسراییل و جمهوری اسلامی ، قتل فجیع جمال را لوث بکنند. آری این دسته از اپوزیسیون ایران بر این باورند که با مرگ جمهوری اسلامی جهان امن و امان می شود وبدین وسیل ترور مخالفان سعودی توسط دستگاههای اطلاعاتی را ماست مالی بکنند ، من بعنوان مخالف صد در صدی جمهوری اسلامی علیه این اپوزیسیون نما ها بود که این ویدئو ها منتشر کردم .

که جمهوری اسلامی پایان تاریخ است با از بین رفتن آن تروریسم و افراط گری اسلامی  از جهان و خاورمیانه رخت خواهد بست، چقدر نادرست است.آنان فکر می کنند  با سرنگونی رژیم اسلامی ،اسلام سیاسی هم  از بین خواهد رفت که چنین نیست، گوش کنید به استدلالها در این خصوص:

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
قتل جمال خاشقجی و تاثیر آن بر تناسب قوای چهار قدرت منطقه ای. چرا سواد رسانه اپوزيسيون ايران كم است؟
نظر : 
یک موردش روزنامه نگار سابق روزنامه جمهوریت "احمد شیک" هست. زمانی که روابط آک پارتی با جماعت گولن گل و بلبل بود، این خبرنگار کتابی نوشت تحت عنوان اردوی امام (ارتش امام) و در آن به نفوذ عوامل گولن در تمامی عرصه های حیات سیاسی ترکیه و ارگانهای دولت و خطراتش پرداخت. اردوغان آن زمان گفت که این کتاب از بمب خطرناکتره و این روزنامه نگار به زندان انداخته شد. بعدها که روابط آک پارتی و جماعت بهم خورد، ایشون از زندان بیرون اومد و به حرفه خبرنگاری ادامه داد. بعد از کودتای اخیر و در حالی که عناصر گردن کلفت مرتبط با جماعت گولن راست راست دارن میگردن و وزیر و وکیل مجلس هم هستن (یک بار محرم اینجه نامزد رقیب اردوغان گفت که اگه آک پارتی از عناصر مرتبط با گولن پاکسازی بشه، با افراد باقیمونده یک میز پوکر نمیشه چید)، احمد شیک همراه با تعداد دیگری از روزنامه نگاران جمهوریت و این بار به جرم طرفداری از گولن
عدم انتشار شده: 
false

عنوان مقاله: 
قتل جمال خاشقجی و تاثیر آن بر تناسب قوای چهار قدرت منطقه ای. چرا سواد رسانه اپوزيسيون ايران كم است؟
نظر : 
در مورد این صحبتهای آقای توکلی نظر من هم اینه که اولا این قبیل جانبداریهای شرم آور بخشی از اپوزوسیون از هر کس و هر کشوری که بر علیه جمهوری اسلامی موضع میگیره، بیشتر ناشی میشه از منفعت طلبی و سودای قدرت و بی اخلاقی سیاسی تا بیسوادی سیاسی. اصطلاحی وجود داشت پیشترها که این قبیل افراد رو با زنانی که با هر کسی که پول میده همبستر میشن، مقایسه میکرد. حالا این اصطلاح رو به کار نبریم اینجا. چیزی که برای این افراد پشیزی ارزش نداره، حقیقت هست. حقیقت برای اینها آن چیزیه که به نفعشون باشه و به کارشون بیاد. برای همین هم اصلا دنبال اینکه حقیقت چی هست نمیرن. شایعه و دروغ به شرطی که به نفعشون باشه، میشن عزیزتر از حقییقت مطلق و کسی هم که مخالفت بکنه با حرفشون، بلافاصله تبدیل میشه به مزدور رژیم، ساندیس خور، برادر سایبری و نظایرهم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
کیانوش عزیز، یا بن سلمان خواهد توانست ارثیه امنیتی باز مانده از فیصل ها را رفت روب کند، و یا همانند بشار اسد در سیستم باز مانده از حافظ اسد ( پدرش ) حل خواهد شد و تبدیل به یک دیکتاتور تمام عیار خواهد شد، حاکمان بدون حمایت اطرافیان نمی توانند به حیات خود ادامه دهند، حاکمان می توانند دمکراتیک فکر کنند ولی در عمل این هواداران و قانون تنازع بقاست که حرف اول و آخر را می زند و از یک آدم انساندوست یک جنایتکار تمام عیار می سازد.
عدم انتشار شده: 
false