شاهزاده ، از حق آزادي بيان مخالفين سياسي خود دفاع كنيد!

آقای رضا پهلوی در یک جلسه سخنرانی و پرسش و پاسخ که اخیرا در «انستیتو واشنگتن» داشت، رسانه‌های فارسی دولتی خارج از کشور را تحت نفوذ جناح‌های جمهوری اسلامی توصیف کرد و از این رو خواستار حذف اصلاح طلبان از این شبکه ها شد. این حکم دقیقا مغایر آزادی بیان است . در حالی آزادی بیان یعنی که به رسمیت شناختن آزادی بیان مخالف خود است.
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

نظر : 
دوستان و سازاخ عزیز... خوشبختانه ما تا اندازه ای با رفتار حکومت غیر قانونی پهلویان که حکومت ممالک محروسه ایران را با کودتا بدست گفتند آشنا هستیم. ما شاهد هستیم که پهلویان غیر قانونی چه بر سر (( نوه قاجاریان یعنی دکتر محمد مصدّق )) آوردند... چیزی که عیان است, چه حاجت به بیان است.. دموکراتیک بودن آقای رضا پهلوی موقعی شروع میشود که در جلو تلویزیون بخاطر اشتباهات , دزدی و چپاول گری و از همه مهمتر از جنایات بابا و بابا بزرگش و خانواده , از ملل ساکن ممالک محروسه ایران یک معذرت خواهی از صمیم قلب بخواهد و قول بدهد که ( عوارض پرداخت نشده پنجاه ساله ) این خانواده به مملکت ایران را بپردازد..تا آن روز حرف مفت زدن از نوع ( دموکراتیک و سکولار ) عین (( قاقالی )) خواهد بود. بهترین ها را برایتان آرزومندم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
آقای کیانوش توکلی عزیز مدیر محترم سایت دمکرات ایرانگلوبال در دوران حکومت پهلوی همه چیز بصورت اغراق و تفریط در مجامع آموزشی و عمومی مطرح گردیده و بدین صورت که خاندان قاجار و دربار قاجار را آنچنان به تصویر کشیده اند که گویا دربار قاجار روسپی خانه ائی بیش نبوده و مرکز همجنس بازی بوده و کتابهائی مثل سوسمار الدوله و صدهها کتاب دیگر گواه این بی ناموسی سازی در حق خاندان قاجاریه توسط خاندان پهلوی می باشد، آقای بابک قاجار یکی از بازماندگان قاجار برای اعاده حیثیت و دفاع از حیثیت خاندان خود در دنیای دمکراسی امروز خود را محق می داند که با رضا پهلوی مناظره مستقیم داشته باشد تا تمام واقعیات آشکار و نهان بر همه روشن گردد، سئوال من از شما این است که آیا شما حاظر هستید یک مصاحبه رو در رو رضا پهلوی و بابک قاجار را ترتیب بدهید؟ البته کسی که حاظر به مناظره مستقیم نباشد طبیعتا نماینگر آن است که
عدم انتشار شده: 
false
تصویر آ. ائلیار

نظر : 
«شاهزاده ، از حق آزادي بيان مخالفين سياسي خود دفاع كنيد!»
سخن خوبی ست، ولی یک« امّا»ی کوچولو دارد: «عملی» نیست!

فرد یا « دسته ی افراد» عملاً از« قدرت-ثروت-امنیت»خودشان دفاع میکنند.هر چند خود را «عموم» بنامند.

رضا پهلوی آزادی بیان را برای«دسته ی خودش» میخواهد، نه برای«عموم یا جامعه».
از آزادی بیان عموم، حرف میزند، برای جذب طرفدار،جهت رسیدن به« ثروت و قدرت مخصوص خودش». این « عموم» در ذهن او « ثروت-قدرت- امنیتِ خصوصی من» معنی میدهد.

«آزادی برای ثروت - قدرت - امنیتِ خصوصی من»،سرشت «شاه و شیخ» بوده و هست. و عمدتاً تغییر ناپذیر. تأسف هم ندارد.

افراد و اقشار جامعه همیشه برای تأمین« ثروت - قدرت - امنیتِ خصوصی خودشان» تلاش میکنند.

اینکه «ثروت و قدرت و امنیت،فقط خصوصی نباشد،برای عموم جامعه هم باشد»،در سرشت رضا پهلویها و شیخها و « من گرا ها» نمی گنجد. و غیر عملی ست.
عدم انتشار شده: 
false