"دختر آبی" جاودانه شد تا همبستگی مردمان ایران برای رهایی جامه عمل بپوشد

خبر غم انگیز بود. خیلی کوتاه. درست مثل زندگی کوتاه اشعمرش در آستانه ی جوانی بریده شد. چرا؟ او فقط می خواست برای یک ساعت از زندگی لذت ببرد همانطور که دیگر هم سن و سالانش از جنس دیگر لذت می برند.این گناه عظیمی بود! باید دستگیر می شد تا به سزای جرم نداشته ی خود برسد! او برای فرار از جهنم سوزان جمهوری اسلامی خود را به آتش کشید.

 "سحر خدایاری که حالا دیگر به نام «دختر آبی» شناخته می‌شود، در اعتراض به صدور حکم حبس در ازای تلاش برای ورود به ورزشگاه آزادی و تماشای فوتبال میان تیم محبوبش، استقلال با العین امارات، خود را به آتش کشید و کشته شد".این عجیب نیست که جوانمرگی سحر خدایاری مصادف شود با روز عاشورا؟  و مردم همچنان سرگرم گریه و زاری برای کشته شدگان بیش از 1400 سال پیش باشند و از آنچه در همسایگی آنان می گذرد بی خبر بمانند؟  یا آن را نادیده بگیرند؟

هم میهنان، این حکومت ضد انسانی و بخصوص ضد زن، هر روز و شب از مردم که چیزی بیشتر از یک زندگی عادی را نمی خواهند جان می گیرد، دستگیر می کند، شکنجه می کند، شلاق می زند و اعدام می کند.  گویا این ها از این جنایات لذت می‌برند و در ایجاد ترس، راه دوام و بقای خود را تاکنون یافته اند.  آیا سکوت، مردم سختی کشیده و مصیبت دیده را نجات می دهد؟ کارد به استخوان خیلی ها رسیده که برخی دل به دریا زده و درخواست استعفای بت بزرگ، خامنه‌ای و پایان رژیم اسلامی را داده و خواستار ساختن آینده خود به دست خود هستند.  آیا دیگران به آنها می‌پیوندند؟

 هم میهنان، بیایید هم صدا یی را آغاز کنیم و رفتن به استادیوم ها‌ی ورزشی را تا زمانی که زنان اجازه ورود  به استادیوم را کسب نکرده اند، تحریم کنیم.  نادیده گرفتن حقوق زنان توسط مردان جوان پذیرفته نیست.  زنان امروزه پیش قراول مبارزات مسالمت آمیز علیه خرافه و آپارتاید جنسیتی هستند، آنها را دست کم نگیرید و تنها نگذارید.

ورزشکاران عزیز، صدای اعتراض خود راهر چه رساتر به گوش تمامی ورزشکاران جهان برسانید تا در راه رفع تبعیض و کسب حقوق انسانی زنان  که سحر جان خود را بر سر آن گذاشت با شما همراه گردند.

 مردمان  وخصوصن مردان ايران،   در تمامي شهرها محکم در مقابل حرکات زن ستيز جمهوری اسلامی بایستید و با نرفتن به استاديوم     هاي ورزشي از زنان حمايت كنید.

مسولان "فیفا"،  حقوق زنان را در ايران برسميت بشناسيد و رژيم فاشيستي مذهبي را زير فشار قرار دهيد تا زنان ايران مانند تمام دنيا بتوانند به استاديوم هاي ورزشي راه يابند.

 آزادیخواهان جهان ، صدای زنان ایران باشید و بهر صورتي كه مي توانید پيام "دختر آبي ايران" را به گوش دولتهاي جهان برسانید.   

حزب آزادی و رفاه ایرانیان فقدان سحر را به خانواده وی و ایرانیان آزادیخواه تسلیت میگوید و همبستگی تمام آزادیخواهان را در راه رسیدن به حکومتی سکولار و فارغ از دین خواهان است.

پاینده و پیروز باد مبارزات مردمان ایران

 شورای هماهنگی حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)

بیست و دوم شهریور ۱۳۹۸ خورشیدی برابر با دوازده سپتامبر ٢.١٩ میلادی

hezbara@gmail.com

برگرفته از: 
ایمیل دریافتی
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: