مشارکت حسن خمینی، صادق خرازی و اسفندیار رحیم مشایی در دزدی نجومی «عباس ایروانی»

عباس ایروانی سرمایه داری حزب اللهی و دارنده ی هلدینگ اقتصادی عظیم «عظام» است، که به تازگی به اتهام فساد ۴ هزار میلیارد تومانی مورد پیگرد و دادرسی قرار گرفته است

 

 

 

پای حسن خمینی، صادق خرازی و اسفندیار رحیم مشایی در ماجرای دزدی نجومی «عباس ایروانی»، سرمایه دار فاسد وابسته به رژیم که به تازگی بازداشت و دادگاهی شده است، به میان آمد.

صبا آذرپیک، خبرنگار «اصلاح طلب»، می گوید حسن خمینی، صادق خرازی و اسفندیار رحیم مشایی از مقاماتی بودند که با فشار و تهدید مانع افشای دزدی های عباس ایروانی می شدند. 

عباس ایروانی، سرمایه داری حزب اللهی و دارنده ی هلدینگ اقتصادی عظیم «عظام»است، که به تازگی به اتهام فساد ۴ هزار میلیارد تومانی مورد پیگرد و دادرسی قرار گرفته است.

پیگرد عباس ایروانی از سوی قوه قضائیه، نتیجه ی  نبرد میان جناح های درونی رژیم جمهوری اسلامی است، چنانکه خود ایروانی شاکی اصلی خود را سازمان اطلاعات سپاه می داند.

عباس ایروانی از خانواده ای روحانی و حزب اللهی و از خویشاوندان سید عبدالمجید ایروانی، آخوند فاسدی است که از زمان پیدایش جمهوری اسلامی تا هنگام مرگ در پست هایی چون سرپرستی کمیته ی منطقه ی ۱۲ تهران، نماینده ی خمینی در حج و بنیاد مستضعفان و نمایندگی مجلس خبرگان در جرگه ی مقامات بلندپایه ی رژیم بوده و خود در جنایات نسبت به مخالفان سیاسی رژیم دست داشته است.

از جمله ی اتهامات عباس ایروانی گرفتن ۳ هزار میلیارد تومان وام با اعمال نفوذ و دادن رشوه به مدیران بانک ها از جمله احمدرضا خاوری و قاچاق قطعات خودرو به مبلغ ۷۶۴ میلیون دلار است.                              

عباس ایروانی، افزون بر ۱۲ شرکت واردات و تولید قطعات خودرو، مالک دارایی هایی چون پارک آبی «اوشن» در جزیره ی کیش می باشد.

 

عباس ایروانی، در نشست با هاشمی رفسنجانی و صادق خرازی

 

 

 

 

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/9169
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: