ایران در آستانه ورود به لیست سیاه اف‌ آی‌ تی اف + دلار از ۱۴ هزار و ۳۰۰ تومان گذشت

با نزدیک شدن به پایان بهمن‌ماه، مهلت قانونی گروه ویژه اقدام مالی یا همان «اف.‌ای‌.‌تی.‌اف» برای جمهوری اسلامی ایران به پایان می‌رسد و ایران به لیست سیاه این نهاد بین‌المللی اضافه خواهد شد. ویژه اقدام مالی‌ پیش از این به جمهوری اسلامی مهلت داده بود تا با اجرای پیش‌شرط‌های این نهاد و تصویب لوایح مربوطه از افزوده شدن به لیست سیاه

با نزدیک شدن به پایان بهمن‌ماه، مهلت قانونی گروه ویژه اقدام مالی یا همان «اف.‌ای‌.‌تی.‌اف» برای جمهوری اسلامی ایران به پایان می‌رسد و ایران به لیست سیاه این نهاد بین‌المللی اضافه خواهد شد. ویژه اقدام مالی‌ پیش از این به جمهوری اسلامی مهلت داده بود تا با اجرای پیش‌شرط‌های این نهاد و تصویب لوایح مربوطه از افزوده شدن به لیست سیاه «اف.‌ای‌.‌تی.‌اف» جلوگیری کند.ا - بررسی اجرای تعهدات ایران در زمینه قوانین جهانی مبارزه با پول‌شویی و تامین مالی تروریسم از جمله دستورکارهای نشست تازه گروه ویژه اقدام مالی موسوم به اف‌ای‌تی‌اف است.

نشست گروه ویژه اقدام مالی از روز یک‌شنبه ۲۷ بهمن در پاریس آغاز شده است و تا روز جمعه دوم اسفند ادامه پیدا خواهد کرد.

در این نشست شش روزه بیش از ۸۰۰ نماینده از ۲۰۵ کشور جهان و سازمان‌های بین‌المللی نظیر صندوق بین‌المللی پول، سازمان‌ملل و بانک جهانی حضور دارند.

گروه ویژه اقدام مالی، «اف‌ای‌تی‌اف»، گروهی بین‌المللی که با هدف مبارزه با پول‌شویی در سطح جهانی فعالیت می‌کند، تصویب این لوایح را برای جلوگیری از محدودیت‌های نظام پولی و مالی این نهاد بر نظام بانکی ایران لازم می‌داند.

این گروه اواخر مهرماه امسال برای ششمین و آخرین بار به ایران مهلت چهارماهه داد تا لوایح مربوط به کنوانسیون‌های پول‌شویی و تأمین مالی تروریسم را تأیید کند.

از چهار لایحه‌ای که دولت حسن روحانی برای برآورده کردن درخواست‌های نهاد بین‌المللی مبارزه با پول‌شویی به مجلس ارائه کرده دو لایحه «پالرمو» و «سی‌اف‌تی» با وجود اصرار دولت حسن روحانی، همچنان در مجمع تشخیص مصلحت نظام بلاتکلیف است.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: