افسر عربستانی با القاعده در ارتباط بود' تصمیم اپل تبعات خطرناکی برای امنیت آمریکا داشت

مقام های آمریکایی می گویند یک دانشجوی نظامی عربستان سعودی که پاییز گذشته در یک پایگاه نظامی آمریکا در فلوریدا دست به کشتار زده بود، با گروه القاعده ارتباط داشته است.بنابر اعلام پلیس فدرال آمریکا و وزارت دادگستری این کشور، بررسی اطلاعات دو گوشی تلفن همراه ستوان دوم محمد سعید شمران بیانگر ارتباط او با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان است.

این حمله مسلحانه که در ششم دسامبر،‌ پانزدهم آذر سال گذشته در پنساکولا در ایالت فلوریدا رخ داد، به مرگ سه نظامی و جراحت هشت نفر دیگر منجر شد.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا و کریستوفر ری، رییس پلیس فدرال آمریکا می گویند اطلاعات به دست آمده از دو گوشی تلفن همراه آقای شمرانی نشان داده که او به طور مرتب با گروه القاعده در شبه جزیره عربستان در ارتباط بوده است.

به گفته آقای ری، این اطلاعات نشان می دهد که او به طور مرتب با القاعده در تماس بوده و طرح ها و برنامه هایش را در اختیار آنها می گذاشته است.

او حتی تصاویر ویدیویی محل آموزش خود را برای آنها فرستاده بود.

آقای ری همچنین گفت اطلاعات به دست آمده به عملیات ضدتروریستی آمریکا در یمن کمک کرده است.

ویلیام بار، وزیر دادگستری آمریکا هم با انتقاد از شرکت اپل به خاطر خودداری از شکستن قفل گوشی های آقای شمرانی، تاکید کرد دسترسی به اطلاعات گوشی های آقای شمرانی چهار ماه وقت برده است

آقای بار با انتقاد از تصمیم شرکت اپل برای کمک نکردن به تحقیقات در این باره،‌ گفت این شرکت حتی به درخواست شخصی آقای ترامپ هم بی توجهی کرده است.

آقای بار گفت:‌ "تصمیم اپل تبعات خطرناکی برای امنیت ملی دارد و به نظر من غیرقابل قبول است."

آقای بار خواهان تصویب قوانین جدیدی در کنگره شد تا اپل مجبور به همکاری با دادگاه ها شود.

برگرفته از: 
بی بی سی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: