فرانسه را در دفاع از آزادی و لائیسیته تنها نگذاریم!

جنایات اسلامگرایان بتدریج از منطقه خاورمیانه فراتر رفته و دامن اروپا را هم گرفته است. فرانسه زادگاه لائیسیته و دمکراسی، اکنون مورد تهاجم کلامی اسلام سیاسی قرار گرفته است. قتل معلم فرانسوی به بهانه توهین به محمد، تهاجم آشکار اسلام سیاسی علیه آزادی بیان است.
 

جنایات اسلامگرایان بتدریج از منطقه خاورمیانه فراتر رفته و دامن اروپا را هم گرفته است. فرانسه زادگاه لائیسیته و دمکراسی، اکنون مورد تهاجم کلامی اسلام سیاسی قرار گرفته است. قتل معلم فرانسوی به بهانه توهین به محمد، تهاجم آشکار اسلام سیاسی علیه آزادی بیان است.

ساموئل پتی، آموزگار تاریخ (در واقع آموزگار لائیسیته)،کاریکاتورهای محمد را به شاگردانش نشان داده بود. او پس از این اقدام توسط یک جوان مسلمان به قتل رسید. دولت و جامعه فرانسه از شهروند خود و در مقام دفاع از آزادی و لائیسته در برابر ترور و تهدید ایستادند. در واکنش به این جنایت در فرانسه، اسلامگرایان از پایگاه های ارتجاعی خود، سنگر لائیسیته در فرانسه را مورد حمله قرار داده اند.

روز ۲۱ اکتبر، رییس جمهوری فرانسه در مراسم بزرگداشت ساموئل پتی، از آزادی بیان در فرانسه دفاع کرد و اعلام کرد که دولت فرانسه در کنار همه کسانی قرار می‌گیرد که در چارچوب دفاع از آزادی عقیده به چاپ و نمایش این کاریکاتورها اقدام کنند. او گفت، حتی اگر بقیه از دفاع از آزادی عقیده پا پس بکشند، فرانسه به دفاع از ارزش‌های سکولار ادامه خواهد داد.

سران و دست اندرکاران برخی از کشورهای اسلامی و اسلامزده، در ارتباط با سخنان “امانوئل ماکرون”، سفیر فرانسه را فراخوانده، و بخشن خرید اجناس فرانسوی را بایکوت کرده اند. رجب طیب اردوغان، رییس جمهور ترکیه، عمران خان نخست‌وزیر پاکستان و وزیر امور خارجه مراکش از جمله کسانی بودند که به مکرون اعتراض کردند.

در این میان از تابوت حکومت اسلامی هم صدا برخاست و علی شمخانی علیه رئیس جمهوری فرانسه سخن گفت.

کیست که نداند جامعه ایران در صف مقدم نقد اسلام سیاسی و نیز ازادی نقد ادیان و بویژه اسلام قرار دارند؟ کیست که نداند ملت ایران در انتظار فرصتی می باشد تا با سرنگونی حکومت اسلامی، خود را از مدار کشورهای اسلامزده و ستم و بربریت اسلامگرایان رها سازد؟

اکنون دولت ترکیه به رهبری اردوغان، این حامی گروه های تروریستی – اسلامی منطقه، در نقش چماقدار علیه آزادی و لائیسیته، و در صف مقدم حمله به آزادی های سیاسی در اروپا قرار دارد.

اردوغان با محکوم کردن موضع “امانوئل ماکرون” رییس جمهوری فرانسه و توهین شخصی به او، اروپا را مرکز اذیت و آزار ادیان مختلف دانست. او گفت، رئیس‌ جمهوری که آزادی عقیده را نمی فهمد و با میلیون‌ها عضو از گروه‌های اعتقادی مختلف به این شکل برخورد می‌کند، می‌توان گفت که «اول از همه، باید چکاپ ذهنی انجام بدهد».

و همچنین خطاب به رئیس جمهور فرانسه اظهار داشت: این فرد با اسلام و مسلمانان چه مشکلی دارد؟ او احتیاج به مداوای ذهنی دارد.

“رجب طیب اردوغان” اعلام کرد: “خطاب به ملتم می‌گویم کالاهای ساخت فرانسه را نخرید.”

حاکمان ترکیه دست های شان از خون کردها، ارامنه و آزادیخواهان ترکیه رنگین می باشد. تاریخچه جنایت علیه بشریت آنها قابل کتمان نیست. ترکیه اکنون نیز آتش بیار جنگ آذربایجان و ارمنستان است. ترکیه و رهبران حکومت اسلامی ایران، نمی توانند با ترور و قتل آزاداندیشان همسو و همگام نباشند، زیرا دستگاه سیاسی – ایدئولوژیک آنها در تضاد آشتی ناپذیر با ازادی، دمکراسی و لائیسیته قرار دارد.

اسلامگرایان ترکیه، ایران و ..، برآنند تا دفاع از آزادی و لائیسیته در فرانسه را جنگ دینی جلوه دهند و از اینطریق، مزدوران تروریست خود را تغذیه سیاسی – ایدئولوژیک نموده و هیزم توحش و بربریت را بیشتر کنند.

ما مدافعان ازادی، داد، دمکراسی و لائیسیته موظف هستیم در جبهه مدافعان آزادی و لائیسیته بایستیم و صدای مان بلندتر به گوش مردم برسانیم.

لائیسیته تامین آزادی ادیان و تامین آزادی و امنیت کشور و جامعه از دخالت و شرارت سیاسی ادیان و دینداران است. فرانسه را در دفاع از لائیسیته تنها نگذاریم!

اقبال اقبالی

27.10.2020

منبع: 
تریبون ایران
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

تصویر اقبال اقبالی

عنوان مقاله: 
فرانسه را در دفاع از آزادی و لائیسیته تنها نگذاریم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
درود کیاجان؛
به نظرم فرانسه موضع درستی اتخاذ کرده است. اگر اینجا عقب نشینی شود، فردا عملیات انتحاری و اسیدپاشی در میان زنان بدون پوشش عصر شترچرانان انجام خواهد گرفت، چراکه وجود زن بی حجاب روی کره
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"فکرم" را در ارتباط با مقابله تحریم کالاهای فرانسوی از سوی سکولار ها را با یکی از دوستان در میان گذاشتم:" گفتم مثلا ما سکولارها ی خاوریمانه بیایم و # کالاهای _فرانسوی_ بخریم راه بیاندازیم