اشرف دهقانی و سریال "تاریخی" صدا و سیما رژیم!

اين ویدئو بخشي از سريال جمهوري اسلامي در باره «کانون سیاسی فرهنگی خلق ترکمن» و نقش چريك هاي فدائي درسال 58 است ؛ در این "فیلم " با سوء استفاده تا از نام و آوازه اشرف سعی کردند تا وقایع تاریخی را وارونه جلوه دهند . اشرف دهقانی و محسن شانچی به پیشنهاد آیت الله طالقانی برای خاتمه جنگ و برقرار صلح به گنبد سفر کرده بودند . این فیلم بر اساس دروغ و پروپاگاندای حکومتی و بودجه سپاه پاسداران تهیه شده است.

پخش سریال «خط تماس»ازتلویزیون صدا وسیمای ج.اسلامی از۱۲بهمن ۱۳۹۷ آغاز شده است.
منبع: سایت ایسنا در۱۲بهمن ۱۳۹۷ : سریال «خط تماس»، وقایع تاریخی انقلاب ازبهمن ۵۷ تا فرودین ۵۸ در۱۰ قسمت را روایت می‌کند

 

 فیلم «حرف بزن ترکمن» در سال 1358 و در فاصله‌ی جنگ اول و دوم گنبد به کارگردانی «رضا علامه‌زاده» و همراهی «کانون سیاسی فرهنگی خلق ترکمن» ساخته شده است و یکی از با ارزش‌ترین اسناد تصویری بازمانده از شوراهای ترکمن صحرا محسوب می‌شود.

 

 سریال «خط تماس» از نگاه دروغ پردازان رزیم اسلامی:

پخش سریال  «خط تماس» از فردا + تیزر

 

به گزارش ایسنا،  خط تماس، وقایع تاریخی انقلاب از بهمن ۵۷ تا فرودین ۵۸ در ۱۰ قسمت را روایت می‌کند. یکی از مهم‌ترین اتفاقات این برهه از تاریخ انقلاب، مساله پیروزی دانشجویان مسلمان در ختم قائله گروهک تروریستی خلق ترکمن در گنبدکاووس است که توسط عناصر ضدانقلاب و تجزیه‌طلب طراحی شده بود.

سریال «نفوذ» به تهیه کنندگی محسن علی اکبری و کارگردانی و نویسندگی جواد شمقدری در بهمن ۹۶ کلید خورد. این مجموعه تلویزیونی اتفاقات ۱۰ ماهه تاریخ انقلاب از بهمن ۵۷ تا آبان ۵۸ را  نشان می‌دهد.

نگارش «نفوذ» بر اساس استنادهای تاریخی صورت گرفته و این مجموعه در سه فاز تولید میشود.

روایت ۴۰ قسمت اول؛ از پیش از انقلاب تا تسخیر لانه جاسوسی پیش میرود و فصل دوم این مجموعه به حوادث حین گروگانگیری تا کودتای نوژه و آغاز جنگ تحمیلی میپردازد و فاز سوم هشت سال دفاع مقدس را در بر می‌گیرد.

این مجموعه در کردستان، شهرستان گنبد، دانشگاه تهران، سایت کبکان، شهرک سینمایی غزالی و لانه جاسوسی در خیابان طالقانی تصویربرداری شده و به لحاظ حجم تروکاژ و CGI حدود ۴۰۰ دقیقه یعنی یک سوم زمان پروژه را به خود اختصاص داده است.

 
 

 

منبع: 
ایرانگلوبال
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: