منتخب

برگردان: 
علی یعقوب وند
چنین رفتاری در عرصه سیاست بین المللی نشانگر شخصیت پست‌ اردوغان و آیین پست پرور اوست که برای باجگیری از دولت سوئد در رابطه با درخواست عضویت این کشور در ناتو چنین خواسته رذیلانه ای را مطرح می کند!

آمنه کاکاباوه در انتخابات دوره گذشته پارلمان‌ سوئد در سال 2018 بعنوان نماینده حزب چپ سوئد وارد پارلمان این کشور شد. او اما پس از مدتی بخاطر انتقاد به حزبش در حمایت از اسلامگرایان از این حزب اخراج شد. ولی طبق قوانین سوئد چون نمایندگان مجلس با
همزمان با جلسه سازمان بهداشت جهانی درباره شیوع آبله میمون، وزیر بهداشت بریتانیا اعلام کرد که این کشور کار انبار کردن واکسن آبله را آغاز کرده است. از زمانی که نخستین مورد ابتلا به آبله میمون در اروپا کشف شد، دو هفته گذشته است اما در همین مدت تعداد مبتلایان به ۱۲۷ نفر افزایش یافته و این بیماری در پنج کشور مختلف دیده شده است.
«یکسری حقایق وجود دارد که نه ما جرات گفتنش را داریم نه شما!»، «نمی‌خواهم در سن 70 سالگی به دلیل انتقاد از انتصابات به زندان بروم!» این اظهارات یکی از نمایندگان اسبق مجلسی‌ست که به نظر می رسد این روزها در کشمکش با جریان «انقلابی» پا پس کشیده است. دولت ابراهیم رئیسی علیرغم همه هشدارها اقدام به حرف ارز ترجیحی کرد و در این راه هم نه تنها دو قوه دیگر از او حمایت کردند بلکه نیروها و نهادهای نظامی کشور هم از این اقدام دولت ابراز رضایت می کنند.

نشست وزیر خارجه و مقامات وزارت اطلاعات درباره احمدرضا جلالی و دو شهروند فرانسوی در بازداشت

همزمان با گزارش خبرگزاری فارس مبنی بر نشست وزیر امور خارجه و مقامات وزارت اطلاعات درباره دو شهروند فرانسوی بازداشت شده و احمدرضا جلالی، سازمان حقوق بشر ایران پخش اعترافات اجباری جلالی را نشان دهنده احتمال اعدام او دانست. خبرگزاری فارس، وابسته به سپاه پاسداران، به نقل از «یک منبع آگاه» خبر داد که حسین امیر عبداللهیان، وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی، در روزهای گذشته با حضور در وزارت اطلاعات نشستی با مقامات این وزارتخانه درباره دو شهروند فرانسوی بازداشت شده و احمدرضا جلالی،

جنبش اعتراضی مردم ایران چگونه می‌تواند به نتیجه برسد؟


اعتراضات و خیزش‌های مردمی چگونه می‌توانند باعث دگرگونی فراگیر شوند؟ آیا جنبش‌های اجتماعی توان تبدیل شدن به یک فرایند سیاسی برای گذار از وضع موجود را دارند؟ از چه طریق مطالبات مردمی برای ایجاد یک تحول بزرگ با یکدیگر هم‌سو خواهند شد؟ دستگاه قدرت تا کجا می‌تواند خیزش‌های مردمی را سرکوب کند؟ مهمانان فردا: مهدی مهدوی‌آزاد، روزنامه‌نگار و دانش‌آموخته جامعه‌شناسی مریم معمار صادقی، پژوهشگر ارشد موسسه مک‌دونالد لوریه امید شمس، نویسنده و شیوا محبوبی، فعال سیاسی

افشای فعالیت‌های مأموران جمهوری اسلامی برای فریب دادن و ربودن اسرائیلیان

رسانه‌های اسرائیل از تلاش‌های مأموران جمهوری اسلامی برای کسب اطلاعات از نظامیان سابق و دانشگاهیان این کشور با استفاده از حساب‌های جعلی در شبکه‌های مجازی یا با جعل هویت افراد دیگر خبر دادند. بر اساس این گزارش‌ها، مأموران امنیتی جمهوری اسلامی با استفاده از روش‌هایی چون دعوت جعلی به کنفرانس دانشگاهی، جعل هویت دستیار یک میلیاردر روس و جعل هویت روزنامه‌نگاران اروپایی و فعالان سازمان‌های بشردوستانه قصد داشتند به اعضای ارشد سابق تشکیلات نظامی و دانشگاهیان اسرائیل نزدیک شوند.


ما -خانوا ده ی سعیده خضوعی - برای بار دوم این نامه را به شما می نگاریم؛ نخستینش را روز ۷ اردیبهشت برای شما ارسال کردیم و متأسفانه از آن زمان تاکنون نه تنها پاسخی دریافت نشد، بلکه کارمندان و همکاران شما بارها به ما تذکر دادند که پیگیر دستگیری و شرایط نگهداری سعیده خضوعی نباشیم. به راستی متأسفیم ... متأسفیم از اینکه حق زائل میشود و صاحبان حق را از بازخواستش باز میدارند.