منتخب

تکرار داستان فریدون فرخزاد در تورنتوی کانادا!

حامد اسماعیلیون نویسنده ساکن تورنتو که همسر و فرزند خود را در حادثه سرنگون شدن هواپیمای اوکراینی از دست داده است در صفحه فیس‌بوک خود نوشته «آقای مهدی امین که از فعالین سیاسی مقیم تورنتوست متاسفانه در محل سکونتش به قتل رسیده است.» آقای اسماعیلیون از تهدید به مرگ خود خبر داده و اضافه کرده «بنا نداشتم تهدیدات به مرگ را علنی کنم ولی اگر رد پای یک حکومت خارجی در این قتل پیدا بشود به نظر می‌رسد فرنگی‌کاران جمهوری اسلامی دوباره به ماموریت می‌روند.»
انتشار از: 
«روزنامه نیویورک‌ تایمز» روز گذشته با انتشار گزارشی «آیدین آغداشلو»، نقاش و مجسمه‌ساز مشهور ایرانی، را به سوء رفتار جنسی متهم کرد. این گزارش بر اساس مصاحبه تلفنی با ۴۵ نفر از افرادی که او را در دوره‌های مختلف از نزدیک

پشت پرده ماجرای دختر آبادانی و یک کلیپ منتسب به مدیر پالایشگاه

انتشار یک ویدیو از دختر جوانی غرق در خون در حالی که توسط اطرافیان مورد ضرب و شتم و تعرض قرار می‌گیرد واکنش‌های زیادی را در شبکه‌های اجتماعی به همراه داشته است.

انتشار از: 
شبکه خبری العربیه انگلیسی بامداد جمعه از قول یکی از دوستان مهدی امین، فعال سیاسی ایرانی مخالف جمهوری اسلامی، گفت هویت مردی که جسدش دو روز پیش در انتاریوی کانادا کشف شد، متعلق به آقای امین است.
دومین و آخرین مناظره انتخاباتی میان دونالد ترامپ و جو بایدن در نشویل، در ایالت تنسی برگزار شد.رئیس‌جمهور جمهوری‌خواه آمریکا و رقیب دموکراتش در این مناظره اختلاف نظرهایشان را درباره کرونا، تغییر اقلیم، نژادپرستی در آمریکا، نظام بهداشت و همچنین سیاست خارجی به بحث گذاشتند و اتهامات متقابل فساد به یکدیگر زدند.
مزمان وزارت دفاع جمهوری آذربایجان ویدیویی از برافراشتن پرچم کشور در منطقه آغ‌بند، در نقطه صفر مرزی با ارمنستان منتشر کرد و اعلام کرد ۱۳۲ کیلومتر منطقه مرزی با ایران از «اشغال آزاد شده است».

سه منطقه مرزی فضولی، جبرائیل و زنگلان با ایران، جزو هفت منطقه ترک نشینی بودند که سه دهه قبل به همراه قره‌باغ که اکثریت اهالی آن ارمنی‌تبار بودند، به اشغال نیروهای ارمنی درآمده بود.
«نرگس محمدی»، فعال سرشناس حقوق بشر در ایران نیمه شب ۱۷ مهر ۱۳۹۹ از زندان زنجان آزاد شد. او در طول سال‌ها فعالیت، بارها بازداشت و ..
جعفر شیرعلی نیا - پژوهشگر تاریخ جنگ
«دیشب نفرین‌شدگان شهر نو، شبی دردناک و مصیبت‌بار را به صبح رساندند. آن‌ها تشنه، گرسنه و لرزان از سرما، بر سرنوشت تلخ خود گریستند. گریه آن‌ها بدین سبب نبود که سرپناه گناه‌آلودشان نابود شده است. آنان به خط سیر زندگی تباه‌شده‌شان
همزمان با نخستین سالگرد ناآرامی های آبان ماه گذشته که طی آن هزاران تظاهر کنندۀ ایرانی کشته، زخمی و زندانی شدند، ابراهیم رئیسی، رئیس قوۀ قضائیه، و رئیس و معاونان سازمان حفاظت اطلاعات سپاه پاسداران دربارۀ یأس و ناامیدی در درون نظام و مشکلات اقتصادی مردم و کشور گفتگو کردند.