منتخب

در حالی که رسانه‌های اسرائیلی از آغاز تمرینات ارتش اسرائیل برای حمله به ایران در آینده‌ای نزدیک خبر داده‌اند، یک مقام ارشد ارتش اسرائیل به ایران اینترنشنال گفت که چنین حمله‌ای در اولویت نیروی هوایی اسرائیل قرار گرفته است.


میخواستم‌ مطلب بلندی درباره سطح سواد مسئولین نظام مقدس بنویسم که چطور قرار است با این دانش شگرفشان مملکت را بسمت دروازه‌های تمدن بزرگ اسلامی پیش ببرند و گام دوم انقلاب کبیر اسلامی را چگونه چنان بی‌نقص به سرانجام خواهند رساند که عالم و آدم انگشت به دهان بماند، اما این مطلب کوتاه ارسلان یزدانی شهروند بهائی که بتازگی و بعداز ۴۶ روز بازداشت به قید وثیقه آزاد شده نظرم را جلب کرد.

تتلیتی‌ها برای حضور در کنسرت تتلو ۱۰۰ میلیارد تومان خرج کردند


ما چقدر امیر تتلو و هوادارانش را می‌شناسیم؟ کسی که گاهی به علاقمندانش فحش می‌دهد و روزی از آنها خواسته بود برای اعلام وفاداری به او بق‌بقو کنند. هوادارانی که البته حاضرند برای حضور در ۲ ساعت کنسرتش در کشوری دیگر مبلغی نزدیک به ۱۰۰ میلیارد تومان خرج کنند.
انتشار از: 
گزارش‌های آماری از وضعیت ازدواج و طلاق در ایران حاکی از آن است که هم‌زمان با کاهش نرخ ازدواج، آمار طلاق در جامعه ایران هم روندی فزاینده‌ داشته است. به‌ طوری‌ که در ۱۰ سال گذشته، آمار ازدواج ۳۶ درصد پایین آمده و آمار طلاق حدود ۳۳ درصد بیشتر شده است.

در تعیین خط مشی‌های سیاسی ایران، همان اندازه که بی‌ارادگی خطرناک است شتاب‌زدگی نیز می‌تواند کشور را با بحران روبرو کند. همان اندازه که سیاستمداران باید وادار به حسابگری شوند باید از جناح‌بندی و فرقه‌گرایی پرهیز نمایند. همان اندازه که قشریگری و عوام‌زدگی سیاسی گمراه کننده است انحصارگرایی نیروهای میدانی در تعیین خط‌مشی اشتباه است.

روایت جوان جسوری به نام حسین شهبازی زاده از آنچه در آبان ۹۸ گذشت

پس از گسترش اعتراضات آبان ۹۸ در بیش از صد شهر، حکومت ایران دسترسی به اینترنت جهانی را دست‌کم به مدت پنج روز تقریباً به‌‌طور کامل مسدود کرد تا مانع اطلاع‌رسانی اخبار اعتراضات در بین معترضان و نیز ارسال اخبار به رسانه‌های مستقل خارج از ایران شود. با این حال، پس از سرکوب کامل اعتراضات و وصل شدن دوباره اینترنت، موجی از اطلاعات و عکس و فیلم در شبکه‌های اجتماعی و رسانه‌ها منتشر شد که می‌شد از خلال آن‌ها میزان گستردگی اعتراضات و شدت سرکوب را دریافت.
انتشار از: 
نفتالی بنت، نخست‌وزیر اسرائیل و ولادیمر پوتین، رئیس‌ جمهوری روسیه به توافق رسیدند تا تل‌آویو آزادانه به حملات خود علیه مواضع وابسته به ایران در حریم هوایی سوریه ادامه دهد. زئیف الکین، معاون وزیر خارجه اسرائیل، که بنت را در سفر به روسیه همراهی کرد، خبر داد که در دیدار بنت و پوتین، دو طرف در مورد پرونده هسته‌ای ایران، وضعیت سوریه و تلاش تل‌آویو برای جلوگیری از پیشرفت برنامه هسته‌ای تهران به بحث و گفت‌وگو پرداختند.
"محمد باقری" رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح ایران در جریان سفر اخیر خود به مسکو خواستار خرید تازه‌ترین هواپیما‌های روسی از جمله بالگرد‌ها و جنگنده‌ها شده و در این‌باره با مقام‌های نظامی روسیه مذاکره کرده است. ایران چندین سال است که تمایل خود را برای خرید سامانه‌های تسلیحاتی روسی مطرح کرده است. ایران فهرستی بلندبالایی از تسلیحات سفارشی را مطرح کرده، اما پول لازم برای پوشش دادن این حجم از سفارش را ندارد.ایران توان مالی کافی برای خرید مدل‌های تسلیحات تازه روسی را ندارد.