منتخب

زمانی که طالبان در کمتر از دو ماه کنترل تمام شهرها و روستاهای افغانستان را زیر بمباران سنگین بمب‌افکن‌های آمریکایی و حملات نیروهای جبهه متحد افغانستان یا نیروهای وفادار به احمدشاه مسعود، فرمانده فقید افغان، از دست دادند، جورج بوش خیلی سریع پیروزی ماموریت نیروهای آمریکایی در افغانستان را اعلام داشت
محمدهادی ساروی، با پیروزی در دیدار رده‌بندی وزن ۹۷ کیلوگرم کشتی فرنگی، نخستین مدال ایران در این رشته و دومین مدال کاروان ایران در المپیک توکیو را تصاحب کرد.


۶۶ اعدام از انتصاب تا تنفیذ آیت الله اعدام رئیسی
در بازه زمانی انتصاب تا تنفیذ آیت الله اعدام ابراهیم رئیسی، در مدت کمتر از دو ماه، دستکم ۶۶ زندانی اعدام شدند.
ابراهیم رئیسی پس از دریافت حکم ریاست جمهوری اش از اینکه به دلیل شیوع ویروس کرونا نمی تواند دست آیت الله خامنه ای را ببوسد ابراز تاسف کرد. گروهی با اشاره به نقل قول‌هایی از رهبران انقلاب ۵۷ پرسیده‌اند که "مگر برای پایان دادن به این دستبوسی‌ها انقلاب نکردیم؟"
سایت خبری نورنیوز نزدیک به شورای عالی امنیت ملی ایران نوشته است که جمهوری اسلامی ایران مذاکره برای تبادل ۴ ایرانی زندانی در خارج با ۴ آمریکایی زندانی در ایران به همراه پرداخت ۷ میلیارد دلار از دارایی های مسدود شده ایران را از دستور کار خارج کرده است.
یک روز بعد از آن که آمریکا اعلام کرد که حمله به کشتی مرسر استریت در دریای عمان با واکنش "مشترک و هماهنگ" کشورها علیه ایران روبرو خواهد شد، نفتالی بنت، نخست وزیر اسرائیل هشدار داد که این کشور ممکن است به تنهایی در این زمینه اقدام کند.

پاچه خاری رئیسی در اولین روز قدرت و اعترافات روحانی در آخرین روز، نمک به زخم مردم شد

علی خامنه ای حکم ریاست جمهوری ابرهیم رئیسی هشتمین رئیس جمهور این کشور را صادر کرد و از رئیس جمهور جدید و مجلس شورای اسلامی خواست به "دلیل شرایط کشور" در تشکیل دولت جدید ایران شتاب کنند.

در مراسم تنفیذ حکم ریاست جمهوری آقای رئیسی مقام های ارشد حکومت و نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری اخیر حضور داشتند اما محمد خاتمی و محمود احمدی نژاد دو رئیس جمهور اسبق ایران در مراسم غایب بودند.
انتشار از: 
جسد کسی که به مردم در فرار از بلاروس کمک می‌کرد در نزدیکی خانه‌اش در اوکراین پیدا شده است.ویتالی شیشوف دیروز برای دویدن از خانه خارج شد و بعد جسدش حلق آویزش در پارکی در کیف پیدا شد.