رفتن به محتوای اصلی

دریاچه ارومیه را خشکاندند آماده تظاهرات می شویم
02.08.2023 - 12:45

١- با خشک شدن دریاچه اورمیه، وزش باد چند میلیارد تن نمک را در اراضی آذربایجان پخش خواهد کرد و آذربایجان مبدل به شوره زار خواهد شد.

٢- به نظر پاره ای از متخصصان با خشک شدن دریاچه اورمیه به همراه نمک بعضی از مواد شیمیایی هم در اراضی آذربایجان پخش خواهد شد که برای سلامت انسانها مضر هستند واحتمال دارد باعث شود بعضی از اطفال آذربایجانی بصورت معلول بدنیا آیند.

٣- دریاچه اورمیه باعث می شود دمای هوا درآذربایجان ملایم باشد با خشک شدن دریاچه اورمیه، آذربایجان از نظر دمای هوا حالت کویری پیدا خواهد شب هنگام هوا خیلی سرد و روزها خیلی گرم خواهد بود و افزون بر این گرم شدن دمای هوا روی منابع آب شیرین در آذربایجان تاثیر منفی خواهد داشت.

٤- هر ساله از کشورهای خارجی و دیگر نقاط ایران برای دیدن دریاچه اورمیه به آذربایجان سفر می کنند در واقع دریاچه اورمیه از نظر جاذبه ی توریستی نقش پر اهمیتی را ایفا می کند و باعث شده است هتلها، رستورانها و در بخش حمل و نقل برای تعداد زیادی شغل و منبع در آمد ایجاد شود طبیعی است با خشک شدن دریاچه اورمیه، آذربایجان یکی از مهمترین جاذبه های توریستی خود را از دست خواهد داد وباعث افزایش بیکاری خواهد شد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

بابک آزاد

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

یاشار

جناب تبریزی،تو یک تمامیت خواه مرکزگرا،تو یک استحاله کننده شونیست،ویک استعمارگر واستثمارگر بیش نیستی،وبشدت از قدرت ۷۰ درصد ملل غیر فارس ایران میترسی، وبرای استتار و اختلاف اندازی اسم تبریزی راانتخاب کرده ای.تو یک کمونیست به زباله دان تاریخ پیوسته تعلق داری،ووجه دیگرت به شدت تمامیت خواه اتنیکی(جمع دو تناقض در یک بدن) وخوبه خوب میدانی آینده ایران در دست ساختار فدرال دموکراتیک میباشد،جمهوری اسلامی خیلی بهتر از شماها میباشد،

ش., 05.08.2023 - 11:03 پیوند ثابت
Esed Sadiq

یادم میاید چند سال پیش وقتی فعالین مدنی و طرفداران محیط زیست آذربایجان روز ١٣ فروردین را روز محیط زیست و نجات دریاچه اورمیه اعلام کردند تعدادی از مرگز گرا ها و شونیستها از جمله شکوفه میزادگی نوشتند ملت خر نشوید تمامی این داستانها دریاچه اورمیه دروغ است و به حرفهای پان تورکها گوش ندهید حالا تمامی دنیا شاهد فاجعه محیط زیستی دریاچه اورمیه است و باز یک آدم با نام تبریزی از جنس کمونیست پیدا شده و به مردم میگوید اعتراض نکنید چون پای پان تورک در میان است خوب تو که طرفدار خلقها آنهم از جنس کمونیست هستی بیا بمیدان و به این فاجعه اعتراض بکن و من هم بدنبال تو اعتراض بکنم ولی همه میدانند که دستهای غیبی جمهوری اسلامی در بهم زدن و ایجاد شکاف خیلی زیاد است و این دستها در لباس مختلف و با دیدگاههای مختلف وارد میدان میشوند.

جمعه, 04.08.2023 - 09:40 پیوند ثابت
ع.ب.تورک اوغلی

سالام
تورکی مثلی داریم ،میگوییم ،عاشیقین سوزی قوتارسا،یارب ؛یارب چالار.
معنی..وقتی عاشق های نوازنده درعروسی تمام آهنگ هایش رازدند،دیگرنوایی برای نواختن نداشتند،
آهنگ من درآوردی یا رب یارب می نوازند.
این تبریزی جاعل وعوامفریب .وجیره خورفرهنگستان زبان دری ،بازهم زورنا را ازطرف گشادش دمید.
یک دریاچه باآن عظمت بعلت نادانی های بیسوادی وتعمدی بعلت باج دادن آب سرچشمه رودهای
حوزه دریاچه ،
باسدسازی های غیرعلمی درمناطق کردنشین که الان با آن آب ها گذران زندگی میکنند.
حکومت نیزبعلت ترس از کردها جرعت بازکردن آب سدهاراندارد.
دریاچه خشک شده وزندگی میلیونها انسان درخطراست.
این عقب مانده وشب کور،
اینهاراندیده وخودرابه شب کوری زده فکرمیکند؛همه مثل خودش شب کورهستند،
آمده برایمان روضه حضرت عباس میخواند.
ازطرفی شرکت های انحصاری استحراج نمک وفروش آن به گرانترین قیمت دست بالایی دراین امردارند.
موضوع سوم،استخراج لیتیوم دربین است.که گرانترین مواد دنیااست.
درنهایت ،زباله های هسته ایی رابایددر درون هزاران تن نمک ودراعماق زمین بایددفن کرد.
این تبریزی جاعل چرا هیچ کدام اینهارانمی بیند؟
به موضوع اصلی اشاره نمیکنم .که میترسم ،بترکد.

چ., 02.08.2023 - 18:11 پیوند ثابت
تبریزی

دوستان گرامی، دچار بدفهمی نشوید! سخنان پان ترک ها درباره دریاچه اورمیه از روی دلسوزی برای محیط زیست نیست و سخنان و نمایش های رنگارنگ پان ترک ها درباره دریاچه اورمیه برای نفرت پراکنی ناسیونالیستی است!

پان ترک هائی که خود را نماینده و سخنگوی مادرزاد ترک های ایران می دانند با دستاویز کردن دریاچه اورمیه و برای نفرت پراکنی ناسیونالیستی بارها سخنانی از این دست گفته اند که ملت تورک آزربایجان جنوبی عامل بروز این پدیده زیست محیطی را رژیم فارس ایران می داند! و یا خشک شدن دریاچه اورمیه ریشه در سیاست های فارس ها بر علیه ملت تورک آزربایجان جنوبی دارد! و یا سرنوشت این دریاچه اکنون در دست استعمار فارس است که آزربایجان جنوبی را مستعمره فارس ها کرده است! و یا دریاچه اورمیه نگین آزربایجان جنوبی برای سیاست های فارس ها دارد نابود می شود! و ..... و ..... و .....

روشن است که چنین سخنانی برای بررسی کارشناسانه درباره بازسازی دریاچه اورمیه نیستند و دریاچه اورمیه دستاویزی برای پان ترک ها برای نفرت پراکنی ناسیونالیستی است! وگرنه رودخانه هیرمند صد درصد خشک شده است و دریاچه هامون هم که دارای آب شیرین هست دارد خشک می شود، آیا خشک شدن رودخانه هیرمند و دریاچه هامون هم کار فارس هاست؟

البته دانشمندان فیزیک اتمی پان ترک به این نکته پی برده اند که فارس ها عمدا دریاچه اورمیه را خشک می کنند تا از کف آن اورانیوم استخراج کنند! و برخی از دانشمندان شیمی پان ترک نیز پس از سال ها کار شبانه روزی در لابراتوارهائی با پیچیده ترین ابزارهای آنالیز شیمیائی به این نکته پی برده اند که فارس ها عمدا دریاچه اورمیه را خشک می کنند تا از کف این دریاچه طلا و نقره استخراج کنند!

چ., 02.08.2023 - 15:08 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.