توقف پخش سریال "سرزمین کهن" از ترس اعتراضات بختیاری ها

در پی اعتراض ها ی گسترده ی مردم لر و بختیاری در چند استان کشور علیه سریال تلویزیونی "سرزمین کهن" پخش این سریال متوقف شد. به گفته ی «سیدتقی سهرابی»، مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما، ادامه پخش این سریال منوط به نتیجه تحقیقات و تحقق کامل دستورات رئیس سازمان خواهد بود. در جریان درگیری های بعد از ظهر شنبه در دزفول در اعتراض به این سریال به تأسیسات و مراکز عمومی خسارت هایی وارد آمده است.

در پی اعتراض ها ی گسترده ی مردم لر و بختیاری در چند استان کشور علیه سریال تلویزیونی "سرزمین کهن"  پخش این سریال متوقف شد. به گفته ی «سیدتقی سهرابی»، مدیرکل روابط عمومی صدا و سیما، ادامه پخش این سریال منوط به نتیجه تحقیقات و تحقق کامل دستورات رئیس سازمان خواهد بود. سریال سرزمین کهن ساعت ۲۲:۳۰ روزهای پنجشنبه از شبکه سه سیما پخش می‌شد و تاکنون چهار قسمت از این سریال پخش شده است كه چند ديالوگ  آن در قسمت‌هاي پخش شده باعث اعتراضات شديد اقوام لر و بختياري شد.

تارنمای حکومتی "بهار نیوز" ضمن انتشار این خبر از  روی دادن درگیری های شدید در دزفول و همایش ها و راهپیمایی ها در استان های لرستان، اصفهان، چهارمحال بختیاری و خوزستان نیز خبر داد. بر پایه ی گزارش بهار نیوز در جریان درگیری های بعد از ظهر شنبه در دزفول به تأسیسات و مراکز عمومی خسارت هایی وارد آمده است.

منبع: 
تارنمای "بهار نیوز"
برگرفته از: 
http://baharnews.ir/vdcamene.49nua15kk4.html
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.