در سوگ رفتن مادرخوشبویی

خانم فاطمه ناظری جهرمی (مادر خوشبویی) از زندانیان سیاسی دهه شصت که سه پسر و یک عروسش اعدام شدند و از زنان آزادیخواه و فداکار شهر جهرم و استان فارس بود پس از سال ها زندان و شکنجه و رنج و درد و اندوه به ابدیت پیوست!

 

 

خانم فاطمه ناظری جهرمی (مادرخوشبویی) مادر دلیر مجاهدین، از زندانیان سیاسی دهه شصت و از زنان آزادیخواه و فداکار استان فارس به ابدیت پیوست! خانواده سرشناس خوشبویی، مادر و فرزندان دلاورش، از چهره های فعال مبارزه و مقاومت در مقابل ارتجاع حاکم و پاسداران هار و هرزه ای بودند که به نام حزب الله و با فرمان روح الله جان و مال و ناموس و حیثیت مردم را در جهرم مورد تعرض قرار می دادند! باند تبهکاران و آدمکشان بی رحم موسوم به "گروه قنات" فقط یکی از مظاهر ظهور و حاکمیت فاشیسم مذهبی در آن شهر و دیار بود.

بعد از دو سال و نیم کارزار سیاسی و پس از سی خرداد سال شصت، مادر خوشبویی به جرم حمایت از مجاهدین خلق همراه با دخترک خردسالش دستگیر می شود و مدت چهار سال و نیم در زندان های مختلف استان از جمله عادل آباد مخوف به سر می برد، در حالی که در همان دوران سیاه، خانه و کاشانه و امکانات زندگی خانوادگیش تاراج می شوند و سه پسر مجاهدش غلامعلی، ساسان و سیروس خوشبویی در مصاف با پاسداران سیاهی و تباهی در میدان رزم و یا در برابر جوخه اعدام به خاک و خون کشیده می شوند.

همزمان عروس مادر، مجاهد دلیر اعظم صیادی (همسر غلامعلی) نیز بعد از تحمل شکنجه های بسیار و مقاومتی کم نظیر که زبانزد زندانیان عادل آباد شیراز بود تیرباران می شود و در همان روزگار تلختر از تلخ عروس دیگر مادر و پنج فرزند دیگرش که بعضا در سنین کودکی و نوجوانی بودند دستگیر شده و سال ها در شرایط سخت و طاقت فرسائی در زندان های مختلف آخوندی به سر می برند!

سرانجام مادر خوشبویی، این مادر فداکار و دلاور جهرمی و مادر مجاهدین و مبارزین زندانی، از زنان آزاده و شجاع دهه خونین شصت با کوله باری از درد و رنج روزگاران و البته با افتخار پرچمداری آزادی و آزادگی در محیط کار و زندگی خود و خانواده اش روز ۱۸ آبان ماه امسال در داخل کشور چشم از جهان فروبست، یاد و نام و راهش همواره گرامی باد، جامعه زندانیان سیاسی ایران

منبع: 
http://iranianpoliticalprisoners.com/archives/5030
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.