رفتن به محتوای اصلی

وقتی خانم مهندس طبرزدی مبالغ قبض ها را ارسال نمود
12.04.2012 - 21:08

امروز نشسته بودم ودر تنهائی داشتم با خودم کلنجار میرفتم. حدود ساعت دو ونیم بعد از ظهر بود. برایم مسیجی آمد با این مضمون. پول قبض برق و تلفن چند ماه است پرداخت نشده. تلفن شش ماه است قطع است. واگر پول برق را پرداخت نکنیم برایمان اخطار آمده است که میایند وآنرا قطع میکنند. وخواسته بودند که من وساید دوستان اگر میتوانند کاری بکنند. ابتدا خودم با تصور اینکه ممکن است مبلغ را بتوانم پرداخت کنم از خانم طبرزدی خواستم که شماره شناسه پرداخت وشناسه قبض را برایم بفرستد که اگر میسر باشد آنرا پرداخت کنم. با توجه به اینکه خود من وامثال منهم با هزاران مشکل مالی و چه وچه روبرو هستیم.

وقتی مبالغ را خواستم و برایم مسیج شد تکان خوردم وبا اندیشیدم که مبارزه سیاسی وزندانی شدن و در اسارت بودن نه فقط گریبان زندانی را میگیرد ، بلکه از او بدتر و عذاب آور تر بلائی است که بر سر خانواده زندانی میاید که فقط آبرو داری و ملاحظات آنها مجبورند که بسوزند وبسازند ودم بر نیاورند. وقتی صورت مسئله را نگاه کردم وبا خودم فکر کردم، به این  نتیجه رسیدم که عجبا به این مبارزه. تاسف خوردم برای مبارزینی که جانانه وشجاعانه بمیدان میایند، اسارت را میپذیرند. هرگونه زجر و مشقت را تحمل میکنند. اما خانواده آنها باید در دوران اسارت آنها کاسه گدائی دست بگیرند. معذورم که چنین بی پرده میگویم. از خانواده طبرزدی و خانواده همه زندانیان سیاسی عذرخواهی ویژه میکنم . منهای اونهائی که زندانیان خودی بحساب میایند وهمه چیزشان روبراه است و هیچ وقت هم برای قبض آب وبرق و تلفن وگاز و کوفت وزهر مار مجبور نمیشوند که مسیج بفرستند و با صراحت بگویند ما مانده ایم وکسی هم یادی از ما نمیکند. با خود اندیشیدم باید در این مبارزه را گل گرفت که یک فعال یا فعالان سیاسی زندانی باشند و یک ملت هفتاد میلیونی اصلا بطورعام ، وجماعت مدعی اپوزیسیون در دروت وبرون مرزها، بویژه همراهان وبه به - چه چه گویان اصلا" یادشان برود که طبرزدی و طبرزدی ها درزندانند وخانواده اویا آنها باید چگونه روزگار بگذرانند؟ در کدام مبارزه بی خیالی وبی خبری آگاهانه ونا آگاهنه در ماندگی تا به این عریان دیده شده. از خود پرسیدم براستی وقتی وضعیت اپزیسیون ورسانه های خبری بین المللی و فارسی زبان برون مرزی وعمدتا" لوس آنجلسی که اتفاقا بعضی از آنها در مقاطعی از کنار نام همین مبارزین ودیگر میارزین از یاد رفته چه بهره ها که نبردند، تا این حد انفعالی و غیر مسئولانه باشد دیگر چه کسی رغبت میکند که قدم بمیدان این مبارزات نفس گیر ودشواربگذارد؟؟
وقتی خانم مهندس طبرزدی مبالغ قبض ها را ارسال نمود ومن با دیدن آنها حیرت زده شدم با چند تن از دوستان صحبت کردم تا شاید بشود کاری کرد که این خانواده با بی برقی و بی تلفنی و فردا بی گازی و... روبرو نشوند متوجه شدم که هر یک از آنها بتناسب بضاعت مالی شان بخش بسیار ناچیزی ازاین مبالغ را پذیرفتند ولی اصلا" آنچه آمها داشتند با آنچه قبض ها میگویند قابل مقایسه نبوده ونییست.
برآن شدم تا این سطور را بنویسم که شاید هم چهره واقعی و مالی مبارزات در درون کشور روشن شود وهم اپوزیسیون به به گو را متوجه این مهم بنمایم که در کدام کشور منجمله در همین قیامهای معروف شده به بهار عربی مبارزات بدون حمایت مالی و .... توانست به نتیجه برسد؟ مگر باشکم گرسنه، وخانواده درمانده کسی میتواند بخود این اجازه رابدهد که هم عمر وجوانیش را بگذارد  وهم در بیرون شاهد درماندگی خانواده خود در زمینه امورمعیشتی وغیرباشد؟ براستی کدام عقل سلیمی میتواند این مسئله بسیار بااهمیت را نادیده بگیرد وبگوید بمن مربوط نیست؟
مسئله بحدی برای نگارنده تکان دهند وآزار دهنده بود که ناچار شدم این سط.ر ولو با عصابانیت بنویسم تاشاید نیروهای اپوزیسیون را متوجه مسئولیت خودش بنمایم که بداند در مقابل هر مبارز وهر زندانی سیاسی غیر وابسته ومستقل وآزادیخواه باید احساس مسئولیت بنماید تا دیگر نیروهای فعال درون کشور دریابند که اگر روزی بنا بهر دلیلی کار آنها به رندان وحبس و اسارت افتاد نباید هیچ دغدغه ای در مورد امورات خانواده خود داشته باشند وبدانند که از حمایت یک اپوزیسیون قدرتمند وسئول برخوردار خواهند بود.
عین بدهی قبوض را که خانم طبرزدی برای نگارنده واحتمالا" دوستان دیگر ارسال نموده اند منعکس مینمایم گه امیدوارم هرچه زودتراین بخش ازمشکلات این زندانی سیاسی بر طرف گردد واپوزیسیون وهموطنان برون مرزی بویژه رسانه های بورن مرزی این مسئله بسیار مهم را برای همیشه مد نظر داشته باشند.
 
بدهی قبض برق یرای چهار دوره عقب افتاده5398000 ریال. وبدهی تلفن برای 6 دوره عقب افتاده وفعلا قطع شده 2794000 ریال
 
ایران              آرش - صبحی

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.