رافق تقی، قتل بر اساس یک فتوی!

رافق تقی دین اسلام را ریاکارانه و روحانیت را ابزار افزایش ممنوعیت ها و عقب افتادگی ها دانسته بود! رافق تقی از سوی دادگاهی در جمهوری آذربایجان به دو سال زندان محکوم شد! آخوندها هم فرمان قتلش را دادند و سپس به رافق تقی با چاقو حمله شد و رافق تقی پس از چهار روز بستری شدن در بیمارستان در روز چهارشنبه دوم آذرماه سال ۱۳۹۰ در بیمارستانی در باکو درگذشت .....

 

 

فتوای قتلی که به وسیله ایة الله فاضل لنکرانی صادر شد چنین است: "چنین شخصی چنان چه مسلمان زاده باشد با اعترافات مذکور مرتد است و چنان چه کافر بوده از مصادیق ساب النبی است و در هر صورت بر فرض چنین اعترافاتی قتل او بر هر کس که به او دسترسی داشته باشد لازم است! مسئول روزنامه مذکور که چنین افکار و عقایدی را با علم و توجه منتشر می کند نیز مشمول همان حکم است!"

این فتوای قتل نویسنده اهل جمهوری آذربایجان رافق تقی است! این فتوی در چهارم آذرماه ۱۳۸۵ صادر شد که در آن صراحتا دستور قتل این نویسنده داده شده است! پس از صدور این فتوی زندگی رافق تقی با مشکلات عدیده ای مواجه شد! یکی از دوستان نزدیک رافق تقی می گوید: "آخرین دیدار ما در قهوه خانه ای نزدیکی مجسمه آنا سلطانوا در گنجلیک بود، او تعریف می کرد کلا زندگی برای او سخت بوده اما پر انرژی کار می کرد، بعد از فتوی دستگیر شد و دو سال حبس بود! پس از آزادی هم که هر وقت مقاله می نوشت با موجی از توهین و تحقیر دینداران رادیکال مواجه بود! خودش پیش بینی می کرد روزی احتمالا به جان او سوء قصد کنند و دغدغه ترور داشت اما آزادانه و بدون هراس کار و فعالیت می کرد!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

رافق تقی به دلیل انتشار مطلبی از سوی دادگاهی در آذربایجان به اتهام تفرقه مذهبی مجرم شناخته شد و به دو سال زندان محکوم شد! رافق تقی در مقاله ای با عنوان: "ما و اروپا" در نشریه: "صنعت" به سردبیری سمیر صداقت انتقاداتی را متوجه دین اسلام کرده بود و آن را اصولی ریاکارانه دانسته بود و همچنین در مورد روحانیت در جهان اسلام نوشته بود که روحانیت در جهان اسلام صرفا عبارت از افزایش ممنوعیت ها و عقب افتادگی ها و تکمیل تدریجی آنهاست:

http://plan.persianblog.ir/post/29

پس از این فتوای مذهبی، رافق تقی مورد حملات چاقو قرار گرفت و پس از چهار روز بستری شدن در بیمارستان در روز چهارشنبه دوم آذرماه سال ۱۳۹۰ در بیمارستانی در باکو درگذشت! رافق تقی در گفتگوئی در بیمارستان باکو حادثه سوء قصد را این گونه شرح می دهد: "ساعت ده شب به من حمله کردند، ضارب صورتش را پوشانده و حتی یک کلمه هم صحبت نکرد و اگر چنین می کرد من از لهجه می توانستم او را شناسائی کنم، من در طول هفته فقط یک روز ساعت ده شب به خانه‌ برمی گردم، شخص ضارب دقیقا اطلاع داشت که در کدام شب دیر برمی گردم، آنها مراقب من بودند و این حمله را سازماندهی کرده بودند، ضارب به من هفت ضربه زد!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

رافق تقی در گفتگوئی دیگر در همان بیمارستان می گوید که این سوء قصد یا از سوی دینداران افراطی آذربایجان است و یا از سوی عوامل ایران سازماندهی‌ شده است! رافق تقی در این گفتگو انگيزه سوء قصد را نوشته های انتقادیش درباره اسلام افراطی و خصوصا آخرين مقاله اش تحت عنوان: "ايران و جهانی سازی" می داند، بسیاری از رسانه های وابسته به اقتدارگرایان در ایران نیز آشکارا یا تلویحی از این قتل حمایت کردند!

وبسایت تابناک در نوشته ای با عنوان: "جزئیات هلاکت سلمان رشدی آذربایجان" و از قول خبرگزاری فارس از این قتل با عنوان: "اعدام" نام برد نوشت: "پس از توهین رافق تقی نویسنده صهیونیست به حضرت محمد صلی الله علیه و آله چندین عالم بزرگ از علمای شیعه در پاسخ به مقلدین خود در جمهوری آذربایجان عامل توهین به پیامبر اکرم (ص) در روزنامه صنعت جمهوری آذربایجان را در صورت اعتراف به آگاهانه بودن اقدام خود واجب القتل دانستند! بعد از این فتوی و اعتراضات قشر متدین جمهوری آذربایجان رافق تقی بازداشت و به زندان طولانی مدت محکوم شد اما الهام علیف رئیس جمهور کشور آذربایجان طی حکمی در سال ۲۰۱۱ او را نیز مشمول عفو عمومی زندانیان قرار داد و آزاد شد، این نویسنده اسلام ستیز پس از آزاد‌ شدن از زندان نیز مجددا طی مقالات و مصاحبه هائی کماکان توهین و اهانت به مقدسات دین مبین اسلام را ادامه می داد که هفته گذشته توسط افرادی ناشناس اعدام شد!"

https://www.tabnak.ir/fa/news/206121/%D8%AC%D8%B2%D8%A6%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%87%D9%84%D8%A7%DA%A9%D8%AA-%D8%B3%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%B4%D8%AF%DB%8C-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86

رافق تقی در پنجم اوت ۱۹۵۰ در روستای حوش جپانلی در جمهوری آذربایجان به دنیا آمد، او از دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان فارغ التحصیل شد و به عنوان پزشک در مناطق روستائی کشور خدمت می کرد، او پس از تحصیلات در رشته کاردیولوژی یا قلب و عروق به تحصیل ادامه داد و از آکادمی پزشکی مسکو فارغ التحصیل شد و از سال ۱۹۹۰ در بخش خدمات بیمارستان باکو به کار مشغول شد.

او پزشکی بود که به روزنامه نگاری علاقه مند بود و از این رو به روزنامه نگاری روی آورد، رافق تقی در مصاحبه ای مطبوعاتی در مورد فتوای قتل خود گفته بود: "هفت ایة الله برای مرگ من فتوی داده اند! برخی از آنها دار فانی را وداع گفتند، اینان که به اصطلاح خادمان دین هم هستند و به نام دین فتوای قتل دیگران را صادر می کنند کارشان بی معناست، من مثل این ایة الله ها کتاب های دینی زیادی نخواندم و بیشتر کتاب های علمی خواندم اما برای کسی آرزوی مرگ نمی کنم! بگذار زندگی کنند، نکش و حکم قتل صادر نکن! زندگی را هدیه کن نه مرگ را ! من هم از شما خوشم نمی آید اما من به مرگ شما حکم نمی کنم، پس به من بگوئید چه کسی به خدا نزدیکتراست؟ من از ایة الله ها هم به خدا نزدیکترهستم!"

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%A7%D8%B2-%D8%A2%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87%D9%87%D8%A7-%D9%87%D9%85-%D8%A8%D9%87-%D8%AE%D8%AF%D8%A7-%D9%86%D8%B2%D8%AF%DB%8C%DA%A9%D8%AA%D8%B1-%D9%87%D8%B3%D8%AA%D9%85/a-15558448

فتوای قتل دگراندیشان از سوی مراجع تقلید و روحانیان امر تازه ای نیست! پیش از این نیز روح الله خمینی در فتوائی حکم قتل سلمان رشدی نویسنده انگلیسی کتاب: "آیات شیطانی" را داده بود! روح الله خمینی در این فتوا گفته بود:

بسمه تعالی، انا لله و انا الیه راجعون، به اطلاع مسلمانان غیور سراسر جهان می رسانم مؤلف کتاب آیات شیطانی که علیه اسلام و پیامبر و قرآن تنظیم شده است همچنین ناشرین مطلع از محتوای آن محکوم به اعدام می باشند! از مسلمانان غیور می خواهم تا در هر نقطه که آنان را یافتند سریعا آنها را اعدام نمایند تا دیگر کسی جرأت نکند به مقدسات مسلمین توهین نماید و هر کس که در این راه کشته شود شهید است ان شاء الله! ضمنا اگر کسی دسترسی به مؤلف کتاب دارد ولی خود قدرت اعدام او را ندارد او را به مردم معرفی نماید تا به جزای اعمالش برسد! والسلام علیکم و رحمة الله و برکاته! روح الله الموسوی الخمینی ۲۹ بهمن ۱۳۶۷ / ۱۷ رجب

پس از این فتوای قتل نهادهائی در ایران برای این قتل جایزه تعیین کردند:

http://www.bbc.com/persian/iran/story/2005/01/050120_mj-rushdie-khamenei.shtml

بنیاد پانزده خرداد رقمی معادل دو ميليون و هشتصدهزار دلار برای عمل به اين فتوی اختصاص داده است! این گونه نیست که حکم قتل بیدینان و مرتدان و ناباورمندان در ایران تنها مبنائی شرعی داشته باشد بلکه قانون نیز بر آن صحه گذاشته است! طبق ماده ۲۲۶ قانون مجازات اسلامی: "«قتل نفس در صورتی موجب قصاص است که مقتول شرعا مستحق کشتن نباشد و اگر مستحق قتل باشد قاتل بايد استحقاق قتل او را طبق موازين در دادگاه اثبات کند." یکی از قتل هائی که مقتول در آن مستحق قتل است ارتداد است!

 

منبع: 
https://tavaana.org/fa/Rafiq_Ta%C4%9F%C4%B1
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر همنشین بهار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام
مقاله زیر در مورد نویسنده ارجمند «رافق تقی» است.

http://www.didgah.net/maghalehMatnKamel.php?id=26835

با کمال احترام: همنشین بهار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پان ایرانیست ها.... لازم نکرده برای رافیق تقی اشک تمساح بریزن. اگه حکومت دست شما بود زودتر از آخوندها فرمان اعدامش رو صادر می کردین.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هنگامیکه فتوای قتل سلمان رشدی داده شد، کشورهای اروپایی از سلمان رشدی بخوبی مواظبت کردند و توانستد تا بحال او را از چنگال تروریستها دور نگاه دارند. همینطور کشور فرانسه میشل اولبک را بخوبی تحت مراقبت گذاشت تا داعش نتواند دستش باو برسد. اما الهام علی اوف، رافق تقی را نه تنها بزندان افکند بلکه او را پس از آزادی از زندان باوجود همه تحدیدها و هشدارها جلوی گرگها وحشی انداخت و بهیچ وجه افکار عمومی را در این باره آگاه نکرد که چه جنایتی روی داده. در دیزی وازه و حیای گربه کجا!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام-اطلاعات خوبی ازاین مقاله وازنوشته های متن هابدست آوردم.من مدتی درمنطقه پس ازفروپاشی شوروی زندگی کرده ام وبچه منطقه نیزمیباشم.درزمان رژیم پهلوی آن طرف مرزرااگرنگاه میکردی دستگیرمیشدی ،حتی اگردرکنارمرزقدم میزدی وبومی نبودی بازهم دستگیرمیشدی .پس ازانقلاب سیم خاردارراچندلااضافه کردند.فاشیسم نژادی فکرمیکندومیکردبادستگیری وزندان وبگیروببندمیتوانددوملت وتاریخ وپیوندهارا ازهم جداکند.آن رژیم خودوخانواده اش وتمام تیم جنایتکارش دربی وطنی وجنایتکاری ثبت جهانی شدند.
این رژیم وداردسته اش نیزهرچندکه ازنادان های بیسواد وکم سوادبهره درجهت جدایی ولیدرکشی استفاده میکردکمترازآنهانیست بدرک واصل شدنشان نزدیک است.
جایی کارمیکردم چون دردرون مردم رفت آمدداشتم با آموخته های خودزندگی میکردم ارتباط تنگاتنگی بامردم حتی باروستاییان داشتم.
اطلاعات بخش برون مرزی سپاه ازهرنیروی برای خرابکاری درجمهوری آزربایجان
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گفته می شود که کمابیش نزدیک به بیست سال پیش نیز رژیم آخوندی ایران پروفسور (ضیاء بنیادف) و روزنامه نگاری به نام (المار حسینف) را برای سخنانی که آنها را کفرآمیز می نامید به دست دو تن از مزدورانش به نام های (جوانشیر اسلانف) و (تاری رمضانف) که اکنون به ایران پناهنده شده اند در جمهوری آذربایجان کشته است! (به این لینک و نوشتاری در تاریخ 03.05.2010 نگاه کنید)

http://www.dw.com/fa-ir/%D8%AF%D8%A7%D8%AF%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D9%86-%DA%A9%D9%84-%D8%AC%D9%85%D9%87%D9%88%D8%B1%DB%8C-%D8%A2%D8%B0%D8%B1%D8%A8%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D9%86-%D8%A7%DB%8C%D8%B1%D8%A7%D9%86-%D8%B1%D8%A7-%D9%85%D8%AA%D9%87%D9%85-%D9%85%DB%8C%DA%A9%D9%86%D8%AF/a-5534110

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سرنوشت این مرد روشن ضمیرکه یادش گرامی باد مانند بسیاری از نویسنده گان کشور ما از جمله شادروان کسروی است . اونیز به فتوای عوامل محمد این یهودی زاده عرب که خود را به دروغ پیامبر مینامید به قتل رسید. اگر محمدی وجود نمیداشت شری و یا سرطانی بنام اسلام و ادمکشانی بنام خمینی تا ابد ملعون و سید علی ادم کش در صدر قدرت نبودند .در حقیقت این اخوند نیست که ادم میکشد این خود محمد است این ایات شیطانی قران است که عده ای ادمکش بنام روحانی و طلبه خرافات تربیت کرده است. گشتار هزاران انسان پاکباخته در ایران فقط براساس همین ایات ضد بشری و پلید خود ساخته محمد است.چرا بیش از سال 57 این چننین جوانان کشور ما حکم ارتداد نداشتند و برای اهداف پلید دین اعدام اعدام نمیشدند؟خطا و دروغی دیگر و جنایتی نوین خواهد بود اگر بخواهیم اسلام را انقلابی تفسیر کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فاضل لنکرانی اصلا طالش بود و قتل رافق تقی اولین فتوای مرگ در جمهوری آزربایجان نبود. ضیا بنیادوف معاون اکادمی علوم جمهوری ازربایجان وقتی که شدت تبلیغات اسلامی آخوندها را بعد از فروپاشی شوروی مشاهده کرد تصمیم به ترجمه قرآن به زبان ترکی ازربایجانی گرفت. او شرق شناس و استاد زبان عربی بود واعتقاد داشت که اگر فردی قرآن را مطاله کرده درک کند آتئیست و اگر نفهمد آخوند خواهد شد. همواره می گفت کسانیکه قرآن را نمی توانند بخوانند ماشین تبلیغاتی 1000 ساله آخوندها از آنها یک حیوان بی رحم خواهد ساخت. او قرآن را همانگونه که بود ترجمه و منتشر کرد. بعد از انتشار آن آخوند نامعلومی (احتمالا لنکرانی یا خوشوقت و یا جنتی) فتوای قتلش را صادر کرد. دلیل این بود که ترجمه بدون تفسیر و لغویست و زیان آور!!!!. جمهوری اسلامی ملیونها دلار صرف جمع اوری این قرآن کرد. پروفسور ضیا بنیادوف 21 فروریه 1997 در باکو ترور شد.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کسانی که تبریزی نیستند و تبریز را نمی شناسند که هیچ! اما کسانی که تبریزی هستند می دانند که به جز فاضل لنکرانی که یک آخوند مفت خور ترک بود آخوند منفور و فاسد و جنایتکار ترک دیگری به نام (مرتضی بنی فضل) که از یاران نزدیک روح الله خمینی نیز بود به همراه آخوند منفور و فاسد و جنایتکار ترک دیگری به نام (عبدالحمید باقری بنابی) در چندین سخنرانی خواستار کشته شدن رافق تقی شده بود! و حتی گفته بود هر کس رافق تقی را بکشد خانه اش را که از پدرش به ارث رسیده است به قاتل رافق تقی پاداش خواهد داد! (به این لینک نگاه کنید)

http://www.rasanews.ir/NSite/FullStory/News/?Id=117950

عکس آخوند آشغال عبدالحمید باقری بنابی را نیز در این لینک ببینید

http://www.iranglobal.info/node/35798

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چهارسال پیش رقم جایزه کشتن سلمان رشدی نویسنده انگلیسی هندی به سه میلیون سیصد هزار دلار رسیده بود که دیروز خبر رسید رژیم ششصد هزار دلار دیگر به جایزه اضافه کرده است به این ترتیب رقم جایزه این آدمکشی میشود سه میلیون نهصد هزاردلار!!! شرم بر این رژیم آدمکش وبی حیا ، شرم بر حامیان ومزدوران داخلی اش وشرم برفکل کرواتی های به اصطلاح اپوزیسیون که در اصل حامیان خارج نشین رژیم هستند، رژیمی که بی شرمانه تبلیغ تبهکاری وآدمکشی میکند وبا پر رویی جایزه هم تعیین میکند، وشرم بر دول غربی وامپریالیستی که بوقلمون صفت هستند وتبهکاری های رژیم وتبلیغ آدمکشی رژیم در اروپا را می بینند ولی با این جانیان مماشات میکنند، ما شاهد یک نوع عقب نشینی ومنفعل بودن ومیدان دادن از طرف دول جهانی به رژیم تبهکار جمهوری اسلامی هستیم، همین رافق نقی که مظلومانه در آذربایجان جان باخت وبه طور یقین قتل وی کار وزارت اطلاعات آخوندهاست

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در همان زمان هم مشخص بود که کار وزارت اطلاعات ملاهاست در این 37 سال در همه جا دخالت وجنایت کرده ومیکنند فقط مردم ایران نیستند که زیر تیغ این جانیان هستند بلکه مردم سایر کشورها مخصوصا کشورهای همسایه نیز از دست این آخوندهای جانی ومفتخور در امان نیستندوبعد جالب است عده ای فکل کرواتی مثلا اپوزیسیون که در اصل حامی خارج نشین رژیم هستند میگویند که مردم بروند در این انتخابات آتی شرکت کنند!!! شرکت در این انتصابات یعنی تایید این رژیم پلید وبه تبع آن تایید جنایات هولناک رژیم در داخل کشور وخارج از کشور وبه طور مثال تایید جنایت کشتن این اندیشمند شریف آذربایجانی رافق تقی، باری بگذریم یاد رافق تقی همیشه زنده می ماند ولی همه از آخوند گردن کلفت مفتخور تاپاله جنایتکار فاضل لنکرانی به بدی یاد میکنند ، به امید روزی که سران ومزدوران رژیم جنایتکار وچپاولگر جمهوری اسلامی به سزای جنایات هولناکشان در داخل وخارج