محمدرضا زنوزی مطلق سرمایه دار دانه درشت تبریز و آذربایجان

دارائی محمدرضا زنوزی مطلق سرمایه دار دانه درشت تبریز و آذربایجان هم اکنون دست کم دوازده میلیارد دلار برابر با چهل هزار میلیارد تومان و یا چهل تریلیون تومان (40000000000000 تومان) و شاید بیشتر از اینهاست و در آینده ای نه چندان دور که در سایه آخوندیسم پول ایرانی از این هم بی ارزشتر خواهد شد و دلار از این هم گرانتر خواهند شد و محمدرضا زنوزی مطلق از این هم داراتر خواهد شد بر شماره این صفرها نیز افزوده خواهد شد!

 

روح الله خمینی سردمدار انتحار اسلامی و همان کسی که پیاپی برای مردم فریبی دم از مستضعفان می زد رژیمی را بنا نهاد که در آن مستضعف، مستضعفتر و مستکبر، مستکبرتر شد! و علی خامنه ای که پس از مرگ روح الله خمینی دیکتاتور ایران شد با تقلید خنده دار از لنین که از پیکار با امپریالیسم جهانی سخن می گفت پیاپی درباره دشمنی من درآوردی و ساختگی به نام استکبار جهانی سخن می گوید آن هم زمانی که مستکبران در دوزخی بی همتا در جهان به نام ایران همه کاره هستند! هنگامی که تنها در خیابان های تهران ده ها هزار انسان بی خانه کارتن خوابی می کنند دارائی دزدانی که در سایه آخوندیسم به دارائی هائی با ارقامی نجومی و باورنکردنی دست یافته اند روز به روز بیشتر و شماره کودکان کارتن خواب گرسنه ای که روزها کار می کنند و شب ها در خیابان ها می خوابند نیز روز به روز بیشتر می شود!

آن هنگام که بهای هر دلار هزار تومان بود دارائی محمدرضا زنوزی مطلق که یک ترک تبریزی است و از پولدارترین سرمایه داران خاورمیانه است برابر با دوازده هزار میلیارد تومان بود و چون در سایه رهبری های خردمندانه حضرت ایة الله العظمی امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان و در سایه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پول ایرانی روز به روز بی ارزشتر می شود و بهای هر دلار هم اکنون نزدیک به چهار هزار تومان شده است دارائی محمدرضا زنوزی مطلق سرمایه دار دانه درشت تبریز و آذربایجان هم اکنون دست کم دوازده میلیارد دلار برابر با چهل هزار میلیارد تومان و یا چهل تریلیون تومان (40000000000000 تومان) و شاید بیشتر از اینهاست و در آینده ای نه چندان دور که در سایه آخوندیسم پول ایرانی از این هم بی ارزشتر خواهد شد و دلار از این هم گرانتر خواهند شد و محمدرضا زنوزی مطلق از این هم داراتر خواهد شد بر شماره این صفرها نیز افزوده خواهد شد!

محمدرضا زنوزی مطلق فرزند یک سرمایه دار تبریزی در سال ۱۳٤۶ در کوی شنب غازان در تبریز زاده شد، پدر محمدرضا زنوزی مطلق در زمان رژیم شاهنشاهی از سرمایه داران بزرگ آذربایجان و مدیر بنگاه سرمایه گذاری بزرگی به نام "پیمانکاری زنوزی" بود که به کارهای ساختمانی در زمینه انبوه سازی می پرداخت و در ساخت و سازهای بزرگ در بخش های گوناگون تبریز مانند بخش بورژواهای تبریز به نام کوی ولیعهد (ولیعصر کنونی) از سرمایه گذاران کلیدی بود، خانواده زنوزی مطلق هیچ گونه باور دینی نداشته و هیچ گونه وابستگی نیز به فرهنگ آخوندی و آخوندیسم نداشتند، سرگرمی خانواده زنوزی مطلق نیز رقص و آواز و سکس و باده نوشی و کنسرت و موزیک فرنگی و شنا در استخرها و دریاکنارهای پر از زنان و مردان نیمه برهنه بود، پدر محمدرضا زنوزی مطلق برای خوشایند دربار شاهنشاهی و برای چاپلوسی در برابر کارگزاران دربار پهلوی نام پسرش را "محمدرضا" گذاشته بود که در آن زمان نام کوچک شاه ایران محمدرضا پهلوی بود!

سرگرمی محمدرضا زنوزی مطلق نیز هنگام جوانیش گذشته از بازی های جنسی با خویشان و آشنایانی که باوری به محرم و نامحرم و سخنان آخوندها در این باره ها نداشتند خوشگذرانی با زن های بیوه و زن های شوهردار بود! چند بار نیز برای خوشگذرانی با چنین زن هائی محمدرضا زنوزی مطلق دچار دردسر شد! چنان که چند بار برای افت و خیز وی با زن های شوهردار گیر افتاد و پس از کتک های سختی که خورد در زندان تبریز ماند! پدر پولدار محمدرضا زنوزی مطلق نیز دردسرهای پسرش را با پول و پارتی ماست مالی می کرد! (اگر سربازان گمنام امام زمان که در اداره اطلاعات تبریز کار می کنند پس از خواندن این نوشته ها می گویند که چنین سخنانی دروغ هستند می توانند به بایگانی های آگاهی تبریز و زندان تبریز و دادگستری تبریز نگاه کنند و ببینند که دروغی در کار نیست!) به سربازی رفتن محمدرضا زنوزی مطلق نیز به سادگی با رشوه ها و پارتی بازی های پدر میلیاردرش ماست مالی شد! آن هم در زمان جنگ ایران و عراق که فرزندان کسانی که پول و پارتی نداشتند به سربازی رفته و هزار، هزار کشته و زخمی می شدند!

اما با آن که محمدرضا زنوزی مطلق نه نماز می خواند و نه روزه می گرفت و نه قاری قرآن بود و نه از باورمندان به فرهنگ آخوندی بود هنگامی که می دید برای پیش بردن کارش باید ادای خرمقدس ها را دربیاورد هم نماز می خواند و هم سخنان آخوندپسند می گفت! برای نمونه یک بار محمدرضا زنوزی مطلق در گفتگوئی با خبرنگار هفته نامه حزب اللهی "پنجره" این چنین گفته است: ( ..... من خودروی آقای احمدی نژاد را نخریدم، به قرآن هم قسم می خورم که من آن را نخریده ام! ..... من حاضرم که همه اموال و زندگی و جانم را برای قرآن بدهم! حالا قسم دروغ بخورم؟! ..... ) البته پس از آن که محمدرضا زنوزی مطلق دیده بود که در هفته نامه "پنجره" سخنانی نوشته شده اند که برای وی زیانبار هستند چند تن را فرستاده بود تا همه نسخه های این هفته نامه را که فروش چندانی هم نداشت به بهائی دو برابر و سه برابر و چند برابر از روزنامه فروشی های شهر تبریز خریداری و گردآوری کنند تا این شماره از هفته نامه "پنجره" بی سر و صدا ناپدید شود! ( هفته نامه پنجره، سال سوم، شماره صد و ده، شنبه شانزدهم مهرماه سال ۱۳۹۰ )

باری، محمدرضا زنوزی مطلق در آغاز با سرمایه فراوانی که پدر میلیاردر و پولدارش به او داده بود گروهی صنعتی را که چند کارخانه را دربر می گرفت راه اندازی کرد، کار این گروه صنعتی ساختن قفسه های فلزی، فنس، تورهای فلزی، سیم خاردار و سوله های فلزی و کالاهای فلزی دیگر بود، در سایه بهره کشی از کار رنجبران و کارگرانی که چیزی جز نیروی کارشان برای فروش نداشتند و در کارخانه های این گروه صنعتی مانند جانوران کار می کردند جیب های سرمایه دار و کارخانه داری به نام محمدرضا زنوزی مطلق پر از پول شدند و این سرمایه دار چند گروه صنعتی دیگر را نیز به راه انداخت، گروه های صنعتی و کارخانه هائی مانند گروه کارخانجات یاقوت صنعت تبریز، گروه صنعتی توانگران سهند، گروه صنعتی الماس تبریز و .....

سپس چون در سایه برنامه ایران ویران کن رژیم آخوندی به نام "خصوصی سازی" بسیاری از کارخانه هائی که به نمایندگی از مردم از سوی دولت گردانده می شدند به سرمایه داران واگذار شدند محمدرضا زنوزی مطلق نیزکارخانه بنیان دیزل را با میلیاردها پولی که فراورده کار کارگران و رنجبرانی بود که برده وار برای او کار می کردند خرید! بنیان دیزل که یکی از بزرگترین کارخانه های ایران است در سال ۱۳٤۶ از سوی کمپانی دُرمن دیزل انگلستان در کیلومتر پنج جاده تبریز - مراغه ساخته شد و موتورهای دیزلی برای اتوبوس و تریلی و کامیون می سازد، این کارخانه که در زمینی به مساحت دویست هزار متر مربع ساخته شده است پس از کارخانه های ماشین سازی و تراکتورسازی سومین کارخانه سازه های سنگین استان آذربایجان خاوری و یکی از چند کارخانه انگشت شمار سازنده موتور در سرتاسر ایران است، ناگفته نماند ستار حقیقت پرست یکی از سرشناس ترین دژخیمان و شکنجه گران رژیم آخوندی در تبریز که اکنون به میلیاردرهای آذربایجان پیوسته است نیز چندی مدیر عامل کارخانه بنیان دیزل بود!

محمدرضا زنوزی مطلق شرکت ایران خودروی تبریز را نیز که کار آن ساختن قطعات خودروهای ساخته شده در شرکت ایران خودرو بود با هزینه کردن میلیاردها تومان راه اندازی کرد، سرگذشت شرکت ایران خودرو این چنین است که در زمان رژیم پادشاهی کمپانی تالبوت انگلستان خودروئی را به نام "هیلمن" ساخت که یک خودروی سواری بود، در ایران نیز کارخانه ای به نام ایران ناسیونال این خودرو را با نام "پیکان" مونتاژ می کرد که سرانجام قطعات آن را نیز در درون ایران ساخت، پس از انتحار اسلامی نام شرکت ایران ناسیونال به شرکت ایران خودرو دگرش کرد و این شرکت به جز پیکان میلیون ها دستگاه خودروی دیگر را نیز با نام ها و مدل های گوناگون ساخت، محمدرضا زنوزی مطلق پس از برپا کردن شرکت ایران خودروی تبریز و ساختن و فروختن قطعات یدکی میلیون ها خودروی ساخته شده در شرکت ایران خودرو به پول های هنگفت دیگری نیز از این راه دست یافت!

کارگران کالائی را که برای فروش دارند نیروی کارشان است که آن را به بهائی بسیار کمتر از ارزش راستین آن به سرمایه داران و زرسالاران می فروشند و در سیستم سرمایه داری ارزش افزوده ای که فراورده کار کارگران است یکراست به جیب سرمایه داران می ریزد! محمدرضا زنوزی مطلق پس از به دست آوردن پول های هنگفتی که فراورده کار کارگرانی بود که مانند جانوران کار می کردند بر آن شد که در زمینه سازه های فولاد نیز سرمایه گذاری کند، از این روی چند تریلیون تومان از پول های بادآورده اش را نیز به کار گرفت و شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز، شرکت سرمایه گذاری دریک، ذوب آهن شمس تبریز، مجتمع فولاد صائب تبریز، فولادگستر کوثر، فروآلیاژ‌ شهریار پارسا، مجتمع فولاد بناب، مجتمع فولاد عجب شیر، مجتمع فولاد زنوز، صنایع فرآوری آهن و تیتانیوم آذربایجان و ..... را راه اندازی کرد!

از اینها گذشته محمدرضا زنوزی مطلق در سایه رژیم ولایت فقیه که اقتصاد آن بر پایه مفت خواری و سرمایه داری است سودهائی را که به دست می آورد در زمینه بانکداری نیز به کار گرفتومحمدرضا زنوزی مطلق از سهامداران بزرگ بانک گردشگری و بانک سامان شد! بانکداری در رژیم ولایت فقیه بر پایه رباخواری است آن هم هنگامی که آخوندها پیاپی می گویند که ربا در اسلام حرام است! به جز بانکداری محمدرضا زنوزی مطلق چند تریلیون تومان از پول هایش را نیز به کار انداخت و آژانس هواپیمائی آتا را نیز راه اندازی کرد تا از این راه نیز بر اندازه دارائیش در سایه رژیم آخوندی افزوده شود! فوتبال نیز که در رژیم آخوندی ابزاری برای سرگرم کردن و به جان هم انداختن مردم برای هواداری از تیم های گوناگون است زمینه دیگری شد برای آن که محمدرضا زنوزی مطلق با به کارگیری انبوهی از پول های بادآورده اش که فراورده کار رنجبران و کارگرانی بودند که مانند جانوران برای او کار می کردند باشگاه گسترش فولاد تبریز را راه اندازی کند!

هنگام راه اندازی مجتمع فولاد بناب و مجتمع فولاد عجب شیر محمود احمدی نژاد که در آن هنگام رئیس جمهور رژیم گندیده و پوسیده ولایت فقیه بود پس از راه اندازی این دو مجتمع به همراه مجتبی ثمره هاشمی و مهدی غضنفری که در آن هنگام وزیر صنعت، معدن و تجارت بود و احمد علیرضا بیگی که در آن هنگام استاندار استان آذربایجان شرقی بود با محمدرضا زنوزی مطلق دیدار و گفتگو کرد! پس از این دیدار و گفتگو محمود احمدی نژاد دستور داد درخواست دریافت پانزده هزار میلیارد تومان منابع مالی و پولی از سوی محمدرضا زنوزی مطلق به کار بسته شود و سپس پذیرفت که ماهانه شصت و پنج هزار تن سهمیه شمش فولاد از کارخانه های فولادسازی خوزستان به کارخانه های محمدرضا زنوزی مطلق فرستاده شود! البته در آن زمان فولاد پیشکشی محمود احمدی نژاد به محمدرضا زنوزی مطلق هر کیلو صد و سی تومان ارزانتر از بهای فولاد در بازار آزاد بود! چون برای کسانی که با سیستم سرمایه داری آشنا نیستند و از این رقم ها هم سر درنخواهند آورد باید به زبان ساده چنین چیزهائی را فهماند!

ارزانتر بودن صد و سی تومان درهر کیلو فولاد در سنجش با بازار آزاد برابر با آن است که سود به دست آمده برای محمدرضا زنوزی مطلق برای شصت و پنج هزار تن سهمیه شمش فولاد در ماه برابر با هشت و نیم میلیارد تومان در ماه و بیش از صد میلیارد تومان در سال است! به زبان ساده حتی اگر محمدرضا زنوزی مطلق فولاد پیشکشی محمود احمدی نژاد را در بازار آزاد می فروخت در هر سال صد میلیارد تومان سود به دست می آورد! البته محمدرضا زنوزی مطلق آن شمش های فولادی را در بازار آزاد نمی فروخت و از آنها در کارخانه هایش کالاهای فولادی با ارزش افزوده ای بسیار بالاتر می ساخت و ارزش آن شمش ها را به پنجاه تا صد برابر می رساند و تریلیون ها تومان پول به دست می آورد! اکنون پرسش این است که این ارزش افزوده از کجا می آید؟ پاسخ این است که کار و رنج کارگران و رنجبرانی که نیروی کارشان را با بهائی بسیار ارزانتر از ارزش حقیقی آن به سرمایه داران می فروشند این ارزش افزوده را می سازند اما در سیستم سرمایه داری این ارزش افزوده به جای آن که به کارگران برسد به جیب سرمایه داران و زرسالاران ریخته می شود!

با آن که دیدار محمود احمدی نژاد و کسانی که وی را همراهی می کردند با محمدرضا زنوزی مطلق در بیست و پنجم تیرماه سال ۱۳۹۰ رخ داد و محمود احمدی نژاد نیز خواسته های محمدرضا زنوزی مطلق را پذیرفت اما چون در این زمینه ها نیاز به کاغذبازی بود کار به نامه نگاری کشید که سه نامه از نامه های یاد شده به بیرون راه پیدا کرده اند! در یکی از نامه ها که نویسنده آن محمدرضا زنوزی مطلق است و در تاریخ هشتم مردادماه سال ۱۳۹۰ نوشته شده و در بالای نامه نیز نام و آرم شرکت سرمایه گذاری گسترش فولاد تبریز دیده می شود چنین آمده است:

بسمه تعالی - محضر مبارک مقام محترم ریاست جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر احمدی نژاد، با تقدیم سلام احتراما به استحضار می رساند این شرکت با تولید ماهانه حدود دویست و چهل هزار تن انواع مقاطع فولادی پیشگام فولادسازان بخش خصوصی کشور محسوب می شود! با عنایت به ظرفیت بالا و بازار گسترده و عدم کفاف شمش وارداتی خواهشمند است دستور فرمائید حداقل ماهانه شصت و پنج هزار تن شمش صد و پنجاه در دویست و پنجاه به صورت گشایش اعتبار داخلی نقدی در اختیار این شرکت قرار گیرد! قبلا از دستور مساعد حضرت عالی کمال تشکر و قدردانی را می نمایم! محمدرضا زنوزی مطلق، رئیس هیأت مدیره!

در نامه دیگری که نویسنده آن هم محمدرضا زنوزی مطلق است و آن هم به بیرون راه پیدا کرده است و در آن نامه آرم و نام شرکت سرمایه گذاری دریک دیده می شود و تاریخ نگارش آن بیست و پنجم مردادماه سال ۱۳۹۰ است چنین آمده است:

به نام خدا - محضر گرامی مقام عالی ریاست جمهوری اسلامی ایران جناب آقای دکتر احمدی نژاد، با تقدیم سلام و آرزوی توفیق احتراما در اجرای اوامر حضرت عالی مبنی بر ارائه و اجرای طرح های عظیم ملی بسترهای لازم برای تحقق طرح فولادسازی بیست میلیون تنی به شرح ذیل به استحضار عالی می رسد: یک - واگذاری معادن سنگ آهن قابل برداشت از جمله سنگان، جلال آباد و گل گهر معادل پنجاه میلیون تن در سال! دو - دستور تسریع در اقدامات لازم برای تحقق مدل کلان تأمین مالی به میزان پانزده هزار میلیارد تومان طی پنج سال از جمله اقدامات زیر: تسریع و تسهیل در فرایند پذیرش شرکت های موجود یا پروژه های توسعه ای در بورس، تسریع و تسهیل در فرایندهای تأمین مالی از طریق بورس از جمله انتشار مسکوک و اوراق مشارکت، پذیرش هزینه ما به التفاوت نوسانات نرخ ارز توسط دولت و یا دست کم پوشش ریسک آن توسط بانک مرکزی، نظام بیمه ای و یا بازار سرمایه، سه - همکاری کامل سازمان ها و وزارتخانه های ذی ربط از جمله نیرو، نفت و صنعت، معدن و تجارت! خواهشمند است در صورت تأیید طرح توسط حضرت عالی دستور اقدام را امر به ابلاغ فرمائید! با احترام، محمدرضا زنوزی مطلق، رئیس هیأت مدیره!

در نامه ای که در پاسخ به این نامه نوشته شده است و آرم دفتر رئیس جمهور را دارد و تاریخ نگارش آن دوم شهریورماه سال ۱۳۹۰ است چنین آمده است: بسمه تعالی - جناب آقای غضنفری، وزیر محترم صنعت، معدن و تجارت، سلام علیکم، نامه شماره ۹ - ۵۳۱۵ مورخ بیست و پنجم مردادماه ۱۳۹۰ شرکت سرمایه گذاری دریک و ضمائم آن (تصویر پیوست) در خصوص درخواست های مورد اشاره برای اجرای طرح فولادسازی بیست میلیون تنی به استحضار ریاست محترم جمهوری رسید، پی نوشت فرمودند: بسمه تعالی، جناب غضنفری، طرح خوبی است، بررسی، اقدام و اعلام نتیجه نمائید! اسفندیار رحیم مشائی، از طرف همایون حمیدی!

و اما زمین لرزه آذربایجان و محمدرضا زنوزی مطلق! در مردادماه سال ۱۳۹۱ در آذربایجان زمین لرزه ای رخ داد و هزاران تن کشته و زخمی و بی خانمان و آواره شدند و ده ها روستا با خاک یکسان شدند، در آن زمان مردم دردمند و درمانده و گرسنه و ستمدیده ایران برای این رویداد ناگوار در سراسر ایران نالان و گریان بودند و در برابر یمارستان ها و درمانگاه ها ایستاده بودند تا برای زخمی ها خون بدهند و یا با پرداخت پول ناچیزی که حتی پاسخگوی نیازهای خودشان نیز نبود آسیب دیدگان را یاری کنند، در این میان محمدرضا زنوزی مطلق چه کرد؟ با آن که محمدرضا زنوزی مطلق کوهی از پول را در دست داشت اما حتی با پرداخت یک ریال آسیب دیدگان از این زمین لرزه را یاری نکرد! چرا؟ چون برای سرمایه داران و زرسالاران آن چه که ارزش دارد پول و سرمایه است نه جان انسان ها !

پس از این رویدادها و پس از آن که محمدرضا زنوزی مطلق به تریلیون ها تومان پول مفت که فراورده کار کارگران و رنجبران بود دست یافت چون می دید که سرمایه گذاری در زمینه آهن و فولاد و سازه های فلزی سودآورتر است برآن شد که مجتمع آهن و فولاد سبلان در مشکین شهر را نیز با به کارگیری تریلیون ها تومان از پول های بادآورده اش راه اندازی کند اما محمدرضا زنوزی مطلق چون نمی خواست برای خریدن زمین کارخانه پول بدهد و می خواست کارخانه اش را بر روی زمین مفت دولتی بسازد به دیدار امام جمعه اردبیل آخوند سیدحسن عاملی رفت! برخی از تارنماهای هوادار رژیم آخوندی درباره این دیدار چنین نوشته اند:

..... اردیبهشت ماه سال ۱۳۹۳ است و ایام سرور طبیعت و نوید بخش حیات مجدد، آقای زنوزی سرمایه گذار هواپیمایی آتا به محضر آیت الله سید حسن عاملی وارد می شوند، ابتدا مختصر و مفید به عشق و ایمانشان به تولید، پیشرفت کشور و منطقه و مخصوصا ایجاد شغل و کسب روزی حلال به بندگان خدا اشاره می کنند با این عبارت که در هواپیمائی آتا یکصد میلیارد تومان سرمایه گذاری کرده و کمترین سود را به دست آورده است که هیچ سرمایه گذاری این کار را نمی کند! اما اشتغال مستقیم و غیر مستقیم هشت هزار نفر مایه آرامش و عزت و افتخار دنیا و آخرت اوست! و اکنون می خواهد در امر آهن و فولاد سرمایه گذاری کند تا بتواند مشکلی از مشکلات مردم این استان را حل کند و اینجا آمده است تا نظر سید گرانقدر حاج آقای عاملی را بداند و هر کجا که ایشان صلاح بدانند و نظر مبارکشان باشد سرمایه اش را آنجا ببرد! آقا با خوشحالی تمام و دعای خیر با تمام عشق و امید نام مشکین شهر را بر زبان جاری می سازند! حاج آقای زنوزی دست روی چشم گذاشته و اعلام اطاعت می کنند! حاج آقای عاملی فرصت را غنیمت شمرده آقای دکتر خدابخش استاندار محترم را به دفتر خویش جهت صرف ناهار در معیت آقای زنوزی فرامی خوانند! آقای استاندار ظرفیت وسیع استان اردبیل برای سرمایه گذاری در امر فولاد را متذکر می شوند اما آقای زنوزی با این جمله تصمیم را نهائی می کنند: "اگر حاج آقای عاملی حتی قله سبلان را نشان دهند آنجا را مرکز فعالیت خواهم کرد و حال که نظر مبارک آقا به خاطر محرومیت مشکین شهر این شهرستان می باشد هر سختی و مشکلاتی هم داشته باشد به جان خریده و با تمام عشق و امید سرمایه ام را آنجا خواهم برد!" معاونین استاندار و کارشناسان مربوطه به جمع اضافه می شوند و قرارداد در دفتر حاج آقای عاملی منعقد می گردد و کار به کانال برنامه ریزی و اجرا وارد می شود! اکنون به نعمت بزرگواری و عدالت محوری و خدامداری آیت الله عاملی و دینداری و عشق آقای زنوزی به روحانیت اصیل روز پنجشنبه بیست و دوم خردادماه ۱۳۹۳ کلنگ زنی کارخانه نورد فولاد مشکین شهر را به دستان مبارک آیت الله دکتر سیدحسن عاملی که سه هزار و پانصد نفر مستقیما در آن مشغول به کار خواهند شد شاهد خواهیم بود انشاء الله! خدا را بر این لطف بزرگش شاکریم! .....

همچنان که دیده می شود محمدرضا زنوزی مطلق می خواهد زمین مفتی به دست آورد تا چند میلیارد تومان برای خریدن آن زمین از دست ندهد! پس یکراست به سراغ امام جمعه اردبیل آخوند سیدحسن عاملی می رود! سپس حاج آقا زنوزی!!! که یک بی دین و بی نماز درجه یک است با واژه های فرهنگ آخوندی سخن آغاز کرده و درباره: ( ..... ایجاد شغل و کسب روزی حلال به بندگان خدا ! ..... ) سخن گفته و سپس می گوید: ( ..... اشتغال مستقیم و غیر مستقیم هشت هزار نفر ..... ) که مانند جانوران برای این سرمایه دار رژیم آخوندی کار می کنند تا جیب های او پر از پول شوند چون: ( ..... مایه آرامش و عزت و افتخار دنیا و آخرت اوست! ..... ) پس او نیز هم اکنون: ( ..... می خواهد در امر آهن و فولاد سرمایه گذاری کند تا بتواند مشکلی از مشکلات مردم این استان را حل کند و اینجا آمده است تا نظر سید گرانقدر حاج آقای عاملی را بداند! ..... ) پس از این سخنان آخوندپسند که محمدرضا زنوزی مطلق بر زبان می راند امام جمعه اردبیل واگذاری زمین مفت به محمدرضا زنوزی مطلق را می پذیرد و کارگزاران دیگر استان اردبیل مانند استاندار اردبیل و معاونان استاندار اردبیل را نیز پس از برپائی مهمانی ناهار با خودش هماواز می کند!

روشن نیست که آیا در این دیدار، امام جمعه اردبیل چند میلیون صدقه و سهم السادات (رشوه که نه، رشوه حرام است!) گرفته و آن را در جیب گشاد عبایش ریخته است تا استاندار اردبیل و کارگزاران دیگر استان اردبیل را در مهمانی ناهاری که در خانه اش برگزار می کند وادارد که به محمدرضا زنوزی مطلق زمینی را با ارزش میلیاردها تومان مفتکی واگذار کنند؟ زمین واگذار شده به محمدرضا زنوزی مطلق هفتاد هکتار برابر با هفتصدهزار مترمربع بود که اگر بهای نخستین هر مترمربع از این زمین دست کم صدهزار تومان باشد هفتاد میلیارد تومان پول در جیب محمدرضا زنوزی مطلق ماند! کارخانه آهن و فولاد سبلان در مشکین شهر در چهار بخش ساخته خواهد شد که در بخش نخست فراوری سیصدهزار تن کنسانتره آهن در سال، در بخش دوم افزایش فراوری کنسانتره آهن تا یک میلیون تن در سال، بخش سوم فراوری چهارصد هزار تن آهن اسفنجی در سال و بخش چهارم ذوب و ریخته گری و نورد پانصدهزار تن کالای فولادی در سال خواهد بود و درآمد همه این کالاها که فراورده کار کارگران و رنجبران است یکراست به جیب محمدرضا زنوزی مطلق ریخته خواهد شد!

آن چه که در اینجا آورده شد تنها بخش کوچکی از سرگذشت محمدرضا زنوزی مطلق سرمایه دار و زرسالار دانه درشت تبریز و آذربایجان است که در رژیم هوادار مستضعفان و رژیم استکبارستیز و مقدس جمهوری اسلامی ایران به ده ها تریلیون تومان پول دست یافته است وگرنه سخن بسیار بیش از اینهاست!

 

منبع: 
منابع گوناگون
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بدهی پانصد و هفتاد و هفت میلیاردی ابرمیلیاردر ترک تبریزی محمدرضا زنوزی مطلق

https://snn.ir/fa/news/784645/%D8%A8%D8%A7%D9%84%D8%A7-
%D9%86%D8%B4%DB%8C%D9%86%E2%80%8C%D9%87%D8%A7%DB%8C-
%D8%B3%D8%A7%D8%AE%D8%AA%D9%85%D8%A7%D9%86-
%D8%B4%DB%8C%D8%B4%D9%87%E2%80%8C%D8%A7%DB%8C
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هنگام نوشته شدن این نوشتار بهای هر دلار سه هزار تومان و خرده ای و کمتر از چهار هزار تومان بود، سپس در سایه رهبری های خردمندانه حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای ولی امر مسلمین جهان بهای هر دلار به پنج هزار تومان، شش هزار تومان، هفت هزار تومان و ..... رسید! و دارائی محمدرضا زنوزی مطلق نیز از چهل تریلیون تومان به پنجاه تریلیون، شصت تریلیون، هفتاد تریلیون و ..... رسید! البته در این بخش از تارنمای ایران گلوبال همه ناسیونالیست ها از پان ترک گرفته تا پان آریا وکیل مدافع سرمایه دار تریلیاردری به نام محمدرضا زنوزی مطلق شدند و هر چرندنامه ای را که دم دست داشتند به ایران گلوبال فرستادند! همچنین به تازگی پیام آمده است که محمدرضا زنوزی مطلق تیم فوتبال تراکتورسازی را خریده است! همان تیم (تراختور) که پان ترک های خردمند برای آن بالا و پائین پریده و برای آن سرود ساخته و آن را افتخار آذربایجان دانسته اند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سلام . نمی دانم مشکل شما با زنوزی چیست، اهمیتی هم ندارد.
اگر به فرض محال گفته های شما صحیح باشد، و این همه دارایی و رانت و... وجود داشته باشد، با این ادبیات زشت و این کینه و نفرتی که در سطر سطر این نوشته جای داده اید، این نوشته و اسناد آن بی اعتبار است.
محرم و نامحرم مختص آخوندهاست به نظرتون ؟ پس با این حساب لائیک و آگنوتیست و... که نه دین و مذهب دارند و نه آخوند و اسقف و مغ و ... که برایشان احکام معنوی صادر کند ، جملگی سکس محارمی دارند !
یعنی شما اصلا مشروبات اللکلی مصرف نکرده اید ؟ یا تنها برای زنوزی جرم و گناه و نابخشودنیست؟
زنوزی شاید به زعم شما سرخی ها ، نماینده نظام سرمایه داری باشد، ولی اقتصاد و اشتغال آذربایجان را نجات داده است.
در ثانی این رانت و وام و کمک های دولتی تنها مختص به تبریز و آذربایجانو شخص زنوزی نیست. خوب بگردید شهرهای دیگر و افراد دیگری نیز هستند!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عزیزم چه هوچی گری راه انداختی باووو!! اولا بهت بگم من ایشون رو از نزدیک می شناسم و در موارد زیادی مرام ایشان را دیده و با عقل خود سنجیده ام. جهت اطلاعت ثروت ایشان مال یک سال و دو سال و ده سال و بیست سال اخیر نبوده و ایشون در خانواده متمول زندگی کرده و ارث و میراث فراوانی دارند. بعد اینکه خبر از طرح های سنگین دولتی و خصوصی نداری خواهشا اطلاعات غلط به مردم نده. هر سرمایه گذار خصوصی (تاکید میکنم هر سارمایه گذار خصوصی مثل من و یا شما) هرگاه سرمایه گذاری در مناطق محروم (که لیست آن در وزارت و صنایع موجود می باشد) سرمایه گذاری نمایند دولت موظف به تامین حداقل زمین کارخانه بوده و در عوض سرمایه گذار موظف به ایجاد فضای سبز به اندازه همان ابعاد زمین می باشد. مضافا این طرح ها عموما معاف از پرداخت گمرکی می باشند. همچنین از صندوق توسعه ملی برای این طرح ها تیهیلاتی متناسب طرح به سرمایه گذار اعطا می شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب شهاب ترکان بد بودند حالا آزری هاهم که بد شدند.ازالطاف بی دریغ شما خیلی مرسی!کاش به کیسه کشان وپاچه خاران حرفه ایی وسابقه دار کشور پان فارسی ایران یعنی اصفهانیها مشهدیها وکرمانیها که حکومت رادر تمام امورات قبضه وباچاپلوسی 80 درصد بودجه کشور راصرف مناطق خود وهزارفامیلی های خود می کننداشاره می کردندآنگه یک خرده سرمایه دارترک که ثروتش را از راه مشروع و باسرمایه گزاری در تولید اشتغال وبیکار زدایی بدست آورده شده خار چشم بعضیها.کاش تمام دزدانی که بیت المال این کشور را بالا کشیده وروباه گونه به فرنگ خزیدند یک هزارم کارهای مردم پرستانه جناب زنوزی راانجام میدادند.کوته سخن اینکه مدتی است باتعطیلی کارخانه ایشان دربناب آهن قراضه که خرید وفروش آن کاسبی عده ایی از طبقه پایینیها وبیکارهابود قیمتش بسیارتنزل کرده وعملن بسیاری بیکار شده اند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مرگ بر جمهوری اسلامی، نابود باد افکار مجاهدین و فدائیان

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بهمن موحدی، اگر مقررات ایران گلوبال اجازه میداد میگفتم که از طرف کدام .. ماموریت داری و به کجا وابسته هستی! دست تو برای همه رو شده است. نمیتوانی با چهار تا فحش و بد وبیراه گفتن به آخوندها و سلطنت طلب ها، رد خود را گم کنی!
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آخوندهای حاکم بر ایران پیوندهای سنتی دیرین و نیز پیوندهای نوبنیادی با سرمایه و سرمایه داران دولتی و خصوصی دارند، بخش های مهمی از سرمایه داران از آن حمایت می کنند، بنیادهای اعتقادی و ایدئولوژیکی آخوندهای حاکم، مبتنی بر حمایت از مالکیت خصوصی وسائل تولید و استثمار است. حکومت آخوندها در ایران، جزء بدترین و فاسدترین دیکتاتوری های سرمایه داری است. رژیم جمهوری اسلامی، یک رژیم سرمایه داری عقب افتاده است که از زمین تا آسمان با سیستم سرمایه داری غربی تفاوت دارد.
با وجود این رژیم سرمایه داری عقب افتاده طبیعی است که امثال محمدرضا زنوزی ها در ایران خدایی کنند! واین در حالی است که اکثریت مردم محروم و مظلوم ایران در فقر مطلق بسر می برند و ما شاهد پدیدۀ گورخوابی ! در ایران هستیم. ثروتهای مردم ایران یا توسط سرمایه دارهای وابسته به رژیم مثل محمدرضا زنوزی ها غارت می شود و یا در تنور جنگهای منطقه ای، -

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا کامنت من در پاسخ به هتاکی بهمن موحدی منتشر نشد؟!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسئول کامنتها لطفا به 2 خط مانده به آخر کامنت بهمن موحدی بامدادان توجه کنید! چرا اجازه میدهید این سرباز گمنام امام زمان به خاندان پهلوی توهین کند؟! ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
نیاکان ما بی انکه روزگار سیاه ما را دیده باشند سرنوشت کنونی ما را بخوبی حدس زده اند و ما را به فرا گرفتن دانش سفارش کرده اند . شعر تاریخی .. در خت تو گر بار دانش بگیرد / به زیر اوری چرخ نیلو فری را ) شعر نیست بلکه یک دستور زندگی در جهان پر از فراز و نشیب است . چه انسانهای مستعدی برای خدمت به ایران و اساسن جهان بشریت به دنبال سراب رفتند و نامی جز زشتی و سیاهی از خود به یاد گار نگذاشتند . همه این افراد توانا در هر زمینه فکری و عملی قربانی یک فر ضیه به ظاهر علمی و دینی شدند و همه توانائی و امکانات را در خدمت تخریب و تزویر و قدرت پرستی نهادند . به هر قیمت و البته نا خاسته نباید نیکوکار بود و بزرگان فلسفه و اخلاق فرموده اند که فداکاری یبیش از توان و نا خاسته ناشی از حماقت است . انچه در ایران روی داد متاسفانه ناشی
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به پرویز
اول اینکه باید به تو بگویم ساواکِ رژیم شاه خائن و وزارت اطلاعات بدنام آخوندی، تروریست و جنایتکار بودند و هستند نه سازمان پرافتخار چریکهای فدائی خلق ایران. دوم اینکه اعدام انقلابی سرمایه دار معروف "محمد صادق فاتح یزدی" صاحب کارخانجات "جهان" که از ثمره کار طولانی و طاقت فرسای کارگران و کودکان در مدت بسیار کوتاهی میلیونر شده بود و به درخواست او ارتش شاه خائن به کارگران کارخانه "جهان چیت" که برای شکایت از ناچیزی دست مزدشان و شرایط نامساعد کار از کرج به تهران راهپیمائی میکردند ، حمله کرده و با بستن کارگران بیگناه به مسلسل ، بیشتر از بیست تن از آنان را با گلوله از پای در آورد ، این اعدام انقلابی نشان داد که سازمان چریکهای فدائی خلق ایران، حامی کارگران ، دانشجویان و روشنفکران بود و از مبارزات به حق آن ها پشتببانی میکرد و میکند.
مرگ بر رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اولا ثروت آقاي زنوزي إرثي است واز طريق رانت خواري بدست نيامده است در ثاني أو با سرمايه گذاري در آذربايجان برأي مردم إيجاد كاركرده وفكر كنم أين آخري موجب نگراني شما شده است

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موتور محرک هر جامعه ای سرمایه دارانی هستند که ریشه در آن جامعه دارند و برای کسب سود بیشتر دست به اقدامات تولیدی می زنند که در نهایت به افزایش رفاه و شغل در جامعه منجر می شود، من آقای زنوزی را نمی شناختم ولی با این توضیحاتی که دادید ایشان را فردی همپایه کوچ و سابنجی در ترکیه ویا فورد امریکایی تصور کردم و احساس احترامم را به وی بر انگیخت زیرا؟
1- دارای ریشه و خانواده پولدار است و مثل دیگران با زدوبند و اختلاس پولدار نشده است
2- سرمایه خود را به کشورهای دیگر منتقل نکرده و با همه مشقات زندگی و کار در ایران به کار در ایران ادامه داده است
3- سرمایه خود را در جهت تولید و کارآفرینی به کار انداخته و دلالی نکرده است
و با همه اینها با خلاقیت و هوش خود توانسته است که ثروت خود را افزایش دهد

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یادمان باشد که این مرد با تمام صفات خوب و بد خود در خدمت مردم ایران و تولید و اقتصاد است و بر خلاف دزدان دیگر که ملیارد ها دلار را به غرب بردند در ایران سرمایه گذاری میکند . یادمان باشد که تروریستها ی جنایتکار فدائی سرمایه دار شریف ایرانی اقای فاتح را گلوله باران کردند . اگر این ادم بد است چرا فدائی تروریست او را ترور نمیکند ؟ این افراد استعداد های ملی ما هستند حال اگر نظام حاکم اسلامی است گناه این فرد نیست او یک فعال اقتصادی است او میتواند برای کار گران کار تولید کند او بهره کشی میکند ولی این بهره کشی در خدمت انباشت سرمایه و سرمایه گذاری بیشتر است . اینکه او شغل ایجاد کرده و گروهی زن و مرد کار میکنند و خرج خانواده خود را در میاورند باید سپاس گذار او بود . اگر در این کشور شغل میبود بعضی از مسلمانها زن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این گونه مثلاافشاگری ها اخیرادرایران گلوبال مد شده اجازه یافته شایع شده وحتی واجب شده اشت .! مقالاتی بایک استاندارد وسبک قلم ویک پیام که خوانندگان بی طرف رامنزجر ومعدود طرفداران خاص خودش را (صرف نظرازتعداد پوئن های منفی ومثبت که که ازفرط گزینشی وفله ای بودن دیگر جدا گند ش درآمده است.)کودکانه به وجددرمیآورد که عجب آبروئی از تورک هابردیم ! همان نوشته هاباثغییر نام ونشان وپاره ای مشخات که میتوان شامل هرکسی کرد عکس های تکی وکلوزآپ تهدیدکننده عکس های جمعی بامقامات که طبیعتا هر صاحب امتیازی باید چنین ملاقات ها وبه تبع عکس هائی هم داشته باشد.ودراین مورد خاص اقای زنوزی همان تبدیلات مکررریال وتومن ودلار که قبلاهم به استحضارمان رسیده بود اشاره ومطمئنا بزرگ نمایی به تمایلات جنسی وتفریحات آنچنانی که جزءلاینفک ادبیات سیاسی این خاک خاک برسر اززمان های دور تابرسیم به قره العین واهل حق و

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
قبلا نوشته ام و باز هم مینویسم. این نوشته حاصل تصفیه حسابهای جناهی درون رژیمه. فقط شخصی با انگیزه مخصوص و دسترسی به اطلاعات چنینی و با صرف وقت اضافی مینواند به جمع آوری عکسها و مدارک توان آنرا داشته باشد. در ضمن طبق معمول دوستان آقای تبریزی در امتیازدهی به این کامنت عجله خواهند کرد بدون آنکه در رد استدلال بنده دو کلمه بنویسند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای به ظاهر تبریزی از این مقاله شما خیلی تشکر می کنم چون عملا ما فهمیدیم یک نفر در این سیستم فاسد بدون رشوه و کلاه برداری و رانت خواری توانسته پولدار شود. در تمام مقاله شما یک نقطه سیاه علیه فعالیت های اقتصادی زنوزی دیده نمی شود . البته اگر مسئله را از دید سیستم اقتصاد بازار آزاد بررسی کنید نه از دید اقتصاد بولشویکی. خیلی علاقه مندم که باور کنم ثروت ایشان 12 میلیارد دلار است و حتی از این هم بیشتر هم باشد ولی می دانم اینهم یک دروغ بلشویکی است از یک ناسیونال - بلشویک ستاره دار ناتبریزی
دوستان اگر میخواهید ببینید آخر عاقبت یک کشور کمونیستی چه می شود به این آخرین ویدیو از اوا مورالز کمونیست معرف آمریکای مرکزی نگاه کنید. از دوستانی هم که اکانت سایت را دارند خواهشمندم این ویدیو را انتشار دهند
https://www.youtube.com/watch?v=1Bd-sNaR_Xc
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی با همه دسته بندیهایش ورنگهای مختلفی که به خود میگیرد دارای ماهیت سرمایه داری آنهم از نوع مافیائی است و از سر تا نوک پا در فساد ودزدی و ارتشاء غرق است.در رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی هیچ نظارتی جز نظارت مافیائی از بالا وجود ندارد و ابعاد دزدیها وفساد مالی به درجه ای رسیده است که کتمان آن امکان پذیر نیست. آقازاده های( الاغ زاده ها) مفت خور در این رژیم ضدخلقی دزدیهای نجومی می کنند ومیلیاردها به جیب می زنند درحالی که یک کارگر زحمتکش ما به نان شب محتاج است. سیاستهای نئولیبرالی دماراز روزگار زحمتکشانِ ایران درآورده است. ازهیچ یک از باندها و جناح های رژیم ضدبشری جمهوری اسلامی، آبی برای مردم این سرزمین گرم نمی‌شود، تنها با بر انداختن این رژیم مافیائی سرمایه داریست که می توان نظام دمکراتیک نوینی را بر ویرانۀ این دستگاه چرک وخون بنا نهاد.
تصویر بهمن موحدی(بامدادان)

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با تشکر از تبریزی گرامی که این انگل های سرمایه دار و این دزدان بازاری را در این تارنما افشا می کند. این انگل های سرمایه دار مانند محمدرضا زنوزی، همگی وابسته به رژیم سفاک آخوندی هستند و مدافع جنایات رژیم و مدافع سرکوب خلق در زنجیر ایران توسط رژیم سفاک آخوندی می باشند.
سرنگون باد رژیم سرمایه داری جمهوری اسلامی
سرمایه دار محکوم به مرگ است و سرمایه اش باید مصادره شود
تنها ره رهایی خلق ایران از جهنم آخوندی، جنگ مسلحانه و انقلاب قهرآمیز می باشد و لاغیر

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عنصر پانکرد تبریزی ! مهره های تورکی مثل آخوند علی خامنه ای چه نوع تورکی است زبان مادری خود را قدغن کرده است؟ آیا یک فارس زبان مادری خود را قدغن میکند؟ خامنه ای زبان و ادبیات تورکی را قدغن کرده آنرا قتل عام میکند؟ این چه نوع تورکی است؟ در ضمن عنصر به اصطلاح تبریزی! لطفا سرکوبگران و جنایتکاران گستاخ قوم فارس را که سالهاست نفس ملل ایران را بریده اند، در همین سایت معرفی کند، تا خوانندگان با دزدان، و جنایاتکاران رژیم اسلامی پانفارس بهتر آشنا شوند. ممنون.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
۱ـ غلو کردی که حرفت را راحتتر بفهمند ۱۲ میلیارد دلار !!! ترامپ را پشت سر گذاشته!!!
۲ـ مردم تبریز و حومه از ایشان ذکر خیر می‌کنند به نیکی یاد می‌کنند.
۳ـ تمام ثروت خود را در منطقه بکار گرفته و هزاران نفر را کار داده.
۴ـ همیشه در صحنه بوده و چهره شناخته شده در سالهای اخیر بوده و مقایسه ایشان با زنجانی، خسرو مه‌آفرید، محصولی و یا صاحب پدیده درست نیست.
۵ـ ثروت و سرمایه ایشان شفافتر ازآنست که خیلیها فکر می‌کنند.
۶ـ گذشت آن زمانی که سرمایه‌دار بد بود و خون‌آشام... خیلی وقت است که چپ و چپرویهای کودکانه را به زباله‌دانی تاریخ سپرده‌ایم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آذری ها همیشه مهره و همکار جنایتهای شاه و شیخ در استثمار و سرکوب مردم ایران مخصوصا فارسها بوده و هستند.
از صفات این قوم زیاده خواه ، چاپلوسی . مقام طلبی و فرصت طلبی .. و خرافاتی شیعه گری و ناشکری و طلبکاری و تظاهر و مردم فریبی بوده و هست.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ميگويند شيطان به همراهي عمله‌اي براي كُن فيَكون كردن شهري وارد عمل شد. چون عمله از كار برهم ريختن نيمي از شهر فارغ شد٬ ديد كه شيطان در طي اين مدت تنها مشغول جوش دادن يك معامله ناپاك بين يك زوج است. عمله راضي از پيشي گرفتنِ خود بر استاد٬ به كنايه از كُندي كار وي ياد كرد. شيطان در جواب گفت: تا من چنين معامله‌هايي را جوش ندهم٬ حرامزادگاني چون تو از كجا پيدا خواهد شد تا شهري را بهم بريزند؟