نامه مسئول روابط بین الملی جبهه متحد چپ اسپانیا در حمایت از زندانیان سیاسی

در حمایت از زندانیان سیاسی، عقیدتی در ایران
مجموعه فعالان دفاع از حقوق بشر در ایران اطلاع می دهند که تعدادی از زندانیان سیاسی بخاطر اعتراض به شرایطشان در زندان و دفاع ازحقوق اولیه انسانی شان بیش از دو ماه است که در اعتصاب غذا بسر می برند. در این ارتباط وضعیت خطرناک سلامت علی شریعتی، سعید شیرزاد، محمد علی طاهری و حسن رستگاری مجد در حدی است که زندگیشان را تهدید میکند.

 

 

 

آقای روحانی.

رئیس جمهور محترم جمهوری اسلامی ایران.

مجموعه فعالان دفاع از حقوق بشر در ایران اطلاع میدهند که تعدادی از زندانیان سیاسی بخاطر اعتراض به شرایطشان در زندان و دفاع ازحقوق اولیه انسانی شان بیش از دو ماه است که در اعتصاب غذا بسر میبرند. در این ارتباط وضعیت خطرناک سلامت علی شریعتی،  سعید شیرزاد، محمد علی طاهری و حسن رستگاری مجد در حدی است که زندگیشان را تهدید میکند.

بر این باور هستیم که مسولیت حفاظت از زندگی و سلامت این زندانیان منحصرا بعهده دولت جمهوری اسلامی ایران است.

از شما تقاضا میکنیم در این موضوع دخالت کرده تا به درخواستهای این زندانیان پاسخ داده شده و بحقوقشان مطابق معاهده های بین المللی که کشور شما از جمله امضاء کنندگان آنهاست احترام گذارده شود.

همچنین اطلاع داریم که در کشور شما متهمین از کمترین ضمانتهای حقوقی در طول بازپرسی و دادرسی خود برخوردار نیستند و اعمال شکنجه در زندانها امری متداول برای گرفتن اعتراف به خلافهای انجام ناگرفته است. لازم به یادآوری است که ایران از جمله امضاء کنندگان منشور جهانی حقوق بشر مصوب سازمان ملل است و پایبندی به مفاد آن از وظایف جمهوری اسلامی ایران است.

امیدواریم این سطور جواب مناسبی از جانب شما داشته باشند. 

با احترام.

مارینا آلبیول، نماینده پارلمان اروپا و مسول روابط بین المللی جبهه متحد چپ. اسپانیا.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.