مخالف حمله نظامی و همچنین مخالف خفه کردن نظر مخالفم

بخاطر مصاحبه با شهباني ،اطلاعاتی، خاین و بی شرم نامیده شدم
شخصا هم مخالف حمله نظامي يك كشور خارجي به جمهوری اسلامی هستم و بر اين نظر مي باشم كه در حال حاضر، حتي امريكا ، عربستان و اسرائيل هم تمايلي به حمله نظامي به ايران را ندارند واین تهدیدات روزنامه ای ، بیشتر بلوف و بخشی از جنگ روانی است . آنچه امروز مثلث اسراییل ، عربستان و آمریکا در ارتباط با ایران دنبال می کنند، بی خاصیت کردن توافق هسته ای ( برجام )و تحریم های بیشتری علیه جمهوری اسلامی ایران است

چند هفته پيش بود كه آريو شهباني بأمن تماس گرفت و مطرح كرد كه از حزب سكولار دمكرات خارج شده است و بعد دلايلش را گفت و خواست كه بهش امكان بدم تا نظراتش را طرح كند ،در ان زمان مسافرت بودم، وقتي برگشتم، قرار گذاشتيم و ديشب هم اين فضا و امكان به او داده شد و منهم تا انجا كه به فكرم مي رسيد ،با نظراتش بر خورد كردم 

ايرانگلوبال سايت حزبي و خطي نيست ومكاني است كه مخالفين جمهوري إسلامي مي توانند در كمال ازادی ، نظراتشات را بیان نمایند و براي مخالفين هر نظر هم به همان اندازه جا و فضا داده مي شود.ما به عقل خواننده و كاربر اعتقاد داريم و در ضمن ژورناليسم دمكراتيك نه مخالف حزبيست و نه مبلغ بدون چون و چرا ان، با اين وجود ،شخصا در گنگر ه حزب شرکت کرده و با حدو د بیست نفراز اعضا و هوداران آن گفتگو و مصاحبه داشته ام ، قبل از گنگر ه هم ضمن درج مقالات و اطلاعيه های حزب بسیار تلاش کردم همچنین با مسولین و رهبران  حزب سكولار و دمكرات از جمله با خانم رياحي ، سلیمی ،نوري علا و ديگران هم برنامه ویژه تهیه کردم.

از نگاه من و خط مشی ایرانگلوبال هيج مصاحبه و گفتگويي به معناي تأييد مصاحبه شونده نيست .

با این وجودوقتی ویدو مصاحبه با آریو شهبانی در فیس شخصی ام قرار گرفت،از سوی یکی از دوستان قدیمی که عضو حزب سکولار دمکرات است ، خایین ، اطلاعاتی و بی شرم نامیده شدم، حقیقتا مات و متحیر شدم ، انگار ما از دو کره متفاوت زندگی می کنیم !

از سوی دیگر ،شخصا هم مخالف حمله نظامي يك كشور خارجي به جمهوری اسلامی ایران هستم و بر اين نظر مي باشم كه در حال حاضر، حتي امريكا ، عربستان و اسرائيل هم تمايلي به حمله نظامي به ايران را ندارند واین تهدیدات روزنامه ای ، بیشتر بلوف و بخشی از جنگ روانی است . آنچه امروز مثلث اسراییل ، عربستان و آمریکا در ارتباط با ایران دنبال می کنند،  بی خاصیت کردن توافق هسته ای ( برجام  )و تحریم های بیشتری علیه جمهوری اسلامی ایران است.
بنابراين ،إعلام مي كنم كه هر عضو و یا هوار  حزب سكولار دمكرات و يا شخصي كه با نظرات آريو شهباني مخالف باشد، مي تواند نظراتش را در كمال أزادي و ارامش و بدون توهين در ايرانگلوبال بيان كند،شخصا در احزاب إستاليني چپ شاهد خفه كردن نظرات مخالفين بوده ام و فكر نمي كردم كه إنسانها ي ازاده اي همچون اعضاي اين حزب ،سكولار دمكرات بخواهند بجاي بر خورد با نظرات مخالفين ،به من و آریو شهبانی انگ بزنند و كلماتي چون. خيانت كار، اطلاعاتی  و بي شرم بگویند.  چنین واکنش عصبی ،برخورد متمدانه اي نيست .بهتر است با نظرات مخالف بر خورد استدلالي و منطقي صورت گیرد ،راز و رمز تواني ما در آزادی اندیشه نهفته است.

انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
http://isdmovement.com/Index-All/2017/1217/120417.htm برای آگاهی شما.لینک بالا نشانگر درج نظریات مخالفان و صاحبان دیدگاههای دیگر از جمله مصاحبه های آقای توکلی نیز در نشریه جنبش سکولار دمکراسی میباشد. بنابراین نظرمن به عنوان یک شخص و دوستی شوک گرفته بود، که از کنش دوست ۲۰ ساله خود و تناقض بین گفته ها ی و رفتار سیاسی او نوشت. از قدیم و ندیم گفتند دردی که از دوست به تو میرسد از درد و زخمی که غریبه به تو میزند عمیق تر است. اگر قرار است در این میان کسی سرزنش شود من هستم. که در فیس بوک نوشتم و نه اینجا! به هر روی باور شخصی من اینست که اگر آرزوی ایرانی دمکراتیک و بدون تبعیض و ستم داریم باید پرنسیپ های مشخصی داشته باشیم. و در این راستا پیام بفرستیم. نه ایکه جایگاهی باشیم برای آدم های کلیشه ای که از حزبی رفته و در حال تخریبند. و نیروهایمان را برای ساختن ایران متمرکز کنیم نه تخریب روند ساختن آن.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقایان جلیل صحرا و کیانوش توکلی گرامی، واقعاً نمی دانم مقصود شما از نوشتن "مگر دولتمردان کار کشته امریکا مغز خر خورده اند" چیست؟، شما می توانید با چسباندن نام حزب توده به موضوع تلاش آمریکا در حمله به ایران، روی تدارکاتی که فرزند محمدرضاشاه در همکاریِ نزدیک با سناتورهایِ جمهوریخواه کنگره ی آمریکا انجام می دهد، پرده ی استتار بکشید. اما واقعیاتِ روزمره حکایتِ دیگری دارند.

و اینکه شما، به مانندِ بسیارانی دیگر، هنوز هم سیاستمداران عربستان سعودی را چنان کوته اندیش فرض می کنید، که گمان می برید، که سعودیها تنها برای مقابله با جمهوری اسلامی سلاح در انبارهای تسلیحاتی خود انبار می کنند، و نه برایِ گسترش دایره یِ نفوذ و قدرت خود، یعنی درست همان کاری که محمدرضاشاه از نیمه یِ دوم دهه یِ چهل شمسی پیگیرانه و مصرانه دنبال می کرد، این مشکل دید و برداشت شما از اوضاع است.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخیسم ترکی - یعنی طبق تاریخ مغول، تخریب و از کیسه خلیفه بخشیدن . یعنی در اروپا نشستن و فرهنک و تمدن و کشور و مردم ایران را منهدم نمودن. یعنی موززهای غرب را بستن چون آثار 7 هزارساله ایرانی پارسی را به غربیها نشان میدهند تا یک تمدن عظیم را حفظ.کنند. این منحرفین و بیماران بیگانه تعجب میکنند چرا اپوزیسون ایرانی از مملکت خود در مقابل تئوری بافان مغول تبار ، دشمن را ناک اووت و به درک میفرستد!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سیاست لولو می خوردت، بیا بغل بابا
این سیاستی است که همیشه رژیم برای ترساندن مردم از حمله نظامی استکبار جهانی، مردم را از اقدام جدی منصرف کرده و بعدا، مخالفین جدی را به بهانه همدستی با خوارج از دم تیغ گذرانده،
دمکراسی حسنش در مصاحبه است، چون یک فرم در نوشتار می تواند اشتباهاتش را اصلاح کند، ولی در مصاحبه امکان اصلاح وجود ندارد، و نظریه افراد اورجینال می باشد،
انسان تا زمانی لب به سخن گفتن نگشاید، افکار خوب و بد او بیرون نمی ریزد، و ماهیت تفکراتش به انتقاد کشیده نمی شود، بدینجهت، مصاحبه با طیفهای متفاوت و مختلف ماهیت واقعی همگان بر عموم آشکار می سازد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
"" حمله نظامی با نگاهی‌ به ژئو پلوتیک نفت "" یکی‌ از تحولات مثبت سال تلخ ۲۰۱۷، تفاهم روسیه و کشور‌های ا وپیک پیرا مون " ادامه سیاست قطع تو لید نفت، برای ۹ ماه دیگر بود "، اینک آمریکا تکنیک / تکنو لوژی فرکینگ را وارد کارزار خواهد کرد تا با تولید بیشتر نفت / گاز، جای روسیه و کشور‌های اپیک را پر کند و دوباره قیمت هر بشکه نفت در بازار افت کند، با این استراژی، روسیه و دیگر کشور‌های نفتی‌، باید پیرا مون ایران، به سیاست آمریکا نزدیک شوند. هم اکنون، کنفرانس " استانبول - قلب آسیا " در پایتخت آزربایجان، باکو ادامه دارد، این کنفرانس در ادامه تفاهم " کوریدور  Lapis Lazuli corridor " است که برای ثبات  افغانستان ضروری است. در بعد منطقه‌ای و جهانی‌، آمریکا، رضا ضراب را به فسخ خرید اس‌ ۴۰۰ روسی توسط ترکیه پیوند زده، روسیه نیز بدون فوت وقت، برای حفظ ترکیه در محور خود، دعوت از کمونیست‌های رژاوا به

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
علت اصلی مصاحبه شما با ایشون چی بود؟
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
منهم با نظر جلیل کاملا موافقم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
موضوع "جمله نظامی " امریکا چیز تازه ای نیست. از اول انقلاب حزب توده در راستای سیاست های روسیه ،میخواست اخوندها را از حمله بترساند تا ج. اسلامی سمت وسوی نزدیکی به روس ها راداشته باشد.نزدیک به چهل دهه است که طرفداران ج.اسلامی بر بوق "جمله امریکا "دمیده اند و حال هم میدمند. در ان چهل سال امریکا و متحدانش به چند کشور حمله کردند که اصلا حمله به انها مطرح نبود.؟ الان هم این جو حمله و خطر ج. اسلامی را طرح میکنند تا سلاح های بیشتری به اعراب بفروشند.مگر دولتمردان کا کشته امریکا مغز خر خورده اند که لولوی ایران را ازبین ببرند تا عرب ها دیگر نیازی به خرید اسلحه نداشته باشند . امریکا به بهانه ج. اسلامی در منطقه ،خلیج فارس جولان میکشد و گردن کشی میکند .به این راحتی بهان را با سرنگونی ج. اسلامی از بین ببرد؟اگر درگیری هم پیش بیاید بسیار سطحی و در سطح چند تیراندازی در خلیج خوتهد بود وبس.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با سلام
تا زمانی که جمهوری اسلامی در منطقه با ایجاد تفرقه و نفاق مشغول هست و در داخل کشور جلو هر رفرم و هر تغییر مثبت را می گیرد مطمعا با این جمهوری کسی کار ندارد و اما اگر جمهوری اسلامی خدا نکرده به سر عقل بیاد و بخواهد در منطقه با کشورهای همسایه همکاری کرده و وارد پیمانهای جدی بشود آن موقع دیگر این کار ایران برای آنها غیر قابل تحمل خواهد بود . بطور مثال دوستی و همکاری با ترکیه از طرف غربی ها و برای آنها اصلا خوش آیند نیست . به آن جهت در این آواخر هم به ایران و هم به ترکیه فشارهای از طرف آمریکا وارد می شود ، من حدث می زنم هر چقدر این کشورها به هم نزدیکتر می شوند خطر حمله به آنها بیشتر خواهد شد. چون امریکا در منطقه نیروهای قوی را مزاهم خود می داند. آینده گواه این ادعا

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی عزیز، چیزی در باره یِ خورده شدن مغز خر و تأثیراتش نمی دانم،
اما موضوع حمله به عراق و افغانستان، هر یک در وقت و زمانِ خود بسیار بالا و پائین شد، تا سرانجام با یافت شدن آقای کرزای و گروهش در افغانستان، و آقای احمد چلبی و نفوذش روی بخش بزگی از اپوزیسیون صدام در عراق، این حمله ها صورتی واقعی و عملی به خود گرفت.

البته شاهزاده رضا پهلوی نیز در بحبوحه ی این حملات و شاید کمی بعد از آن نیز، بر طبل جنگ کوبید، اما به گمانم، تحلیل گران آمریکایی معامله با مشایخ حاکم را به صلاح کار خود نزدیکتر دیدند، تا همراهیِ نیرویِ نحیفِ شاهزاده یِ پهلوی.

و اما در مورد طالبان و داعش هنوز که هنوز است، نتوانسته ام بفهمم، اگر آمریکا و متحدینش با این وحوش همراهی ندارند، پس اینهمه سلاحهای پیشرفته و تمام نشدنی انبارهای تسلیحاتی طالبان و داعش از کجا می آیند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
کیانوش عزیز،، مثل اینکه جهت باد بهار عربی بشکل ملایم به طرف عربستان وزیدن کرده، ولیعهد تحصیلکرده همه فسیلهای ما قبل تاریخ را کنار گذاشته و با اتکا به نسل جوان، مخصوصا حمایت از آزادی زنان، البته به مرور زمان و بر حسب هضم جامعه،تحول چشمگیری در عربستان صورت خواهد گرفت، البته بدون خونریزی، تاثیر این برکناری ها بمرور زمان خود را نمایان خواهد ساخت، در مورد ایران هم اگر قرار بود حمله ائی از سوی کشورهای قدرتمند جهان صورت بگیرد، اینکار سالها پیش اتفاق می افتاد، نه حالا، چون سیستم گندیده دارد از درون خود بخود می پوسد، و چون منتجه عمل اکثر گروههای اپوزسیون از مطرح کردن شعار اتحاد و وحدت عملا به حذف دیگری منجر می گردد، و اپوزسیون فارس محور هم هیچ گوش شنوائی برای شنیدن فریاد دیگر ملتها را ندارد، ایران جز فروپاشی فرجام دیگری نمی تواند داشته باشد،
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بیست سال که می گویند، قصد حمله نظامی به ایران را داریم،خوب کسی که قصد و برنامه حمله نظامی داشته باشه که شب و روز در مطبوعات دنیا جار نمی زنه ما حمله می کنیم !!!،حمله نظامی مقدماتی دارد که در مورد افغانستان و عراق دیدیم، حالا خودشان مونده اند و برنامه دارند که آب رفته را به جوب بر گردانند، بله صحبت مشارکت طالبان در قدرت سیاسی کابل خیلی هم جدی است، منتها طالبان قبول نمی کند و شرط طالبان خروج نظامی آمریکا و نا تو از خاک افغانستان است. شایان ذکر است که بیش از 50 در صد خاک افغانستان در اختیار طالبان است، حالا آمریکا بایستی مغز خر خورده باشد که دست به حمله نظامی علیه ایران بزند

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای کیانوش توکلی عزیز، ضمن شادباش و تبریک به مناسبت شیوه ی عمل آزادمنشانه ای که در نشریه ی تحت مسئولیتت پیش گرفته شده است، لازم دیدم، در باره ی اینکه شما می نویسی؛
"بر اين نظر مي باشم كه در حال حاضر، حتي امريكا ، عربستان و اسرائيل هم تمايلي به حمله نظامي به ايران را ندارند واین تهدیدات روزنامه ای ، بیشتر بلوف و بخشی از جنگ روانی است"
در چند جمله نظرم را بیان کنم.
اگر حکومتِ آمریکا همچنان در حزب دموکراتش ادامه می یافت، شاید می توانستم با نظر شما در باره ی عدم تمایل دستگاه اداری آمریکا به حمله نظامی موافق باشم. اما با وجود آقای ترامپ در رأس این دستگاه، که پیگیرانه در حال چینش مهره ها و شرایط در کنار هم است تا به حمله ای نظامی از نوع حمله ی نظامی هم مسلک پیشینش آقای بوش، بساط ج.ا. و شاید ایران را برچیند، زیاد نمی توانم با خوش بینی شما موافق باشم.