گردهمایی روز کارگر در برابر مجلس و هجوم مزدوران رژیم

ویدئو
در روز ۱۱ اردیبهشت ۹۸، گردهمایی گسترده ای در تهران، برابر مجلس جمهوری اسلامی، به انگیزه ی گرامیداشت روز جهانی کارگر و اعتراض به فقر، فساد و ستم رژیم جمهوری اسلامی بر کارگران و دیگر قشرهای مردم ایران برپا شد.
این همایش صلح آمیز پس از دقایقی مورد هجوم مزدوران نیروی انتظامی و اوباش لباس شخصی امنیتی قرار گرفت و در درگیری های پیش آمده ده ها تن از مردم زخمی و دستگیر شدند.
همایشگران، شعارهایی چون: «تورم، گرانی، بلای جان مردم»، «دولت خیانت می کند، مجلس حمایت می کند»، « کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد،

 

در روز ۱۱ اردیبهشت ۹۸، گردهمایی گسترده ای در تهران، برابر مجلس جمهوری اسلامی، به انگیزه ی گرامیداشت روز جهانی کارگر و اعتراض به فقر، فساد و ستم رژیم جمهوری اسلامی بر کارگران و دیگر قشرهای مردم ایران برپا شد.
 
این همایش صلح آمیز پس از دقایقی مورد هجوم مزدوران نیروی انتظامی و اوباش لباس شخصی امنیتی قرار گرفت و در درگیری های پیش آمده ده ها تن از مردم زخمی و دستگیر شدند. همایشگران، شعارهایی چون: «تورم، گرانی، بلای جان مردم»، «دولت خیانت می کند، مجلس حمایت می کند»، « کارگر، معلم، دانشجو، اتحاد، اتحاد»، «این همه اختلاسگر، زندانه سهم کارگر» را فریاد زدند.
 
گردهمایی گرامیداشت روز کارگر، از سوی سندیکای کارگران اتوبوسرانی شرکت واحد تهران فراخوان داده شده و مورد پشتیبانی شماری از دیگر سازمان های صنفی کارگری و دانشجویی قرار گرفته بود.
 
افزون بر کارگران، گروه هایی از دانشجویان، معلمان، بازنشستگان و دیگر گروه های اجتماعی نیز در این همایش شرکت داشتند.
 
در برخی از دیگر شهرهای ایران، از جمله سنندج، بابلسر، شوش، مریوان و نیشابور نیز، آیین هایی در یادکرد از روز جهانی کارگر و اعتراض به سیاست های ضد کارگری رژیم جمهوری اسلامی برگزار شد.    
 

نام شماری از دستگیر شدگان گردهمایی روز کارگرتهران در برابر مجلس، که هنوز (تا پایان روز ۱۱ اردیبهشت) در بازداشت هستند:
1. رضا شهابی
2. حسن سعیدی
3. فرهاد شیخی
4. وحید فریدونی
5. ناصر محرم‌زاده
6. رسول طالب‌مقدم
7. اسدالله سلیمانی
8. محمدعلی اصلاغی
9. کامیار فکور
10. مرداس طاهری
11. محسن سلیمانی‌نژاد
12. هادی سلیمانی
13. مهدی عظیمی
14. ماهان صالحی
15. قاسم خالویی
16. محمد اصلاغی
17. الهام صالحی
18. آنیشا اسداللهی
19. امیرمحمد طاهری
20.کیوان صمیمی
21. داودرفیعی
22.ناهید خداجو
23.نسرین جوادی
24.هادی سلیمانی
25.مهدی فخری
26.فرهاد شیخی
27.مرضیه امیری
28.سمیرا امیری
29.خرسندی
وحید فریدونی، زخمی و در بیمارستان بستری است. فرحناز شیری به طور موقت آزاد شده است.
دستگیر شدگان در بازداشتگاه "وزرا" (پلیس امنیت تهران) زندانی هستند و بستگان و آشنایان دستگیرشدگان از ساعت ها پیش در برابر این بازداشتگاه گردآمده اند.

فردا، ۱۲ اردیبهشت، گردهمایی فرهنگیان در سراسر ایران میدان دیگری برای مردم ایران در به چالش کشیدن دیکتاتوری فاسد جمهوری اسلامی خواهد گشود.

https://www.youtube.com/watch?v=hriBe7Uo4SQ

 

 
 
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: