آيا نوع جديدي از "شهدا" در راهند؟

در اين ويدو ابتدا به واكنش شاهزاده رضا پهلوي به سخنان ترامپ و همينطور خود فريبي امير عباس فخر اور و مشي جنگ رواني علي جوانمردي همراه با بریده های سخنانآنان آورده شد و سپس در باره مذاکره و جنگ بین ایران و آمریکا و احتمالات آتی طرح شد

در اين ويدو ابتدا به واكنش شاهزاده رضا پهلوي به سخنان ترامپ و همينطور خود فريبي امير عباس فخر اور و مشي جنگ رواني علي جوانمردي همراه با بریده های سخنانآنان  آورده شد و سپس در باره مذاکره و جنگ بین  ایران و آمریکا و احتمالات آتی طرح شد.

علي رضا اردبيلي: آيا نوع جديدي از "شهدا" در راهند؟

"شهداي قطعنامه" در تاريخ ايران، نام قربانيان سقوط قيمت ارزهاي خارجي و بي ارزش شدن کوپنهاي ارزاق در پايان جنگ ايران و عراق است. اين "شهدا" کساني بودند که همه توان و آينده مالي خود را بر سر ارزش دائما افزاينده ارزهاي خارجي و کوپن ارزاق عمومي سرمايه گذاري کرده بودند. با قبول قطعنامه 598 از سوي آيت الله خميني و پايان جنگ ايران و عراق، همه هستي اقتصادي اين طيف دود شده و هوا رفت و بخشي از آنها هم هولکي به ديار باقي شتافته و بنام "شهداي قطعنامه" ابدي شدند.

با خروج آيالات متحده آمريکا از برجام، بخش مهمي از هموطنان گرامي در ميان اوپوزيسيون نيز، همه استعداد، آرزوها، استراتژي و تاکتيک سياسي خود را بر سر احتمال تغيير رژيم ايران از سوي ترامپ، سرمايه گذاري کرده اند. براي اين جماعت خام خيال، بابا ترامپ چيزي است شبيه بابانوئل افسانه اي که برايشان همه چيز در توبره دارد!
چيزي که اصلا در محاسبات اين بزرگواران جاي ندارد، احتمال تعبير نشدن اين خواب خوش و امکان سازش طرفين اين دعواست. احتمال ماراتوني از مذاکرات مخفي يا علني که با يک "برجام ـ2" خاتمه يابد و تنها فرق آن با قبل، در امضاي طرف آمريکايي در زير سند باشد. (دونالد ترامپ بجاي باراک اوباما)

معلوم نيست که اگر کشتيبان ترامپ را سياسي ديگر آيد و از هوس رژيم چنج در ايران عدول کرده و مثل عشق با کيم ايل جونگ، با آيت الله خامنه اي نرد عشق ببازد، تعدادي از اين مأيوس شدگان از کمک بابا ترامپ به سرنوشت شهداي قطعنامه دچار نشوند.

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
آيا نوع جديدي از "شهدا" در راهند؟
نظر : 
باز هم یک ویدوئوی دیدنی و شنیدنی از آقای توکلی در رابطه با لاف زنیها و کج رویهای عده ای که اسم اوپوزوسیون رو روی خودشون گذاشتن. واقعا یک ملت چقدر باید درگیر مشکل باشه که شخص خالی بندی مثل امیر عباس فخرآور اوپوزوسیونش بشه. اولا که تو کجا و دست دادن با ترامپ کجا! بعد مگه در آمریکا قحط الرجاله که ترامپ از تو نظرخواهی بکنه؟ ثالثا حالا گیرم با ترامپ دست داده باشی، آخه تو به عنوان اوپوزوسیون یک مملکت 80 میلیونی، چرا باید دست دادن با رئیس جمهور یک کشور بیگانه رو این قدر گنده بکنی؟ مگه به کشور خودت افتخار نمی کنی؟ حالا این نشان اهورامزدا رو هم انداخته گردنش که مثلا ناسیونالیست بودن خودش رو نشون بده. یکی از بدبختیهای ایرانی جماعت اینه که همه چیز رو لوث و تهی از مفهوم میکنه. مثلا ما در ایران هم مجلس داریم، هم نداریم چون نمایندگان وکیل الدوله هستند تا نماینده مردم.
عدم انتشار شده: 
false

نظر : 
علیرضا اردبیلی عزیز، سیاست استراتژیک و طولانی مدت آمریکا را در قبال جهان و خاورمیانه را نمی شود با ذهنیت کودکستانی خلقی و با نگرش کوتاه مدت عاطفی و احساسی به رفتار کارمندان موقتی چون اوباما یا ترامپ بررسی کرد، کارمندان مواجب بگیر مجری سیاستهای کلان و پیچیده و غیر قابل پیش بینی متغیر تاکتیکی و لایتغیر استراتژیک را با تئوری های خلقی و خلق قهرمان که سهل است پدر خلق قهرمان هم نمی داند که آنها بدنبال چه اهدافی هستند؟ ولی آنچه که مسلم است، چون آنها مترقی تر از ما هستند، قطعا تصمیمات طولانی مدت آنها به نفع تکامل جهان سوم است، طبیعتا احمق و فاناتیک ماندن جهان سوم مثل ایران قبل از مردم ایران به ضرر آمریکاست، لطفا با اتکا به افکار کنسرواتیو تاریخ گذشته امپریالیسم لنین و استکبار جهانی خمینی اوضاع امروز را مورد بررسی قرار ندهید، و از تئوری توطعه دست بردارید، و به افکار مدرنیستی امروزی اعتماد کنید.
عدم انتشار شده: 
false