آموزش به زبان مادری و یا آموزش زبان مادری

چرا برای آموختن خواندن و نوشتن به کودکان، از زبانی که برایشان آسان تر است استفاده نکنیم؟

محدود شدن کودکان از این روند طبیعی، توانایی کودکان را بە تحصیل کم میکند و آنها را

چرا برای آموختن خواندن و نوشتن به کودکان، از زبانی که برایشان آسان تر است استفاده نکنیم؟

محدود شدن کودکان از این روند طبیعی، توانایی کودکان را بە تحصیل کم میکند و آنها را از برقراری ارتباط طبیعی با محیط اطراف خود ناتوان می‌سازد. زبان - بازتاب دهندە اندیشە، فرهنگ، آداب و رسوم مردمانی است کە بدان زبان سخن میگویند.
حق آموزش به زبان مادری نه تنها یک حق طبیعی و اجتماعی است بلکه یک حق انسانی وحقوق بشری است که دراسناد حقوق بشربه آن تاکید شده است.

زبان اولین وسیله ارتباط بشر است. انسان با وجود زبان مادری می‌تواند معنی واقعی لذت، درد، دوستی و دشمنی و عشق و نفرت را درک کند. موثرترین راه برای آموزش مفاهیم و مهارت‌‌ها به کودکان، استفاده از زبان مادری است. زبان مادری انسان‌ها را به ریشه‌های خانوادگی و فرهنگی‌شان متصل میکند. اهمیت و ضرورت فراگیری و یادگیری به زبان مادری به جایی رسیده است که سازمان یونسکو یک روز از ماه فوریه را به نام روز جهانی زبان مادری نام گذاری کرده است. هدف یونسکو کمک به تنوع زبانی و فرهنگی و جلوگیری از نابودی زبان‌ها است. مطابق بندهای سه گانه منشور یونسکو: "همه دانش آموزان مدارس باید تحصیلات رسمی و ابتدائی خود را به زبان مادری خود آغاز کنند. "
در ایران کە مردمانش بە زبانهای فارسی، ترکی، کردی، عربی، بلوچی و ... سخن میگویند، تنها زبان فارسی بە رسمیت شناختە شدە است. در صورتیکه تدریس به زبان مادری از ابزاربرابری اجتماعی شمرده میشود.
فرق بین آموزش به زبان مادری و آموزش زبان مادری این است که «آموزش به زبان مادری» به بیان ساده معنایش این است که مثلا یک کودک که در خانواده‌ای با زبان ترکی متولد شده، در ۶ سالگی وارد مدرسه‌ای شود که کتابهایش با حروف و رسم‌الخط ترکی نوشته شده و معلم و دانش‌آموز در کلاس به زبان ترکی حرف می‌زنند ودانش‌آموز تکالیف درسی را به زبان ترکی انجام می‌دهد. در واقع زبان مدرسه همان زبان خانه است. درضمن زبان فارسی هم به عنوان زبان رسمی از همان ابتدا در کنار آن آموزش داده شود. اما در بحث «آموزش زبان مادری» آموزش «زبان‌های محلی و قومی» بصورت یکی از دروس است اما زبان در مدارس هم‌چنان فارسی است.
آموزش به زبان مادری در مورد کودکانی گفته میشود که به زبانی غیر از زبان فارسی تکلم میکنند. کودکی که فقط به زبان ترکی تکلم میکند و زبان ترکی را میفهمد چطور میتواند در کلاس اول دروس را به زبان فارسی فراگیرد؟ یادگیری زمانی اتفاق میافتد که دروس تفهیم شود وکودکان زبان دوم را مانند زبان اول یاد بگیرند. حدودا پنج سال طول میکشد تا کودکان در سطح اول ابتدائی با زبان دوم آشنائی پیداکنند. کودک در سال اول دبستان تمام دروس را لازم است که به زبان مادری فرا گیرد و از کلاس دوم ۹۰ درصد دروس به زبان مادری و تنها ۱۰ درصد دروس به زبان فارسی آموزش داده شود. در سال سوم ۷۰ درصد به زبان مادری و ۳۰ درصد به زبان فارسی آموزش خواهد دید. هنگامی‌که کودکی مفهومی را به زبان مادری یاد می‌گیرد لازم نیست آن را به زبان دوم یاد بگیرد بلکه تنها واژه‌ها را یاد می‌گیرد. به‌عبارت‌دیگر، با فراگیری زبان مادری مفاهیم آسان تر به زبان‌های دیگر منتقل می‌شود.
یکی از مهمترین عوامل افت تحصیلی دانش‌آموزان مناطق دو زبانه همین عدم آموزش به زبان مادری آنهاست.
اگر کودکی که زبان مادری‌اش غیر از زبان فارسی است، در ابتدای سال اول فقط به زبان فارسی مورد آموزش قرار بگیرد دارای زیان‌های جبران ناپذیری شده‌ایم. کودک از همان ابتدا متوجه میشود که زبان دبستان با زبان خانه فرق میکند و کم کم خودش را از زبان مادری رها خواهد کرد و خیلی سریع زبان مادری را فراموش خواهد کرد.
فراموشی زبان مادری موجب خلل در روابط خانوادگی میشود. کودک دیگر نمیتواند با مادر بزرگ و یا پدر بزرگ ارتباط برقرار کند. از فرهنگ و سنت‌های خانوادگی جدا خواهد شد. کم کم کودک احساس خواهد کرد که به هیج کجا متعلق نیست و احساس بی هویتی خواهد کرد. فراموشی زبان مادری در روابط فرزند و والدین تاثیر منفی دارد. در زمانی که فرزند نیاز به گفتگو با والدین را دارد زبان مشترک با پدر و مادرش را نخواهد داشت. در تحیقاتی که در بخش آموزش و پرورش مدارس آمریکا و بخصوص کالیفرنیا شده است یکی از دلایل رشد گروه‌های گنگ بین جوانان قطع رابطه با والیدین است. جوانان برای نیاز‌های عاطفی با اشخاص و گروه هائی مربوط میشوند تا از لحاظ عاطفی اشباع شوند. این جوانان زبان مادری را تا حد دوران قبل از مدارس میدانند و والدین هم زبان دوم را به اندازه‌ای که بتوانند با فرزندانشان صحبت کنند را نمیدانند.
کودک ۸۰ درصد دروس را نمی‌فهمد و در نتیجه یاد نمیگیرد و در کلاس‌های بالاتر چون پایه ضعیفی خواهد داشت امکان ترک تحصیل و یا عقب افتاگی از دروس زیادتر خواهد بود.
اگر تدریس با زبان مادری شروع نشود عملا بعد از چند سال آن زبان در حد دوران کودکی باقی میماند و به مرور زمان فراموش خواهد شد.
ما زبان دوم را تنها به یک طریق یاد می‌گیریم وقتی که پیام را بفهمیم. یادگیری زبان دوم مانند زبان اول بصورت تدریجی و در محیطی دور از اضطراب و ترس انجام میگیرد. تدریس زبان دوم در کشور امریکا ازسالیان پیش شروع شده است. دانش آموزی که در کلاس اول ابتدائی به زبانی غیر اززبان انگلیسی صخبت میکند را در مدارسی نام نویسی میکنند تا دروس اصلی را به زبان مادری فراگیرد ودروسی مانند ورزش را به زبان انگلیسی فرا خواهد گرفت. و در سال دوم دروس عملی و هنری را به زبان انگلیسی و بقیه دروس را به زبان مادری فرا خواهد گرفت. این شیوه تا قبل از دبیرستان ادامه خواهد داشت و هر سال تعداد دروس بیشتری را به زبان انگلیسی اموزش خواهد دید. درایران زمانی که دانش آموزی به زبان ترکی صحبت میکند و او را در مدارسی که تدریس به زبان فارسی است می‌فرستیم، نمیتواند دروس را یاد بگیرد. اولا زبان را نمی‌فهمد ودوما در محیطی آموزش میبیند که پر از اضطراب و دلهره است و با شاگردانی هم کلاس میشود که آنها هم درس را نمی‌فهمند. در نتیجه به مروز زمان یا زبان مادری را فراموش میکند و کم کم بخشی از دروس را به کندی فرا میگیرد و یا قبل از دبیرستان، ترک تحصیل میکند و وارد بازار کار میشود. صمد بهرنگی سالیان پیش پیشنهاد آموزش به زبان ترکی در مدارس آدربایجان را داد و حتی خودش هم برای کلاس اول کتابی تهیه کرد. کودکی که تمام زندگی‌اش یادگرفته گه به نان بگوید چارک، چطور میتواند بفهمد که بابا نان داد چه معنایی دارد. در سوگ صمد بهرنگی گفته شد هدف او از نگارش کتاب "کندوکاو در مسائل تربیتی ایران "این بود که "بچه‌‌های آذربایجانی مجبور نباشند سو و چارک را آب و نان بنویسند و نفهمند چرا. آین حق کودکان ماست که به زبانی که حرف می‌زنند، بخواندند و بنویسیند.
دکتر احسان یارشاطر گفته است که "زبان فارسی وطن من است". زبان فارسی وطن همه ماست. آموزش به زبان مادری به معنای این نیست که دانش آموزان زبان فارسی را فرا نگیرند. زبان فارسی در کنار زبان مادری بعنوان زبان دوم باید آموزش داده شود. درسال اول ابتدائی تمام دروس به زبان مادری است و تنها ورزش را به زبان فارسی در مدارس باید تدریس شود. در سال دوم دروس هنری و نقاشی و ورزش به زبان فارسی و بقیه دروس به زبان مادری و در سال سوم علوم و بخشی از ریاضیات به زبان فارسی و دروس ادبیات و علوم اجتماعی به زبان مادری آموزش داده شود. دانش آموزان زبان دوم را مانند زبان اول یاد خواهند گرفت. زبان دوم باید در شرایطی آموزش داده شود که کمترین اضطراب را تولید کند و قابل فهم برای کودک دبستانی باشد. یادگیری زبان دوم در کودکان یک فرایند ناخوداگاه وبصورت طبیعی صورت میگیرد.

برگرفته از: 
گویا نیوز
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
حذف شدن حرف انگلیسی t در انتهای کلمه Socialist....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
متاسفانه حرف ( t ) در انتهای کلمه Socialist حذف شده است.

عنوان مقاله: 
نه به کمونیسم عقیده بدارم و نه سوسیالیسم....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار....
گِنــــه آغـــــزون آشـــدیــن سَفِئه لَـــه نمــاغــــا........(1)
او ســـوزلــــر بیـــزی ســــا لـــدی چـــوخ گــــول ماغـــا.....(2)

هـــم از استـــالیـــن هـــم از مـــارکس و انگــلس نـــوشـــت....
کیـــچیک بـــین ینـــی (3) را گـــذاشـــت زیــــر خشــــت...........

ز زال و ز رخـــــش و ز اسفنــــدیـــار.....
خـــودش را تـــانیـــدیــــردی (4) با صـــد افتــــخـــار...............

آیم ســـو پراد آو بی یینگ سوشلیست. (5 ) .....
I am so proud of being Socialis
مــــگر گــــور مـــیسَن ( 6) در ســـرم عقــــل نیــــست؟....


مــــن هـــر گــــون ( 7) غیــــب شــــدم در پشـــــت درفـــــش...........
نــــه پالتـــــار واریـــمدیــــر (8 ) , نــه نــــا هـــار واریـــــمدیـــر, (9) نـــه کفــــش......

عنوان مقاله: 
راه سوسیالیسم........
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
این بیت برای کسانی است که در این سایت پشتیبانی از طبقه کارگر و برزگر میکنند ولی برای ادامه این سایت که بتوانند عقاید انترتاسیونالیستی خودشان را ادامه بدهند حتی حاضر نیستند یک « ریال» کمک مالی بکنند...
بــــه ایــــران گــــلوبـــال بـــده ده دلار........................
ره ســـــوسیالیســـــــم شــــما شـــــــود آشـــکـار.....
...................................
دوستان ... حرف زدن... خیلی آسانتر از ایستادن در پشت آرمان های عقیدتی است....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چنین گفت رستم به افراسیاب
برایم چلوبرگ مخصوص بیاب

بگفتا مر او را که ای پهلوان
نباشد به توران زمین آرد و نان

چو من پول ندارم لواشی خرم
چلوبرگ مخصوص تو را چون خرم

بگفتش ورا رستم شیردل
ز لاچین بیاموز ای نیکدل

دلار و یورو و دگر ارزها
بدارد همی در بزرگ بانک ها

خوراکش نباشد به کاخ شهان
دلارش ندارند شاهنشهان

همی بورژوا باشد و زرپرست
به پان ترک ها او بود سرپرست

در ایران گلوبال کند تاخت و تاز
ز پان ترک ها او بود یکه تاز

در آن گه که مردم ندارند نان
پیاپی نویسد همی از زبان

(سروده حکیم ابوالقاسم تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
خام خیال لار... آرزو های برباد رفته
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
تحصیل به زبا مادری یک موضوع است و ادغام فرهنگ ها یک موضوع دیگر....لطفآ از این انترناسیونالیستی بازی ها دست بردارید چون خیلی وقت است که استالینیسیم به خاک سپرده شد. در ضمن آن آلاچیقی که ما تورک به زمین کوبیدیم هیچ وقت تکرار میکینم هیچ وقت تکان نخواهد خورد..آن (( خام خیالوز دور سیزون ...خیال های خام آور شماست))....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، لاچین می گوید: (..... ما در یک نقطه از جهان زندگی می کنیم که سه فرهنگ مختلف ترکی، عربی، فارسی به طور خودمختار ما را احاطه کرده اند ولی با این وجود این سه فرهنگ را نمی توان از همدیگر جدا کرد هرچند که هر یک از این فرهنگ ها زبان مستقل خود را دارد، سرزمین مادری ما هم مثل یک آلاچیق و یا چادر نیست که اگر همسایه را دوست نداریم چادرمان را برداریم و در جای دیگر چادر بزنیم و یا از آنها بخواهیم چادرشان را بردارند و به جای دیگر بروند! .....)

پرسش:

چرا لاچین این سخنان انترناسیونالیستی را به پیروان پان های رنگارنگ ناسیونالیستی نمی گوید که با دستاویزهای گوناگونی مانند زبان مادری درباره دیگران نفرت پراکنی می کنند؟ و چرا خود لاچین به ناسیونالیست هائی پیوسته است که می خواهند چادرشان را بردارند و در جای دیگر چادر بزنند و یا از دیگران می خواهند چادرشان را بردارند و به جای دیگر بروند؟

عنوان مقاله: 
یک ملمع از ابوالقاسم نباتی....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســــلام دوســـلار...
دوستان... ما دریک نقطه از جهان زندگی میکنیم که سه فرهنگ مختلف ترکی- عربی- فارسی بطور خودمختار ما را احاطه کرده است ولی با این وجود این سه فرهنگ را نمی توان از همدیگر جدا کرد هرچند که هریک از این فرهنگ ها زبان مستقل خود را دارد. سرزمین مادری ما هم مثل یک (( آلاچیق و یا چادر )) نیست که اگر همسایه را دوست نداریم , چادرمان را برداریم و در جای دیگر چادر بزنیم و یا از آنها بخواهیم چادرشان را بردارند و به جای دیگر بروند. دوستانی که با ادبیّات ترکی آشنائی دارند با اشعار ( ملمع ... اشعار دو زبانه ) شاید آشنائی داشته باشند. اولین بار که من با این نوع اشعار آشنا شدم از طریق دبیر انگلیسی ما زنده یاد آقای "دمن آبی" در تبریز بود. ایشان به ادبیّات ترکی آزربایجانی و انگلیسی خیلی تسلط داشت و اشعار ملمع تورکی و انگلیسی را آن چنان باهم وفق میداد که برایم خوشایند بود. البته ایشان از
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
لاچین دارد شعر "ریخته" یا "ملمع" می سراید، به شعری که دو زبانه یا چند زبانه باشد در زبان فارسی "ریخته" و در زبان عربی "ملمع" گفته می شود، شعر زیر "ریخته" نیست چون تک زبانه است

یه کبابی، ایش شرابی، کفلی، کفلی یاز بیزه
آنا دیلی، آتا دیلی، خالا دیلین نن یاوا

سویلین نن سونرا ایران گلوبال ده بو سوزلری
یه یرالما کوکوسونی عراغنان بیر تاوا

اما شعر زیر "ریخته" یا "ملمع" است چون دو زبانه است

برفتند مردم به پیش امیر
قوهون چوخ شیریندور قابغین گمیر

عنوان مقاله: 
آدیمی تبریزلی حافظ قویموشام....اسمم را حافظ تبریزی گذاشتم...
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـــلام دوســـلار...
چـــون نبـــاشد در زبــان مادری هیــچ ثـــواب....
میـــکنم در ایـــران گلوبـــــال انقــــلاب...........
مـــن نبـــودم بـــورژوا و زرپـــرســت امـــا ولی...
چــوخ ییَئردیم , چـــوخ گییَئردیم , چـــوخ ایـــچَردیم مــن شـــراب.... ( خیلی می خوردم, خیلی می پوشیدم, خیلی مینوشیدم )..
هــــی نـــوشتم از رنـــجبـــر, از کـــارگــر از بـــرزگـــر...
نَـــه یالانـــلار سویــله یَردیــم چــــون ندیدم مـــن کبــــاب.....
تـــورک اوشــــاقلار کـــی اولـــدولار دوکتـــور مهنـــدس هـــر زمـــان...
او آخـــان قـــان لار دامــــاردا پـــر شــدند از اضـــطـــراب....
آدیــمــی تبـــریزلی حافظ قــویموشـــام , مــن نیلیوم...
بــاشیما چوخ داشـــلار تــوکــولســـون, کـــردم ایــن را انتــخاب...
بهترین ها را برایتان آرزومندم...........

عنوان مقاله: 
زبان مادری .. یا زبان بربری....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
درج شده بود...
دوستان، ما مجبور نیستیم دانشمند راکت باشیم تا اهمیت نان بربری را درک کنیم ................
وای بر آن طبقه کارگر و برزگر که طرفدارش زبان مادری را زبان بربری می نامد...خوشبختانه ما با عوارض بیماری روحی و روانی (( نارسیسم )) بیشتر آشنا میشویم.....

عنوان مقاله: 
پان نامه ای بنام ...کندوکاو در مسائل تربیتی ایران.. تالیف صمد بهرنگی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـــلار....
......
فرصت طلبان افرادی هستند که فرصتی برای به دست آوردن برخی از مزایا از یک وضعّیت ، اخلاق معرفت و حتی باور های شخصی خود را کنار می گذارند . فرصت طلب از هر فرصتی برای بهتر کردن امور برای خودش استفاده می کند.در وجود یک فرصت طلب چیزی بنام « وجدان » وجود ندارد....
کسانی که خود را « سوسیالیست » دو آتشه جا میزنند , برای به بیراه کشیدن یک دیالوگ منطقی در باره زبان مادری حتی از باور های ( مصنوعی ) خود دست میکشند تا از یک وضعیّت , برای سودجوئی استفاده بکنند.
کسانی که با نوشته ها و افکار نوام چامسکی, صمد بهرنگی , بهروز دهقانی, اشرف دهقانی و رضا نابدل آشنائی دارند میدانند که این افراد گرایش به افکار چپ داشته و دارند. افکار این اشخاص در موضوع زبان مادری تقریبآ یونیورسال است. مخصوصآ نوام چامسکی که یکی از چپ گرایان آمریکائی است که چندین مصاحبه , مقاله در باره اهمیّت
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، نوام تبریزی دانشمند آمریکایی Noam Tabrizi ملقب به پدر پان شناسی مدرن در مقاله: "پان، ذهن و جامعه" می نویسد: "پان و آزادی نسبت مستقیمی دارند، اگر پان را ریشه کن کنیم همه بشریت را از اسارت مرزهای تحمیلی پان آزاد کرده ایم! به ویژه آن که سیاهترین دیکتاتوری های تاریخ را نیز پان ساخته است! مانند حکومت های هیتلر و موسولینی و صدام! پان و آگاهی نیز نسبت دقیق دارند، آگاهی آدمی هنگامی که گرفتار پان باشد به صفر می رسد! چون پیروان پان درباره همه چیز دروغ می سازند و دروغ می گویند و دروغ می بافند!"

یکی از نوشته های نوام تبریزی Noam Tabrizi دانشمند معروف آمریکائی را در لینک زیر بخوانید

http://iranglobal.info/node/42737

نتیجه ..... دوستان، ما مجبور نیستیم دانشمند راکت باشیم تا اهمیت نان بربری را درک کنیم و بفهمیم که کسانی می خواهند با دستاویز زبان مادری آن نان را از دست ما بقاپند!

عنوان مقاله: 
اطلاعات دیجیتالی با سرعت نور حرکت میکنند علی رغم ده ها هزار کیلومتر دور از مقصد.
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســــلار.....
نوام چامسکی دانشمند امریکایی Noam Chomskyملقب به پدر زبان‌شناسی مدرن درمقاله « زبان، ذهن و جامعه» مینویسد که: « زبان و آزادی نسبت مستقیمی دارند. اگر زبان را از کسی دریغ کنیم در واقع آزادی او را گرفته‌ایم. زبان و آگاهی نیز نسبت دقیق دارند. آگاهی آدمی به آگاهی زبانی او بستگی دارد. وقتی زبان را از کسی می‌گیریم او را از آگاهی محروم می‌کنیم».
.................
این لینک به زبان فارسی نوشته شده است....
http://howd.org/index.php/2014-05-06-22-20-55/312-2015-02-20-18-23-12
.....................................
این لینک به زبان انگلیسی است...
https://theirworld.org/news/why-teaching-in-mother-tongue-could-help-500m-children
.......................
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، به این سخنان که لاچین از ده ها هزار کیلومتر دورتر از ایران درباره ترک های ایران می گوید نگاه کنید: (..... کارشناسان می گویند دو زبانگی از مسائل بحث برانگیز کشورهای چند زبانه از جمله ایران است! .....) و یا (..... افت تحصیلی، ترک تحصیل و عملکردهای دانش آموزان دو زبانه از سوئی با دو زبانگی و از جهتی با روش های متفاوت آموزش ارتباط دارد! .....) و .....

پاسخ:

یک - آن کارشناسان چه کسانی هستند؟ چرا آن کارشناسان جز نوشته های پان نامه ای هیچ جا یافت نمی شوند؟ به جز ناسیونالیست هائی که در پان نامه هایشان خود را کارشناس و روانشناس و دکتر و پروفسور و استاد دانشگاه و ..... جا می زنند چرا هیچکس تا کنون آن کارشناسان را ندیده است؟

دو - اگر دو زبانگی در ایران بحث برانگیخته است آن بحث در کجای ایران انجام شده است؟ و چرا در ایران به جز پانستانی ها کسی درباره زبان بحث .....

عنوان مقاله: 
حل مشکلات آموزشی کشور با لواش و بربری
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســــلار...
همانطور که متوجه هستیم تمام مشکلات آموزش و پرورش در کشور کثیرالملل مثل ایران تنها با ریز ریز کردن لواش در زیر میز حل خواهد شد.ولی هیچ وقت فراموش نکنیم که از بین رفتن مرز آمریکا , کانادا , مکزیکو و ماداگاسکار ,در حل این مشکلات یاری خواهدکرد.و برای از بین بردن دائمی این مشکلات آموزشی به یک کلنک که زمین ها را بکَنَند,به یک بیـــل که خاک پرداززی بکند, به یک داس که این مشکلات را ریشه کن بکند و به یک چکش احتیاج است که این مشکلات را در صندوق بورژوازی میخ کوب کرده تا به قعر اقیانوس ها انداخته شود.
ولی متاسفانه تا آن زمان نیامده , بچه های بورژوا و خرده بورژوا ها(( دوکتور- مهندس )) به بار خواهند آمد ولی بچه های فقیر
در خیابان ها به آدامس فروشی, واکس زدن وگل فروشی مشغول خواهند شد. امیدواریم هر چه زودتر این مرزهای کشور ها از بین رفته تا بچه های فقرا هم دوکتور-مهندس بشوند.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
یکی از بزرگان اهل تمیز
ز ترس زنش رفته بود زیر میز

که بودش هراسی مر او را به دل
و لرزان چو بید و همی اشکریز

بگفتند او را که ای یار ما
چرا این چنین رفته ای زیر میز

بگفتا زنم خواست از من لواش
بگفتم ورا از زبان، پان نیز

همی شد زنم خشمگین چون پلنگ
به دستش یکی دشنه با تیغ تیز

بگفتا برایم بخر یا لواش
و یا لاشه ات می کنم ریز، ریز

(سروده شیخ مصلح الدین سعدی تبریزی)

خدایا همه ر ا به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
عجــــبا !!!تــــرک تحصیـــــل پیونـــــد نــــدارد بـــا زبـــان مــــادری..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســــلام دوســـلار.....
تــــرک تحصیـــــل پیونـــــد نــــدارد بـــا زبـــان مــــادری........
آمــــارا باخســـــآن گـــورَرســـن بــــو یـــالانچــــی داوری.....
دوکتــــور اولـــدو تــورک اوشــــاقـــلار هـــامســــی راحتـــــیله...
والــــدین بـــورژوا کـــردنـــد کمــــک ها بــــا هزاران یـــــاوری....
گــــر نرفـت دنبــــال تحصیـــــل آن کـــودک لاغــــر فقیـــــر......
پــــالچیــــغی قـــو یـــنون دا آتــــدی گــــر نــــداشــــت هیچ راحـــــتی....

در اینترنت می خوانیم...
کارشناسان می گویند دو زبانگی از مسایل بحث برانگیز کشورهای چند زبانه از جمله ایران است و کودکان دو زبانه در بدو ورود به مدرسه به دلیل کنار گذاشتن زبان مادری و به تبع آن ناتوانی در درک مطلب با خطر افت تحصیلی و ترک تحصیل مواجه می شوند.
افت تحصیلی ,
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... اگر دبستان ها به زبان مادری کار نکنند کودک هشتاد درصد دروس را نمی فهمد و در نتیجه یاد نمی گیرد و در کلاس های بالاتر چون پایه ضعیفی خواهد داشت امکان ترک تحصیل و یا عقب افتاگی از دروس زیادتر خواهد بود! .....)

پاسخ:

آمارها نشان می دهند که ترک تحصیل دانش آموزان پیوندی با دبستان به زبان مادری و زبان پدری و زبان عمه ای و زبان خاله ای ندارد! کودکان فارسترین فارس ها هنگامی که پدر و مادرشان در فقر و نداری دست و پا می زنند و هزینه فرستادن کودکشان به دبستان را ندارند نمی توانند به دبستان بروند و از کودکی کار می کنند و کودکان ترکترین ترک ها هنگامی که پدر و مادرشان وابسته به بورژوازی و خرده بورژوازی مرفه هستند دکتر و مهندس می شوند! از این روی ترک تحصیل پیوندی با زبان ندارد! (به لینک زیر نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/66534

عنوان مقاله: 
بی فایده بودن زبان مادری...
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـــلام دوســـــلار......

هـــی نـــوشت از داس و چــــــکش , زان دگــــــر بیــــل و کلنــــــگ.......
آنــــقیـــریـــردی مثــل اِشّک , اولــــــدی اووزلــــــــر ســـرخ رنــــگ......
ســــو یَلـــدی چـــوخ فـــایـــــدا یوخــــدی , در زبــــان مــــــادری........
بیــــر هـــــاوا گـــلمیــــــش باشیـــــنا , چـــون ســــرش کــــوبیــــد به سنــــگ.....
.........................
خدایا همه را از اشعار تکراری سالم نگهدار....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بگشای لب که فحش فراوانم آرزوست
بنمای رخ که چهره نسناسم آرزوست

زین پان های بی رگ و غیرت دلم گرفت
ارنستو چگوارا و امیل زاپاتایم آرزوست

یک دست بیل و دستی دگر کلنگ
یک استکان چای پس از کارم آرزوست

لاچین همی خاویار طلائی بخورد و گفت
یاران مرا خوراک، آهوی بریانم آرزوست

گفتند یافت می نشود جسته ایم ما
گفت آن که یافت می نشود آنم آرزوست

گارسون بیار باده که شامپاینم آرزوست
ویسکی پس از مرغ و فسنجانم آرزوست

ای کیف پول من دمی برون بیا ز جیب
آن اسکناس تا نخورده و براقم آرزوست

(سروده مولانا جلال الدین تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
اشعار هوپ هوپ نامه
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســــلام دوســــلار.....
ابلهـــــی گفــــت بـــی ارزش ببـــــاشد هـــر زبـــان مــــادری....
چــــون زبـــان هـــــا میکننــــــــد وصـــل و ارتبــــاط آدمــــــی....
زان کـــــه چـــــه اصـــلآ نمیـــدانســـت از زبــــان تــــرکی هیـــــچ.....
مـــی ســـرایـــد معجـــز آســــا اشعــــار هـــوپ هـــوپ نـــامه ای.....
...............................................................................
بهترین ها را برایتان آرزومندم...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پرولتاریای جهان! برای یادگیری سر سره نویسی زبان فارسی از شاعر شیرین سخن، رفیق تبریزی، رهبر صفر کیلومتر پرولتاریای جهان متحد شوید.
پرولتاریا با یادگیری زبان سر سره نویسی فارسی، زنجیر های پای خود را از دست می دهند.
پیش بسوی جامعه بی طبقه با زبانفارسی، نابود باد زبان ترکی پان کاپیتالیست خونخوار و پان امپریالیست جهانخوار.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ایه آژ قالسا بوتوی میللت ایران هامی سی
پانچی قارداش ننه دن، عمه دیلین نن یازاجاخ

اولدوروب مین لر آدام مالالارین محکمه سی
ایچه جاخ ویسکی نی اون نان سورا شام نان داداجاخ

بل کولوک آلسا اله تورپاخ ایچینده یاشاسا
ایشچی لر، اکینچی لر، بونلاری هاردان قاناجاخ؟

جیبی پولدان دولان آیا قاناجاخ فهله لغی؟
یا کی بو دردلری بیر یره باشدان آتاجاخ؟

ایندی جه ایشچی لره یوخدی چورک بیرجه لاواش
نچه مین ایل گچه جاخ بون نان ازل دن یازاجاخ

سومرین، کورشون آیا منه وار بیر چورکی؟
پولسوزون سقفی اوینده قش اولاندا داماجاخ

دسه تبریزی بوسوزلردن اگر هیسلنه جاخ
پانچی قارداش، سورادا اون نان اوتور گور قازاجاخ
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
فهمیدیم تبریزی آدم بدی است که اعدام باید گردد! مرگ بر تبریزی! اکنون به کارنامه پان ها در ایران گلوبال نگاه کنید:

ز پان ترک و پان فارس و پان آریا
پیاپی نوشتند پان نامه ها

در آن گه که شد نرخ نان بیشتر
به تبریز و تهران و در شوشتر

در ایران گلوبال همی تاختند
از این تاخت و تاز مردمان باختند

یکی بدگهر داند آریائیان
یکی در ستیز است با تازیان

پیاپی نویسد یکی از تبار
پس از نوش جان کردن خاویار

نویسد کس دیگری از نژاد
پس از خوردن ران مرغ و سالاد

تو چسبیده ای چون کنه از زبان
ندارم کنون من داداش آب و نان

من اندر پی سنگک و بربری
تو کیف پر از پول به بانک می بری

سخن کوته ای مردم دردمند
تو ای کارگر، رنجبر، کارمند

نباشد امیدت به این ناکسان
که پان نامه چی هست چون کرکسان

(سروده حکیم ابوالقاسم تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
پول ندارم گلیم بخرم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... تبریزی پایش را بیشتر از گلیمش دراز می کند، این خلاف دموکراسی است! .....)

من پول خریدن گلیم را ندارم چون کارگر بی پول و کارتن خوابی هستم که شب ها در خیابان ها کارتن خوابی می کنم و روزها کارگری می کنم!

واژه هائی را که تنها در همین بخش دارندگان فرش های دستباف رج هفتاد درباره تبریزی گفته اند همگان می توانند ببینند! مانند:

ابله!

نارسیسیست!

خدمتگزار جمهوری اسلامی در پشت پرچم سرخ!

بیمار روانی!

چهره فاشیستی!

شارلاتان!

حدمتگزار پان فارسیسم!

و ..... و ..... و .....

البته تنها در همین بخش از تارنمای ایران گلوبال این سخنان درباره تبریزی گفته شده اند وگرنه در سرتاسر ایران گلوبال پانستانی ها بارانی از دشنام و ناسزا را درباره تبریزی و نوشته هایش به ایران گلوبال می بارانند!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... یکی از مهمترین عوامل افت تحصیلی دانش آموزان مناطق دوزبانه عدم آموزش به زبان مادری آنهاست! .....)

پاسخ: در آمریکا و استرالیا و چین و ..... با آن که ده ها زبان گویشور دارند اما زبان کاربردی در همه این کشورها یک زبان است و هیچ دانش آموزی هم دچار افت تحصیلی نمی شود و هرگز در این کشورها دبستان ها با ده ها زبان گردانده نمی شوند!

پس چگونه است که در ایران پس از هزار سال که زبان فارسی زبان کاربردی همه دبستان ها بوده است ناگهان و در سده بیست و یکم عدم آموزش به زبان مادری افت تحصیلی را در پی دارد؟

البته اگر مادر کسی ترک نباشد و پدرش ترک باشد آن گاه پان ترک ها خواهند گفت: (.....یکی از مهمترین عوامل افت تحصیلی دانش آموزان مناطق دوزبانه عدم آموزش به زبان پدری آنهاست!!! .....)

و راهکار پان ترک ها را برای رهائی از این تنگنا می توان در لینک زیر دید

http://iranglobal.info/node/55392

عنوان مقاله: 
عالم با عاقل....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
ابـــلهـــی پرسیـــــد روزی از یـــک عالــــم بـــا عـــاقلـــی.....
پـــس چــــرا ارزش نبــــاشد در زبــــان مــــادری.......
در جــــوابـــــش خـــامـــوش مـــاند آن عـــالــــم روشـــن ضمیــــر.....
چــــونـــکه او میــــکـــرد گفتــــــگــــو بـــا یــــک زبــــان دیـــــگـــری....
...................................................................................
بهترین ها را برایتان ارزومندم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی از صمیم قلب بعنوان کسی که همه چیزهای پشت پرده سیاسی را بواضح دیده و یا شنیده اید، این آقای تبریزی پایش را بیشتر از گلیمش دراز می کند، این خلاف دمکراسی است، دمکراسی هم حد و حسری دارد و حقوق افراد محترم است، این تبریزی دمکراسی را به لجن کشیده و مردم را مورد بازیجه قرار داده، توهین ها و تحقیرهای چارواداری او غیرقابل بخشش و غیر قابل تحمل است. ما که کاری از دستمان بر نمی آید، همه کاره سایت شما هستید. ولی زنده باد دمکراسی و زنده باد آزادی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی از صمیم قلب بعنوان کسی که همه چیزهای پشت پرده سیاسی را بواضح دیده و یا شنیده اید، این آقای تبریزی پایش را بیشتر از گلیمش دراز می کند، این خلاف دمکراسی است، دمکراسی هم حد و حسری دارد و حقوق افراد محترم است، این تبریزی دمکراسی را به لجن کشیده و مردم را مورد بازیجه قرار داده، توهین ها و تحقیرهای چارواداری او غیرقابل بخشش و غیر قابل تحمل است. ما که کاری از دستمان بر نمی آید، همه کاره سایت شما هستید. ولی زنده باد دمکراسی و زنده باد آزادی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای توکلی از صمیم قلب بعنوان کسی که همه چیزهای پشت پرده سیاسی را بواضح دیده و یا شنیده اید، این آقای تبریزی پایش را بیشتر از گلیمش دراز می کند، این خلاف دمکراسی است، دمکراسی هم حد و حسری دارد و حقوق افراد محترم است، این تبریزی دمکراسی را به لجن کشیده و مردم را مورد بازیجه قرار داده، توهین ها و تحقیرهای چارواداری او غیرقابل بخشش و غیر قابل تحمل است. ما که کاری از دستمان بر نمی آید، همه کاره سایت شما هستید. ولی زنده باد دمکراسی و زنده باد آزادی.

عنوان مقاله: 
به هدر دادن عمر.....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار....
گــــــر نباشــــی خـــاموش در جــــــــواب ابـــله هـــــان..................
مـــــــی رود عمـــــرت هــــــدر در ایــــــــن جهــــــــان.............
پایان داستان.......................
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
پرسش: چرا برای آموختن خواندن و نوشتن به کودکان از زبانی که برایشان آسانتر است استفاده نکنیم؟

پاسخ: نخست آن که ما بودجه تریلیونی نداریم که برای به کار افتادن دبستان های چند زبانه هزینه کنیم!

دوم آن که در استان ها و شهرهای چند زبانه (مانند اورمیه) ما نمی توانیم دبستان به زبان ترکی و کردی و فارسی و ارمنی و آشوری و ..... برپا کنیم و یا میان مردم آن شهرها برای زبان دیوارکشی کنیم!

سوم آن که در همه جهان زبان کاربردی در هر کشوری یک زبان است نه چند زبان، چنان که در آمریکا و استرالیا ده ها زبان گویشور دارند اما زبان کاربردی انگلیسی است و در چین ده ها زبان گویشور دارند اما زبان کاربردی ماندارین است و .....

چهارم آن که هزار سال است زبان فارسی زبان کاربردی همه ایرانیان است و تا کنون هیچ گونه گرفتاری در زمینه آموزش و پرورش برای کسانی که فارس زبان نیستند پیش نیامده است!
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
شاد باش و دیر زی .....
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بوی کنیاک و شراب آید همی
یاد شامپاین گران آید همی

پول لاچین و دلار و ارز او
گنج قارونی به یاد آید همی

آب سیلاب از برای کارگر
سقف او را تا به بام آید همی

ای خمینی شاد باش و دیر زی
سود پان ها مر تو را آید همی

بورژوا لاچین و شامش خاویار
شام سوی بورژوا آید همی

کارگر بی پول و خوراکش خیار
او گرسنه سر به خواب آید همی

آفرین و مدح بر تبریزی است
گفته هایش همچو گنج آید همی

(سروده رودکی تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما، آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
شاد باش و شاد زی...
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســــلام دوســـــلار...
گــــر ببــــــاشی خـــاموش در جــــــواب ابـــله هـــان...
شــــاد بـــاش و شــــاد زی در هــــر زمــــان................
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چنین گفت رستم به اسفندیار
برایم بخر بسته ای خاویار

بگفتا مر او را که ای پهلوان
ندارم کنون من کمی آب و نان

چو پول من ندارم خرم ماستی
چه سان من خرم آن چه را خواستی

بگفتش ورا رستم تهمتن
ز لاچین بیاموز ای پیلتن

همی پول لاچین ندارد کسی
نشسته به کاخش چونان کرکسی

بود خاویارش به برنامه ها
پیاپی نویسد ز پان نامه ها

همی از نژاد و تبار و زبان
سپس می کند خاویار نوش جان

چو کس پول ندارد خرد یک لواش
چه سودی ز پان نامه ها ای داداش

بباشند پان ها همه بورژوا
هراسی ندارند از نانوا

نباشد امیدت به این پانیان
که باشند اینان همه جانیان

(سروده حکیم ابوالقاسم تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
این دعوا ها به شعر و طنز و روانشناسی کشیده و کسی هم برای میانجی گری پا به میدان نگذاشته است، تبریزی جان یک شعر هم برای سر کچلم بگو ، به لاچین حسودی ام شده...از شوخی گدشته با نویسنده (پروین ملک ) تماس گرفتم برای گفتگو ی سه جانبه ، دنبال نفر سوم می گردم

عنوان مقاله: 
جواب چه کسانی خاموشی است؟
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
گــــر بجـــوئی عـــــمــــر درازی انـــــدر جهــــــــان......
بهتـــر اســــت خـــامــــوش بمــــــانی در جواب ابله هــــان....
پایان داستان.................................................................
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوش دیدم که ملائک در میخانه زدند
سر لاچین کچل را فر شش ماهه زدند

ساکنان حرم ستر و عفاف ملکوت
بیکینی پوش شده به توی آب شیرجه زدند

کامیون هیکل لاچین نتوانست کشید
لاغران گریه کنان به گرد او حلقه زدند

جنگ هفتاد و دو ملت همه را عذر بنه
چون ندیدند که پان چیست به هم دشنه زدند

شکر ایزد که میان همگان صلح افتاد
زان زمانی که به پان ها همگان خنده زدند

آتش آن نیست که از شعله او خندد شمع
آتش آن است که پان ها به هیروشیمه زدند

کس چو تبریزی دانا نشاناساند پان
بر جوانان نکوئی که به بیراهه زدند

(سروده لسان الغیب خواجه حافظ تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!
تصویر تبریزی

عنوان مقاله: 
بیماری روانی نارپانیسم!
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، بیماری روانی نارپانیسم بیماری بسیار خطرناکی است که درمان آن بسیار دشوار است و بهتر است پدران و مادران کودکانشان را پیش از دچار شدن به این بیماری روانی خطرناک به کانون های بهداشتی و درمانی ببرند تا آنها در برابر این بیماری مایه کوبی شوند!

البته گاهی با تزریق گلوله به مغز کسی که دچار بیماری روانی نارپانیسم شده است این بیماری درمان می شود! چنان که آدولف هیتلر که دچار بیماری روانی نارپانیسم بود با تزریق گلوله ای به مغز خودش هم خودش را درمان کرد و هم دیگران را آسوده کرد!

برای آن که سخن به درازا نکشد و خواندن یادداشت های دور و دراز همه را خسته نکند و برای شناختن بیماری روانی نارپانیسم به لینک زیر نگاه کنید

http://iranglobal.info/node/69652

عنوان مقاله: 
نارسیست ها در خدمت جمهوری اسلامی در پشت پرچم سرخ
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار.. ادامه بخش 2
. روانشناسان می گویند، افراد خصلت های خود را از سنین نوجوانی کسب می کنند و ممکن است دچار انحرافاتی دور از هنجارهای جامعه شوند و آن ها را بروز دهند. به طور خاص زنان برای نقدهای سخت و تهاجم ساخته نشده اند. آن ها بیشتر احساسات خودشیفتگی و نارسیسیمی خود را سرکوب کرده و یا از آن اجتناب می کنند..
۱ – احساس همدلی ندارد
فرد مبتلا به خودشیفتگی به احساسات دیگران اهمیتی نمی دهد. برایش مهم نیست کسی ناراحت است. حتی به محض اطلاع از ناراحتی کسی به طریقی خود را از قضیه دور نگاه می دارد. پس اولین روش، دقت در واکنش این فرد به دردها، غم و غصه و شکست های دیگران است. معمولا سرسری از روی آن رد می شود و خود را درگیر نمی کند.

عنوان مقاله: 
نارسیست ها در خدمت جمهوری اسلامی در پشت پرچم سرخ
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
من روانشناس نیستم, ولی یکی از خواهرهایم دکتر روانشناس است . ایشان مدیریّت کلینیک خود را به عهده دارد و همچنین چند روانشناس در زیر تحت پوشش جواز طبی ایشان مشغول بکار و تحقیق هستند. در طول عمر فعالیّت های روانشناسی ایشان و همکارانشان تا بحال, بیش از 20 هزار بیمار روانی با مشکلات مختلف , روان درمانی شده اند. من این مقاله را از منابع اینترنت بدست آوردم. قبل از اینکه در اینجا منتشر بکنم , عقاید خواهرم را در باره تصحیح بودن چکیده این مقاله را پرسیدم که جواب مثبت گرفتم.
نارسیسیم چیست ؟ ...

خودشیفتگی یا نارسیسیم مانند بعضی از بیماری های روحی چنان خود را زیر لایه هایی از ویژگی های خوب پنهان می کند که تشخیص نشانه های بیماری خودشیفتگی برای بسیاری از افراد مشکل است.
نشانه‌های این بیماری روحی پنهان را با علائم زیر می توان پی برد..
علامت ۱: گوش دادن یک طرفه..
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دو بیت شعر هستند که بسیاری از پژوهشگران فرهنگ و ادب بر آنند که حکیم ابوالقاسم تبریزی آنها را نسروده است! و آن دو بیت در دیوان های شعری که در قرن هفدهم در هند چاپ شده اند دیده می شوند و در دیوان های شعر دیگر دیده نشده اند! آن دو بیت اینها هستند:

تو پان را ستائی سگان را ستای
یکی سگ به از صد پان بورژوای

پان و بورژوا هر دو در خاک به
جهان پاک از این هر دو ناپاک به

ما نمی دانیم که صدها سال پیش حکیم ابوالقاسم تبریزی این دو بیت را که تا اندازه ای هم توهین آمیز هستند و در بسیاری از نسخ خطی کهن دیده نمی شوند و سرایش آنها از سوی وی جای گمان فراوان دارد سروده است یا نسروده است اما به هر روی دعا کرده و می گوئیم خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آیا من باید پیش دکتر روانشناس بروم یا پیروان پان های رنگارنگ ناسیونالیستی که در راهی گام گذاشته اند که پیش از این صدام و هیتلر و موسولینی در آن راه گام گذاشتند و همگان دیدند که فرجامشان چه شد؟ چنان که سراینده ای در این باره سروده است:

کسی را ز پان ها نباشد خرد

ز پندار نیکو در او ره بود

همانا که پان ها کژ اندیشه اند

به اهریمن و دیو هم ریشه اند

(سروده حکیم ابوالقاسم تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
اشتباه تایپی ..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار..
در کامنت اول (( هیئت تحریری )) اشتباهآ (( هیئت تحریفی )) تایپ شده است....

عنوان مقاله: 
چهره های فاشیستی رژیم را بهتر بشناسیم..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار....
( زبان ابزاری برای پیوند میان انسان ها و ابزاری برای پیام رسانی میان انسان هاست و جز این ارزش دیگری ندارد). البته این تعریف را چندین بار مشاهده کرده ایم. بارور کنید دوستان, اگر این تعریف زبان را به هیئت تحریفی و تحقیقی دیکشنری آکسفورد بازگو بکنید , آدرس اولین دکتر روانشناس را بدستتان می دهند. ولی مسئله بغرنجتر از این است. تنها کسانی که این نوع تعریف از زبان میکنند پان فارسیست های وطنی که در زیر یک پرچم سرخ قائم شده هستند که تنها یک آرمان و یک وظیفه دارند که حرکت های ملی و هویّت طلبی را به بیراهه بکشند. متاسفانه نه تنها در اشتباه هستند بلکه وقت خودشان را به هدر می دهند....این اشخاص بهتر است از جمهوری اسلامی ایران, اسباب بازی های دیگری را به طلبند.


تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، زبان ابزاری برای پیوند میان انسان ها و ابزاری برای پیام رسانی میان انسان هاست و جز این ارزش دیگری ندارد و گویشور بودن به یک زبان نشانه خوب بودن و بد بودن و برتری هیچکس در هیچ کجای جهان نیست اما ناسیونالیست ها از زبان بتی می سازند که باید در برابر آن به خاک افتاد و برای ناسیونالیست های نژادپرست زبان ابزاری برای دیوارکشی میان انسان ها و نفرت پراکنی و جنگ افروزی است!

چون مغز من با پندارهای زهرآگین ناسیونالیستی از کار نیفتاده است دیدگاه من درباره زبان بی سویانه است و زبان کاربردی هشتاد میلیون ایرانی هر زبانی می تواند باشد، مانند فارسی، ترکی، کردی، عربی، انگلیسی، ماندارین، روسی، فرانسوی و ..... اما کشورداری با ده ها زبان شدنی نیست!

چنان که در آمریکا و استرالیا ده ها زبان گویشور دارند اما زبان کاربردی زبان انگلیسی است و یا در چین با یک میلیارد جمعیت ده ها زبان .....

عنوان مقاله: 
جواب چه کسانی خاموشی است؟
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
ما همه میدانیم جواب چه کسانی خاموشی است...
در هر حال............
شاعـــــر اولـــوب شعــــــر دیماغـــــا وار هوسیـــــن.
باشـــــــوی ................................. آل نفســــون.
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الا یا ایها اللاچین، یه خرده کم بخور ته چین
اگر خواهی شوی لاغر، پیاده رو همی تا چین

بر آن رخساره پیرت، کمی بوتاکس بزن شاید
بگردد چهره ات زیبا، بداری صورتی بی چین

زبان مادری ول کن، زبان عمه ای ول کن
زبان خاله ای ول کن، سپس دست از زبان برچین

تو گر خواهی فدرال را، نیابی این فدرال را
میان مردم دنیا، به دیوارسازی و پرچین

چنین پرچین هائی را، نسازد هیچکس هرگز
نه در مکزیک، نه در آلمان، نه در چین و نه در ماچین

ندارم من همی نانی، که با آن نان خورم آبی
تو از بس خورده ای داری، یکی اشکمبه ای پرچین

بگفتند آفرین چپ ها، بر آن تبریزی دانا
تمام مردم دنیا، به ویژه مردمان در چین

(سروده لسان الغیب خواجه حافظ تبریزی)

خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
چهره های فاشیستی رژیم را بهتر بشناسیم..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
همانطور که میدانیم رژیم جمهوری جهل و جهالت جمهوری اسلامی برای بقای خود حاضر است از تمام وسایل استفاده کرده تا برای حیات خود ادامه دهد. یکی از این چهره های فاشیستی رژیم را در پشت یک کاربر پرچم سرخ مشاهده میکنیم.هرچند که ما سند قطعی نداریم که ایشان را از یکی ارکان های رژیم بدانیم ولی نوشته های ایشان کافی است که نشان بدهد ایشان به غیر از ادامه منافع جمهوری جهل و جهالت اسلامی ایران وظیفه دیگری ندارد. ایشان تنها بخاطر به بیراهه کشیدن یک بحث منطقی در باره زبان مادری, حتی حاضر است باورهای مصنوعی خود به اصطلاح " چپ" را هم زیر پا بگذارد. شارلاتان بازی ایشان یعنی قائم شدن در پشت طبقه کارگر و کشاورز بی پول و گرسنه درست عین شارلاتان بازی آخوند ها ست. اشک ریختن آخوندها بخاطر حسین مظلوم , درست مثل دفاع مقدس ایشان از طبقه کارگر و کشاورز گرسنه و بی پول است. چون ایشان
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... شما به جای ارائه دلیل ..... و نقد نظرات، مسائل فردی نویسنده را برجسته می کنید، محل زندگی و نحوه تغذیه و نحوه زندگی و دیگر مسائل فردی ایشان را زیر سؤال می برید! .....)

پاسخ: نوشته های مرا همگان می توانند در این بخش ببینند، من درباره نویسنده این نوشتار و مسائل فردی وی چیزی ننوشته ام!

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی سایت ایرانگلوبال محل مبادله افکار است، و نظریات و افکار نویسندگان و یا تحلیلگران به نقد کشیده می شود، خانم پروین ملک، نظریات خود را بر اساس موازین حقوق بشر و یونسکو بیان فرموده اند، که یک مبحثی است کاملا علمی و دقیق و عدالتحواهانه،
شما بجای ارائه دلیل در رابطه با مضرات آموزش زبان مادری و تاثیر آن در تخریب شخصیت کودکان، و نقد نظرات، مسائل فردی نویسنده را برجسته می کنید، محل زندگی و نحوه تغذیه و نحوه زندگی و دیگر مسائل فردی ایشان را زیر سئوال می برید، همانند حزب اللهی ها که به کروات و لباس و آرایش افراد گیر می دهید،
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، اگر کسی بخواهد حتی صد زبان را یاد بگیرد حق دارد که یاد بگیرد! زبان یاد گرفتن نه گناه است، نه حرام است، نه جرم است و نه جنایت!

اما بهانه کردن آموزش زبان برای نفرت پراکنی ناسیونالیستی از سوی پیروان پان های رنگارنگ ناسیونالیستی و برپائی جنگ های خانمانسوز ناسیونالیستی و رسیدن به دریای خونی به نام یوگوسلاوی چیز دیگری است!

برای پیروان پان های رنگارنگ ناسیونالیستی فدرالیسم بهانه است، حق تعیین سرنوشت بهانه است و آموزش زبان نیز بهانه است! بهانه هائی برای نفرت پراکنی ناسیونالیستی و دیوارکشی های هیتلری میان ترک و فارس و کرد و عرب و سپس برپائی جنگ های خانمانسوز ناسیونالیستی و رسیدن به دریای خونی به نام یوگوسلاوی!

آیا چنین کسانی دلشان برای کودکان می سوزد که پیاپی درباره آموزش به زبان مادری می گویند و می نویسند؟ اگر چنین کسانی دلسوز کودکان هستند چرا درباره کودکان .....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان گرامی، کسی که بر پایه گفته های خودش در تارنمای ایران گلوبال در زمان رژیم شاهنشاهی و یا نزدیک به پنجاه سال است که از ایران رفته است و در فرامرز و در کشور آمریکا با جیب های پر از پول و شکم سیر زندگی می کند ناگهان چون به یادش افتاده است که کشوری به نام ایران هم هست از ده ها هزار کیلومتر آن سوتر برای ترک های گرسنه ایران پان نامه نویسی کرده و درباره آموزش زبان مادری فرمان می دهد که چه کار کنید و چه کار نکنید! چنان که سراینده ای در این باره سروده است: گویند مرا زبان مادری خوش است / من می گویم که نان بربری خوش است / این نان بگیر و دست از آن زبان بدار / پان نامه نویسی از ره دور خوش است! (سروده حکیم عمر خیام تبریزی) ***** خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
پان فارسیسم در پشت پرچم سرخ ستاره دار و در غلاف شتر مرغ
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار...
دوستان... همانطور که مشاهده میکنیم این کاربر به اصطلاح چپ که در پشت پرچم ستاره سرخ خود را پوشانده است فقط در خدمت « پان فارسیسم » فعالیّت میکند و به این فعالیّتش ادامه خواهد داد. این شارلاتان بازی نه تنها خیلی وقت هست که خریدار ندارد بلکه چهره اصلی پان فارسیسم را در پشت پرده یک پرچم سرخ پنهان کرده و خود را به عنوان طرفدار کارگر و برزگر و طبقه بی بزاعت نمایان می کند. در این مقاله خوب بوسیله خانم پروین ملک (( آموزش به زبان مادری و یا آموزش زبان مادری )) به مشکلات کودکان غیر فارس اشاره شده است. حتی در این مقاله یادی از ( صمد بهرنگی ) در باره مسائل تربیتی کودکان ایران هم اشاره شده است. کسی که از خدا یاری می طلبد تا همه را به راه چپ هدایت بکند, لااقل با نوشته های صمد بهرنگی هم آشنایی دارد. و خوب میداند برای تسهیل یاد گرفتن علم و دانش در روستا ها صمد بهرنگی , کتابی
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
(..... شما هرگز در مورد زبان فارسی و پانفارسیسم که همخوان و مترادف و دوقلوی پانیرانیسم است کوچکترین اشاره ای نمی فرمائید .....)

پانفارسیسم اگر چهره ای از آریاپرستی باشد در لینک زیر در آن باره به فراخی سخن گفته ام و نیازی به چندباره نویسی نیست! (به لینک زیر نگاه کنید)

http://iranglobal.info/node/69652

عنوان مقاله: 
سانسور غیر منطقی..
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـلام دوســـلار....
آقای کاوه جویا....اگر لطف کردید دلیل سانسور کامنت مرا
مرا که به پان فارسیسم ستاره سرخ نوشته بودم ( لطفآ برو با داس و چکش بیل گلنگ بازی کن, ترا سنه نه که 30 میلیون تورک فریاد میکشند (( تورک دیلینده مدرسه... اولمالیدی هرکسه )) را توضیح دهید. اگر کلمه (( ترا سنه نه )) با قواعد ایران گلوبال سازگار نیست اجازه بدهید با زبان فارسی دری بطور ادبی بنویسم...
جناب آقای پان فارسیست ستاره سرخ عزیز.. ( لطف بفرمائید بروید با داس و چکش بیل گلنگ خودتان را مشغول بکنید و لطفآ افکارتان حساستان را بیش از این خسته و جریحه دار نکنید که 30 میلیون تورک در دستگاه شور با سنتور, تار و ویولون آواز دل نشین (( تورک دیلینده مدرسه... اولمالیدی هرکسه )) را میخوانند. ( گلهای رنگارنگ شماره 322 ) .

عنوان مقاله: 
تــــــــــــورک دیلیـــــــــنده مدرســـــــــــه ... اولمالیــــــــــدی هــــر کســـــــه
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســــلام دوســــلار...
خدایا... ... خیلی ها بخاطر طرفداری از پان فارسیسم پشت یک پرچم قائم می شوند. نقطه خنده دار در اینجاست که در هر کامنت و یا مقاله ای صحبت از « زبان مادری » میشود, ایشان اول زبان (( فارسی )) دری را نفی میکند تا بقول ما تورک ها (( خالا خاطره سی قالماسین )) و بعد در مقاله های دیگر , معذرت میخواهم در انشاء های دیگر برای ما درس فارسی یاد میدهد. و برای کلمات فرنگی , عبارت های « فارسی دری » را درج میکنند. کسی نیست که برایش گوشزد بکند که عزیز لطفآ برو با داس و چکش بیل گلنگ بازی کن . ...
(( تــــــــــــورک دیلیـــــــــنده مدرســـــــــــه ... اولمالیــــــــــدی هــــر کســـــــه ))

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای تبریزی، شما نفرت خود را نسبت به همه پان هائی که زبانشان در ایران ممنوع می باشد و هیچگونه موجودیت عینی در جامعه ایران ندارند ابراز فرمودید، از قبیل پانترکیسم پانکردیسم، پان عربیسم، پان بلوچیسم و پان ترکمنیسم که این زبانها در ایران جزو زبانهای زاله و ممنوع محسوب می شوند، ولی شما هرگز در مورد زبان فارسی و پانفارسیسم که همخوان و مترادف و دوقلوی پانیرانیسم است کوچکترین اشاره ائی نمی فرمائید، که هیچ، بلکه کلاس اکابر برای سر سره نویسی زبان پانفارسیستی را هم براه انداختید و آموزش زبان حاکم جامعه فارسی را آموزش می دهید، شما که خود را ترک معرفی می کنید، از کدام خم رنگرزی پانفارسیسم پانیرانیست بیرون آمدید؟ اگر شما آزربایجانی و ترک هستید، آموزش زبان ترکی را بعنوان زبان مادریتان باید آموزش دهید و گر نه شما یک فارس زبان هستید که ترکی را بعدا یاد گرفته اید و نا صادقانه خود را ترک معرفی می کنید!!!
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
الا یا ایها الگارسون بیار شامپاین و لیوان ها / زبان آسان نمود اول ولی افتاد مشکل ها / ز بوی سوختن هیتلر نیامد عبرتی بر پان / که می بافد همی لاچین چرندیات و مهمل ها / چو بی پولم همی بیمار، ندارم پول درمانگاه / زبان کی باشدم درمان که می گویند خوشگل ها / به می سجاده رنگین کن گرت یک سوسیالیست گوید / که یک چپ باخبر باشد ز راه و رسم منزل ها / نه پولی و نه کاری و گرانی این چنین هایل / کجا دانند حال ما پلاژداران ساحل ها / همه کارم ز پرکاری به بیکاری کشید آخر / چو صاحب های سرمایه برون کردند شاغل ها / دهد پندی چو تبریزی مر او را خشم می گیرند / کسانی همچو لاچین و همی صدام قاتل ها (سروده لسان الغیب خواجه حافظ تبریزی) ***** خدایا همه را به راه چپ هدایت بفرما ! آمین، یا رب العالمین!

عنوان مقاله: 
یاوه گوی های انترناسیونالیست ها و کمونیست های وطنی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ســـالام دوســـلار...
همین طور که متوجه هستیم « بی منطق » بودن ستاره سرخ را در این کامنتشان مشاهده میکنیم. برای این شخص زبان مادری و تحصیل به زبان مادری هیج اهمیّتی ندارد و تحصیل به زبان مادری را یک وسیله « پان » خطاب میکند. اگر جهان تک میهنی شد و زبان تک میهنی هم فارسی دری شد ایشان کلاهشان را به هوا خواهند انداخت..تازه ایشان شکایت میکنند که چرا به ایشان تذکر داده میشود که « گوش شنوا » ندارد. تمام روانشناسان کودکان جهان, تحصیل به زبان مادری را یکی از پایه های طبیعی رشد بچه میدانند. ولی ماشاالله افرادی که در پشت کمونیسم استالینیستی خودشان را قائم کرده اند و یاوه گوی های انترناسیونالیستی را با لینک های مکرر که کار خیلی (( غیر عادی )) بنظر میرسند, میکنند, می خواهند به بیش از 30 میلیون تورک در ایران (( درس و نصیحت )) بکنند.
جناب ستاره سرخ, ملت تورک ایران به قیّمی مثل شما احتیاج ندارد.....
تصویر تبریزی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
هزار سال است که زبان دری که به نادرست زبان فارسی نامیده می شود زبان کاربردی همه ایرانیان است! چرا در این هزار سال کسی گلایه نکرده است که:

(..... حق آموزش به زبان مادری نه تنها یک حق طبیعی و اجتماعی است ..... بلکه محدود شدن کودکان از این روند طبیعی توانایی کودکان را به تحصیل کم می کند! .....) و یا (..... کودکی که فقط به زبان ترکی تکلم می کند و زبان ترکی را می فهمد چطور می تواند در کلاس اول دروس را به زبان فارسی فراگیرد؟ .....) و یا (.....یکی از مهمترین عوامل افت تحصیلی دانش آموزان مناطق دوزبانه همین عدم آموزش به زبان مادری آنهاست! .....) و یا (..... فراموشی زبان مادری موجب خلل در روابط خانوادگی می شود! ..... فراموشی زبان مادری در روابط فرزند و والدین تاثیر منفی دارد! .....) و ..... و ..... و .....

چنین سخنانی که درباره زبان نوشته می شوند نه یک بار، دو بار و سه بار بلکه .....