پشتیبانی شورای‌‌ هماهنگی‌ فرهنگیان ایران از گردهمایی ۴ شهریور بازنشستگان

روز دوشنبه، ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸، تجمعی اعتراضی از سوی بازنشستگان در تهران، برابر وزارت کار، اعلام شده است....شورای‌‌هماهنگی‌تشکل های‌صنفی‌فرهنگیان‌ایران از تمام فرهنگیان می خواهد از خواسته های صنفی پیشکسوتان حمایت نموده، در تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار رفاه وامور اجتماعی شرکت فعال داشته باشند

 

 

پشتیبانی شورای‌‌ هماهنگی‌ تشکل های‌ صنفی‌ فرهنگیان ایران از گردهمایی ۴ شهریور بازنشستگان:

« به نام خداوند جان و خرد »

پیشکسوتان فرهنگی چقدر و چند بار باید در کف خیابان بنشینند و از مسوولان دروغ تحویل بگیرند ؟!

جمعیت فراوانی از پیشکسوتان فرهنگی بارها به شکل گروهی و فردی در مقابل ادارات و سازمانهای مختلف دولتی به امید تلنگر زدن بر مسئولین امر جهت اجرای قوانین مصوب همین مجلس شورای اسلامی٬ بویژه اجرایی شدن قانون مدیریت خدمات کشوری و به منظور بهبود وضعیت دستمزد و پوشش بیمه کارآمد و پرداخت به موقع و یکجا پاداش بازنشستگی و غیره ... تجمعاتی برگزار نموده اند.
بازنشستگان بزرگوار بارها در مقابل مجلس،«خانه‌ی ملت»، وزارت کار و رفاه، وزارت آموزش وپرورش، سازمان بازنشستگی کشوری، سازمان برنامه و بودجه و... تجمع کرده و در قالب طومار، بیانیه، ، گفت‌وگو، رایزنی و.... خواسته های کاملا برحق خویش را بیان نموده اند ! و به دفعات در جلسات مختلف حضوری و یا از طریق اخبار و نشریات ٬ وعده و وعیدهایی را شنیده و خوانده اند! ولی دریغ از کمترین توجه و رسیدگی عملی از طرف مسئولان مربوطه. حتی تاکنون گوشه ای از این مطالبات براورده نشده‌است.

در مقام سخن ٬ از مسئولان حکومتی و دولتی بیشمار واژه و تمجیدهای توخالی در مقام شامخ و جایگاه بازنشستگان و پیشکسوتان شنیده ایم ۰ هرگاه مسئولی در سطوح مختلف٬ مستقیم و غیر مستقیم به پرسش یا موضوعی در خصوص این عزیزان بر میخورد ٬ یا در جمعی از این بزرگواران قرار می‌گیرد، چنان با جملات و واژگان بازی میکنند و در حرمت و شان و جایگاه و تجربه بازنشستگان و پیشکسوتان خضوع و جانبداری از خود نشان میدهند که گویی همین فردا آستین همت برای ترفیع حقوق و خواسته های این بزرگواران بالا زده و نه تنها تمام دستمزد و حقوق عقب مانده آنها را پرداخت می کنند بلکه چند پله ای نیز بر جایگاه منزلتی و معیشتی انان می افزایند!

همه‌ی این حرف و حدیث ها و ثنا گویی ها و قول دادن‌ها گویا راه فراری بوده است از شرمندگی و شرمساری که در مقابل کوتاهی و قصوری که در قبال حقوق همه جانبه‌ی بازنشستگان تا کنون انجام داده اند ! و از فردا نیز چرخ بر همان مدار بی مهری میچرخد و این سالخوردگان و میانسالان ما هستند که چشم امید به فرداهای نامعلوم به انتظار می‌نشینند ! و هر از چندگاهی هم ناچارند مجددا تصمیم بگیرند برای پیگیری حقوق مغفول مانده خود تجمعی در کف خیابان ها برگزار نموده و حقوق پایمال شده ی خویش را فریاد بزنند !

شورای‌‌هماهنگی‌تشکلهای‌صنفی‌فرهنگیان‌ایران نه تنها چنین بی توجهی و ظلمی را در شان و منزلت بازنشستگان نمی داند٬ بلکه آنرا نوعی دهن کجی به قشری عزیز و بزرگوار می‌شمارد که بهترین فرصتهای زندگی و انرژی جوانی خویش را برای تربیت نسل امروزی و آینده صرف کرده و در راه تربیت آنها ضمن تحمل مشقت های,زیاد ٬کمترین کاستی از خود بجا نگذاشته اند!

این بی مهری و عدم وظیفه شناسی مسئولان امر امروزی٬ نه تنها بی احترامی و ظلم به استادان دیروز خود است ٬ بلکه می تواند از انسانیت نیز بدور باشد ! که بگذارند صاحبان حقی چون معلمان بازنشسته با هزاران مشکل کوچک و بزرگ جسمی و روحی ناچار شوند بر سنگ فرش خیابانهای شهرهای مختلف بنشینند تا حقوق پایمال شده ی خویش طلب نمایند!

روز دوشنبه مورخه ۴ شهریور ماه ۱۳۹۸ تجمعی کاملا صنفی از طرف فرهنگیان بازنشسته اعلام شده است.
شورای‌‌هماهنگی‌تشکلهای‌صنفی‌فرهنگیان‌ایران از تمام فرهنگیان می خواهد از خواسته های صنفی پیشکسوتان حمایت نموده و در تجمع بازنشستگان مقابل وزارت کار رفاه وامور اجتماعی شرکت فعال داشته باشند ۰
شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان ایران تمام قد از حقوق و مطالبات صنفی فرهنگیان بازنشسته و شاغل و دانش اموزان دفاع میکند و پیگیری امور صنفی مجموعه آموزش پرورش را وظیفه خود می‌داند.

ما از مسئولان مربوطه میخواهیم برای پیشگیری از ظلم جاری بر جامعه ی فرهنگیان بویژه بازنشستگان عزیز و اجرای قوانین و مصوبات مربوطه ٬درجهت افزایش حقوق و دستمزد طبق قانون (ماده ۶۴)و با توجه به نرخ تورم تلاش نموده و از دغدغه های معیشتی آنها به‌ ویژه در این روزها که گرانی و تورم افسار گسیخته امان انها را بریده است بکاهند.

به امید توجه و اعتلای جایگاه معلمان بویژه بازنشستگان عزیز فرهنگی.

شورای‌‌هماهنگی‌تشکل های‌ صنفی‌فرهنگیان‌ایران
یکم شهریور ماه 1398

 

برگرفته از: 
https://t.me/jonbesheiranian/8675
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: