لاوروف: نقش ارتش آمریکا در ایجاد تشنج هوائی در سرنگونی هواپیمای اکراینی

ورود روسیه به صحنه خبری در مورد هواپیمای اکراینی
اطلاعات ما نشان می‌دهد که ایران منتظر یک حمله از سوی آمریکایی‌ها بوده است. آنها نمی‌دانستند که این حمله دقیقاً چگونه خواهد بود، اما دست‌کم 6 فروند اف-35 درست در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بودند.»

لاوروف: نقش ارتش آمریکا در ایجاد تشنج هوائی در سرنگونی هواپیمای اکراینی

وزیر امور خارجه روسیه اعلام کرد این کشور اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد در هنگام سقوط هواپیمای اوکراینی در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی خمینی تهران، دست‌کم ۶ فروند جنگده اف-۳۵ ارتش آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بوده‌اند.

به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک، «سرگئی لاوروف» وزیر امور خارجه روسیه روز جمعه اعلام کرد کشورش اطلاعاتی دارد که نشان می‌دهد در نخستین ساعات بامداد روز چهارشنبه 8 ژانویه (18 دی) اندکی قبل از سقوط یک فروند هواپیمای مسافربری خطوط هوایی اوکراین در نزدیکی فرودگاه بین‌المللی امام خمینی تهران، دست‌کم 6 فروند جنگنده اف-35 ارتش آمریکا در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز رصد شده‌اند.

سرگئی لاوروف با اعلام این مطلب خاطرنشان کرد: «پرواز احتمالی جنگنده‌های اف-35 در نزدیکی مرزهای ایران اندکی بعد از حمله موشکی ایران به پایگاه آمریکایی‌ها در عراق و اندکی قبل از سقوط هواپیمای مسافربری اوکراینی، نشان از پرتنش بودن شرایط در لحظه سقوط هواپیما دارد. اطلاعات ما نشان می‌دهد که ایران منتظر یک حمله از سوی آمریکایی‌ها بوده است. آنها نمی‌دانستند که این حمله دقیقاً چگونه خواهد بود، اما دست‌کم 6 فروند اف-35 درست در نزدیکی مرزهای ایران در حال پرواز بودند.»

 
منبع: 
مجله هفته
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: 

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
لاوروف: نقش ارتش آمریکا در ایجاد تشنج هوائی در سرنگونی هواپیمای اکراینی
عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
با ورود روسیه، برای ماست مالی کردن دسته گل ولایت و سپاه تحت امر او، داستان دارد از حالت تراژدی خارج میشود. هر کسی که ان شب اخبار را پیگیری میکرد بارها در سایتهای مختلف دیده و خوانده بود که فلان تعداد هواپیمای نظامی آمریکا از فلان پایگاه به پرواز درآمدند.
بر کسی پوشیده نیست که قصد چهارشنبه سوری زود رس سپاه معروف به (انتقام سخت) با دادن پیغامهای متعدد به اطلاع آمریکا و متحدانش رسیده بود. آنها هم خود را آماده کرده بودند. اما چون رژیم ضد بشری حاکم بر ایران بر هیچ قول و قراری پایبند نیست، بلند شدن جتها صرفا با هدف آمادگی انها در صورت خلف وعده اراذل حاکم بر ایران و احیانا پا از کلیم درازتر کردن انها صورت گرفت و این امر هم بر هر دو طرف معلوم بود.
حال حضور جتهای جنگی امریکا نزدیک! مرز ایران ( گودرزیان) به حمله جنایتکارانه به هواپیمای مسافرتی( شقاقیان) چه ربطی دارد را بایستی اقای لاوروف جواب دهد