ترامپ: رهبر ایران به جای هراس افکنی به دنبال عظمت کشورش باشد

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر و در واکنش به اظهارات امروز آیت‌الله علی خامنه‌ای به فارسی نوشته: "مردم ایران سزاوار دولتی هستند که به جای تمرکز بر کشتن آنها به جرم احترام‌خواهی،

دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در توییتر و در واکنش به اظهارات امروز آیت‌الله علی خامنه‌ای به فارسی نوشته: "مردم ایران سزاوار دولتی هستند که به جای تمرکز بر کشتن آنها به جرم احترام‌خواهی، به آنها کمک کند تا به رویاهایشان دست یابند".

آقای ترامپ همچنین به رهبر ایران توصیه کرده که جای "هراس افکنی" به دنبال بازگرداندن عظمت به کشورش باشد و گفته: "او حرفهای بدی درباره آمریکا و اروپا گفت. اقتصاد کشورش در حال فروپاشی است و مردمش در رنجند. بهتر است که او حسابی مراقب کلماتش باشد."

بگذر از پست توییتر شماره از @realDonaldTrump

Donald J. Trump
 

✔@realDonaldTrump

 
 

مردم نجیب ایران، که آمریکا را دوست می دارند، سزاوار دولتی هستند که بیش از تمرکز بر کشتن آنها به جرم احترام خواهی، به آنها کمک کند تا به رؤیاهایشان دست یابند. رهبران ایران به جای آن که ایران را به سمت ویرانی بکشانند، باید هراس افکنی را کنار بنهند و ایران را دوباره باعظمت کنند! https://twitter.com/khamenei_ir/status/1218141834842660864 …

Khamenei.ir@khamenei_ir
 

The villainous US govt repeatedly says that they are standing by the Iranian ppl. They lie. If you are standing by the Iranian ppl, it is only to stab them in the heart with your venomous daggers. Of course, you have so far failed to do so, & you will certainly continue to fail.

مشاهده عکس در توییتر
 
۲۶٫۳ هزار نفر دارند درباره این صحبت می‌کنند
 

پایان پست توییتر شماره از @realDonaldTrump

رئیس‌جمهور آمریکا این توییت‌ها را که هم به زبان فارسی و هم انگلیسی نوشته شده‌اند عصر جمعه، ۱۷ ژانویه، ساعاتی پس از آن منتشر کرد که آیت‌الله خامنه‌ای در مراسم نماز جمعه تهران از عملیات موشکی سپاه علیه پایگاه‌های میزبان نیروهای آمریکایی در عراق به عنوان ضربه به "هیبت آمریکا" یاد کرد.

رهبر ایران در مراسم نماز جمعه که بعد از حدود ۸ سال در آن حاضر شده بود کشتن قاسم سلیمانی را "تروریسم" توصیف کرد و گفت: "سعی کردند سردار عزیز ما را متهم به تروریسم کنند اما خدای متعال صحنه را گرداند و مردم در اینجا و آنجا پرچم آمریکا را آتش زدند."

او به خصوص رسانه‌های بین‌المللی را هدف حمله قرار داد و گفت: "امپراتوری رسانه‌ای صهیونیسم سعی کردند که سردار ما را متهم به تروریسم کند اما خداوند متعال صحنه را به عکس آنچه آنها می‌خواستند قرار داد." رهبر ایران در این زمینه "از تلویزیون‌های آمریکایی و رادیو انگلیس" نام برد.

آقای خامنه‌ای شرکت مردم در مراسم تشییع جنازه قاسم سلیمانی را مورد تاکید قرار داد و گفت که "ملت ایران نشان داد که به نمادهای مقاومت عشق می‌ورزد و طرفدار تسلیم نیست." او گفت که "سپاه قدس یک نیرویی است که با سعه صدر به همه جا و همه کس نگاه می‌کند و رزمندگان بدون مرز هستند."

با وجود این رهبر ایران که همزمان فرماندهی کل قوای نظامی این کشور را هم بر عهده دارد در جریان اظهارات روز جمعه خود بابت هدف قرار دادن هواپیمای مسافربری اوکراین که به کشته شدن ۱۷۶ سرنشین آن انجامید عذرخواهی نکرد.

منبع: 
بی بی سی
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: