نمایندگان دموکرات آمریکا اسناد جدیدی علیه ترامپ رو کردند

این اسناد متن پیام‌های یک بازرگان اوکراینی‌تبار است که با وکیل شخصی ترامپ روابط نزدیکی داشته است.رئیس جمهوری آمریکا ادعای پارناس را رد کرد و منکر آشنایی و ارتباط با او شد. بازرگان اوکراینی‌تبار در واکنش به این سخنان در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی ترامپ را دروغ‌گو خواند و مدعی شد: «ما با هم دوست نیستیم اما او دقیقا می‌دانسته که ما چه کسانی هستیم.»

 

نمایندگان دموکرات آمریکا اسناد جدیدی علیه ترامپ رو کردند

در جریان "رسوایی اوکراین" و استیضاح دونالد ترامپ، دموکرات‌های مجلس نمایندگان اسناد تازه‌ای منتشر کردند. این اسناد متن پیام‌های یک بازرگان اوکراینی‌تبار است که با وکیل شخصی ترامپ روابط نزدیکی داشته است.

    

 

کاپیتول، محل استقرار کنگره آمریکا، شامل مجلس نمایندگان و مجلس سنا

کاپیتول، محل استقرار کنگره آمریکا، شامل مجلس نمایندگان و مجلس سنا

همزمان با ارائه موارد استیضاح رئیس جمهوری ایالات متحده به مجلس سنا، نمایندگان دموکرات کنگره شواهد جدیدی ارائه کرده‌اند که می‌تواند کار دفاع از دونالد ترامپ توسط اکثریت سناتورهای جمهوری‌خواه را تا حدی دشوار کند.

به گزارش خبرگزاری فرانسه نمایندگان دموکرات روز گذشته (جمعه ۲۷ دی/ ۱۷ ژانویه) متن پیام‌هایی از لو پارناس، بازرگان اوکراینی‌تبار آمریکایی را منتشر کرده‌اند که با رودی جولیانی، وکیل شخصی دونالد ترامپ، روابط خصوصی و تجارتی نزدیکی داشته است.

مطابق این اسناد پارناس با یکی از مشاوران دیوید نینس، نماینده جمهوری‌خواه و عضو کمیسیون امنیتی و اطلاعاتی مجلس نمایندگان آمریکا نیز در ارتباط و مراوده نزدیک بوده است.

پیام‌های واتس‌آپی پارناس و این مشاور مربوط به ماه‌های فوریه تا مه سال ۲۰۱۹ هستند و ظاهرا اتهام ترامپ مبنی بر تلاش برای تحت فشار قرار دادن رئیس جمهوری اوکراین، ولودیمیر زلنسکی برای انجام تحقیقات علیه جون بایدن، رقیب احتمالی او از حزب دموکرات در انتخابات ریاست جمهوری امسال را تائید می‌کنند.

 

روند استیضاح دونالد ترامپ پس از افشای اسنادی کلید خورد که ظن تلاش ترامپ برای تحت فشار قرار دادن زلنسکی از طریق جلوگیری از ارائه کمک‌های نظامی به اوکراین را تقویت می‌کردند.

مجلس نمایندگان که اکثریت کرسی‌های آن را دموکرات‌ها در اختیار دارند ۲۵ دی با تصویب قطعنامه‌ای موارد استیضاح ترامپ را برای رسیدگی نهایی به مجلس سنا ارائه کرد. سوء استفاده از قدرت و مانع‌تراشی در مسیر تحقیقات کنگره درباره موضوع کمک‌های نظامی به اوکراین دو محور استیضاح هستند.

اتهام بازرگان اوکراینی‌تبار علیه ترامپ

پارناس یک روز پس از ارائه موارد استیضاح به مجلس سنا مدعی شد که دونالد ترامپ "دقیقا" در جریان تمام تحولات مربوط به اوکراین قرار داشته است.

رئیس جمهوری آمریکا ادعای پارناس را رد کرد و منکر آشنایی و ارتباط با او شد. بازرگان اوکراینی‌تبار در واکنش به این سخنان در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی ترامپ را دروغ‌گو خواند و مدعی شد: «ما با هم دوست نیستیم اما او دقیقا می‌دانسته که ما چه کسانی هستیم.»

روزنامه واشینگتن‌تایمز ۲۴ دی ماه به نقل از آدام شیف، جری نادلر، کارولین مالونی و الیوت انگل رؤسای چهار کمیته مجلس نمایندگان که بر استیضاح ترامپ نظارت دارند گزارش داد که آنها اسناد جدیدی از پارناس دریافت کرده‌اند.

این چهار نماینده دموکرات گفته‌اند این اسناد شامل یادداشت، ایمیل و متن مکالمات تلفنی است و همراه با اسنادی که اخیرا مطابق "قانون آزادی اطلاع‌رسانی" منتشر شده شواهد بیشتری از تلاش ترامپ برای تحت فشار قرار دادن زلنسکی در یک گفت‌وگوی تلفنی و مخفی کردن مدارک مربوط به این تلاش را آشکار می‌کند.

روند استیضاح دونالد ترامپ به طور رسمی روز پنج‌شنبه با ارائه موارد استیضاح و ادای سوگند سناتورهای مسئول رسیدگی به این پرونده آغاز شد و پرسش و پاسخ در مورد اتهامات ترامپ از سه‌شنبه آینده شروع می‌شود.

 

استیضاح و برکناری ترامپ نیاز به رای دو سوم سناتورهای مجلس سنا دارد که اکثریت آن در اختیار جمهوری‌خواهان است. بر این پایه احتمال برکناری ترامپ بسیار اندک ارزیابی می‌شود. رئیس جمهوری آمریکا طرح استیضاح خود را کودتا و افتضاح خوانده و ادعا می‌کند که این کار به بهانه یک "گفت‌وگوی تلفنی بی‌عیب و نقص" انجام می‌شود.

منبع: 
DW
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: