دستور برخورد با عوامل سریال پایتخت به دلیل بازسازی فیلم بهروز وثوقی و گوگوش

عبدالعلی علی‌‌عسکری، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی،‌ در نامه‌ای به معاون خود دستور داد با بررسی صحنه‌‌های قسمت پایانی سریال «پایتخت ۶» نسبت به بررسی آن‌چه که او «عملیات مرموز و فتنه‌انگیز ستون پنجم فرهنگی دشمن» خواند اقدام کند

عبدالعلی علی‌‌عسکری، رییس سازمان صداوسیمای جمهوری اسلامی،‌ در نامه‌ای به معاون خود دستور داد با بررسی صحنه‌‌های قسمت پایانی سریال «پایتخت ۶» نسبت به بررسی آن‌چه که او «عملیات مرموز و فتنه‌انگیز ستون پنجم فرهنگی دشمن» خواند اقدام کند.

خبرگزاری فارس،‌ نزدیک به سپاه پاسداران، یکشنبه ۱۷ فروردین‌ماه گزارش داد که در پی حواشی ایجاد شده درباره قسمت پایانی سریال پایتخت ۶، رییس صداوسیما از مرتضی میرباقری، معاون خود،‌ خواسته است تا مشخص کند که این صحنه‌ها حاصل «اشتباه،‌ بی‌توجهی و وادادگی» یا «نتیجه عملیات مرموز و فتنه‌انگیز ستون پنجم فرهنگی دشمن» بوده است.

در قسمت پایانی سریال پایتخت که در تعطیلات نوروزی از شبکه اول صداوسیما پخش شد،‌ صحنه‌ها و دیالوگ‌هایی مشابه برخی فیلم‌های سینمای دهه ۱۳۵۰ به نمایش درآمد که با واکنش رسانه‌های نزدیک به حکومت مواجه شد.

رییس صداوسیما در دستور خود در همین زمینه از بی‌دقتی عوامل این سریال نسبت به «ضوابط و چارچوب‌های رسانه ملی» انتقاد کرده است.

عسکری خواستار برخورد با این موضوع از سوی معاون خود شد.

 
منبع: 
ایران اینترنشنال
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: