راه آزادی لبنان از تغییر رزیم در تهران می گذرد!

جنجالی شدن توییت فارسی‌ دانییلا سمعان برای ایران و لبنان
«من به عنوان یک زن لبنانی، می خواهم از همه ایرانیانی که از انقلاب ملت لبنان در برابر طبقه فاسد سیاسی حاكم بر لبنان حمايت ميكنند تشكر ميكنم، متأسفانه، این طبقه حاکم بر ملت لبنان توسط رژیم ایران پشتیبانی می شود، راه آزادى بيروت از طريق تغيير رژيم در طهران مي

«من به عنوان یک زن لبنانی، می خواهم از همه ایرانیانی که از انقلاب ملت لبنان در برابر طبقه فاسد سیاسی حاكم بر لبنان حمايت ميكنند تشكر ميكنم، متأسفانه، این طبقه حاکم بر ملت لبنان توسط رژیم ایران پشتیبانی می شود، راه آزادى بيروت از طريق تغيير رژيم در طهران ميگزرد (می‌گذرد)!»

این پیام توییتری «دانييلا سمعان»، همسر لبنانی «سسک فابرگاس» ستاره سابق تیم‌های ملی اسپانیا، آرسنال و بارسلونا و بازیکن کنونی باشگاه موناکو است. خانم سمعان این پیام توییتری را پس از همراه شدن مجازی مردم ایران با لبنانی‌های داغداری که برای انفجار بیروت اندوهگین بودند، منتشر کرد.

tweet.jpgدانييلا سمعان، لبنانی‌زاده‌ای است که در جوانی به لندن مهاجرت کرد. نخستین همسرش تاجری عرب به نام «الی تکتوک» بود؛ ثروتمندی که گفته بود «زیباترین زن عرب» را به همسری انتخاب کرده است.

 

حاصل زندگی‌شان دو فرزند به نام‌های «ماریا» و «ژوزف» بود که ناگهان تصمیم به جدایی از هم گرفتند. سال ۲۰۱۱ میلادی، شبکه «اسکای اسپورت» از «اتهام به خیانت سسک فابرگاس» خبر داد. شایعه بود یا واقعیت، مشخص نیست؛ فابرگاس در آخرین ماه‌های حضورش در آرسنال با شکایتی از سوی تاجری عرب به نام الی تکتوک مواجه شد.

 

الی تکتوک مدعی شد که سسک فابرگاس بازیکن تیم ملی فوتبال اسپانیا با همسر او ارتباط دارد. دادگاه بریتانیا بلافاصله تشکیل جلسه داد. الی تکتوک به پرداخت یک‌میلیون دلار به خانم دانییلا سمعان به دلیل ایراد اتهام و پذیرفته شدن درخواست طلاق محکوم شد.

photo_2020-08-08_15-56-28.jpgد

 

دادگاه برای رسیدن به نتیجه، سراغ تمام گزینه‌ها و شهود رفت. به‌صورت نمونه رستورانی که یک شب خانواده آقای تکتوک و سسک فابرگاس به‌صورت تصادفی در آن غذا خورده بودند را بررسی کرد. مشخص شده بود که باورهای آقای تکتوک بیشتر به یک توهم می‌ماند؛ ژوزف پسر کوچک این خانواده وقتی سسک فابرگاس را چند میز دورتر در رستوران می‌بیند، برای گرفتن امضا سمتش می‌رود. سسک فابرگاس درخواست پسرک برای امضا و بعد گرفتن عکس یادگاری همراه با مادرش را قبول می‌کند.

ماجرای شکایت و اتهام، برای تاجر عرب همین‌جا به پایان رسید؛ اما برای سسک فابرگاس نه. ستاره وقت آرسنال که داشت مقدمات حضورش در بارسلونا را بررسی می‌کرد، از دادخواهی و اعاده حیثیت پشیمان شد، اما رابطه‌اش از همان نقطه با دانییلا سمعان شکل گرفت. محصول این رابطه سه فرزند دیگر بود.

این دو، مانند زوج‌های خاص فوتبال دنیا در کانون توجه هستند؛ مانند «کریستیانو رونالدو» و معشوقه‌اش «جورجینا رودریگز»، یا «پیکه» مدافع بارسلونا و دوست‌دخترش «شکیرا» و «آرتور ویدال» و همسرش «ماریا ترزا متیوس».

این‌ها اما کمی با سسک و دانییلا متفاوت هستند. زندگی خصوصی این زوج‌ها بیشتر به دلیل انتشار عکس‌‌های خاص از زندگی خصوصی‌شان در صفحات مجازی برای دنبال‌کننده‌ها جذاب می‌شود اما برای دانییلا سمعان داستان کمی فرق می‌کند.

او به زبان فارسی علاقه‌مند است. برای نوشتن در توییتر یا استفاده از عکس‌هایی که متون فارسی دارند، از «گوگل ترنسلیت» استفاده نمی‌کند. تا حدودی به زبان فارسی مسلط است و البته دوستان فارسی‌زبانی دارد که گاهی در نگارش یا گویش به او کمک می‌کنند.

مثلا اردیبهشت‌ امسال وقتی همسرش تصمیم گرفت که آرایش صورت خود را تغییر دهد و سبیلش را نتراشد، با تصویری در استوری اینستاگرامش به زبان فارسی با او شوخی کرد.

در توییتر واکنش‌هایش بیشتر متوجه اتفاقات اجتماعی، حقوق زنان و رویدادهای سیاسی کشور لبنان است؛ بیشتر به دو زبان انگلیسی و عربی.

او تقریبا از هر فرصتی برای نشان دادن تنفرش از «حزب‌الله» لبنان هم استفاده می‌کرد. نشان می‌داد که برایش زندگی فقط استفاده از ثروت غیرقابل‌کنترل همسر شهیرش نیست.

برگرفته از: 
ایران وایر
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: