گزارش سالانه به شما همکاران و دنبال کنندگان ما در شبکه ایرانگلوبال

19 سال پیش گروه اینترنتی فرهنگ گفتگو توسط اینجانب بنیانگذاری شد. ابتدا از یک اتاق پالتاکی به همین نام و یک وبلاگ تحت عنوان آینده، شروع کردیم. سپس در سال 2004 سایت ایران‌گلوبال و در سال 2006 سایت فرهنگ و هنر راه اندازی شد. در سال 2009 شبکه ویدیویی ایرانگوبال شروع به کار کرد.

 ما رسانه ای هستیم که به هیج حزب و دولتی وابسته نیستیم. شبکه ایران‌گلوبال برای ادامه‌کاری خود، نیازمند کمک هرچند اندک شماست. شما می‌توانید با کمک‌های خود، ادامه‌کاری این رسانه مستقل را تضمین نمایید.

مشخصات رسانه اپوزیسیون دمکراتیک چیست؟

1-     رسانه دمکراتیک، رسانه‌ای است که بتواند فضا را برای همه گرایشات سیاسی موجود اپوزیسیون فراهم نماید و بی‌طزف بماند و با رسانه‌های حزبی متفاوت باشد و «خطی» عمل نکنند. بعبارت دیگر کار بولتن حزبی و رسانه با هم متفاوت‌اند.

2-     روشن است که هیج خبرنگاری در دنیای رسانه و خبر پیدا نمی‌شود که «بی‌طرف» باشد چرا که خبرنگار هم یک شهروند محسوب ی‌شود و طبیعی است که مثل سایرین دارای نظر باشد.

3-     زسانه‌ها بایستی آزاد و به لحاظ مالی مستقل باشند و نیاز مالی خود را را از طریق آگهی، خوانندگان و همکاران تامین نمایند. از این رو رسانه‌های فارسی‌زبان (بی بی سی، صدای آمریکا و المان و...) با رسانه اپوزیسیون ایران متفاوت‌اند.

4-     رسانه‌های دمکراتیک بایستی فکرساز و تابوشکن، و قادر به طرح مسایل برنامه‌ای و آینده‌نگرانه باشند.

5-     رسانه دمکراتیک می‌باید بین تبلیغ و پروپانگادای حزبی فرق بگذارد

6-     رسانه دمکراتیک می‌بایست ناظر مستقل قدرت باشد.

7-     رسانه‌های دمکراتیک بایستی راهکار نشان مردم بدهند.

8-     در حال حاضر جامعه ایران به رسانه‌های اپوزیسیون بی‌اعتماد است از این رو، رسانه‌های مستقل و آزاد قادرند که شکاف بین مردم و اپوزیسیون را کم نمایند و به نوعی اعتمادسازی نمایند.

9-     مدیران رسانه‌های دمکراتیک بایستی با گفتمان آینده‌نگری آشنایی داشته باشند و نبایستی جوگیر شده و تسلیم مباحث و حوادث زودگذر و لحظه‌ای شوند. آنان باید بدانند که به چه بحث‌هایی باید دامن بزنند.

10- پرسشگری و نقد صاحبان قدرت و قلم چه در پوزسیون و چه در اپوزیسیون باید مجاز باشند. آزادیبیان باید بدون قید و شرط و فارغ از تقدس و مقدسات باشد.

11-  مدیران رسانه‌های دمکراتیک بایستی عدالت و جایگاه نظرات را حفظ نمایند. بعبارت دیگر هر نظری که در رسانه طرح می‌شود، بلافاصله می‌باید نظرات مخالفان در همان قد و اندازه درج شود.

در فاصله یک سال از تاریخ 8 اوت 2019 تا 8 اوت 2020 تعداد 6379  مطلب که بیش از نیمی از آن خبر و گزارش بود، بعبارت دیگر روزانه 18 مطلب از خروجی سایت منتشر شد که 10 لینک ان خبر و یا گزارش بوده است.

شبکه ایران‌گلوبال برای ادامه‌کاری خود، نیازمند کمک هرچند اندک شماست. شما می‌توانید با کمک‌های خود، ادامه‌کاری این رسانه مستقل را تضمین نمایید.

برای پشتيانی از ایران‌گلوبال می‌توانيد کمک‌های مالی خود را به سه طریق ارسال دارید:

 

Tavakkoly Keianosh

:IBAN

DK3320000756177265

         :  Swiftadresse

NDEADKKKDanmark

Danmark

 

 از طریق PayPal با لینک زیر :

 ویا از طریق west union

 

 

تماس مستقیم با مسئول هماهنگی ایران گلوبال:

keianoshtavakkoly@hotmail.com

تلفن:

004526730554

 

بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: