انتقاد صریح و بی پرده از تلویزیون کانال یک شهرام همایون
14.08.2020 - 14:25

Missing media item.

جناب آقای رامین مدیر تلویزیون کانال یک در دقیقه ٢٥ مصاحبه امروز صبح (١) به جناب آقای شهرام همایون صاحب کانال یک می گوید: "من به آقای حشمت رئیسی احترام می گذارم؛ و احترام می گذارم به همفکری های ایشان (یعنی طرفداران رژیم)؛ صحبت های آقای حشمت رئیسی را خیلی دوست دارم چون به واقعیت خیلی نزدیک است".

حشمت رئیسی که شدیدا از رهبر جمهوری اسلامی حمایت می کند در  مصاحبه با رودست (دقیقه ٨١ یعنی یک ساعت ٢١ دقیقه) به معترضان خیابانی که در ایران شعار می دادند "نه غزه نه لبنان, جانم فدای ایران" می گوید:  ًالاغ این چه استدلالی است؟ بیشعورترین آدم نمی تونه این حرف (شعار) را بپذیرد چون فاقد عمق استراتژیک است" (دقیقه ٨٣). وی سپس می گوید در حوزه منطقه ای (یعنی دخالت در کشورهای دیگر و هزینه کردن از جیب ملت ایران برای محور مقاومت) حق کاملا جانب آقای خامنه ای است (٢).

اینکه حشمت رئیسی بشدت از خامنه ای و چین و روسیه و قرارداد ٢٥ ساله دفاع می کند, و بقیه اپوزیسیون (قاعدتا از جمله دولت در تبعید) را مشتی "آدم های پست و پلید و مزدور" می نامد بحثی است کاملا جدا. ولی بعقیده من "الاغ" لقب دادن حداقل ١٥٠٠ انسان بیگناه کشته شده و هزاران زندانی ء شکنجه شده در اعتراضات اخیر, بی نهایت سخیف و نابخشودنی است که در چارچوب "آزادی بیان" یک تلویزیون مدعی براندازی تحت هیچ شرایط یا استدلالی نمی گنجد. شاید برخی از هموطنان محترم اعتراض بکنند که نباید به "اینها" پرداخت و بعبارتی "لحاف" را نباید  بخاطر دو سه ساس بیرون انداخت. اما بعقیده من بحث "نـفـوذ" مطرح است. نفوذ عوامل جمهوری اسلامی در برخی از رسانه های فارسی زبان تحت بهانه "آزادی بیان", اما در واقعیت صرفا برای "هراس افکنی" و تبلیغ دکترین و هژمونی جمهوری اسلامی است؛ که باید در مورد آن روشنگری کرد.

گویا بنا به دلایلی نامعلوم جایگاه حشمت رئیسی چنان در تلویزیون کانال یک قرص و محکم است که حتی در این مناظره تلویزیونی دو روز پیش با بنده (دقیقه ١٩ و ٥٠ ثانیه) با بی پروایی و با کمال گستاخی و جسارت به مجری برنامه و صاحب تلویزیون یعنی آقای شهرام همایون علنا توهین سخیف می کند و می گوید : "شما (یعنی آقای همایون) دروغگو هستید و به من دروغ گفتید". آقای همایون نیز در مقابل این توهین سخیف و حقیرپندارانه سرش را پائین می اندازد و سکوت اختیار می کند (٣).  روز بعد آقای رئیسی در همان تلویزیون کانال یک برنامه های ویژه و ظاهرا مجانی خود را در راستای دفاع از جمهوری اسلامی ادامه می دهد. من واقعا در حیرتم که چه رازی در پشت پرده نهان است که ما از آن بیخبریم؟ رئیسی در همین مناظره به صراحت می گوید در کنار خامنه ای از ایران (بخوان جمهوری اسلامی) دفاع خواهد کرد (دقیقه ١٣).

نگارنده صرفنظر  از "چُخان های صد من یه غاز" و گُنده گویی های دایی جان ناپلئونی برگرفته از "پارانویا" و دروغهای توهمی و بیمارگونه حشمت رئیسی و امثالهم و نیز از توهین های زشتی که حشمت رئیسی با ادبیات چاله میدانی و بقول زنده یاد احمد شاملو با زبان "گاوگندچاله‌دهانی" به بنده یا اپوزیسیون برانداز می کند, می گذرم. چون بقول مولانا: "کی شود دریا ز پوز سگ نجس / کی شود خورشید از پُف منطمس".  اما نمی توان از توهین وقیح، موهن و مستهجن او در مورد هزاران شهید بیگناه و وطنپرست و هزاران زندانی و "الاغ" خواندن آنها تحت هیچ شرایطی صرفنظر کرد. آقای شهرام همایون نیز می توانند این حق و یا صبوری و متانت رفتاری در مقابل توهین تحکمی نسبت به خودشان را داشته باشند. و چون تلویزیون مال خودشان است این حق را دارند (بنا به هر دلایلی که ما از آن بیخبریم) به تفکرات و اندیشه های ضد ملی آقای حشمت رئیسی پلاتفرم مجانی و اکسیژن تبلیغاتی بدهند. اما در این صورت دیگر ادعای تلویزیون برانداز بودن و تلویزیون دولت در تبعید بودن و اینگونه ادعاها شوخی بیش نیست, الا به سخره گرفتن شعور مخاطب! زیرا نمی توان هم شریک دزد بود و هم رفیق قافله.

عبدالستار دوشوکی

جمعه  ٢٤ مرداد ١٣٩٩

doshoki@gmail.com

 Missing media item.

 Missing media item.

 Missing media item.

 ١ ـ https://www.youtube.com/watch?v=ZEFJlNI_QYU

٢ ـ https://youtu.be/S2mb45U8yW0?t=4874

٣ ـ https://youtu.be/YLTHVyNwJyo?t=1195

 Missing media item.

 

پس از گفتگوی با امیر عباس فخر آور  ، حشمت رییسی  با طرح اتهامات و توهین های پی در پی از جآنب  ایشان در میهن تی وی نسبت به اینجانب ، 2 نامه زیر را دریافت کردم.

شایان ذکر است حشمت رییسی به بهانه نقد سخنانآن فخر آور در حالی که  کاملا از حالت عادی خارج شده بود ، چنان حمله مشمزکننده ای نسبت به اینجانب کرد . او بیشرمانه  دستگیری جاسم(ماشاللله) خاکسار و لو رفتن تشکیلات سازمان فداییان در خراسان  را  به من نسبت داده است . در حالی که  مطلقا هیج ارتباط تشکیلاتی  ما بین من و جاسم نبوده است .

حشمت رییسی  در این کلیب ویدویی ادعا می کند که من در شوروی به مدرسه حزبی رفته ام . در حالی محل مهاجرت چهارساله من در کابل بوده است  و هر گز در مدرسه حزبی شرکت نداشته ام.

 

 

همچنین دبیر خانه سازمان فداییان خلق طی یادداشتی به توضیح ماجرا پرداخت:

يک توضيح


اخيراً آقای حشمت رئيسی در مصاحبه با تلويزيون ميهن مطالبی عليه آقای كيانوش توكلی گفته است. سازمان ما در چنين مشاجراتی دخالت نمی کند. ولي اين اتهام آقای حشمت رئيسی را که گويا آقای كيانوش توكلی جاسم خاكسار و تشكيلات خراسان سازمان را لو داده است، تکذيب می کند. كيانوش توكلی كارنامه درخشانی در حفظ تشكيلات داشته است و كسي در ارتباط با ايشان دستگير نشده است.
دبيرخانه شورای مرکزی سازمان فدائيان خلق ايران (اکثريت)
۲۱ دسامبر ۲۰۱۷

 

 نامه اصغر جیلو

" در چند روز اخیر بعد از طرح اطلاغاتی در تلویزیون میهن که توسط دوست محترم اقای حشمت رئیسی در مورد دلایل دستگیریی تعدادی از مسئولین داخل سازمان فداییان اکثریت در ضربات سال 1365 طرح گردید، این جانب مورد مراجعه کسانی از دوستان در مورد چون وچند این ضربات قرار گرفتم. از آنجایی که در آن هنگام این جانب به حکم مسئولیتی که داشتم خود به خود در جریان شروع و ادامه و کم و کیف چگونگی این ضربات قرار داشتم، میتوانم با اطمینان گواهی دهم که بر مبنای اسناد وشواهد مکرر در آن زمان بخشی از مسئولین گروه های مخفی سازمانی در داخل ایران حتی قبل از خروج از کشور برای حضور در پلنوم وسیع 1365 سازمان اکثریت در تاشکند، تحت نظر ارگانهای اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران قرار داشتند. تعدادی از این افراد مسئول بعد از بازگشت به داخل کشور بعد از پلنوم وسیع 1365، دستگیر و به زنداهای طولانی مدت یا اعدام محکوم شدند. در این میان دستگیری رفقا جاسم(ماشاءاله خاکسار) و منصور دیانک شوری که دو گروه جداگانه و مستقل از همدیگر را اداره میکردند و نیز تشکیلات خراسان که خود یک گروه مستقل دیگر بود، به هیچ وجهی مرتبط با کیانوش توکلی وگروه تحت مسئولیت وی نبودند. من شخصا هم با منصور وهم با جاسم در افغانستان در مسیر سفرشان به پلنوم دیدار داشتم و هردو کم وبیش مطمئن بودند که قبل از خروج تحت نظر بوده اند. یکی از گروههایی که هم قبل وهم بعد از ضربات در وضعیت مطلوبی از نظر امنیتی قرار داشت گروه تحت مسئولیت کیانوش توکلی بود که خوشبختانه توانسته بود به اعتبار تجارب پیشین و هوشیاری وی در مجموعه خویش از این ضربات جان سالم به در به برد. برای اطلاع بیشتر از جزییان این ضربات مراجعه به نوشته"اسیب شناسی ضربات 1365 سازمان فداییان اکثریت" که توسط این سازمان در سال 1386 منتشر گردید خالی از فایده نخواهد بود. علیرغم کمبودهای موجود در آن نوشته هنوز هم اطلاعات مبسوط ومفیدی در آن بر رسی منعکس شده است. "

اصغر جیلو 22 دسامبر 2017 برابر با اول دیماه 1396

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

دكتر عبدالستار دوشوكي

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما