تتلو: اگر سپاه بگذارد کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شوم

امیر حسین مقصودلو معروف به «تتلو» خواننده رپ ایرانی روز جمعه 22 ژانویه 2021 با اعلام آمادگی برای شرکت در انتخابات ریاست‌جمهوری ایران، خود را «خر ایران» نامید و گفت که اگر سپاه پاسداران و وزارت اطلاعات به او اجازه مشارکت بدهند، کاندیدای ریاست‌جمهوری می‌شود.

 

او در صفحه اینستاگرامی خود خطاب به سازمان اطلاعات سپاه نوشت: «اگر مرا تایید صلاحیت کنید، من کاندید رئیس‌جمهوری می‌شوم، این خبر مثل بمب در دنیا منفجر خواهد شد و همه دنیا با ایران آشتی می‌کنند.»

 

تتلو که در دوره گذشته ریاست‌جمهوری از ابراهیم رئیسی حمایت کرده بود در ادامه نوشت: «دوستان وزارت اطلاعات و سپاه! جدی به کاندید شدن من فکر کنید! خبرش مثل بمب تو رسانه‌های خارجی میترکه تبلیغات خفنی میشه واسه نظام و ایران و البته که برای دین اسلام هم یه تبلیغ و بخشندگیه بزرگ به حساب میاد.»

او که پیشتر اخباری درباره بازگشتش به ایران منتشر شده بود، تلویحا گفت که هنوز در خارج از ایران به سر می‌برد و افزود: «من پایه‌ام، بگین اگه اوکی بده من همین صبح میام ایران و کاندید میشم. خداییشم من مغزم ایراد داره پیش هر قاضی‌ای منو ببرین میگه این [دیونه است] از قیافه ش معلومه عیب نداره هرچی گفته، خداییشم خودتون [دیوونم] کردین. من پسر همین جهنمم که سادیسمی و خشن شد کارام.»

تتلو در سخنانی که از سوی برخی کاربران شبکه‌های مجازی نشانه‌ای از همکاری این خواننده رپ با نهادهای امنیتی ایران تلقی شد، گفت: «من خر خودتونم! خَرِ ایران؛ بالا بری پایین بیای بیخ ریشتونم، یکمم دیوونه ام دیگه عیب نداره که ... به جون خودتون اگه منو تایید صلاحیت کنید تو دنیا میترکه و همه‌ی جهان رو با خودتون آشتی میدین بهش فکر کنید.»

امیر تتلو از نخستین خوانندگان سبک «آر اند بی» در ایران است که توانست به صورت «زیرزمینی» بخواند و شهرتی به‌دست‌ آورد. وی نخستین آلبوم رسمی خود به نام «زیر همکف» را در سال 2011 بدون اخذ مجوز از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی منتشر کرد تاکنون سه بار توسط پلیس بازداشت شده ‌است.

تتلو در سیاست نیز از افراد مختلفی پشتیبانی کرده‌ است. او نخست از میرحسین موسوی (سیاستمدار اصلاح‌طلب) پشتیبانی کرد و در انتخابات ریاست‌جمهوری 2017 ایران، ابتدا از محمدباقر قالیباف و پس از انصراف او، از سید ابراهیم رئیسی، پشتیبانی کرد.

برگرفته از: 
العربیه
بخش: 
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: