بین٧٠ تا ٩۵ درصد هموطنان مخالف کلاب هاوس هستند

.
بین ٧٠ تا ٩۵ درصد هموطنان مخالف کلاب هاوس هستند
بین ۵ تا ۳٠ درصد هموطنان موافق کلاب هاوس هستند

این آمار رسمی یا علمی نیست, اما بیانگر یک واقعیت است که اکثر هموطنان ( بین ٧٠ تا ٩۵ درصد )  نظر مخالف نسبت به کلاب هاوس دارند. در شرایط عدم وجود هیچگونه آمار قابل استناد, فقط می توان به آراء واقعی هموطنان در بالای مقاله های موافق و مخالف کلاب هاوس در سایت گویا استناد کرد. زیرا این تنها آمار واقعی موجود است که می توان بر مبنای آنها استنباط و استنتاج و یا قیاس سنجی کرد. یا وگرنه نظر شخصی و یا حدس و حس درونی هر کسی برای خودش محترم است. اما برای استدلال منطقی و قابل قبول باید به حداقل آمارهای نظرسنجی (مثبت یا منفی) رجوع کرد.

از آنجایی که هیچگونه مرجع نظر سنجی یا آمار علمی در مورد نظر هموطنان نسبت به کلاب هاوس وجود ندارد, ناچارا نگاهی به سایت گویا تنها سایتی که آمار نظرات مثبت و منفی را در بالای مقاله ها منتشر می کند انداخته ام تا آمار غیر علمی و غیر رسمی را به دست بیاورم. این آمار مربوط به مقاله های بنده و جناب آقای ف م سخن گرامی در سایت گویا است (دو مقاله از بنده و دو مقاله از ایشان). دیشب هم در تلویزیون کانال یک مناظره ای در همین مورد با یکدیگر داشتیم. اکیدا سفارش می کنم حتما کمنت ها (نظرات) هموطنان در زیر این ویدئو در یوتیوب را بخوانید. اکثریت قاطع مخالف کلاب هاوس هستند.

 

 تنها مقاله دیگری که در مورد کلاب هاوس در گویا منتشر شده از هموطنی بنام نیکروز اعظمی می باشد تحت عنوان "کلاب هاوس مجمعی‌ست برای شکستن فضای تحریم انتخابات". این مقاله مستقل ضد کلاب هاوس نیز از مجموع ١١٩ رای, کمتر از ۷ درصد رای منفی آورده است. یعنی از آرای این مقاله نیز می توان استنباط کرد که ٩۳ درصد هموطنان با کلاب هاوس مخالف هستند و آن را "معرکه گیری" برای گرم کردن تنور انتخابات می دانند.  در این مقاله آمده است:  " شرکت کنندگان در «کلاب هوس» ترکیبی ست از اینجور آدم‌های ورشکسته سیاسی که در ماندگاری این نظام دینی باهم همرأی و همراهند. به همین جهت مجمع ایست برای منولوگ و نه دیالوگ. مجمع ایست برنامه ریزی شده برای شکستن جو تحریم گسترده انتخابات فرمایشی. مجمع ایست برای خنثا کردن نقش اپوزیسیون. مجمع ایست برای بی اثر کردن روند ایجاد همبستگی ملی ایرانیان. و بالاخره مجمع تعزیه گردانی جمهوری اسلامی ست برای معرکه گیری «انتخابات». اما اینبار مصطفی تاجزاده علمدار حسین شد در معرکه گیری رسانه تازه تأسیس شده «کلاب هاوس»، تا هم تحریم کنندگان و فضای تحریم را بشکند و هم برای نظام دینی‌اش مقبولیت و آبرو بخرد.

عبدالستار دوشوکی

مرکز مطالعات بلوچستان ـ لندن

شنبه ١٨ اردیبهشت ١٤٠٠

 

پاورفی:   

در مورد آقای دکتر زیباکلام نیز فقط دو پاراگراف آخر این گزارش ده سال پیش خبرگزاری رسمی ایسنا را بخوانید

 زیباکلام با افتخار می گوید:

باز تکليف من به لحاظ عقيده، تکليف روشني است، شما اگر به دانشگاه تهران بياييد و از دانشجويان من بپرسيد که آيا آقاي دکتر زيبا کلام عيد نوروز را به شما تبريک مي گويد يا نه يک دانشجو هم پيدا نمي کنيد که بگويد آقاي دکتر زيبا کلام عيد نوروز را تبريک مي گويد.مي دانيد چرا؟ چون من آن را خيلي قبول ندارم، از نظر من عيد، دو عيد قربان وعيد فطر هست همان دو عيدي که رسول الله جشن گرفته وبزرگ دانسته است.

 زيبا کلام افزود:شما به صورت تيغ انداخته من نگاه نکنيد من يک موي محمد بن عبدالله را به صد تا کوروش، داريوش، خشايار و گذشته ايران، تخت جمشيد وپرسپوليس نمي‌دهم. من تکليفم با عقايد وافکارم روشن است.

https://www.isna.ir/news/9003-15362/%D9%85%D9%86%D8%A7%D8%B8%D8%B1%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D9%8A%D9%86-%D8%A7%D9%84%D9%84%D9%87-%DA%A9%D8%B1%D9%85-%D9%88-%D8%B5%D8%A7%D8%AF%D9%82-%D8%B2%D9%8A%D8%A8%D8%A7-%DA%A9%D9%84%D8%A7%D9%85-%D8%AF%D8%B1-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D8%B4%DA%AF%D8%A7%D9%87-%D8%B9%D9%84%D9%88%D9%85-%D9%BE%D8%B2%D8%B4%DA%A9%D9%8A-%D9%82%D8%B2%D9%88%D9%8A%D9%86-1

اما همین آقای زیباکلام از تلویزیونهای تکفیری ضد شیعه گرفته تا تلویزیون های سلطنت طلب و ناسیونالیست ایران؛ برای مطرح کردن خویش و کسب اعتبار و مشروعیت استفاده (سوءاستفاده) می کند. می دانید چرا؟

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: