پرسش و پاسخ و

رژیم مستولی با همه ندانم کاری که مورد اعتراض پیوسته ایرانیان میباشد ...بایستی با توجه به اندیشمندی ملت بزرگ این دیار خاموشان ضمنا بسیار هوشمند و فرصت خواه ، بیش از این عرض خود را نبرده زحمت ملت را برنتابد ! که لازمه اش دوری از جهل و خود محوری همراه با ترک سوء استفاده از منابع مالی این سر زمین پر گهر ، پرهیز از اشاعه دروغ و فساد .....و مصرف نمودن بهینه درامدهای این ملک و ملت در درون کشور ، خاتمه دادن به تنگناها و....
که آرامش و اسایش

پرسش و پاسخ (ضیاء مصباح ) : در رابطه با اختلاف عمیق و مواضع اقای عراقچی بنمایندگی رژیم و میدان «البته فاقد اختیارات لازم که ژست داشتن انرا می گیرد ! » و نمایندگان مذاکره کننده در وین (بیشتر در حد سفیر یا معاون وزیر) و توقف گفتگوها بعد 6 دوره که بفرموده نبایستی به اتلاف وقت بینجامد که انجامید ! و  همه حرف و حدیث ها .... مخاطبین نگارنده میفر مایند مشکل اصلی چه بوده و چه باید کرد  ؟

بدون پرده پوشی و رعایت انان که چنین سر نوشتی را « بخیال خود با ایستادگی در برابر استکبار » برای ملت رقم زده اند بصراحت به امید اثر بخشی باید گفت :

کشورهای مترقی ، پیشرفته و پیشرو در رعایت حقوق انسانها و احترام به ارزشها و حافظ سلامت روح و روان مردمشان با نگاه به اینده و منافع ملی  توام با صداقت در رفتار و گفتار ،با دقت در برنامه ریزی و انتخاب بهترین ها با داشتن شرایط احراز برامده از تحصیلات مناسب و تجارب مفید بدون رانت و رابطه ،بر اساس ضابطه برای مدیریت جامعه در زمینه های متفاوت و......که چگونگی وضعیت اجتماعی - فرهنگی و اقتصادی کشور و ملتشان بهترین گواه این مدعا ست  میگویند :

رژیم مستولی با همه ندانم کاری که مورد اعتراض پیوسته ایرانیان میباشد .....بایستی با توجه به اندیشمندی ملت بزرگ این دیار خاموشان ضمنا بسیار هوشمند و فرصت خواه ، بیش از این عرض خود را نبرده زحمت ملت را برنتابد !                                                           که لازمه اش دوری از جهل و خود محوری همراه با ترک سوء استفاده از منابع مالی این سر زمین پر گهر ، پرهیز از اشاعه دروغ و فساد .....و مصرف نمودن بهینه درامدهای این ملک و ملت در درون کشور ، خاتمه دادن به تنگناها و....

 که آرامش و اسایش مردمان منطقه را با پرهیز از شعار در پی می آورد .....و به ترک عوام فریبی و ادامه تشنج افرینی  تعهد نماید ! 

( البته روسیه و چین را  نمیتوان  نماینده مردمان در تنگنا قرار بگرفته دانست !)

 نکات مورد تاکید اروپائیان به اتفاق دولت ارام و متین دمکرات آمریکا (البته تا قبل از تخلیه افغانستان و هجوم دو باره طالبان ! )با رهبری جناب بایدن  حاصل دعای نیمه شبان اهالی منبر و محراب که چون به خلوت می رسند آن کار دیگر میکنند ! در پی خواست د یرینه ملت که بطول 4 دهه مطرح و بلا اقدام مانده ، بناچار از مراجع بین المللی طلب مساعد ت نموده اند .....

فهرست وار بدون رعایت تقدم و تاخرآنهم بطور نمونه  چنین است :

عدم دخالت در کشورهای منطقه و تشنج افرینی اعم از تسلیحاتی یا مشاورت نظامی و عناوین و بهانه های دیگر /خروج نیروهای مزدور از سوریه ، لبنان ، یمن و...../ محدود کردن موشک سازی و موشک پرانی های نابود کننده سرمایه های مردمان گرفتارمعاش  این سرزمین اهورائی / رعایت حقوق بشر و توجه به خواست ایرانیان / توجه به الویتها و پرهیز از دشمن پنداری و ترک باور غلط ضروری نبودن  روابط اصولی بین المللی / رعایت ازادی های مصرح در همین قانونی اساسی با همه چند و چون / ازادی زندانیان سیاسی / رعایت حقوق زنان / باور ضرورت جدائی دین از سیاست با این همه شواهد مخرب حاصل 4 دهه آزمون و خطا / ممانعت از سوء استفاده از در آمدهای ارزی ، ارضی و سماوی / دوری از رانت و رابطه / پاسخگو بودن جماعتی که از اختیارات فرا قانونی بدون احساس مسئولیت و محدودیت خود را برخوردار میبینند / مجازات خائنین / رعایت اصل شایستگی / عدم دخالت سپاه در امور اقتصادی و پرهیز از تشکیل دولت موازی / برقراری سیستم شایستگی و نظام تشویق و توبیخ / از همه مهمتر استفاده اصولی از انرژی هسته ای و امتیازات آن بدون بهره برداری تبلیغاتی مغایر منافع ملی

 جهت خالی نماندن عریضه:

 * «آلبر کامو»خالق کتاب مشهور« بیگانه »   زاده شده نوامبر ۱۹۱۳ در الجزیره و همگام با مبارزه مردم ان دیار -در گذشت    1960 در اثر سانحه تصادف ) نویسنده، فیلسوف و روزنامه‌نگارقرن بیستم  فرانسه

در سال ۱۹۵۷ به خاطر آثار مهم اد بی که به روشنی به مشکلات وجدان بشری در عصر خود می‌پردازد ، برندهٔ جایزهٔ نوبل ادبیات شد -  در کتاب خود بنام «فلسفه پوچی »مینویسد :

 *   در دنیا فقط دو قدرت وجود دارد: « سرنیزه و اندیشه »      باید کوشید تا  سرنیزه مغلوب اندیشه شود، باید به اندیشه معتقد باشیم ،حتی اگر قدرت برای فریفتن ما، نقاب عقیده یا رفاه به چهره خود بزند. ناله و زاری دوای درد اندیشه نیست، کافی است در راه نجات آن بکوشیم.

 *   «اناتول فرانس »1924-۱۸۴۴ در پاریس / شغل پدر که کتابفروش بود سبب شد از دوران کودکی، در محیطی سرشار از کتاب بزرگ شود. بیقرار، کتاب می‌خواند. پیوسته در جریان‌های ادبی پاریس رفت‌و‌آمد می‌کرد  تا آنکه در ۲۹ سالگی« چکامه‌های طلایی » از او به چاپ رسید........رد پای دوران کودکی، از تأثیرگذارترین دوران زندگی‌اش، به‌خوبی در کتاب «دوست من»، که در سال ۱۸۸۵ به چاپ رسید، هویداست.....نویسنده‌ای  که هم چهارچوب‌های کلاسیک ادبی را رعایت می‌کرد و هم سهل و ممتنع می‌نوشت.....میگوید :

  *كاملترين انقلاب، انقلابی‌ست كه در آن، آخرين پادشاه با روده‌هاى آخرين كشيش به دار آويخته شود.

  *و در انتها  : می توانستید  تصور کنید  روزی خواهد آمد که  ایرانیان  با هزینه و دردسربسیار   به  ارمنستان برای زنده ماندن با  تزریق واکسن کرونا بروند !

آنهم در شرایطی که مسئولان متوهم فاقد صلاحیت چیره بر مال و منال مردمان این دیار ماهها درباره تبدیل شدن به بزرگ‌ ترین صادرکننده واکسن و مرکز تامین واکسن مستضعفان جهان لاف میزنند! که  نشانه های بالینی روشنی  از بیماری "خود مقتدر پنداری" !

 بیماری خود مقتدر پنداری یعنی برای مقابله با احساس حقارتی بیمارگونه و پنهان به دامان یک عظمت طلبی پوچ و شیزوفرنیک آویختن! و همینطور  عاجز بودن از تمایز گذاری میان آنچه دوست داریم و آنچه هست

 یعنی فرهنگ دروغ درمانی و لاف درمانی و همه چیز فدای مفهوم بیمارگونه ای از عزت نفس...

کاش  نمی خواستیم در دهان این و آن بکوبیم و انقدر شعار نمی دادیم و با دنیا رابطه بهتری داشتیم و سرمان را پایین می انداختیم ، از کشورهای معتبر واکسن می خریدیم و بالاخره کاش نمی‌خواستیم متمایز از همه دنیا عمل کنیم..

منبع: 
اخبار و گفته ها ییکه در وسایل ارتباط جمعی آمده است
انتشار از: 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

         

 

نظردهی با فیسبوک: