رفتن به محتوای اصلی

اکتبر 2012

31.10.2012 - 22:06
ناصر مستشار
در همایش اتحاد جمهوری‌خواهان که در روزهای ۱۲، ۱۳ و ۱۴ اکتبر در کلن برگزار گردید، بیشتر راهکار های آشتی ملی و هدایت جمهوری اسلامی به پروسه اصلاحات به چشم می خورد !اما جای تعجب در این بود که نیروها و شخصیت هائی در همان همایش شرکت جسته اند که هیچگاه با پرنسیب های فرخ نگهدار هم پیمان نبوده اند ویاشاید تاکنون با وی هم نظر بوده اند اما اعلام نمی کردند که همه اینها جای تاسف بر جای گذاشته است!

31.10.2012 - 20:59
تقی روزبه
نامه نگاری ها و یقه گیری های تند و تیز بین رئیس جمهور و رئیس قوه قضائیه بار دیگربرشی از آن چه که در درون ساختارقدرت می گذرد و ازعمق و شدت آن ها، در برابرما می نهد. از آن جا که در حکومت های استبدادی و بطور مشخص جمهوری اسلامی اصابت شکاف های کنترل نشده بالائی ها به سطح جامعه انباشته از خشم و نارضایتی عمومی، می توانند هم چون چاشنی انفجاری عمل کنند بررسی آن ها دارای اهمیت است. نقش سرریزشدن تضاد بالائی ها بر بسترجامعه را در تجربه دوم خرداد سال 86 و درسال 88 بشکل عریان تری مشاهده کرده ایم.
31.10.2012 - 20:58
امیرحسین موحدی
اصلاح طلبان امروز در واقع همان استبداد "مغلوب"است که روزگاری دمار از مردم ایران در آوردند.استبداد"غالب و مغلوب" جمهوری اسلامی در پیشگاه تاریخ بدون هیچ اغراقی هرگز نخواهد توانست از هیچ محکمه‌ای حکم برائت بگیرد
31.10.2012 - 19:32
مهدی محمودیان در نامه‌ای خبر داده است که یک هزار و ۱۱۷ زندانی در زندان رجایی‌شهر منتظر اجرای حکم اعدام هستند. یک نهاد حقوق بشری نیز از برنامه‌ریزی برای اعدام‌های گسترده در این زندان خبر داده است.یک هزار و ۱۱۷ زندانی تنها در رجایی‌شهر منتظر اجرای حکم اعدام هستند. مهدی محمودیان، روزنامه‌نگار زندانی، در نامه‌ای که از این زندان نوشته ضمن اعلام این خبر گفته است که ۱۴ نفر از زندانیان به دلایل سیاسی و امنیتی به اعدام محکوم شده‌اند.
31.10.2012 - 18:38
محمد زمانی
نسل امروز از حرفهای تکراری خسته است به قول ستارخان دشمنان ما تنها زمانی می توانند بر ما پیروز شوند که خود ما دشمن همدیگر شویم. "ساموئل" سخن پر معنایی گفته است اری برای شنا کردن در جهت مخالف جریان رود قدرت و جرات لازم است. هر ماهی مرده ایی میتواند همسو با جریان اب حرکت نماید. براستی شرف و تعهد اخلاقی برای یک جامعه که بخواهد به رشد و ازادی برسد واجب است. بعضی مواقع از این همه رسانه و اپوزیسیون موازی در برابر اپوزیسیون واقعی و مردمی انسان را شگفت زده می نماید.
31.10.2012 - 16:27
حسین باقرزاده
اپوزیسیون هیچگاه احمدی‌نژاد را به بازی نگرفته است. اصلاح‌طلبان او را غاصب می‌دانند و بسیاری از اینان همراه با ساختارشکنان از آغاز با چشم تحقیر به او نگریسته و او را موضوع جوک (و در مواردی به صورتی زشت و قبیح) قرار داده‌اند. علاوه بر این، این واقعیت که علی خامنه‌ای امروز همه کاره است، بسیاری را به این نتیجه رسانده که احمدی‌نژاد دیگر کاره‌ای نیست، و به این دلیل تقریبا تمامی ارتباطات اپوزیسیون با حکومت (چه به صورت نامه‌های فردی و چه اطلاعیه‌های گروهی و سازمانی) خطاب به شخص خامنه‌ای بوده است.
31.10.2012 - 16:08
ناصر مستشار
اگر روزی درتئوری وعمل برای همگان وبخصوص حقو ق دانان کارشناس جهان ثابت شود که نظام ولایت فقیه که برابر با قا نون اساسی جمهوری اسلامی که در34سال گذشته حاکم برایران بوده هست ، یک گونه از سیستم های جمهوری در جهان است که از مسیر اصلی اش منحرف شده وباید با تلاش های سیاسی آنرا به جایگاه واقعی خود یعنی « جمهوریت» بازگرداند ،آنگاه مشکل همه نیروهای سیاسی حل خواهد شد تا تکلیف و جایگاه سیاسی خودرا در برابر حکومت اسلامی تعیین نمایند!

31.10.2012 - 15:37
در شش روز آینده ، یعنی 6 نوامبر 2012 ملت آمریکا برای انتخاب چهل و پنجمین رئیس جمهور آمریکا به پای صندوق رای خواند رفت ، لازم میدانم در راستای سیاست خارجی آمریکا ، که متاسفانه آقای پرویز ثابتی در مصاحبه خود با آقای عرفان قانعی فرد ، در کتاب 200 صفحه ای خود ،در قالب کتاب 670 صفحه ای به خورد ملت دادند (حتی کتاب شان هم از منظر حقیقت گوئی ، دور از واقعیت است ) چند لحظه روی ماهیت نظام حکومتی آمریکا و سیاست های پشت پرده آن مکث کنیم .
31.10.2012 - 15:16
امید دانا
در گردهمایی هواداران پادشاهی در 20 اکتبر عموما چهر های جوان مشاهده میشود ، جوانانی که تاریخ میهنشان را به خوبی خوانده اند و فریب شورشیان 57 را نخواهند خورد ، این جوانان در روز 20 اکتبر آمده بودند تا به روان شاهنشاه فقید پیامی روشن دهند، آمده بودند تا از خدمات پهلوی ها سپاسگذاری کنند ، پیامی که ایرانیان سوئد به شورشیان و حاکمیت اسلامی در روز 20 اکتبر دادند به درخشندگی نور آفتاب روشن و زلال بود.

31.10.2012 - 15:13
کنفرانس‌های اول و دوم «پیشبرد اتحاد برای دموکراسی» در شهرهای استکهلم و بروکسل برگزار شد. در کنفرانس استکهلم «شرکت کنندگان بر ضرورت وفاق ایرانیان برای نفی استبداد، نفی هرگونه تبعیض و نقض حقوق بشر، برای دموکراسی بر مبنای جدایی نهاد دین از دولت و انتخابات آزاد بر اساس معیارهای بین المللی توافق کردند و در راستای تداوم و گسترش گفت‌و‌گو‌ها در جمع بزرگتری از نیروهای اپوزیسیون همصدا شدند.» د ر اجرای این توافق دومین کنفرانس "پیشبرد اتحاد برای دمکراسی در ایران"...
31.10.2012 - 15:06
آقای کاظمینی بروجردی در واکنش به شنیدن خبر احتمال حضور احمدی نژاد در اوین و ممانعت ریاست قوه قضائیه پیامی از داخل اوین ارسال نمودند در آن با اشاره به مسئله دیدار رئیس دولت رژیم فاشیستی از زندانی که تابلوی جنایات حکومت مدعی شریعت اسلامی است و ممانعت ریاست قوه قضائیه که بانی و مروج قساوت و خباثت و خیانت می باشد. می پرسند به راستی که این کشمکش برای چیست؟ و آیا مرد شماره دوم نظام ستمگر، نمی داند داخل اوین چه می گذرد؟
متن کامل پیام چنین است:
31.10.2012 - 13:40
در این نوشتار به این مطالب پرداخته شده است: ◄ به پیوست دو تصویر ● پیشگفتار ◄ تبار شناسی و زندگینامه مختصر کوروش کبیر◄ جغرافیای انشان(یا انزان، Anshan زادگاه کوروش کبیر: ◄ زندگینامه و به قدرت رسیدن کوروش بزرگ ◄ روایت دیگر از زندگینامه و شاه شدن کوروش ◄ علل جنگ با ماساژتها و کشته شدن کوروش کبیر: ◄ در مورد کشته شدن کوروش کبیر◄ قضاوت تاریخ در بارهءِ کوروش کبیر: ● سخن پایانی.
31.10.2012 - 13:30
بنظر می رسد نيروهای اسلامی در خاورميانه دو استراتژی متضاد را دنبال می کنند. از سويی نيروهايی نظير اخوان المسلمين، آمريکا را با توجه به آنچه که در مصر رخ داده است، متحدی برای خود در بقدرت رسيدن در کشورهای ديگر خاورميانه می بينند، که اين امر حتی دولت هايی نظير امارات متحده را هم به وحشت انداخته است زیرا اخوان المسلمين را تهديدی جدی برای رژيم خود تلقی می کنند.
31.10.2012 - 08:26
رضا بی شتاب
با کولیانِ فلک
بسیار رفته ام به سفر
از زیستگاهِ ناشناسِ خویش
تا آشیانِ آشنا
31.10.2012 - 07:29
فرزان فرامرزی
31.10.2012 - 06:53
ماموران امنیتی با ورود به محل برگزاری جلسه «سرای اهل قلم» و پس از شکستن شیشه‌های ساختمان، حاضران را بازداشت کرده و با چند ون به مکان نامعلومی انتقال دادند.
تا کنون بازداشت، دکتر مهدی خزعلی، دکتر قاسم شعله‌سعدی (مهمان صندلی سبز)، دکتر حمیدرضا سلیمانی، محمد پارسی، محمد فرید، پژمان ظفرمند، فاطمه محمودی، سعید ذبیحی، نوید ذبیحی، بهروز شادلو، فاطمه محمودی، محمدباقر مرادی، امیر برهانی و مهدی برهمن‌پور تایید شده است.
31.10.2012 - 06:43
بنا به گزارش فعالان حقوق بشری از اهواز؛ در تاریخ 30.10.2012 توفیق دورقی (36 ساله) وعلی مزرعه(41 ساله) در کوت عبدالله بازداشت شدند. در 27.10.2012 در شهر خرمشهر نیز جاسم خسرجی (33 ساله) فرزند محمد، امین خنفری(20 ساله) فرزند غانم وهادی ابوعیسی( 40 ساله، نام خانوادگی دقیق این شخص برای ما مشخص نشده) بازداشت شده اند.پیش از این نیز جبار عبیات(38 ساله ومتاهل) فرزند حسین در حمیدیه(25 کم غرب اهواز) صبحگاه پنج شنبه 18 اکتبر 2012 در منزل مسکونی خود در حمیدیه بازداشت و...