رفتن به محتوای اصلی

مارس 2013

31.03.2013 - 23:04
حسن شریعتمداری
در مقابل جنیشهای ضد تبعیض و مطالبه محور که در زمینه قومی هویت طلب نیزمی‌باشند بر مبارزه برای دست یافتن به موقعیت برابر وحقوق شهروندی مساوی برای تک تک افرادشان پا‌فشاری می‌کنند تا بتوانند با حفظ هویت فرهنگ زبان و دین خود در موقعیتی برابر و در اجتماعی وسیع‌تر با دیگرانی از دیگر نژادها و زبانها و فرهنگها و ادیان زندگی کنند .
31.03.2013 - 21:46
آیدین
آزادی‌خواهی با ایدولوژی چپ ایرانی و اسلامی سازگار نیست هر چه این دوستان چپ زور میزنند که خودشان را با دمکراسی و آزادی بیان هماهنگ کنند نمی شود هر مطلب که خوشایند اینها نباشد آن را فوری حذف میکنند چپها قدیمی‌ ایران وقتی‌ دیدن ایدولوژی چپ لنین و استالین دیگر خریداری ندارد هر کدام یک خانه حقوق بشر در خارج از ایران راه انداختند
31.03.2013 - 19:06
مریم اکبری منفرد
قاضی با صراحت اعلام کرد: " تو جور خواهر و برادرهایت را می کشی! بچه هایش را بیاورید تا کمی گریه و زاری راه بیندازند و ما ببینیم! " مریم که سه برادر و یک خواهرش در دهه شصت اعدام شده اند از دهم دی ماه هشتاد و هشت تا کنون زندانی است! .....
31.03.2013 - 18:07
با توجه به شرایط وخیم اقتصادی و گرانی‌ها، وضعیت تامین مواد غذایی مردم به مرحله هشدار دهنده ای رسیده است و روز بروز بخش‌های بیشتری از جامعه به دایره بزرگ فقرا افزوده می شود.
31.03.2013 - 17:11
پرونده شیرکو معارفی زندانی سیاسی کرد که به اعدام محکوم شده است، همچنان در کمیسیون عفو و بخشودگی سنندج بدون جواب مانده است و وی کماکان زیر حکم اعدام بسر می‌برد.
31.03.2013 - 17:06
نشریه اشپیگل در گزارشی به تغییر رفتار جنسی ایرانیان پرداخته و ابعاد آن را تا حد یک انقلاب دانسته است. در این گزارش به مواردی چون روابط جنسی پیش از ازدواج، فیلم‌های پورنوی خانگی و راه حل‌های دختران برای ترمیم بکارت پرداخته شده است.
31.03.2013 - 15:52
کسری نوری در ۷۵مین روز اعتصاب غذای خود به بازداشتگاه اداره اطلاعات شیراز (معروف به پلاک صد) منتقل و مورد ضرب و شتم و بازجویی قرار گرفت.
31.03.2013 - 13:47
یونس شاملی
آقای کیانوش توکلی طی کامئنتی در خصوص استفاده من از ترکیب "خلق کرد" در مقالهء "آغاز رفرمی تاریخی برای اعاده حقوق خلق کرد در ترکیه"، منتقدانه، نوشته اند:
""خلق كرد" واژه ای از تبار ادبیات مارکسیستی و با ذهنیتی طبقاتی که متعلق به كذشته است، بهتر است بنويسيد "مردم كرد"و يا" مردم ترك "و.....در عرصه مسائل اتنيكي ، "خلق" براستی بي معناست"
31.03.2013 - 08:46
بهروز سورن
ملاله میدانست که تلاش های وبلاگی اش به قبای مردسالاران و متحجران خوش نخواهد آمد و انتظار واکنش های وحشیانه آنها در برابر خود و خانواده و بستگانش را می کشید. ملاله اما سخنگوی نیمه دیگر انسان شد و اینچنین درد و رنج روزگار را بجان خرید. لحظه موعود سر رسید و قداره بندان سنت و تحجر صورتش را متلاشی کردند. با تصور اینکه مرده است رهایش ساختند و معجزه ای را قرنهاست در انتظارش هستند به یکباره و پس از گذشت ماهها برای ملاله دیدند که از این اقدام وحشیانه و بر بر منشانه آنها جان سالم بدر برده است.
31.03.2013 - 07:37
کاوه احمدی علی آبادی
مسأله اصلي آن است كه سياسيون حماس با محمود عباس و فتح به توافقاتي كليدي بر سر آشتي ملي رسيده بودند، كه تيم امنيتي حماس با آن مخالفت كرده است. رهبران سياسي حماس كه بارها اختلاف در سطح رهبري را كتمان كرده اند، حالا چگونه بايد به ديگران اعلام كنند كه توافقات شان توسط تيم امنيتي حماس وتو شده و دنيا متوجه شود كه روي صحنه اي هاي حماس تنها عروسك هاي روي صحنه هستند و تصميم گيرندگان اصلي در بخش امنيتي هستند كه مخالف هر گونه توافق و آشتي ملي اند و براي وتوي آن، بهانه هاي مختلفي مي تراشد!
31.03.2013 - 07:13
احمدصدرحاج سيدجوادی در سن ۹۶ سالگی و بعد از يک دوره بيماری در بيمارستان «آبان» درگذشت.
31.03.2013 - 07:05
شمال میرزا
اوجلان با وجود اینکه‌ یک زندانی است ولی هنوز بسیاری از او به‌ عنوان یکی از پرقدرتمندترین مردان ترکیه‌ یاد میکنند. چنین جایگاهی زمینه‌ شانس پیاده‌ کردن پروسه‌‌ کنفدرالیسم دمکراتیک را برای او بیشتر میکند، امری که‌ بوکچین تا هنگام مرگش در سال 2006 هرگز نتوانست آن در اورپا و امریکا پیش ببرد.
31.03.2013 - 06:55
غلبه بر تبعیض ملی ـ قومی در ایران، موضوعی است که بدون تحقق آن، دموکراسی در ایران برقرار نخواهد شد. از میان برداشتن هر گونه نابرابری ملی ـ قومی از جمله شروط ضرور گذار ایران به دموکراسی و توسعه است. امر یکپارچگی کشور و همبستگی و وحدت ایرانیان، در گرو تامین و تضمین برابر حقوقی همه مولفه‏های ملی ـ قومی تشکیل دهنده ملت ایران قرار دارد. رفع تبعیض ملی ـ قومی در ایران و ایجاد ایرانی همبسته و دموکراتیک، تنها بر بستر اشتراکات تاریخی نیرومند بین ایرانیان صورت پذیر است و...
31.03.2013 - 04:57
آرش صادقی فعال دانشجویی در تاریخ ۲۵دی ماه ۱۳۹۰توسط وزارت اطلاعات در مقابل منزل به اتهامات واهی از طرف دادستان تهران بازداشت شد و به بند ۲۰۹ اطلاعات منتقل گردید از اوضاع ایشان هیچ خبری در دست نمی باشد . نهادهای بین المللی نیز هیج عکس العملی نسبت به این بازداشت غیر قانونی نشان نداده اند.
30.03.2013 - 22:01
کامنت های جالب و خواندنی
مریم :«بحث انحرافی فارس و کرد و ترک و عرب را ابتدا امثال عزیزی بنی طرف ها و پور پیرارها و سپس آدمایی مثل شما راه انداختین . به نظر من ، همین بحث ها اپوزیسیون را به انحراف کشانده است و انرژی بحش عمده ای از آن ها را تلف کرده است . وقتی عده ای با یک پسوند ایرانی به دنبال نامشان اپوزیسیون را به جان یکدیگر می اندازند و حتی می کوشند تا مردم ایران را در مقابل هم قرار دهند و جنگ خانگی راه بیندازند ، آدم ترس برش می دارد و عطای این بحث ها را به لقای جنگ خانگی می بخشد. »
30.03.2013 - 18:42
پیمان کاووسی
در نظام کثیف اسلامی برای هر نوع اعتراض و جنبشی از طرف مردم،نیروی ویژه‌ای تربیت و به کار گرفته شده است،به عنوان نمونه می‌توان از لباس شخصی‌‌های سال ۷۸ نام برد،که ابتدا هیچ ارگانی‌ خود را صاحب آنها نمیکرد، حتا رهبر به ظاهر اعلام کرد که دل درد گرفته ,از نحوه برخورد این نیروهای به ظاهر خود سر , با دانشجویان،اما در اتفاقات بعد از انتخابات ۸۸، این نیروهای خود سر با آرایشی‌ سازماندهی شده و با لباس فرم رسمی‌، به صورت علنی ، در جهت سرکوب مردم تحت فرماندهی بسیج وارد صحنه شدند.

30.03.2013 - 18:16
سند سياسی و برنامه پيشنهادی به کنگره سيزدهم سازمان برای آگاهی دوستان و علاقمندان منتشر می شود. دوستانی که خواستار ارتباط با مسئولين سازمان هستند و يا در مورد اسناد منتشره نظر و پيشنهادی دارند، می توانند از طريق آدرس ايميل زير با هيئت تدارک کنگره (هتک) تماس برقرار کنند
30.03.2013 - 17:14
توجه به این مبحث عشق نارسیستی نزد لکان بویژه برای ما ایرانیان اهمیت ویژه دارد. زیرا کانسپت عشق ایرانی که در ناخودآگاه (یا درست تر ضمیر ناآگاه) یکایک ما حک شده است، بویژه دچار این حالت وحدت وجودی، نارسیستی و مخالف با هر کمبود و جدایی یا تفاوت است، ازینرو عاشق و عارف ایرانی عمدتا یک موجود خراباتی و محکوم به شکست و پریشانی یا سترونی است. زیرا این حالت عشق ایرانی بیشتر دچار و گرفتار مرحله اینه و حالات دوسودایی سیاه/سفیدی، محبوب/مسحور است و رو به سوی رانش مرگ دارد.
30.03.2013 - 16:35
امید دانا
نمونه ها اینچنینی از سوی بزرگان کشورمان بی شمارند که از حوصله این نوشتار خارج است ، بر ما جوانان ناسیونالیست است که فرهنگ میهن سالاری را پروبال دهیم و تکمیلش کنیم و در فردای فروپاشی حکومت جمهوری خواهان و اسلامیون حاکم بر سرزمینمان به اندیشه های بیمار و مغرض پروانه تصمیم گیری در مورد آینده ایران را ندهیم.
30.03.2013 - 15:36
30.03.2013 - 14:37
اولین پرواز مستقیم از فرودگاه بین المللی قاهره، پایتخت مصر به مقصد ایران پس از گذشت بیش از ۳۰ سال امروز( شنبه ۱۰ فروردین) انجام شد.
30.03.2013 - 12:58
فیروز نجومی
شرایط کنونی بسی بغرنج و پیچیده تر از گذشته است، ما شاهد استبداد مضاعف دین و قدرت هستیم. یعنی که اگر در دوران شاه مخالفین و دگر اندیشان با نهاد قدرت که جلوه آن شاه بود، روی در رو قرار گرفته بودند، امروز با پدیده ولایت رویا روی هستیم، پدیده ای که بر خاسته است از دین، چیزی که با وجود ما با فرهنگ و آداب و رسم و رسوم مآ آغشته گشته است چنانکه هرگز بخود جرات ندهیم که در یکتایی و یگانگی خدایی که خود را الله نامیده است، شک و تردید داشته باشیم، هرگز هم نخواهیم داشت زیرا که...
30.03.2013 - 12:25
بیش از سه هفته از بازداشت ۲ روزنامه نگار کرد خسرو و مسعود کردپور می گذرد در صورتی که این دو روزنامه نگار که از ۱۷و ۱۹ اسفندماه کماکان در بازداشت بسر میبرند.
30.03.2013 - 12:20
پارت آزادی کوردستان
سرنگونی دولت جمهوری کوردستان واعدام قاضی محمد، لطمەای استراتژیک بە روح ملی و مبارزە آزادیبخش ملت کورد وارد آورد. این جنایت، پروژە آسمیلاسیون و " ایرانی کردن" ملت کورد را تجدید نمود، ناسیونالیسم آزادیبخش کورد را بە عقب راند، زمینەء برآمد ایدولوژی های وارداتی و بیگانە با مسئلە کورد در جنبش رهایی بخش ملت کورد را فراهم ساخت، بسیاری از اسناد و مدارک ملی کورد نابود گردیدند و سپس پارەای اوراق و مطالب جعل شدە، با اهداف مشخص، تحویل نسل ما دادە شدند.