رفتن به محتوای اصلی

سپتامبر 2013

30.09.2013 - 23:56
افشین سهراب زاده بعد از بیست روز اعتصاب غذا در زندان میناب در پی وضعیت وخیم به بیمارستانی در خارج از زندان منتقل شده است.
بنابه گزارش کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی ، افشین سهراب زاده ، زندانی سیاسی کُرد محبوس در زندان میناب که از روز۱۶ شهریور ماه اقدام به اعتصاب غذا کرده بود.پنج روز پیش در پی وخیم شدن وضعیت جسمی ، نامبرده به بیمارستان ابوالفضل بندر عباس منتقل شد.
30.09.2013 - 23:12
باراک اوباما در پی دیدار با نخست‌وزیر اسرائیل گفت که باید دیپلماسی را در مورد ایران به آزمایش گذارد تا دید ایرانی‌ها برای حل مناقشه اتمی تا چه اندازه جدی هستند. وی افزود که آمریکا با هوشمندی کامل وارد این مذاکرات می‌شود.
30.09.2013 - 23:07
اشاره خانم اشتون که در موسسه وودرو ویلسون صحبت می کرد به عده ای از نمایندگان کنگره آمریکاست که خواستار تحریم بیشتر ایرانند.رییس سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت غرب باید در تمام جنبه ها تمایل و حسن نیت خود را نشان بدهد و مذاکره را پیش ببرد وانتظار مشابه از طرف مقابل داشته باشد.با این همه خانم اشتون صریحا درباره مخالفت یا موافقت خود با وضع تحریم های بیشتر علیه ایران صحبت نکرد و گفت: کار من تعیین تکلیف برای کنگره آمریکا نیست.
30.09.2013 - 22:01
دادگاهی در اسرائیل حکم داده است که علی منصوری، شهروند ایرانی-بلژیکی متهم به جاسوسی باید هشت روز دیگر در بازداشت بماند.
30.09.2013 - 16:49
داستان «ماریا دلبر» نوشته مارکز است که سال ها پیش توسط ویدا حاجبی تبریزی از اسپانیایی به فارسی ترجمه شده ولی به دلایل مختلف، این ترجمه تاکنون منتشر نشده است. اما خبر بیماری سرطان مارکز و بویژه کناره گیری او، سبب شد که مترجم دوباره بفکر انتشار آن بیفتد. البته این داستان توسط آقای صفدر تقی زاده نیز در مجموعه ای بنام "زائران غریب" از زبان انگلیسی ترجمه شده و به چاپ رسیده، اما با تفاوت هایی از ترجمۀ ویدا حاجبی از زبان اسپانیایی.
30.09.2013 - 16:21
جلسه دادگاهی پنج تن از فعالان دانشجویی در مریوان پس از احضار توسط دادگاه انقلاب برگزار شد.
به گزارش پایگاه خبری و تحلیلی روز صبح امروز دوشنبه ۵ مهر، جلسه دادگاهی پنج تن از فعالان دانشجوی مریوان به نام های "داود قسیمی، سامان محمودی، سوران دانشور، محمد کهنه پوشی و خالد احمدی" با حضور در دادگاه انقلاب مریوان برگزار شد.
30.09.2013 - 14:53
همزمان با افزایش امیدواری‌ها در مورد حل بحران هسته‌ای ایران، امیدها به گشایش بیشتر در سیاست داخلی این کشور نیز افزایش یافته است. در پی آزادی برخی از زندانیان سیاسی آزادی سایر زندانیان نیز به مطالبه روز بدل شده است.
30.09.2013 - 13:01
محسن دارایی
یکی‌ از خبر ساز‌ترین بحث‌های امروز حضور حسن روحانی در آمریکا بود و لازم است تا یاد آوری کنم که حیرت انگیز است ،رئیس جمهوری می‌‌آید در آمریکا و در سازمان ملل و چند جلسه دیگر آن چنان صحبت می‌کند که انگار ایشان از یک مدینه فاضله و یا از یک گلستان و یا یک بهشت آمده و ساده لوحان معتقدند که لحن صحبت‌ها تغییر کرده است،اما من نمی‌‌دانم منظور از لحن صحبت تغییر کرده است چیست؟
30.09.2013 - 11:27
مازیار شکوری گیل چالان
آزادی زندانیان سیاسی وعقیدتی درصورتی میتواند ردای مناسب گشایش فضای سیاسی را برتن کند که با عفورهبری محقق نشده باشد بلکه حاکمیت جمهوری اسلامی به بی گناهی این زندانیان معترف واین عزیزان را ازصفت مجرمیت ومحکومیت بری نماید ودرهمین راستا با بیانیه ای رسمی برائت این زندانیان را اعلام وحق تأدیه خسارت واعاده حیثیت را برای این دست اززندانیان به رسمیت بشناسد
30.09.2013 - 06:36
یا گذشت یک روز از بازگشت حسن روحانی رئیس جمهور ایران از نیویورک، بحث در رسانه ها و مجلس ایران بر سر مکالمه تلفنی وی و باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا بالا گرفته است.
30.09.2013 - 02:41
دامادی در عین حال می گوید: خودمان را گول نزنیم. آن جماعت با هر هدفی که آمده بودند و هر ماهیتی که داشتند بی شک «خود جوش» نبودند.کما اینکه در کمتر از 24 ساعت دم خروس از زیر بغل شان بیرون زد و عکس شان دست به دست در فضای مجازی چرخید.امروز و برای جلوگیری از تکرار چند باره تاریخ نوبت ،نوبت اقدام نهادهایی ست که پیش از این و در دفعات مشابه پیشین جای خالی آنها بشدت محسوس بود .
30.09.2013 - 02:00
تاجیکستان پس از ۹ سال از فروپاشی اتحاد شوروی و اعلام استقلال خود قانونی را به تصویب رساند که براساس آن نام «روبل تاجیکی» حذف و همزمان «سامانی» اسکناس‌های جدیدی مزین به تصاویر شخصیت‌ها و اماکن تاریخی وارد معاملات شد. واحد پول ملی تاجیکستان به افتخار «اسماعیل سامانی» و خاندان او که تاجیک‌ها به عنوان بنیانگذار اولین دولت متمرکز ملی خود می‌دانند، نامگذاری شده‌ است. «رحمت‌الله عبدالله‌اف» کارمند انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم تاجیکستان و از پژوهشگران میراث فرهنگی هدف از انتخاب تصاویر شخصیت‌های تاریخی
30.09.2013 - 01:51
مشاور امنیت ملی رئیس جمهوری آمریکا درباره سخنان باراک اوباما در سازمان ملل درباره حق ایران در استفاده از انرژی صلح آمیز هسته‌ای گفت: منظور اوباما حق غنی سازی اورانیوم نبوده است. رایس در بخش اول مصاحبه با فرید ذکریا مجری مشهور سی ان ان گفته بود که هیات ایرانی خواستار تماس تلفنی با رئیس جمهور آمریکا شد و اوباما نیز این تماس را برقرار کرد. این درحالیست که رئیس جمهوری ایران در بدو ورود به تهران تاکید کرد که طرف آمریکا خواستار گفت‌وگوی تلفنی شده است.
30.09.2013 - 01:36
محمدجواد ظریف، وزیر خارجه ایران، در گفت‌وگویی با برنامه «شصت دقیقه» شبکه تلویزیونی ای‌بی‌سی در آمریکا، با «نسل‌کشی» و «جنایت فجیع» نامیدن هولوکاست، گفت آنچه به عنوان «افسانه» در سخنرانی‌های رهبر ایران ترجمه شده، اشتباه در درک و برگردان فارسی به انگلیسی‌ست.
30.09.2013 - 01:01
اقتصاد بدون نفت منطقی است، اما باید مراحلی طی شود، تا این موضوع تحقق یابد اما این دولت وارث شرایطی است که غیرممکن است که در کوتاه مدت این کار انجام شود. وی خاطرنشان کرد: انتظار این است که دولت یازدهم اولویت و سیاست خود در خصوص قطع وابستگی به نفت را به صورت شفاف بیان کند. استاد اقتصاد دانشگاه با بیان اینکه در شرایط اقتصاد مقاومتی نقاط آسیب‌پذیر ناشی از وابستگی‌های تهدیدزا باید کاهش یابد، گفت: دستیابی به اقتصاد بدون نفت در کوتاه‌مدت برای دولت یازدهم غیرممکن است.
29.09.2013 - 23:30
پیگرد استقبال با لنگه کفش از روحانی در فردوگاه توسط فرزندان خلف خمینی، این اقدام توسط حامیان دولت محکوم شد و امروز معترضان به دفاع از اقدام خود پرداخته اند و اظهار داشتند که: "استدلال برخی معترضین به این دست تجمعات، مبنی بر اینکه رهبر انقلاب با این مذاکره موافق بوده اند نیز کفایت نمی کند. هدف اصلی این دست تجمعات تاکید بر اصول و ارزش ها است. ضمن اینکه تا وقتی خبر رسمی در این رابطه منتشر نشده است انتقاد از جوانان متدین معترض بی معنا است. مطالبه از "تغییر تاکتیک مجوز دار" نیز قابل دفاع است.
29.09.2013 - 22:10
حسام دست پیش
بر اساس توافق احزاب کرد "دسامبر ٢٠١٣" کنگره ملی کردها کار خود را در اربیل پایتخت اقلیم کردستان آغاز خواهد کرد. گروه کاری در ماه اگوست بدین منظور تعیین شد تا مقدمات کنگره را آماد کند. گره کاری کنگره مذکور روزهای نخستین خود را با نامه ای از اوجلان آغاز کرد.
29.09.2013 - 21:55
محمد زمانی
دومین نکته این است که این حکومت دارای یک ایدئولوژی سیاسی خطرناک است.در چنین حکومت هایی اسلام یک ابزار سیاسی است و تمام کشتارها و قتل روشنفکران در داخل و خارج از کشوراز اوایل سال پنجاه و هفت بر اساس همین تفکر مذهبی است و همه ما شاهد چنین رویکردی بوده ایم و در رفتار نشان داده اند که غیر از خود را تحمل نمی نمایند و در نتیجه با اسم دین همه سرکوب ها را توجیه می نمایند .اصولا بر اساس همین تفکر خطرناک است که شعار مرگ باد در صفوف این جماعت شنیده میشود...
29.09.2013 - 21:12
محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران در گفت و گو با یک شبکه تلویزیونی آمریکایی، واقعه هولوکاست را به عنوان جنایتی فجیع و نسل کشی محکوم کرد و گفت که ترجمه اصطلاح "افسانه هولوکاست" به زبان انگلیسی در سخنان رهبر ایران، "خارج از متن اصلی" صورت گرفته و بخشی از معنا در ترجمه از دست رفته است.
29.09.2013 - 21:02
به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از سی ان ان، "تد کروز" سناتور جمهوری خواه تگزاس گفت لایحه ای را به سنای آمریکا ارائه کرده است که برای دیدار احتمالی اوباما با حسن روحانی رئیس جمهوری اسلامی ایران دو پیش شرط تعیین کرده است.
29.09.2013 - 20:54
محسن افتخاری، سرپرست دادگاه‌های کیفری استان تهران، در گفت‌وگویی با خبرگزاری مهر، هفتم مهرماه، خبر از محکوم شدن دو نماینده مجلس ایران در پرونده اختلاس سه هزار میلیارد تومانی بانکی در ایران داده است.
29.09.2013 - 20:51
یک سلسله انفجار در شهر هولیر کردستان عراق تعدادی کشته و زخمی به جای گذاشت.
بر اساس اخبار رسانه‌های کردستان عراق، بر اثر پنج انفجار پی در پی در شهر اربیل دست‌کم شش نفر کشته و 26 نفر زخمی شدند.
29.09.2013 - 17:47
مگان یانگ از فیلیپین امسال در میان تدابیر شدید امنیتی و اعتراضات گسترده مخالفان تاج رقابت دختر شایسته جهان را در اندونزی بر سر گذاشت. مراسم پایانی در پی مخالفت اسلامگرایان به جای جاکارتا در جزیره بالی برگزار شد.
29.09.2013 - 16:30
یک روز پس از اعلام نتیجه انتخابات پارلمانی محلی، یک رشته انفجار در اربیل در منطقه خودمختار کردستان عراق، بوقوع پیوسته است.
29.09.2013 - 14:57
در پی پرتاب کفش از سوی یکی از معترضان مذاکره با آمریکا به سمت حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران، سعید منتظرالمهدی، معاون اجتماعی نیرو انتظامی امروز یک شنبه ۷ مهرماه اعلام کرد: "در این ماجرا باید هر فردی کفش نداشت، دستگیر می‌شد اما یکی دو تن دستگیر شدند که البته دستگیری‌ها از سوی پلیس نبود."
29.09.2013 - 13:17
تقی روزبه
نباید فراموش کنیم که رابطه بحرانی و تنش آمیزبین رژیم ایران و آمریکا به بخشی صلب و مهم از ایدئولوژی رسمی جمهوری اسلامی و فلسفه وجودی جناح های تندرو تبدیل شده و کنارگذاشتن آن برای بخش های مهمی از آن درحکم از دست دادن زره دفاعی و پوششی این جریانات و ریزش نیروها و موقعیت ها خواهد بود.
29.09.2013 - 12:45
احمد سخایی
نظر "ایران آباد": «نخوردیم نان گندم، دیدیمش دست مردم!»
مدیران دولت یازدهم - هم - لازم نیست خودشان را به کوچه علی چپ بزنند و "صنعت بانکداری" را به عنوان نعمت و گشاده دستی دولتی جا بزنند. جامعۀ مدنی در ایران سیستم های بانکداری کشورهای مختلف در دنیا - از جهان اول تا جهان سوم - را دیده اند و دیگر جایگاهی برای گول زدن مردم به اسم "بانک و بانکداریِ بدون ربا" که آقایان "اختراع" کرده اند، وجود ندارد!
29.09.2013 - 10:34
کاوه احمدی علی آبادی
سلا ح هاي ارتقاء يافته، برتر و تمام كننده
در گذشته و امروز مركب يا ماشيني نيز كه انسان بر آن سوار مي شود، مي توانست سلاحي ارتقاء بافته باشد و سپاهي كه فيل داشت، معمولاً موجب ترس اسب ها از آن ها شده و آن ها به همراه سواركار فرار مي كردند؛ چنان كه مي گويند حضور شتر در سپاه ايرانيان طي يكي از جنگ هاي كوروش موجب فرار اسب هاي ارتش مقابل شد.
29.09.2013 - 09:18
شهلا فروزانفر
برخی ناهنجاریها در جامعه روی می دهند که قاضی به عنوان معتمد جامعه به عمد از نشر آن خودداری می کند و حتی تمام شایعات یا اطلاعات ناقص از واقعه را تکذیب می نماید، البته هدف قاضی از این کار کاهش مجازات یا نفی واقعه نیست، بلکه خواهان حفظ فرهنگ و اخلاق در جامعه است. زیرا می داند که جامعه از افراد یکدست تشکیل نگردیده است و مایل نیست قبح برخی مسایل ریخته شود.
29.09.2013 - 08:50
در دهه های اخیر روانشناسان به مطالعاتی در زمینه تاثیر تربیت و نیز فرهنگ در نوعی که افراد یاد می گیرند خشم خود را بروز دهند انجام داده اند.
این تحقیقات، بیش از پیش به ما نشان می دهند که نوع آموزشی که ما از کودکی می گیریم، نه تنها در سرکوب احساس خشم، بلکه در بروز پرخاش‌جویی و خشونت در افراد در سنین گوناگون می توانند تاثیری بسزا داشته باشد.